Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 19, 2024, 04:08:47

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 780649 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2831
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7980 -: Септември 16, 2024, 12:15:28 »
Благодаря за информацията, но имах предвид конкретно тези двама астронавти. Толкова ли не може никой от тях да седне в нито едно от трите кресла, че сега ще трябва да прекарат няколко месеца на станцията, за каквото изпитание не са били подготвени?

не става, не е въпрос само на дебелина, а и на дължина на враг, въце, крака, торс... всичо Е индивидуално, до толкова, че първия над 6-месечен рекордьор, който бе пораснал близо 5 см на орбита бе имал сериозни здравословни проблеми първата година на земята...
това и прередактира програмата за индивидуално спасение, включваща и креслата + скафандъра

И ми е интересно как се решава проблемът с индивидуалните кресла, когато един и същи космически кораб докарва до МКС едни хора, а връща оттам на Земята други.

до колкото си спомням по 5-6 дневните полети на интеркосмос един цял работен ден се предвиждаше ра откачането на креслата, пренасянето им до другия кораб и монтажа им там. при задължително изискване едновременно само едно кресло не е в кацаща позиция в кораба
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10403
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7981 -: Септември 16, 2024, 13:24:14 »
В "Интеркосмос" не ги ли докарваха и прибираха с един и същ кораб?

А иначе, ако трябва с един и същ кораб да се докарват едни и да се прибират други, явно трябва креслата на докараните да се изкарат от кораба и да се приберат в МКС, а от МКС да се изкарат креслата на тези, които преди това са били докарани и ще се прибират и да се монтират в кораба, който да ги прибере.

Мисля, че все пак е възможно да се разработи универсално кресло с променливи размери. Може би вече е направено някъде. Защото пробемът стои и при американците и китайците.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2831
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7982 -: Септември 16, 2024, 14:46:06 »
В "Интеркосмос" не ги ли докарваха и прибираха с един и същ кораб?

А иначе, ако трябва с един и същ кораб да се докарват едни и да се прибират други, явно трябва креслата на докараните да се изкарат от кораба и да се приберат в МКС, а от МКС да се изкарат креслата на тези, които преди това са били докарани и ще се прибират и да се монтират в кораба, който да ги прибере.

Мисля, че все пак е възможно да се разработи универсално кресло с променливи размери. Може би вече е направено някъде. Защото пробемът стои и при американците и китайците.

мисля че от съюз-29 почна практиката да идва един екипаж с кораба, а да каца друг.
сега проверих, в интеркосмос от зигмунд йен е почнала смяната на кацащия кораб.

идеята е, че горе кораба който се върти има определен срок на 100 процентна годност, малко преди да мине този срок докарват нов кораб и новия екипаж се връща със стария кораб.

креслата от единия кораб се сменят с креслата от другия кораб, като едновременно е демонтирано само едно кресло.
идеята е, че при възникване на тревожна ситуация да могат да кацнат и двата кораба с двата екипажа, без значение дали се размесват членовете-

креслата ВИНАГИ са в кораба, монтирани, и са  в двучасова готовност за кацане при повреда.

въпроса е че при универсалните кресла всички се почупват поне малко при кацане.
затова разликата във времето между два полета е повечко от две години, беше четири...

сори, само нахвърлям, ако трябва да пояснявам повече - кажи
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7882
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7983 -: Септември 16, 2024, 17:39:50 »
Цитат на: lucho
проблемът стои и при американците и китайците.

При китайците "one size fits all"  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10403
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7984 -: Септември 16, 2024, 20:31:49 »
мисля че от съюз-29 почна практиката да идва един екипаж с кораба, а да каца друг.
сега проверих, в интеркосмос от зигмунд йен е почнала смяната на кацащия кораб.

идеята е, че горе кораба който се върти има определен срок на 100 процентна годност, малко преди да мине този срок докарват нов кораб и новия екипаж се връща със стария кораб.
Логично решение – след като има два възела за скачване, защо да не се използват пълноценно?
Quote (selected)
въпроса е че при универсалните кресла всички се почупват поне малко при кацане.
затова разликата във времето между два полета е повечко от две години, беше четири...
Доколкото разбирам, става дума за разликата от времето между два полета на едно и също универсално кресло. А индивидуалните са запазени за всеки космонавт – ако лети пак, може да се използва креслото му от стария кораб. Между другото, предполагам, че и скафандрите се изработват индивидуално за всеки и също са за многократна употреба, т.е. ако пак лети някой, използва стария скафандър. (Това, повтарям, са само мои предположения – може да не са верни.)
Quote (selected)
сори, само нахвърлям, ако трябва да пояснявам повече - кажи
Благодаря – засега мисля, че ми стана ясно в общи линии, освен ако горните ми предположения са неверни.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1994
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7985 -: Септември 17, 2024, 21:45:56 »

Берлинер Цайтунг

Съмнителен документ: Манипулиран ли е президентският дебат в САЩ по време на предизборната кампания?

Широко разпространен документ илюстрира динамиката на американската президентска предизборна кампания в интернет: предполагаема клетвена декларация от (бивш) служител на телевизионната станция ABC, която беше домакин на телевизионния дебат между вицепрезидента Камала Хариси Доналд Тръмп миналата седмица, трябва да докаже несправедливото отношение към Тръмп.

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/other/fragw%C3%BCrdiges-dokument-war-die-us-pr%C3%A4sidentschaftsdebatte-im-wahlkampf-manipuliert/ar-AA1qIMFi?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=f305fa641f044354b9051a13ba4937fc&ei=66


Срам за този, който си мисли нещо лошо/ девизът на ордена на жартиерата  / :smokin: