Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юли 04, 2024, 06:46:55

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 814414 пъти)

noooo, deneb и 119 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2392
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16740 -: Юли 01, 2024, 16:13:54 »
Това е по точно:
Етнически състав на атонското монашество през 1914 и 1917 г.

1914 / 1917
Гърци 2700 (35,3%) / 6500 (61,9%)
Руснаци 4100 (53,6%) / 3500 (33,3%)
Българи 250 (3,3%) / 300 (2,9%)
Сърби 75 (0,9%) / 200 (1,9%)
Румънци 525 (6,9%) / -
-------------------------------------------------------------------------
ВСИЧКО 7650 / 10500

Изменението на етническия състав на атонското монашество става в резултат на ПСВ. Голяма част от руските монаси са били мобилизирани в армията. В същото време много гърци-дезертьори се скрили в Атон приемайки монашество.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4429
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16741 -: Юли 01, 2024, 16:42:58 »
Цитат на: Bacho Кольо
в Света гора нещата се решават от Вселенския патриарх

Много дивизии ли си има там ?
Дивизии няма. Но нашият манастир е разгреден двор - всеки влиза и излиза, когато му скимне. Подобна е ситуацията в сръбския Хилендар. В руския цари абсолютен ред. Стоиш пред вратата, събира се група, идва руски монах, изключваш телефони и фотоапарати и групата тръгва след него, слуша задължителна лекция. Подобна, макар и по-свободна  е ситуацията в гръцкия Ватопед. Аз бях с мой съученик, дипломат, а всъщност офицер от ГРУ, та той ми каза, че руснаците държат подводница близо до Св. Пантелеймон в постоянна готовност. Това беше през 2015, след Майдана, когато се оказа , че част от монасите, включително игумена,  са родени в бившата УССР

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1780
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16742 -: Юли 01, 2024, 18:16:10 »
Никанор не се ли беше зарекъл , че ако Даниил стане патриарх, ще се изсели по Гръчко. Само да не иска да си вземе и манастира. :t0135:
Прав му път.
Прав му път, това добре, ама къде точно "в Гръчко". Защото , ако се уреди в Атон, какъвто е интригант, ща разбишка набързо крехкото равновесие в нашия манастир "Св. Георги Зогреф"


Намерих го пак в Сега.

"Никанор смята да напусне и Гигинския манастир и да отиде в монашеската република в Атон."

Този Никанор Уолстрийтски изглежда ще се ангажира когато Ц. Василев се спомине, да го обявят за светия-защтитник на брокерите.

Архимандрид Никанор, бившият брокер на Уолстрийт, допусна през 2012 година в манастира да бъде изографисан банкера Цветан Василев заедно със съпругата си Антоанета като основен ктитор и първи епитроп на гигинската света обител.

https://epicenter.bg/article/Otets-Nikanor-ne-haresva-patriarh-Daniil--no-izografisa-Tsvetan-Vasilev-v-Giginskiya-manastir/354977/2/0

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2392
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16743 -: Юли 01, 2024, 18:52:54 »
Архимандрид Никанор, бившият брокер на Уолстрийт, допусна през 2012 година в манастира да бъде изографисан банкера Цветан Василев заедно със съпругата си Антоанета като основен ктитор и първи епитроп на гигинската света обител.
АСОЦИАЦИЯ
Микеланжело бил натоварин от папа Клеменс да украси хора на Сикстинската катедрала. Трябвало да нарисува "Страшния съд", края на трагедията, представена на църковния таван. В течение на доста години художникът бил отклоняван от работата си, докато най сетне папа Павел, който го взел на служба, настоял да се довърши картината. Работата била 3/4 готова, когато папата поискал да я види и видял, че грамадната стена, пред която стоял олтарът, и където трябвало да служи божествената служба, е покрита отгоре до долу с голи тела. Нито ангелите, нито праведниците, нито грешниците се срамували от голотата си; земната обвивка била паднала, а човеците трябвало да се явят пред лицето на божието правосъдие така, както ги е била родила майка им. Ужасеният и смутен папа се обърнал към церемонмайстора месер Биаджио Ди Чизепа и го попитал за мнението му. Биаджио отвърнал:
- Това е най-безсрамната картина, която съм виждал през живота си, Свети Отче. Мястото й не е в папската капела, а в някоя обществена баня, или в някоя странноприемница.
Микеланжело, който чул тия думи, продължил спокойно работата си и направил своя Минос, съдникът на ада, силно приличен на Биаджио. Церемонмайсторът се оплакал на папата, но папата отвърнал с усмивка:
- Виж, драги приятелю, ако те беше поставил в чистилището, можех все пак да направя нещо за тебе, но ти си в ада, откъдето не може да те избави никой, тъй като, както сам знаеш, от там няма избавление.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24353
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16744 -: Юли 01, 2024, 20:03:50 »
Quote (selected)
Ивелин Михайлов: 100% има депутати от "Величие", които вече имат договорка със старата власт
https://glasove.com/novini/ivelin-mihaylov-100-ima-deputati-ot-velichie-koito-veche-imat-dogovorka-sas-starata-vlast
Без тия договорки нямаше да можеш да управляваш община Ветрино, пък 500 милиона нямаше да знаеш че съществува такова число.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8997
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16745 -: Юли 02, 2024, 07:42:11 »
Слушах г-н професора Янакиев. Тия хора , ако имаш търпение да слушаш монолозите им, се оказват големи лицемери и манипулатори. След като декларира че е православен християнин, разкритикува новия ни Патриарх, че подкрепял "хора, които бомбардират и убиват", имайки предвид Русия. Да оставим настрана, че това е клевета, но този евроатлантически "православен", защо подкрепя хора и страни, бомбардиращи и убиващи невинни - в Ирак, Либия, Сирия, Афганистан, Югославия, Палестина...

Ужасно подли и двулични хора!
Ние си ги избрахме!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2392
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16746 -: Юли 02, 2024, 08:47:43 »
Прави ми впечатление, че т.н. "демократична общност" е твърде недоволна от избора на новия патриарх и съответно провежда твърде непочтена и недемократична кампания за оказване на натиск чрез всички медии. То не са свещеници, богослови, университетски преподаватели, журналисти - всички в единен фронт СРЕЩУ или ПОДЦЕНЯВАНЕ и внасяне на СЪМНЕНИЕ в правилността на избора.
А нали каквото е решил Бог - това става!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7765
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16747 -: Юли 02, 2024, 10:31:28 »
Цитат на: Maximus II
Ужасно подли и двулични хора!

Нищо ново, нали?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9949
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16748 -: Юли 02, 2024, 10:45:54 »
Те тая пасмина така сваля и назначава правителства, същите, по същия начин, палатки на Орлов мост има ли вече?
Едни и същи муцуни по един и същи начин на едни и същи места вече 35 години .
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8997
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16749 -: Юли 02, 2024, 17:14:44 »
Те тая пасмина така сваля и назначава правителства, същите, по същия начин, палатки на Орлов мост има ли вече?
Едни и същи муцуни по един и същи начин на едни и същи места вече 35 години .

Един ден, на дълготърпеливия български народ ще му кипне и голям лобут ще ядат, на тяхно място бих се притеснил.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24353
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16750 -: Юли 02, 2024, 18:24:18 »
Става ми интересно.
Двете партии които имат явен ръст на депутатите ДПС и Величие се тресат та ще се разцепят.
Останалите са се скрили под юргана и не шават.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 377
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16751 -: Юли 02, 2024, 19:20:00 »
Става ми интересно.
Двете партии които имат явен ръст на депутатите ДПС и Величие се тресат та ще се разцепят.
Останалите са се скрили под юргана и не шават.
Предпоставките за това са заложени още преди - при първите със съпредседателството (нали никой не се съмнява, че е натрапено, а не избор на Доган?), при вторите - с образуването още, то не е и партия това, та няма изненади. 

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9618
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16752 -: Юли 02, 2024, 20:00:00 »
Нищо, че съм атеист, но поздравявам всички ви с мъдрия избор на нов Патриарх! Точно него тайно се надявах да изберат, но не мислех, че ще стане. Стана! Хвала!!!

Тук вече мисля, че съм давал едно негово 80-минутно изявление от май месец 2023 година относно войната и изобщо събитията в Украйна след преврата от 2014 г.:

https://www.youtube.com/watch?v=cUTjdXeteDw

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8997
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16753 -: Юли 02, 2024, 20:19:33 »
БПЦ ни запази и спаси 5 века, устоя на комунягите и пак Тя ще ни преведе през идещите тудни времена.

Не е добре, че в неделя храмовете ни са полу празни, не е добре, че много българи са неблагодарни и казват, що да дарявам поповете. Помните ли рекламата, блажиш ли, блажиш ли дедо попе?
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9618
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16754 -: Юли 02, 2024, 21:19:56 »
Като споменаваш комунягите, понеже и аз съм комуняга, да ти кажа, че за разлика от троцкистите, църквата не е имала проблеми със сталинистите, тъкмо напротив.

Имало е и "червени попове" – нашият Поп Андрей и руският Поп Михаил например.

Между другото, по време на пътуването до Киев, Москва и Ленинград, където бях на екскурзия преди около 40 години, разговарях с един съвременен поп Андрей (така се казваше човекът, Андрей!) и от тези разговори разбрах, че най-доброто, всестранно и широкообхватно хуманитарно образование дава Духовната академия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24353
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16755 -: Юли 02, 2024, 21:23:16 »
Щеше да бъде странно ако духовник каже че неговото образование не е най-доброто възможно.
Същото и важи и за всеки завършил пуц за сервитьори, фризьорки....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9618
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16756 -: Юли 02, 2024, 21:26:11 »
Не, доколкото си спомням, той не е казвал такова нещо или поне не го е казал първи – аз самият го бях разбрал в хора на разговорите, т.е. това е изводът, до който аз самият стигнах!!!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9618
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16757 -: Юли 02, 2024, 21:29:52 »
От тази и тази статия е вече съвзем явно, че "Величие" окончателно се разпада. Толкова скоропостижно след влизането си в НС досега не си спомням нито една партия да се е разпадала...

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 377
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16758 -: Юли 02, 2024, 21:32:09 »
От тази и тази статия е вече съвзем явно, че "Величие" окончателно се разпада. Толкова скоропостижно след влизането си в НС досега не си спомням нито една партия не се е разпадала...
Писах вече и ще се повторя - това просто не е партия, затова и закономерно се разпада.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24353
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16759 -: Юли 03, 2024, 07:59:36 »
Quote (selected)
Николай Марков: От днес "Величие" е само и единствено Ивелин Михайлов
https://nova.bg/news/view/2024/07/02/461771/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%B5-%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B8-%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%BC%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2/
Става все по- сюреалистично.
Може ли да се сдобием с парламентарно представена партия която да няма депутати в НС?
 :nuts:
« Последна редакция: Юли 03, 2024, 08:11:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2392
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16760 -: Юли 03, 2024, 08:09:19 »
Може ли да се сдобием с парламентарно представена партия която да няма депутати в НС?
А може днес да се сдобием и с "редовно и устойчиво" правителство благодарение на "златния пръст" на Николай Марков. :0005:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8997
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16761 -: Юли 03, 2024, 08:37:11 »
Ще се играе с кворума.
Ние си ги избрахме!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2392
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16762 -: Юли 03, 2024, 11:21:06 »
Quote (selected)
Тази сутрин Доган е разпоредил парламентарната група на ДПС да гласува против правителството на ГЕРБ-СДС в Народното събрание, независимо желанието на Делян Пеевски да се гласува "за".
https://pogled.info/bulgarski/atalai-potvardi-za-voinata-peevski-dogan.170920

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4429
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16763 -: Юли 03, 2024, 11:46:03 »
В момента най-благата служба по нашите земи е депутат от ПГ Величие.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8166
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16764 -: Юли 03, 2024, 12:16:35 »
В момента най-благата служба по нашите земи е депутат от ПГ Величие.
Що само "величие"?
"представителите" кешират
Quote (selected)
Но този път 6-ма от БСП, двама от "Величие" и един от ПП-ДБ подкрепиха предложението на Пеевски.

Въпреки че според мен това е придобиване на фабрика на 8-ми :smokin:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2392
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16765 -: Юли 03, 2024, 12:23:56 »
Въпреки че според мен това е придобиване на фабрика на 8-ми
Предполагам не става дума за фабрика, която да бъде кръстена "8-ми март". :giggie:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8166
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16766 -: Юли 03, 2024, 12:41:06 »
Въпреки че според мен това е придобиване на фабрика на 8-ми
Предполагам не става дума за фабрика, която да бъде кръстена "8-ми март". :giggie:
Не знам. Мамин Прас се помисли за базсмъртен, но според мен не е познал.
Когато Доган беше един от "тройката", по време на митничарстването на свинкята, Дилянчо беше никой. Така че могат да го пернат и там. И ще боли и то много. Доган и знае и документи е поприбрал си мисля.

Прас се мъчи да се подложи на амбасадора. Тва магнитски, тва .....
Но и там не е познал. Цунамито Тръмп иде.
Изобщо не само на "съюзите" и@-ме мамата.
Е по-предния амбасадор след няс го затириха  при талибите в афганя, малко преди изтеглянето.
Предния в Бенгази, малко преди Хафтар ..... Бе мъка и тормоз сме тва бугарите. :smokin:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2392
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16767 -: Юли 03, 2024, 12:44:17 »
Чакахме разпореждането на Ахмет Доган, а то...(от преди 1/4 час)
Quote (selected)
Делян Пеевски и Джевдет Чакъров се срещнаха с турския посланик
На срещата, преминала в приятелска атмосфера, бяха обсъдени добросъседските отношения между България и Турция, геополитическата ситуация в Европа и света, както и необходимостта от политическа стабилност в региона, заради ключовото му значение за сигурността. Те разговаряха за задълбочаване на икономическите и бизнес взаимоотношения между страните, за постигане на по-интензивен стокообмен и икономически растеж.
https://tribune.bg/bg/politika/delyan-peevski-i-dzhevdet-chak/

Активен AnonimusBG

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 11
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16768 -: Юли 03, 2024, 13:06:07 »
“Представете си сега картинно какво се случва в Народното събрание, този
априори храм на парламентаризма и сюблимация на народната воля...
Какви пазарлъци текат в тези минути, каква търговия, какви заплахи,
охрана пред стаята на ДПС, "Доган или Пеевски, това е въпросът",
"Полковника" и оня от "Трик" въртят последни трикове и инкасират,
инкасира и Слави, в БСП Зафиров и Корнелия си разменят кървави
погледи, а Бойко вдига кръвно и се чува през три минути с Галя от
посолството през телефона на Деница Сачева...
Дали всичко това има общо с парламентарната демокрация? Докъде
стигнахме и защо беше всичко - целият измъчен преход, усилията на
няколко поколения за по-добро, надеждите за просветление, свобода,
свободно слово, свободен пазар, справедливост, възмездие...
Това наистина е краят на Петата българска държава, независимо дали
поредното правителство, заченато в грях, се докопа до властта. Краят на
Петата българска държава и нашият провал, като граждани.”
https://pik.bg/да-нещо-потресаващо-се-случва-в-народното-събрание-в-момента-news1236695.html

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9949
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16769 -: Юли 03, 2024, 14:17:08 »
Снощи в натото ви пуснах видео за гледане. Освен за оръжията, оръжейната мафия, човекът говорИ и за това защо на запад политиците са се изродили, а на изток не. И заключи, че е от системата, по която се правят изборите.
Невероятно, но факт. Демократичните избори водят урсулки и бидони, тоталитарните избори водят Путин и Си.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8166
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16770 -: Юли 03, 2024, 16:48:38 »
Баси,
Проекта за правителство не добута до 100 депутата. Шамар за Тиквата, шамар за Прас  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7807
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16771 -: Юли 03, 2024, 17:02:23 »
става интересно. първо, ако пеевски наистина изключи тези 15 несъгласни /отделно, че други двама хич не са дошли/ - става четвърта сила или там някъде.
второ, ако наистина ги изключи, то за втори цъфват и връзват пепейците. и би следвало да получат втория мандат.
трето, тези 15 отцепници могат спокойно да се присъединят към третия мандат - там идеята беше преди всичко анти шиши, а тези са такива.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4429
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16772 -: Юли 03, 2024, 17:09:39 »
Няма как Шиш да изключи 15 човека от ПГ без решение на партийното ръководство. А там той ще  получи колективен отпор, освен ако ... Доган не е решил да тури кръст на отрочето си...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7807
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16773 -: Юли 03, 2024, 17:20:32 »
що да няма? ей го аталай за пример - засилват се възмутени структури из цялата страна и те, горките, се подчиняват. един по един и ето ги 15. или 17, ако сложиш и неявилите се.

отделно, че тези даже и да са в групата, нищо не им пречи до края на този парламент да гласуват "по съвест". сиреч с подкрепата на част от групата на дпс да видим правителство анти шиши. на теория поне.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8166
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16774 -: Юли 03, 2024, 17:20:35 »
НИкой не може да изключи Прас  :smokin:
Чака го ново унижения, когато ще трябва да откаже да приеме мандата.
После на колене на килимчето пред Почетния Председател.
Нататък .... валианти бол. младши съпредседател или нов шеф в ДПС ..... интересното е че и Цонев си отвори в лош момент чофката, а уж гърмян седерунгел ..... :m1273:
 
що да няма? ей го аталай за пример
Щото с лични заплахи и обещания добута до малко над половината подкрепа. А вече и обещанията и заплахите са невалидни.
« Последна редакция: Юли 03, 2024, 17:26:23 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24353
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16775 -: Юли 03, 2024, 18:56:38 »
Става все по=феерично.
Quote (selected)
ДПС изключи Рамадан Аталай от парламентарната група. Решението е взето единодушно - с 44 гласа "за", съобщи зам.-председателят на парламента Росица Кирова.
https://nova.bg/news/view/2024/07/03/461798/%D0%B4%D0%BF%D1%81-%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BD-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0/
Това вчера.
Днес Доана каза да не се гласува за правителство.

https://www.vesti.bg/bulgaria/glasuvaneto-na-proektokabineta-zheliazkov-razcepi-dps-6202764
Май ще се ходи на избори.
2/3 от "елита" на ДПС подкрепи Шиши.
На изборите обаче ще видим дали 2/3 от членовете няма да подкрепят Доана.
Изкл'чително показателно.
Техният и нашият пазибоже "елит" са се откъснали окончателно от реалността.
ДПС без гласовете от Турция и нашенските анклави са с потенциала на Величие.
Ще е интересно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24353
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16776 -: Юли 03, 2024, 19:00:19 »
Quote (selected)
Прокурор от "Осемте джуджета" е с намалена заплата за наказание
И този парламент ще разследва дейността на Мартин Божанов - Нотариуса
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/prokuror-osemte-dzhudzheta-e-namalena-zaplata-za-nakazanie
Ма, те прокурорите и заплати ли получават?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24353
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16777 -: Юли 03, 2024, 19:11:56 »
Quote (selected)
Последните събития показаха нагледно тоталния разпад не на друго, а на цялата партийна система в страната. Много хора през последните години виждаха тази криза, но я неглижираха. Беше ясно, че ГЕРБ губи електорат. Беше ясно, че градската десница се свива до жълтите павета. Беше ясно, че Корнелия Нинова досъсипва лявото. Беше ясно, че алтернативите се борят всъщност просто за власт. Ясно беше, че Пеевски превзема ДПС както се превзема фирма. Т.е. беше ясно, че партийната система не работи, но някои твърдяха, че това не ги засяга, други - че се борят със страшна сила за нормализация на политическия живот, а трети залагаха на идеята, че партийната система може да бъде пречистена чрез свежа политическа кръв.
https://www.segabg.com/category-observer/krizata-prerastva-katastrofa
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 377
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16778 -: Юли 03, 2024, 19:20:37 »
Quote (selected)
Последните събития показаха нагледно тоталния разпад не на друго, а на цялата партийна система в страната. Много хора през последните години виждаха тази криза, но я неглижираха. Беше ясно, че ГЕРБ губи електорат. Беше ясно, че градската десница се свива до жълтите павета. Беше ясно, че Корнелия Нинова досъсипва лявото. Беше ясно, че алтернативите се борят всъщност просто за власт. Ясно беше, че Пеевски превзема ДПС както се превзема фирма. Т.е. беше ясно, че партийната система не работи, но някои твърдяха, че това не ги засяга, други - че се борят със страшна сила за нормализация на политическия живот, а трети залагаха на идеята, че партийната система може да бъде пречистена чрез свежа политическа кръв.
https://www.segabg.com/category-observer/krizata-prerastva-katastrofa
Разпадът на партийната система е последица от един друг, много по-мащабен разпад, чиято рожба са именно партиите, така че всичко е закономерно.
Ама докато само тук си казваме, че царят е гол (твърде отдавна) и не го изрече някой с достатъчно висок пост или от достатъчно висока трибуна, ще се мъчим.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24353
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16779 -: Юли 03, 2024, 19:57:36 »
Не съм ходил да гледам, дувара на турското посолство "саниран" ли е, че Делян е два, да не кажа три пъти по-мащабен от Местан.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1381
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16780 -: Юли 03, 2024, 21:00:14 »
Шиши се оказа типичен психопат. Смятах го за по-умен. Това да не разбереш, че ДПС е етническа партия, и всичко се решава накрая от Доган, показва че живееш в собствен свят. Срещата му днес с посланика на Турция бе едно от последните му действия в ДПС.
И нещо друго. Опитът на Доган  да превърне ДПС в мултиетническа партия, води до доооста грешни назначения. Рано или късно, това ще му изяде главата. А не ми се мисли за времето след Доган.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1780
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16781 -: Юли 03, 2024, 21:57:16 »
Колебаех се къде да го сложа, но реших тук:

...Хипотезата не бе изключена от бившия премиер Николай Денков (ПП-ДБ). "Нека да видим как ще се развият нещата с ДПС. Може вторият мандат да се окаже при нас. :giggie: Нека не забравяме тази възможност", каза той пред БНТ...

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1381
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16782 -: Юли 03, 2024, 22:16:45 »
И като се окаже втория мандат при ПП-ДБ какво ще направят? Революция ли?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8997
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16783 -: Юли 03, 2024, 22:20:40 »
Първо в Lupa.bg: Обесилият се директор в Нова телевизия е едва на 42

Да беше за свободата на словото и информацията, а то заради спаднали приходи! Това сме в Родината. А Асандж си отлежа толкова години в затвора, само защото изобличаваше престъпленията на световния елит.

Не чакайте оправия в България!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8997
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16784 -: Юли 03, 2024, 22:35:56 »
Ние си ги избрахме!