Във форума на американския сайт на български език "дневник" пуснах следния коментар по повод изборите в САЩ:
19 Профил на amerikanbastard
amerikanbastard
Рейтинг: 627
22:26, 25 окт 24
Неутрално
https://www.dnevnik.bg/sviat/2024/10/25/4693835_vashington_post_spira_da_podkrepia_kandidat-prezidenti/comments?ref=id#comment-19----
Вашингтон пост има пари и е собственост на Джев Безос и може да си го позволи. Дневник обаче не може да спре да поддържа Камила щото е пред фалит след като загуби 90% от читателите си през годините, и след като абонамента се превърна в пореден кафяв провал за прокопа
—цитат от коментар 3 на На страха очите са големи
Отговор на гория пост:
---
Кого ще поддържа Дневник няма никакво значение за американските избори.
Провалът не е на прокопа, а на оперативната управа/редакция на сайта. Толкова могат.
Партизанските боричкания в САЩ за президентския пост са най-вече за тяхна вътрешна употреба и значение. Външната политика на САЩ на практика твърде малко зависи дали магарето или слона е на власт! Тя се определя от т. н. "дълбока държава", а това е държавната администрация, която освен по топ върховете е с постоянна нагласа. В същност главно борбата е между привържениците на:
- виртуалната икономика (лицензии, финансови операции, софтуеър, Гугъл, Холивуд и други продукти с минимална маргинална стойност) представени от партията на текущия президент. В момента все още в голяма степен имаща световен монопол. Това са тези, които наричам "търчи лъжовци" и правят пари "out of tin air", чието начало постави Alan Greenspan - virtual, new wave economy. Производство/продажба на акъл, а робите да бачкат, грубо казано.
и
- материалната икономика на реалното производство, представена най-вече от Републиканската партия на текущия кандидат Тръмп. Тази част, за разлика от виртуалната вече няма световно господство и монопол. Та за това Тръмп "will bring back manufacturing to the USA". Важен момент е, че голяма част от военно-промишленият комплекс и военните са поддръжници на тази икономика, защото тя произвежда джепането.
Парадоксът е, че за да съществува виртуалната икономика е необходима голяма база реална икономика!
Current USA are doomed!