Хората навсякъде са "пластелин" в ръцете на елита. Фасулска работа е да препрограмираш нагласите на народонаселението. Дори без да използваш "25 кадъра" в секунда.
...
---
ЗИПе,
25 кадъра в секунда е кадровата честота на аналоговата PAL (Европа) телевизия, при дигиталната е 25, 100, (60, 120 САЩ …) херца.
В киното е 24 кадъра в секунда. За него е измислена фантасмагорията, че ако се добавя 25 кадър, това няма да е видимо, но 25-тия кадър подсъзнателно ще въздейства. – ЛЪЖА И ИЗМАМА.
You can take my word for granted! Вервай ми!
Сигурен?
Всъщност не само зрителния, но и звуковия канал е подходяш за въздействие на подсъзнанието.
Примерно излъчване на запис под и около прага на чуваемост.
И тоя номер ползват не само службите но и по-големишки магазини.
Ти например не си ли се чудил що си накупил сума ти аде не излишни, но неособено нужни вещи?
------------
Дали съм сигурен? Ама много глупав въпрос! Макар вече на преклонна възраст съм уверен в познанията си. Освен това очевидно по-слабо разбирате от служби от мен.
ЗвуковияТ канал в описаната постановка не е подходяШ за въздействие на подсъзнанието!
Защо ли, ами защото при излъчване на запис под прага на чуваемост (0dB налягане - 20 микропаскала) това означава ВЪОБЩЕ НИКАКВА ЧУВАЕМОСТ, следователно и никакво въздействие! Аналогичен е случаят и около прага на чуваемост, защото освен всичко друго пък силно е влошена и разбираемостта. Това е така поради нееднаквата чуваемост при различните честоти. Още 30-те години на миналия век Флечер и Мунсон установили кривите на еднаква чуваемост (изофони) при различни звукови налягания със силна изразен максимум между 1 и 5 килохерца и приблизително изравняване при достигане прага на болезненото усещане (над 120 dB). За това в цифровите телефони се използва съответен честотен коректор за „кристален звук“. Човек нормално чува от няколко херца до малко над 16 Килохерца, когато е млад, ама и не всеки. Старите аналогови телефони за сведение имат честотна лента само едва 2,7 Килохерца!
Освен това съществува и ефекта маскиране, иначе казано по-силният тон маскира по-слабия и само силният се възприема. Тук става вече много сложно, няма въобще да го разберете, но само ще споделя, че този ефект (несъвършенство на ухото) се използва за компресиране при дигиталния звукозапис – известният ви mp3 формат. При него всичко, което се маскира НЕ СЕ ЗАПИСВА и обемът на записаната информация се намалява 10-12 пъти!
Друг е въпросът за директното въздействието на звука върху психиката, най-често се усеща при ниските честоти - например ритъма, който постигат шаманите, а също тъпана на военните маршове и поп-техно музиката. Слуховия апарат и вестибуларния са разположени близо един до друг и механичната звукова вълна може да предизвика резонанс във вестибуларния орган. Звуко-честотно модулирано СВЧ излъчване също може аналогично да предизвика такъв ефект. Спомнете си неясните оплаквания на американски дипломати, главоболие... Аналогично се получава и в огромни сгради с вентилационните проводи, при които възниква инфразвуков резонанс.
Аре стига толкова.
P. S. Да, ама Не!
Забравих да ви кажа, че при подслушването (eavesdropping), емпирично е установено, че един аналогов звукозапис на реч има по-добра разбираемост от цифров такъв, макар и с по-добри параметри (амплитудно честотна лента, клирфактор и сие).