Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 23, 2024, 14:02:16

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2176607 пъти)

0 Потребители и 160 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21300 -: Август 19, 2022, 18:08:15 »
съществуване, ама "ние сме един народ"...  :no!: Много кръв се проля...
МИ единс нсарод са. В укропия са руснаци и затова са "влачат" нещата.
Ако бяха кравари да са капитулирали 10-15 пъти до сега  :smokin:
 
А за "кръвта", колко българи са изклани в беломорска тракия, в македония, квай дойран. Това пречи ли сега да сме в педерския съюз

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3629
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21301 -: Август 19, 2022, 18:41:44 »
Не понасям Сьомин
Личностната ти приязън или неприязън към някого си е твоя работа.
Важно е само дали това, което се казва във филма, обяснява действителността. За мен да.
Ето и по-стар филм от същия автор – отпреди година и нещо:
https://youtube.com/watch?v=3nduxNw0VYs
И още по-стар, отпреди три години, все на същата тема – тук говори Спицин:
https://youtube.com/watch?v=4zWR_go6xEk
На лицето Путин и олигарсите му много им се иска да пришият вината за бедата другиму, само че те самите са сред най-дейните ѝ създатели.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21302 -: Август 19, 2022, 19:02:48 »
На лицето Путин и олигарсите му много им се иска да пришият вината за бедата другиму, само че те самите са сред най-дейните ѝ създатели.

Каква беда? Каква вина? Какъв Путин?
Това ли ти вменява това американско мекере?
Впрочем Спицин говори адекватно, но никога не съм го чула да говори против Путин

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3629
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21303 -: Август 19, 2022, 19:41:06 »
Това ли ти вменява това американско мекере?
Реакцията ти говори за две неща.
Едното е, че продължаваш да натрапваш тук някаква към някого своя неприязън (която бих нарекъл предубеждение), а не вземаш отношение по казаното във филмите. Последното не е задължително само̀ по себе си, но изявата на неприязън без коментар по същество е нещо несериозно. Нефелен опит за оспорване.
Второто е странната ти представа, че разбиранията ми се градят на внушения, „вменявания“. Представи си, не е така. Слушам различни мнения, но и сам осмислям света около себе си. Впрочем ти си тъкмо от тези, които се опитват да „вменяват“, т.е. да внушават. Защото редовно хвърляш ярки, често дори неправдоподобни тези без никаква обосновка.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7426
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21304 -: Август 19, 2022, 19:48:50 »
Хм, Садам беше проектирал оръдие което да стреля по Европа, тоест 2-3 хиляди километра. Голяма врява бяха дигнали навремето.

мисля, че целта беше израел, а не европа.

и мосад убиха инженера, проектирал оръдието именно по тази причина.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21305 -: Август 19, 2022, 20:39:04 »
 аменеменема

и след торбата дуру буру, не отговори на въпросите ми, относно  гръмкото ти заявление.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3629
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21306 -: Август 19, 2022, 21:38:54 »
не отговори на въпросите ми
Въпроси ти нямаш, само брътвежи, и нямам желание да ги коментирам повече.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21307 -: Август 19, 2022, 21:46:36 »
Сори!

„На лицето Путин и олигарсите му много им се иска да пришият вината за бедата другиму, само че те самите са сред най-дейните ѝ създатели.„

Каква беда? Каква вина? Какъв Путин?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21308 -: Август 19, 2022, 22:04:45 »
аменеменема

и след торбата дуру буру, не отговори на въпросите ми, относно  гръмкото ти заявление.
---
Не се учудвай, аменеменема се бара мъж, но в същност е female part of the body!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3629
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21309 -: Август 19, 2022, 22:25:44 »
Патологичният фрустрат пак измуча зловонно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21310 -: Август 19, 2022, 22:29:36 »
Патологичният фрустрат пак измуча зловонно.

Имах друго мнение за теб от форума на СЕГА, но от достатъчно много време наблюдавам един много озлобен човек, който неистово се стреми да доказва, че не е такъв и постига точно обратното. Някъде от най-тъмната част на сянката ми излизаш...и то с претенциите за светлина

п. п. Не се обиждай, но аз съм изключително интуитивен човек...а досега не съм подвеждана от тази си особеност. Някакси ми напомняш за Пасков....такива нелогични на пръв поглед лупинги от известно време

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21311 -: Август 19, 2022, 22:38:14 »
Ето нещо за гурмани.
Смях се от сърце  ;)
Самолети-невидимки

„Я буду краток и в частности не буду описывать то, что итак описывают все СМИ и большинство блоггеров, так как простудил шею и могу печатать только одним пальцем
Ключ к пониманию этой недели в выступлении пожилого профессора у Соловьева на прошлой неделе, в котором он предположил-намекнул, что США уже использовали в войне вна Украине F-35 и F-22. Причем я в ходе его выступления получил от него телепатему, что пару F-35 сбили просто сразу, а вот F-22 остается проблемой и не исключено, что взрывы в Крыму это работа этого невидимого убийцы. А на словах он добавил, что если это так, то это означает прямое боестолкновение России и США, и я сразу подумал, что F-22 последняя система НАТОаского оружия, дающая Западу надежду на победу в войне с Россией. А еще я подумал, что если F-22 все таки собьют, то ВВП, не желающий войны, а желающий поставить американцев на место, по возможности не убивая, ни за что не поделится этой радостью со своими согражданами. Но вчерашнее выступление Путина о славе русского оружия и справка Шойгу о способности России победить НАТО без применения ядерного оружия скорее все означает, что F-22 все таки сбили и они таким образом пытаются поделиться этой радостью не только со своими согражданами, но и с теми американцами, которые знают о возможности появления на карте мира пролива им Сталина.„

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21312 -: Август 19, 2022, 22:49:45 »
...США уже использовали в войне вна Украине F-35 и F-22...

В интерес на истината има такива индикации. Няколко руски радарни станции бяха ударени с ракети HARMS, а украинските самолети и хеликоптери не са пригодени за работа с тях. Възможно е някой от съюзниците да е предал някой Миг или Су които могат да стрелят с такива ракети, но действително по-вероятно е това да са били американски самолети, та било то F35 или F-22.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3629
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21313 -: Август 19, 2022, 23:00:32 »
Не се обиждай, но аз съм изключително интуитивен човек...а досега не съм подвеждана от тази си особеност.
Не се обиждай, но както обикновено хвалиш себе си, докато неуместно и безпричинно раздаваш отрицателни характеристики другиму.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21314 -: Август 19, 2022, 23:05:28 »
Не се обиждай, но аз съм изключително интуитивен човек...а досега не съм подвеждана от тази си особеност.
Не се обиждай, но както обикновено хвалиш себе си, докато неуместно и безпричинно раздаваш отрицателни характеристики другиму.

Ти много се постара да си спечелиш тези характеристики, особено от мен...Сърди се само на себе си. :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3629
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21315 -: Август 19, 2022, 23:11:11 »
Ти много се постара да си спечелиш тези характеристики, особено от мен...Сърди се само на себе си.
Нито се сърдя, нито изобщо ме интересуват фантазиите ти.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 406
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21316 -: Август 20, 2022, 00:21:46 »
...США уже использовали в войне вна Украине F-35 и F-22...

В интерес на истината има такива индикации. Няколко руски радарни станции бяха ударени с ракети HARMS, а украинските самолети и хеликоптери не са пригодени за работа с тях. Възможно е някой от съюзниците да е предал някой Миг или Су които могат да стрелят с такива ракети, но действително по-вероятно е това да са били американски самолети, та било то F35 или F-22.

Полша-F-16
Румъния-F-16;MiG-21 LanceR.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21317 -: Август 20, 2022, 07:29:33 »
Полша-F-16
Румъния-F-16;MiG-21 LanceR.

Да, но нито Полша, нито Румъния имат на въоръжение ракети HARM. Така че, пак опираме до американците.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21318 -: Август 20, 2022, 07:49:08 »
igonn
Aug. 19th, 2022 09:48 pm (UTC)
Месяц назад многие сми сообщили, что в Польшу переброшены ШЕСТЬ Ф-22.
Так что вполне вероятное событие.

abrod
Aug. 20th, 2022 03:12 am (UTC)
Судя по всему осталось 4

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21319 -: Август 20, 2022, 08:37:43 »
„Износът на тежките изтребители за превъзходство във въздуха е много по-ограничен в сравнение с по-леките им аналози, като F-22 е изцяло забранен за износ„
И струва Ф-22 раптор 700 млн. парчето.

Ех, ако ни кажат и как са го сбили ...
А то да не стане като в Сърбия. С една прашка, и ей така - от небето се посипват 700 млн. суха пара на американският данъкоплатец
« Последна редакция: Август 20, 2022, 08:43:35 от Алиса »

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 876
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21320 -: Август 20, 2022, 08:46:23 »
Quote (selected)
Истината е, че с 12 системи "HiMars" щатите направиха Русия да изглежда неадекватна в желанието си да бъде световна сила. Особено след потопяването на флагмана на черноморският флот.
Но Русия "ще удари по центровете на вземане на решения".   :bored: Кога това?
Междувременно САЩ (Украйна де) ще удари по Крим. Отново.
Най-вероятно по новопостроения мост. Ще има най-голям пропаганден ефект
Фенското писане по въпроса е ненужно. Дали са 12 системите, или 6 ... или 30 ? Това няма фундаментално значение. Ясни са две неща. Системите се тестват, дават ги на укрите в тестови количества, такива че не могат да преобърнат хода на военните действия. И от друга страна се вижда, че са ефективни и вредят сериозно на руската армия. Така че това е елемент от военното "надцакване", ескалацията. Етап от повишаване на залозите. Всяка страна вади козове , но стиска още много за по насетне. Винаги да се гледа количеството ! Колко HIMARS има изобщо произведени и на служба ? Откритите данни дават около 500 единици. Те са на бойна служба в подразделения на US army и няма законов начин как да се дадат /примерно половината/ на Украина за да "преобърне хода на войната". Жалните вопли на Арестович и Жданов за "още 150-200" единици HIMARS са фантастика. И същевременно укрите от пропагандно-психилигическа точка постъпват правилно - реват за "много" , белким получат малко повече... Нови системи РСЗО с далечен обсег могат да получават в ограничени количества, ако има ново производство в САЩ. Масово "наводняване" с HIMARS в украина няма да има. Защото, най-главното , имаме ритане по кокалчетата между САЩ и Русия , но няма обявена официално война между тях ! Войната която гледаме е във висока степен договорена и режисирана, както вече писах - вероятно се знаят доста точно параметрите на нейното протичане, както и крайните резултати ! Сега в хода на войната, просто американци и руснаци вадят един по един военни и военно-технически "аргументи" . Надцакване ! Ще удари ли Русия по "центровете за вземане на решения" ? Определено - не ! Защото такъв удар означава излизане извън рамките на договорките около войната, и се отива към друга история. Нито Западът , нито Русия искат свършека на света , пък и силите над тях няма да го позволят  :)))  Ще ударят ли САЩ по Кримския мост ? Съвсем не е изключено, разбира се ще бъде представено като удар на украинците. Но за всеки е ясно че оперативните разчети за такива ракетни удари се ръководят от американски военни. Ще опази ли Русия моста ? Не зная. Какви ПВО и други военни "козове" държат руските военни ? Със сигурност имат такива - С 500 , системи за РЕБ които още не са задействали, още "хиперзвукови предупреждения"... Проблемът пред Москва са политическите ограничения за използване на такива оръжия. Русия действа на територията на Украина - по западните критерии е "агресор". Няма как да обоснове военни удари по територията на Полша, Румъния, Германия ... без да е във война с НАТО. Обратно - западняците /САЩ/ не са във война с Русия /Столтенберг се тръшка да го повтаря !/ , макар че западната подкрепа за Украина е повече от фрапантна. Но НАТО-вски военни официално не воюват с РФ. Така че това вързва в определена степен ръцете на Путин... Заплетена и затегната е ситуацията.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21321 -: Август 20, 2022, 09:14:10 »
Фенското писане по въпроса е ненужно.
Явно не съм разбран. Не съм фен на нито една страна. Just the facts!
Ако трябва да ми сложите някакъв етикет за фен, нека да съм фен на Хашек и неговият герой Швейк. Фен съм на "малкият човек", на  безработния учител, който не иска да стреля по безработни учители от другата страна.
BTW Една от най-великите книги на всички времена.
« Последна редакция: Август 20, 2022, 09:29:36 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21322 -: Август 20, 2022, 09:20:10 »
Филм още от април месец, но тезата му е съвсем актуална. Според мен доста добре обяснява защо става това в Украйна, а и защо по този начин. Обикновен капитализъм.
https://youtube.com/watch?v=sm4Ybyw7DOk
:well_done-1299:
Take it easy!
Keep the good job!

Моята теза е, че това не е наша война. Който помни какво съм писал.
Що се отнася до България: Нали учите внуците си да не слагат пръстите си там където скърца? Приложете последното в по-широк смисъл!
« Последна редакция: Август 20, 2022, 09:36:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 876
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21323 -: Август 20, 2022, 09:21:38 »
Quote (selected)
Хашек и неговият герой Швейк
:well_done-1299: Аз добавям и по-късния Йосариян !
 
Quote (selected)
3а този, който бъде убит, няма никакво значение кой ще спечели войната. 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21324 -: Август 20, 2022, 09:23:47 »
Аз добавям и по-късния Йосариян !
 
Абсолютно! :thup:
« Последна редакция: Август 20, 2022, 09:30:28 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21325 -: Август 20, 2022, 09:36:00 »
„Междувременно САЩ (Украйна де) ще удари по Крим. Отново.„

А Украйна не е заявявала, че стои зад удара на авиобазата Саки

„Though Ukraine did not immediately claim public responsibility for the blasts at the base, which its Air Force celebrated on social media, officials have admitted privately that it was behind the explosions. Some reports have suggested a ranged attack while others have indicated that Ukrainian special forces were involved. Russia has, however, blamed the explosions on an accidental ammunition detonation and attempted to downplay the damage.„

Бучи, наблегни на четенето и търсене на инфоммация, и нейното осмисляне, и не ни карай  да четем пожелателните избици на душата ти.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21326 -: Август 20, 2022, 09:41:52 »
Бучи, наблегни на четенето и търсене на инфоммация, и нейното осмисляне, и не ни карай  да четем пожелателните избици на душата ти.
Който иска нека вее чужди знамена, нека мре за чужди интереси. Който му е на сърце, да ходи в окопите! Ние нямаме нужда от пропаганда на войната.
Нормалните хора не са се свършили. Аз пиша за тях. :tomtom:
Истината ще ви направи свободни!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21327 -: Август 20, 2022, 09:53:27 »
Работата беше.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21328 -: Август 20, 2022, 10:08:17 »
Бучи,
Тук никой не вее чужди знамена, а се стремим максимално безстрастно да се разберем в достатъчно сложна игра.
И тук см съгласна с Муктата в много неща които е изложил по горе.
Но след като ти спомена чужди знамена - знамето което ти развяваш за теб е свое, а за нас е чуждо, въпреки че знамето на Метрополията не би трябвало да е чуждо нам..
А ти самият не разбираш интересите на САЩ, зад които декларираш, че стоиш.
В Украйна се решават вътрешно американски задачи.
И това е крахът на една от групировките на Дълбоката държава конкретно бушовата, която стои зад неонацизма след ВСВ, и конкретно в Украйна Приложих материали от „Волтер.нет„ -от къде растат краката на неонацистите в Украйна. От където и „денацификацията„ на Путин
Вторият фронт е в самите САЩ, и войната на Тръмп срещу бушовците в Републиканската партия.
А клинтънитите по отношение на Украйна си трайкат. Или поне на мен така ми се стува.
Ти за коя и каква Америка се тупаш в гърдите?
« Последна редакция: Август 20, 2022, 10:15:44 от Алиса »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21329 -: Август 20, 2022, 10:43:30 »
Седем десетилетия колаборационизъм на нацистите: Тайната на малката мръсна Украйна на Америка
https://www.thenation.com/article/archive/seven-decades-nazi-collaboration-americas-dirty-little-ukraine-secret/

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21330 -: Август 20, 2022, 10:54:24 »
Ти за коя и каква Америка се тупаш в гърдите?
Тръмпославо,
Вземи се в ръце и вземи да пишеш внятно, та да имаш някакъв "impact factor"(marhaba Бъди)!
Наистина ли смяташ, че олигарсите в Русия (или Украйна) трябва да са ми по-близки от милиардерите в САЩ? Трябва да вземам страна? Не нам!
Подоляк vs Подоляка?
Защо трябва да виждам бомбардировките на гражданско население в Донбас, но трябва да забравям за секвестираните яхти на милиардери от Русия? По целия свят! Изкарани с непосилен труд? Нале?

а се стремим максимално безстрастно да се разберем в достатъчно сложна игра.
Какво още ти трябва да разбереш една империалистическа война?

Когато някой вземе да употребява "фашисти", "комунисти" разбирам, че много му се иска да пробута (да "продаде") неговите частни интереси, някак си да станат мой интереси. Няма как да стане!

« Последна редакция: Август 20, 2022, 11:05:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21331 -: Август 20, 2022, 11:05:05 »
Тия кухи приказки и лозунги не нам и не тук
Тук говорим по същество, и няма нужда от разводняване на темата.
Ако ще правиш световни революции, излез на улицата.
Но аз те попитах нещо.
Толкова години прозяпани в САЩ, какво научи? Нищо
Зяпа прокитайски филмчета, и сега си дошъл да  ми говориш за комунизъм и революции?
Кой ще ти направи революция? Китай с неговият националсоциализъм?
Обединен с меката на нацизма - Тайван на Чай Кай Ши.
Айде у лево, че ми омръзна да обяснявам на леваци.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21332 -: Август 20, 2022, 11:08:29 »
Тръмпославо,
Невероятно е как човек с никакъв жизнен опит, се опитва да ни дава тон в живота.
Чудесата нямат свършване!  :))) Графоманите не се срещат само между писателите.
Но ти си пиши!

PS Имам сериозни съмнения дали си сложила в живота си тухла върху тухла, завила си едно болтче  или поне си хранила дете.
Топло, топло...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21333 -: Август 20, 2022, 11:12:51 »
А аз не пиша за теб, а за тези, които се опитват да разберат

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21334 -: Август 20, 2022, 11:14:27 »
Айде у лево, че ми омръзна да обяснявам на леваци.
Не се напъвай де! Хернията не е безобидно страдание. :)))

PS Само рекиджа можеше да те постави на полагаемото ти място. Липсва ми.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21335 -: Август 20, 2022, 11:17:15 »
Отивай да четеш статията, и приключвай с логореята
Ако имаш въпроси пиши
« Последна редакция: Август 20, 2022, 12:18:49 от Алиса »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21336 -: Август 20, 2022, 11:53:35 »
20 августа, 10:47
Шойгу назвал проявлением нацистской политики идею о запрете на въезд россиян в ЕС

Как заявил глава Минобороны РФ, при этом "фундаментальные принципы миропорядка, правовые и политические оценки Нюрнбергского трибунала все чаще игнорируются и пересматриваются отдельными странами"
ПАРК "ПАТРИОТ" /Московская область/, 20 августа. / ТАСС/.
 Идея о запрете для всех российских граждан на въезд в страны Евросоюза является проявлением нацистской политики, заявил министр обороны РФ Сергей Шойгу...
Ндааа...  Куда ни повернись... вокруг Матушки только одни нацисты...
Апропо - не е ли време за Пети Социнтернационал?
Видно е, че Науру, Сирия, Беларус, Северна Корея... и Еритрея са готови?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21337 -: Август 20, 2022, 12:01:57 »
Барни,
Социалистически интернационал има. Не знам кой по ред, обаче, и не ми се търси. Сигурно трети, като наследник на Вторият Социалистически Интенационал
Станишев му беше прецедател по едно време. След или преди Йоргос Папандеу от ПАСОК, не помня.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21338 -: Август 20, 2022, 12:18:05 »

Ндааа...  Куда ни повернись... вокруг Матушки только одни нацисты...


тоест украинските нацита не са нацита?

нда.....

когато темата надхвърля оралните умения издишаш тотално...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 876
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21339 -: Август 20, 2022, 13:06:11 »
Тази война я усещах че ще се случи. Още преди доста години , дори преди Втората Майдана. Още по времето на ония неприятници Юшченко и Тимошенко, следейки процесите в Украина ми ставаше ясно че тази работа няма да свърши добре. Имах и много срещи и разговори с познати, основно руснаци, вкл. много интелигентни и високопоставени , които хич не бих нарекъл "про-путинисти" , както и имам обикновени приятели във Франция ,вкл. донбасчани. Разказите им се припокриват, допълват, но ми даваха една и съща картина. Някакви дълбоки сили превръщаха постепенно през годините Украина в "АНТИРУСИЯ". Това би трябвало да бъде основният аргумент на руската пропаганда, щото нали сега ... дайте да не се лъжем ! Нацисти в Украйна има, не малко. Екстремисти - Азовци, Айдарци, Торнадовци и т.н.  има ! Но не цялото население там е "нацисти" , та дори по времето на Третия Райх съвсем не всички германци са били нацисти ! В такива турболентни времена мнозинството хора винаги са някаква инертна маса и се "ослушват" накъде вървят нещата. Огромното мнозинство украинци са просто едни глупендери, провинциалисти с мания да доминират /над руснаците !/ . Ето ние в Украина сме Европа ! /ха ха/ . Ние живеем по-висок стандарт ! Ние ще идем там, където /тъпите/ руснаците - няма да ви пуснат ! Познаваме добре този провинциален манталитет , мания за величие и фабрикуване на "наша история", ей ги македонците. Обаче в Украйна мащабите се оказаха много по-големи. И докато ние /България/ не сме фактор, и Великите сили винаги ще ни извият ръцете , не така стои въпроса в Украина. Там е заложена на карта сигурността и самото съществуване на Русия ! А Русия е империя, винаги е била / и преди , и по времето на СССР , и дори днес /. Русия е цивилизационен център. Немислимо е една империя и цивилизационен център /по Хънтигтон/ да допусне почти в сърцето си една "анти-империя" , една "анти-Русия" ! Украина беше 20 години една язва в руската геополитика, въпрос на време беше да се тръгне към хирургическо решение. Колкото по-късно , толкова по-зле ! Защото растат нови увредени поколения и проблемът се задълбочава... Но "хирургията" беше неизбежна. Мен лично ме изненада леко че именно Путин започна хирургията, тъй като го намирам за доста мек и сговорчив. /плюс доволно корумпиран  :smokin:/ , но щом ТОЙ започна, значи ножът опря до кокала. Военно-стратегически Русия беше доведена до ъгъла, приклещен звяр от ловци. Няма друг ход освен да се озъби и да нападне. Русия няма алтернатива в тази война освен победа, каквото и да значи тя. Каквито и договорки да са имали със САЩ /май 2021?/ ... За момента най-вероятно виждам подялба на Украина, което би било като приказката за чашата вода, пълна до средата. Но загуба за Русия е изключена и немилсима.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21340 -: Август 20, 2022, 13:20:54 »
Ще цитирам начаото на предишна статия
„Пока существует Украина – в любых границах, но в нынешнем «антироссийском» формате, у Запада остаются шансы на перехват утраченной им 24 февраля стратегической инициативы. Если Украины не станет, эти шансы исчезнут...„

Ти сам каза - в Русия, и най вече в руската политика глупаци няма.
Така че, никаква подялба. Или всичко, или всичко.
Ако беше за подялба, каквато беше ,и е целта на Запада, Русия можеше да се договори сто пъти през тези осем години.
 

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21341 -: Август 20, 2022, 13:34:10 »
Поизясняват се нещата полека-лека. От много акъл западът е на път да се нахендри яко. Беше крайно време. Русия ще устои, въпреки високата цена. Занапред ще се живее в свят без илюзии. Ще се казват нещата едно към едно. Минава времето на угоените дипломати.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21342 -: Август 20, 2022, 13:42:47 »
Ще цитирам начаото на предишна статия
„Пока существует Украина – в любых границах, но в нынешнем «антироссийском» формате, у Запада остаются шансы на перехват утраченной им 24 февраля стратегической инициативы. Если Украины не станет, эти шансы исчезнут...„

Ти сам каза - в Русия, и най вече в руската политика глупаци няма.
Така че, никаква подялба. Или всичко, или всичко.
Ако беше за подялба, каквато беше ,и е целта на Запада, Русия можеше да се договори сто пъти през тези осем години.
Тук нещо е сбъркано. Не може да се твърди, че в руската политика глупаци няма и едновременно с това Русия да присъеди цялата територия на Украйна. 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21343 -: Август 20, 2022, 13:58:04 »
И струва Ф-22 раптор 700 млн. парчето.
Цъ!
In fact, the U.S. Air Force stopped production early on the fifth generation fighter because of the soaring F-22 costs. The cost of one aircraft alone is an estimated $334 million which includes research and development (unit cost of $150 million).

https://militarymachine.com/f-22-cost/
Една малка справка в Google показва каква въздухарка си.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21344 -: Август 20, 2022, 14:04:02 »
Изтребителят стана твърде скъпа играчка и нищо чудно да остане на заден план постепенно. И танковете натам вървят. Роботи ще се бият. Което е също глупост и разхищение. Но с атома май няма се разминем. Един луд го пробва. Ще се намерят и други.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21345 -: Август 20, 2022, 14:14:57 »
Русия няма възможност да победи в конвенционална война колективният запад. НЯМА! Това още Сталин го е разбирал (макар, че е водил свръх държава СССР). Затова е и атомното оръжие. С него поне можеш да завършиш - "ничия". Разбирай - нулиране!
Нали всички разбрахте, че това е война между колективният запад и Русия на терена на Украйна? Войната (наричайте я ако искате СВО) няма да спре дори и ако Русия стигне западните граници на Украйна.
Тука някой мята "дълбока държава", Клинтъница, Тръмп или Байдън, какви проблеми имал запада. Ама, моля ви се! Западът няма проблеми. Капитализмът има проблеми които не може да разреши на нивото на NYSE. Та затова - война.
В тази връзка и Русия има проблеми. Защо руснака да отиде да го разкъсват снаряди  (или ракети) за олигарсите в Русия? Нали малко нелогично изглежда?
 Та олигарсите нямат родина. Е, имат по няколко паспорта, за всеки случай.

Шегувахме се с ЗИП* с неговото "носете си новите дрешки!". Мисля е дошло време да ги извадите от гардеробите. :)))

PS ЗИП-е ела при нас! Хвърли някоя мълния! Остави ги тези от "гласове. бг". :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21346 -: Август 20, 2022, 14:16:29 »
„Ахилесовата пета на F-22, която доведе до преждевременно прекратяване на производството; Защо Raptors струват 700 милиона долара на изтребител и как техните заместители от шесто поколение могат да бъдат по-евтини„

„The F-22’s Achilles Heel Which Led to Early Cancellation of Production; Why Raptors Cost $700 Million Per Fighter and How Their Sixth Generation Replacements Could be Cheaper„
https://militarywatchmagazine.com/article/the-f-22-s-achilles-heel-which-led-to-early-cancellation-of-production-why-raptors-cost-700-million-per-fighter-and-how-their-sixth-generation-replacements-could-be-cheaper


Може би разходи за производство и цена са различни неща.
Нека авторите се разберат

Налудничавото ти поведение напомня на едно човече, което  ти било липсвало, казваш..

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 876
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21347 -: Август 20, 2022, 14:22:04 »
Quote (selected)
Или всичко, или всичко.
Да, обаче едно и да искаш, друго е да можеш. Въпрос на военни ефективи. Много пъти съм го повтарял. Русия е военна суперсила благодарение на Сталин, Берия и Курчатов ! Ако не са нюк-овете днешна Русия , с инсуфициентната си конвенциална армия , деляща едва 4-5 то място в света /с КНДР/ , и с огромната си територия, просто би била разкостена от врагове - близки и далечни ! Конвенционалните ВС на РФ днес са бледа сянка от някогашната армия на СССР и в допълнение, съюзниците от Варшавския Договор ! Днес превъзходството на Запада  във военно отношение се изразява в пъти и пъти /с няколко изключения , каквито са танковете и артилерията/ . В качествено отношение да не се лъжем, превъзходството е за Запада ! Да , Русия има върхови системи и технологии, но са в бутикови количества - например колко са СУ 57 спрямо Ф 22 /+ Ф 35/ ? Дори сравнете по-старите Ф 15 /СУ 27 ... и т.н. и т.н. Русия не е в състояние да води пълномащабна война срещу НАТО /САЩ/ само с конвенционалната си армия. Може да се противопостави единствено с последователното изпълзване на тактическо ЯО , а после и на стратегическите ЯО. Това ! И нищо друго , възпира Западът да разкости Русия във всеки един момент... И сега да се върнем към Украина. Русия беше принудена да атакува тази "АНТИРУСИЯ" с конвенционалната си армия, без реалната опция да използва ЯО. /За какво са им на руснаците освободени територии, но с ... радиация ?/. Трябва да победи само с конвеционални средства, и ако не беше Запада, досега Украина да беше изчезнала.  Но с огромната западна помощ Украина използва и ще използва целия си мобилизационен ресурс във война "до дупка" . Русия ще не ще трябва да пролива кръв. Днешните руснаци ще трябва да изкупват халатността на предателите Горбачов и Елцин. Никак не им се иска, но нямат избор. Русия има неизмеримо повече ресурси от Украина  4/1 в човешки потенциал, голям ВПК /който като че ли започва да работи на военновременни релси/ , остава човешкия фактор. Без мобилизицаия няма да стане , а също и с обявяване на "Отечествена война" , нещо което Путин всячески отбягва... Или отлага.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21348 -: Август 20, 2022, 14:32:16 »
F-22 Raptor Cost
https://www.globalsecurity.org/military/systems/aircraft/f-22-cost.htm
Program acquisition unit cost has doubled, from $149 million in $345 million in 2005
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 876
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21349 -: Август 20, 2022, 14:39:12 »
Quote (selected)
Русия няма възможност да победи в конвенционална война колективният запад. НЯМА! Това още Сталин го е разбирал (макар, че е водил свръх държава СССР).
С първото изречение съм съгласен, по-горе съм писал същото. С второто, ретроспекцията , изобще не е така. СССР беше военен колос именно в конвенционалните въоръжения ! Тогава ситуацията беше огледална на сегашната , точно НАТО /и американците в Европа/ , страхувайки се от огромното превъзходство на СССР , поддържаха силно въоръжение с ЯО за да спрат съветските стоманени армади, конкретика !  През 80-те години на 20-ти век СССР държеше само на територията на ГДР и ЧССР почти 600 000 сухопътна групировка в бойна готовност ! Това бяха 4 сухопътни армии, две от които щурмови /с 10-30 % завишени бойни средства и числен състав/ , и две цели танкови армии ! Военните планове на Варшавския договор /СССР/ са предвиждали за 2 денонощия танковите лавини да пометата американците в ГФР , за 2 седмици да се достигне Антверпен и Ла-Манша, за 30-60 дни да се завземе Франция и да се нахлуе в Испания, където да се унищожат американските морски и въздушни бази ! Да, да ! СССР беше военен колос и Западът трепереше от страх пред него ! Днес цялата контрактна армия на Русия е по-малка само от тази групировка, която е била в ГДР ! В ядрените въоръжения СССР е догонвал години наред. През 50-те американското ядрено надмощие спрямо СССР е било от 10/1 до 20/1 ... При Хрушчов руснаците бързат като обезумели и започват да съкращават разликата. Недостига на стратегическа авиация компенсират с ракетите. Пълен ядрен паритет е постигнат едва през 1972 година !!! А по-късно СССР има и ядрено превъзходство /количествено/ над САЩ . Леко ядрено превъзходство има и днешна Русия , което всъщност я запазва като Държава и Военна Суперсила.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21350 -: Август 20, 2022, 14:40:04 »
Може би разходи за производство и цена са различни неща.
Разбирачке на Америка, тука става дума за гласуван бюджет от Конгреса за програмата F-22. Разделено на бройките реално произведени самолети. Получава се някъде от $350 милки.
Това не ти е квартално кафе което купува на едро зърна кафе и ти го продава после чашка еспресо за 2-3 лъва. Не е и зеленчуков пазар.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21351 -: Август 20, 2022, 14:43:20 »
Quote (selected)
Или всичко, или всичко.
Да, обаче едно и да искаш, друго е да можеш. Въпрос на военни ефективи. Много пъти съм го повтарял. Русия е военна суперсила благодарение на Сталин, Берия и Курчатов ! Ако не са нюк-овете днешна Русия , с инсуфициентната си конвенциална армия , деляща едва 4-5 то място в света /с КНДР/ , и с огромната си територия, просто би била разкостена от врагове - близки и далечни ! Конвенционалните ВС на РФ днес са бледа сянка от някогашната армия на СССР и в допълнение, съюзниците от Варшавския Договор ! Днес превъзходството на Запада  във военно отношение се изразява в пъти и пъти /с няколко изключения , каквито са танковете и артилерията/ . В качествено отношение да не се лъжем, превъзходството е за Запада ! Да , Русия има върхови системи и технологии, но са в бутикови количества - например колко са СУ 57 спрямо Ф 22 /+ Ф 35/ ? Дори сравнете по-старите Ф 15 /СУ 27 ... и т.н. и т.н. Русия не е в състояние да води пълномащабна война срещу НАТО /САЩ/ само с конвенционалната си армия. Може да се противопостави единствено с последователното изпълзване на тактическо ЯО , а после и на стратегическите ЯО. Това ! И нищо друго , възпира Западът да разкости Русия във всеки един момент... И сега да се върнем към Украина. Русия беше принудена да атакува тази "АНТИРУСИЯ" с конвенционалната си армия, без реалната опция да използва ЯО. /За какво са им на руснаците освободени територии, но с ... радиация ?/. Трябва да победи само с конвеционални средства, и ако не беше Запада, досега Украина да беше изчезнала.  Но с огромната западна помощ Украина използва и ще използва целия си мобилизационен ресурс във война "до дупка" . Русия ще не ще трябва да пролива кръв. Днешните руснаци ще трябва да изкупват халатността на предателите Горбачов и Елцин. Никак не им се иска, но нямат избор. Русия има неизмеримо повече ресурси от Украина  4/1 в човешки потенциал, голям ВПК /който като че ли започва да работи на военновременни релси/ , остава човешкия фактор. Без мобилизицаия няма да стане , а също и с обявяване на "Отечествена война" , нещо което Путин всячески отбягва... Или отлага.
На Русия не е нужна супер силна конвенционална армия. За поддържането й трябва огромен финансов и човешки ресурс. При директен сблъсък с основния си враг средствата ще бъдат съвсем други. Там е насочила усилията си. И според мен постъпват правилно.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21352 -: Август 20, 2022, 14:51:29 »
МУкта.
Пишеш откровени глупости.
Предполагам си се нашмъркал с клипчета от вида "топ 10 най силни армии". Впрочем при тях характерното е че липсва виетнамската армия. Което еднозначно сочи "афторите"
Във всеки случай руснаците се в пъти по-силни от която и да е гейробска армия.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21353 -: Август 20, 2022, 14:53:50 »
С кой Запад да воюва Русия?
Англосаксонски свят? Няма такъв, и не може да има. САЩ са замислени и създадени като антипод на Англия и двеста години за тях най големият враг е Англия. Както и на Русия междувпрочем
Да воюва Русия със САЩ? Никога.
СССР срещу САЩ? Надпревара и състезание - да Но война никога. Те бяха просто два партньора. Англия беше тази която раздухваше за военна опасност, и се стремеше да удари челно двамата си конкурента, и да си реши въпроса за изгубеното лидерство на световната арена. След като не успя, развали СССР, като мислеше, че след него ще се срутят и САЩ. Но те устояха. Дори помогнаха на Русия по времето на Елцин, когато Англия се беше замахнала да разпарчетоса на отделни републики РФ.
Западна Европа? НАТО беше създадено, за да могат американските генерали, воювали във ВСВ,  да контролират и предпазят европейците от извършване на поредната глупост.
Сега САЩ не се интересуват от Европа, а европейците са по ниски от тревата. Чудят се как по бързо да се договорят с Русия. Войната в Украйна има много измерения, едното от тях е, че краят на войната в Украйна, е началото на раздела на Европа.
Виж Изтока, там нещата са други.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 876
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21354 -: Август 20, 2022, 14:58:11 »
Quote (selected)
На Русия не е нужна супер силна конвенционална армия.
Гроздето е кисело , защото е високо ! :))) Нужна е ! И още как ? Нима всяка локална война, регионален конфликт, се решава с ЯО ?  Нима Русия само ще стои в глуха отбрана и ще си варди границите ? И ще чака бързо идващия момент на точка. 27 от Военната си доктрина ? Разбира се че не. Но Путин наследи разруха през 2000 година, и има оправдание че все още не е въстановил поне отчасти това , което беше армията в СССР. Скъпо било ? Естествено че е скъпо. Който не дава пари за собствената си армия, ще ги дава на окупационната армия. Не съм го казал аз... И още нещо. Психологическият момент. В Русия почти не останаха ветерани от ВОВ , "афганците" са в пенсионна възраст. Вече става десетилетия липсват "военни поколения" . Това за една страна като Русия не е добре. Хората се изнежват, разлигавят. Поколението 16-40 в днешна Русия хич не е цвете - снобарчета, подражатели на западния упадък , айфончета , иномарки , гъзарийки... Какво да говорим ? Днес точно това "изгубено" поколение пръква разни "протестъри срещу войната" , а старите кокали - 50 + /съветските руснаци/ ,вместо да си гледат старините, отиват доброволци в Донбас !  :t2626: На тази разхайтеност и лигавщина трябва да се сложи край, и тази война се явява точната възможност. Тежките времена раждат силни хора.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21355 -: Август 20, 2022, 14:58:39 »
Може би разходи за производство и цена са различни неща.
Разбирачке на Америка, тука става дума за гласуван бюджет от Конгреса за програмата F-22. Разделено на бройките реално произведени самолети. Получава се някъде от $350 милки.
Това не ти е квартално кафе което купува на едро зърна кафе и ти го продава после чашка еспресо за 2-3 лъва. Не е и зеленчуков пазар.

Изпий си хапчетата, и дишай дълбоко. Така-дишаме, издишаме, диш..
Я най добре се разкарай!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 876
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21356 -: Август 20, 2022, 15:05:26 »
Quote (selected)
МУкта.
Пишеш откровени глупости.
Предполагам си се нашмъркал с клипчета от вида "топ 10 най силни армии". Впрочем при тях характерното е че липсва виетнамската армия. Което еднозначно сочи "афторите"
Във всеки случай руснаците се в пъти по-силни от която и да е гейробска армия.
Обожавам подбни олигофренски реплики, изпълнени с дълбока съдържателност и аргументи. Това за да знаеш че си ми на траен игнор, да се не напиняш повече. Внимание от мен - йок. :i_sheepish:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21357 -: Август 20, 2022, 15:09:04 »
Я най добре се разкарай!
Защо да го правя? Да те оставя да си пробутваш пропагандата? Което по-принцип не е лошо. Пропагандата де. Но поне да изглежда вярно.
« Последна редакция: Август 20, 2022, 15:18:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21358 -: Август 20, 2022, 15:15:24 »
Я, да подпомогна автосугестията...
https://www.youtube.com/watch?v=vA-W_MPg9ec
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #21359 -: Август 20, 2022, 15:18:20 »
МУкта.
Пишеш откровени глупости.
Този форум има нужда от по-голямо уважение към колегите. Хората си губят времето от единственият си живот и не е редно така леко да се хвърлят обиди.
Всъщност и аз се оттеглих за 6 месеца заради това. Нали искате да ви четат?
Давайте го по-леко на завойте. Никой не е абониран за абсолютната истина. И без друго има само 10-15 форумци които са по активни тук. Шепа хора са.
От "Празната тенджера по калдъръма"