Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Август 23, 2019, 07:27:10

Автор Тема: Имало и достойни интелектуалци в БГ  (Прочетена 714 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Giuseppe

• Hero Member
  • Коментари: 1194
    • Профил
Цитат
Коментарът на проф. Андрей Пантев, който разплака русофобите: Ето защо Западът НИКОГА няма да превземе Русия + Ще има ли Трета световна война:

Оценявам самото съществуване на НАТО като неоснователно и безпричинно, доколкото няма заплаха от мащаба на НАТО – сиреч от Варшавския договор, който отдавна не съществува – която да предполага такава гигантска функция, мащаби, разходи и проявления.
Аз категорично не виждам някъде, където НАТО се е намесила, да е станало по-добре – от демокрацията до икономиката. И намирам, че в крайна сметка това изостри, а не притъпи напрежението по света.
Не, смятам, че не може да има глобална война, защото икономиката на богатите по планетата е толкова преплетена, че те нямат интерес от такова пряко взаимно изтребление.
Много често у нас се говори, че при конфликти ние винаги сме заставали на неправилната страна.
Как така при един русофилски народ като цяло, какъвто е българският народ, властта застава срещу Русия – ние сме за санкции, ние ще ставаме център на НАТО за бързо реагиране, подкрепяме всички искания на САЩ и Евросъюза…
Не само това. В момента, ако кажеш кой е изгонил турците от България, ти си неприличен и яростен русофил. Има такава отвратителна идеологизация, че някои казват: “Уважавам Достоевски, ама не уважавам Путин”, като че ли Достоевски има потребност от българско признание.
Не всички имат такава култура и не всички имат доблест. Смятам, че Русия отново не е разбрана, няма поука от никаква историческа ретроспекция. Те не могат да разберат, и това е от времето на монголските походи и походите на рицарите, че руснакът може всичко да понесе, освен унижението на чуждо управление.
Така става и при Наполеон, когато Наполеон казва “вие не сте вече крепостни”, така става и при всичките тези опити по-късно, в Кримската война и пр. Никакъв урок не е изведен от ирационалното поведение на руснаците, което обаче е изпълнено с достойнство.
Всъщност в момента единствен реален факт, с който се обосновава яростно насажданата теза за “агресията на Русия”, е присъединяването на Крим. Т.е. анексирала била, заграбила била чужда територия.
Нашите мастити русофоби защо не помислят, че ще честваме отново, през септември, кръгла годишнина от Съединението. Ами какво е съотношението между българското и небългарското население в Източна Румелия и какво е съотношението между руското и неруското население в Крим. Ако вървим по етнически показател, то тогава Източна Румелия е много по-анексирана, отколкото Крим сега.
Но тук трябва да кажем на нашите читатели, че независимо дали е болшевишка, княжеска, царска, имперска, Русия винаги е била обект на един външен натиск.
Това обяснява защо руснаците в повечето случаи, с изключение на културния контекст, гледат с недоверие на останалия свят. Защото Кримската война е индикация на коварството на Запада, който нахлува в Русия, след като самата Русия е помогнала на Австрия и на Германия да потушат унгарското въстание през 1848 г.
Защо маститите анализатори не направят сметка за едно съотношение в исторически план – колко пъти Русия е нападала и колко пъти Русия е нападана.
В крайна сметка, в повечето случаи, когато Русия е нападала, то е било, за да освободи балканските християни. Във всички други случаи всяка военна акция на Русия е била в отговор, а не предприета от нея.
Коментар на проф. Андрей Пантев
Бултаймс.com

Неактивен Асол

• Hero Member
  • Коментари: 2586
    • Профил
Re: Имало и достойни интелектуалци в БГ
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2019, 10:54:05 »
Цитат
Така става и при Наполеон, когато Наполеон казва “вие не сте вече крепостни”, така става и при всичките тези опити по-късно, в Кримската война и пр. Никакъв урок не е изведен от ирационалното поведение на руснаците, което обаче е изпълнено с достойнство.

Не бих казала, че е чак толкова ирационално, особено ако се има предвид съдбата на осакатените войници по време и след Наполеоновите войни. Крепостните са били в доста по-добро положение след това(все пак те са били нечия собственост, за която са полагани някакви поне минимални дейности за съществуването им!) по сравнение с иначе "свободните хора" при останалите съюзници и Наполеон. Има достатъчно дори художествена литература по въпроса (например, каква е съдбата на  войниците на Уелингтън след победата при Ватерло, когато войната свършва). Нещата трябва да се гледат в цялост, но предполагам изказването на Пантев не е предназначено за исторически диспут.

п. п. Апропо, интересно е да се даде думата на самия Наполеон  как почти не е успял да вземе пленници при битката при Бородино - вземането на пленници и кражбата на имущество са били двата опорни стълба на неговото величие! Руснаците са се биели до смърт (батареята на Раевски е описана и във "Война и мир") и са успявали да извлекат ранените си войници, та дори и убитите!
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 12:13:37 от Асол »

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
  • Коментари: 965
    • Профил
Sometimes it's better to just let things be, let people go, don't fight for closure, don't ask for explanations, don't chase answers and don't expect people to understand where you're coming from.

Активен buratinob

• Hero Member
  • Коментари: 4097
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2019, 15:48:27 »
Хората по улиците изтрещяват, това не е ново.
Ново за мен е категоризацията на телесната повреда.
Два зъба, ама да били без кариеси, с кариес не се смята.
Чудни закони си имаме.

Неактивен Джиджи

• Hero Member
  • Коментари: 3360
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2019, 15:59:57 »
https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2019/02/13/3389663_jena_se_oplaka_che_e_napadnata_zashtoto_prilichala_na/

Съжалявам, че трябва да го кажа, ама ако бях на нейно място, щях да се движа с малко по–женствена прическа …  :nuts:

Само че освен Андрей Пантев, не виждам тук някой друг от достойните български интелектуалци. А май и аз самата не мога да допринеса с подобна информация.  :m1708:

Неактивен Minderbinder

• Hero Member
  • Коментари: 1110
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2019, 18:43:29 »
И аз бих се подлъгал, че това на снимката е мъж с нестандартна сексуална ориентация.

Друго ми направи впечатление - как тя чула стъпки зад гърба си, тръгнала да се обръща и била ударена. Т.е., ударена преди да се обърне ? Доколкото зная, кътник се избива доста по-трудно от резец ...
Май не е било точно така.

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2019, 18:46:10 »
И аз бих се подлъгал, че това на снимката е мъж с нестандартна сексуална ориентация.

Друго ми направи впечатление - как тя чула стъпки зад гърба си, тръгнала да се обръща и била ударена. Т.е., ударена преди да се обърне ? Доколкото зная, кътник се избива доста по-трудно от резец ...

Това значи ли, че ако не ти хареса фейса или стила на дрехите посягаш?

Неактивен 67

• Hero Member
  • Коментари: 1300
    • Профил
    • Критиканзер
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2019, 19:05:17 »
Е, не де! Аз като констатирам, че съседът си е боядисал кучето в зелено и то вече е изсъхнало, това не значи, че ще се юрна да го лакирам!

Неактивен Minderbinder

• Hero Member
  • Коментари: 1110
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2019, 21:22:17 »

Що за глупав коментар ?

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2019, 21:24:18 »
Тъпо, щото коментираш снимката, не коментираш побоя.

Неактивен 67

• Hero Member
    • Профил
    • Критиканзер
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2019, 21:44:34 »
Нали побоят е бил заради физиономията, или поне така твърди потърпевшата? Ако приличаше на Златокоска, може би нямаше да й са избити зъбите.

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2019, 21:50:31 »
Викаш да се радва, че не е златокоска, една друга в Русе виж как пострада.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2019, 22:03:51 »
Нали побоят е бил заради физиономията, или поне така твърди потърпевшата? Ако приличаше на Златокоска, може би нямаше да й са избити зъбите.

67, ти красива ли си или си като останалите майнички, м?
Sometimes it's better to just let things be, let people go, don't fight for closure, don't ask for explanations, don't chase answers and don't expect people to understand where you're coming from.

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2019, 22:07:28 »
Цитат

Тъпичко даже и за либерал като теб.

Неактивен 67

• Hero Member
    • Профил
    • Критиканзер
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2019, 22:17:49 »
Сарж, какво да те правя като така не ти е провървяло с майничките?  :nuts: 67-ми два нови континента опозна зарад мен, та как да ти кажа! Освен това мога да точа баница и имам македонска жилка, това за достойното погребение нали помниш!  :D

Неактивен 67

• Hero Member
    • Профил
    • Критиканзер
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2019, 22:53:18 »
Викаш да се радва, че не е златокоска, една друга в Русе виж как пострада.
То е малко като красотата в очите на гледащия. Все на някого някой няма да му хареса или ще му хареса прекалено. Бай, бабо, да ме не среща - това май е единственото заклинание.

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2019, 23:00:53 »
Ще трябва да я караме на заклинания, което не е много лошо.
Тази част от човешкото познание сме я загърбили, сега ако почнем да практикуваме интензивно, може да направим пробив. :yes-1289:

Неактивен 67

• Hero Member
    • Профил
    • Критиканзер
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2019, 23:03:27 »
Ще трябва да я караме на заклинания, което не е много лошо.
Тази част от човешкото познание сме я загърбили, сега ако почнем да практикуваме интензивно, може да направим пробив. :yes-1289:
А, пробивът ВЕЧЕ беше - премиер-министър с червен конец, захар по завоите - това са си все части от тази част на човешкото познание, практикувано от държавната власт!

Активен buratinob

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2019, 23:06:23 »
ГЕРБ мисли за всичко, като тиганите са. :b0201:

Неактивен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #19 -: Февруари 14, 2019, 23:28:36 »
Тъпо. За "тиганите".  :i_sheepish:

Неактивен ddantgwyn

• Hero Member
  • Коментари: 1802
    • Профил
« Отговор #20 -: Февруари 14, 2019, 23:49:24 »

eeee, нима не помниш „Tefal мисли за всичко“?!
There is no dark side of the moon really …

Неактивен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2019, 00:48:47 »
 :t0120: Не бях се сетила. То да не е едно ...  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 15, 2019, 00:52:25 от Джиджи »

Чок觧

• Гост
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2019, 09:38:11 »

eeee, нима не помниш „Tefal мисли за всичко“?!

Сетих се за българската пародия на рекламата на Найк : " Найк - те миришат както краката ти ! " :)

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2019, 12:19:11 »
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6706337/Muslim-parents-lead-group-300-protest-outside-school-gates-against-equality-lessons.html

И по света има достойни интелектуалци, чиито мнения съвпадат с доста от тези, на които съм попадал тук  :yes-1289: