Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 27, 2024, 21:30:31

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1181273 пъти)

0 Потребители и 50 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5760 -: Април 08, 2021, 03:30:52 »
Цитат на: ddantgwyn
Ако спра да пиша тук за радост на някои, да знаете от синергичния ефект на двете лекарства ще да е ...

Може и друго да се случи - да почне отвътре да те бута да пляскаш шарении, болдове, мотикони и пр.  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5761 -: Април 08, 2021, 07:11:26 »
Цитат на: ddantgwyn
Ако спра да пиша тук за радост на някои, да знаете от синергичния ефект на двете лекарства ще да е ...

Може и друго да се случи - да почне отвътре да те бута да пляскаш шарении, болдове, мотикони и пр.  :bigok:

Това не е депресия :cool-1084:

А аз шарении и сега слагам, но на точно определени места.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5762 -: Април 08, 2021, 07:19:28 »
Quote (selected)
А трябва.

Прав си, ама аз поне съм тук да разпускам, разпускам и да се еб@вам не ми се рови в нета за всяка хрумнала ми мисла да я подкрепям с три независими източника. :t0301:

А трябва :t0328:
Трудно ми да погледна на форума като образователна и възпитателна институция, предпочитам да е вентил за изпускане на парата е не фалцетна свирка, ама отдушник. :ok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5763 -: Април 08, 2021, 08:35:44 »
Гибралтар с 34 000 население, почти всички са ваксинирани, няма нови случаи, в местната болиница ковид отделението е празно, няма нови положителни, ресторанти са отворени, маските са задължителни само в магазините. Може би ваксините вършат работа, за ограничаване на вируса, остава въпросът, защо производителите на ваксини имат проблеми, защо се раздухва истерия за страничните действия, защо се ограничават незападните ваксини...
Ние си ги избрахме!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3037
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5764 -: Април 08, 2021, 09:07:41 »
Истерията помага и на неоторизираните мародери:

Quote (selected)
Covid-19 vaccines, vaccine passports and faked negative test papers are being sold on the darknet.
Prices range between $500 (£360) and $750 for doses of AstraZeneca, Sputnik, Sinopharm or Johnson & Johnson jabs.
Fake vaccination certificates are also being sold by anonymous traders for as little as $150.
https://www.bbc.com/news/technology-56489574

Чудя се колко ли хартийки и ампулки се събират в една торбичка от Била...



*********   ✹    *********

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5765 -: Април 08, 2021, 11:43:49 »
ми нормално, ако се създаде търсене, ще има и предлагане.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9903
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5766 -: Април 08, 2021, 13:23:41 »
В Тексас също бе отворено всичко при 15% ваксинирани. И там случаите намаляват.
Дали пък зависи не от ваксината, а от свободния живот без маски, чистият въздух, слънцето и липсата на стрес?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7796
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5767 -: Април 08, 2021, 13:26:08 »
при всички положения слънцето и затоплянето ще изчезнат короната, както беше миналата година.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7796
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5768 -: Април 08, 2021, 14:18:36 »
иначе немците напират да купуват 'трабант фау', както е преводът на 'спутник v' на германски, готови са хич да не чакат ойрозелките да се намъдрят:
Quote (selected)
Германия е готова да закупи руската ваксина "Спутник V" сама, без Европейския съюз, ако това означава, че страната може да ускори кампанията си за ваксинация. Това заяви министърът на здравеопазването Йенс Шпан пред обществената телевизия WDR.

По-рано германското правителство заяви, че планира да разговаря с Москва за закупуване на дози от руската ваксина срещу коронавирус "Спутник V", ако тя бъде одобрена от европейските регулатори.

„Вчера комисията на ЕС заяви, че няма да подписва договори (за Спутник), както за други производители - като BioNTech например - така че казах относно Германия на срещата на здравните министри на ЕС, че ще проведем двустранни разговори с Русия", каза Шпан, цитиран от БГНЕС.
http://epicenter.bg/article/Germaniya-e-gotova-da-zakupi--quot-Sputnik-V-quot--bez-posrednichestvo-na-ES/246040/7/0

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5769 -: Април 08, 2021, 15:00:48 »
В Тексас също бе отворено всичко при 15% ваксинирани. И там случаите намаляват.
Дали пък зависи не от ваксината, а от свободния живот без маски, чистият въздух, слънцето и липсата на стрес?
Е-р-е-т-и-ч-к-а!  :tongue_:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5770 -: Април 08, 2021, 15:07:28 »
при всички положения слънцето и затоплянето ще изчезнат короната, както беше миналата година.

Ъхъ, ше я изчезнат докъмто петата вълнА ...  :cool-1084:

Въпреки че хич не е смешно ...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5771 -: Април 08, 2021, 15:20:49 »
Из нета се говори, че преди седмици, Коритаров е получил първа доза ваксина, чакал втора, дали ще се окаже вярно, че при някои ваксинирани, болестта е по-тежка?

Ей така се пускат тук фейковете от нет-а, тъй като у нас никой никъде не е казал, че Коритаров /R.I.P./ е имал изобщо некъф допир с Ковида ...  :t0120:
А ти вече го изкара, че даже е бил ваксиниран!!!  :t0135:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5772 -: Април 08, 2021, 16:54:10 »
Из нета се говори, че преди седмици, Коритаров е получил първа доза ваксина, чакал втора, дали ще се окаже вярно, че при някои ваксинирани, болестта е по-тежка?

Ей така се пускат тук фейковете от нет-а, тъй като у нас никой никъде не е казал, че Коритаров /R.I.P./ е имал изобщо некъф допир с Ковида ...  :t0120:
А ти вече го изкара, че даже е бил ваксиниран!!!  :t0135:
Почина журналистът Георги Коритаров, предстояла му втора ваксина

Копирано от https://www.24plovdiv.bg/novini/article/9683586 © www.24chasa.bg

В същата статия пише, че от Ковид е починал.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5773 -: Април 08, 2021, 17:03:23 »
Quote (selected)
Пред "24 часа" Харизанов уточни, че Георги Коритаров е бил откаран вчера по обяд в болница "Токуда", където е дал положителен PCR. Имал е и сърдечна недостатъчност.

По думите на Георги Харизанов, 61-годишният водещ е проявил симптоми вчера сутринта по време на ефир. Трудно дишал, не можел да се изкашля, сърцето му прескачало. Към обяд се влошил и го закарали в болница. Коритаров е бил ваксиниран с първа доза и предстояло тези дни да му поставят втора, казал самият той на Харизанов, когато се появили съмненията, че е заразен с коронавирус.
Ние си ги избрахме!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3682
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5774 -: Април 08, 2021, 17:17:11 »
За Коритаров не е известно да е боледувал от ковид преди ваксинирането. От друга страна, знае се, че влошаването на здравето му е станало практически внезапно, за половин ден, което май не е характерно за ковид. Всичко това прави много по-вероятно смъртта му да има връзка с ваксината, а не с ковид.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5775 -: Април 09, 2021, 09:01:24 »
Quote (selected)
Ваксинираните от здравния сектор са 46 597 от общо 243 600 специалисти и помощен персонал - или дял от 19%
https://www.segabg.com/hot/kunchev-obyasni-koy-ne-tryabva-da-slaga-astra-zeneka
Не ви ли се струва странно?
При медийните пушилки как цели трудови колективи от медици минават едва ли не под строй за игла се оказва че са само 1/5.
При "огромен интерес" и доставени малки количества ваксини вече има free коридори, ако на някой му доскучае да убие един час там.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 09:03:56 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5776 -: Април 09, 2021, 09:06:20 »
Европейският съд по правата на човека : Задължителните ваксини са нужни в демократичните общества!

Нямало конспирации?
Ние си ги избрахме!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4183
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5777 -: Април 09, 2021, 10:52:34 »
Кой не се ваксинира е червен!

Може с тромбози, но ваксиниран!

Всяка игла - пирон в ковчега на антидемократизма!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5778 -: Април 09, 2021, 13:10:19 »
Quote (selected)
Исландия, която от началото на април пускаше пътници и туристи на територията си срещу представяне на сертификат за ваксиниране срещу COVID-19, сега обяви, че тези хора вече ще трябва да се подложат на тест при пристигането, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
https://www.manager.bg/svyat/islandiya-vvede-testove-za-covid-19-i-za-vaksiniranite-ptnici
На някой почна да им просветва на държавно ниво че имунизираните също носят и боледуват.
Сега ваксинационното тескере в рамка и на стената.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5779 -: Април 09, 2021, 14:02:08 »
Думата ми беше, щом като е съд, не трябва ли да отсъжда според някакъв закон, писани и общоприети правила, а не да интерпретира по целесъобразност. Не съм чел мотивите, дори не знам този съд обявява ли някакви мотиви, по решенията си.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5780 -: Април 09, 2021, 14:06:27 »
Думата ми беше, щом като е съд, не трябва ли да отсъжда според някакъв закон, писани и общоприети правила, а не да интерпретира по целесъобразност. Не съм чел мотивите, дори не знам този съд обявява ли някакви мотиви, по решенията си.
Просто дава легитимация на правителствените разпоредби често атакувани в местни съдилища и те трябва да се съобразяват с върховенството.
Ваксинацията също може да бъде наложена с наредби без закон пряко или косвено с ограничаване правата на неваксинираните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5781 -: Април 09, 2021, 15:22:59 »
Европейският съд по правата на човека : Задължителните ваксини са нужни в демократичните общества!

Нямало конспирации?

Освен като сретсво за поддържане здравето на опществата, задължителните ваксини са и индикатор за тва, че опществото, което ги прилага, е развито и читаво, а не е некво недоопщество, прошпиковано од фенове на конспирациите. Щото опществата не се делят на демократични и други, а на функциониращи и такива ф упадък.

Така че конспирации нема. Както навремето д-р Дженър е ваксиниргал фсичко, което ходи на два крака срещу шарка, а Борис Три е въвел училищните лекари, които пък са въвели ваксинирането по теа учреждения, така после комунистите развиват практиката и я превръщат ф универсална и т.н. и т.н.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3682
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5782 -: Април 09, 2021, 15:37:43 »
Quote (selected)
Освен като сретсво за поддържане здравето на опществата, задължителните ваксини са и индикатор за тва, че опществото, което ги прилага, е развито и читаво, а не е некво недоопщество, прошпиковано од фенове на конспирациите. Щото опществата не се делят на демократични и други, а на функциониращи и такива ф упадък.
А по какво познаваме прилагането на какво именно е белег за развитостта, читавостта и неупадъчността на обществата? Защо това да са именно ваксините, а не нещо друго, например: отрязването на ръка при кражба; убиването на прелюбодейките с камъни; клиторектомията; изповядването на идеята чучхе; тричането на кучета и т.н.?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5783 -: Април 09, 2021, 15:48:26 »
Quote (selected)
Щото опществата не се делят на демократични и други, а на функциониращи и такива ф упадък.

Тва сигурно си го измислил по време на някоя сутрешна клозетна сесия. Бая напън е нужен за подобно умозаключение.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5784 -: Април 09, 2021, 15:54:00 »
Quote (selected)
А по какво познаваме прилагането на какво именно е белег за развитостта, читавостта и неупадъчността на обществата? Защо това да са именно ваксините, а не нещо друго, например: отрязването на ръка при кражба; убиването на прелюбодейките с камъни; клиторектомията; изповядването на идеята чучхе; тричането на кучета и т.н.?


ми де да знам...примерно когато ено опщество схване, че ползите од масовите и задължителни ваксинации са наблюдаеми и очевидни ф средно- и дългосрочен план.

Резането на ръце, замерянето с камъни и другите интервенции първо не са здравни мерки, а наказателни и/или ритуални, фторо не виждам популярността им да расте извън некви тесни групи по интереси и одтук трето:

Ква е връската?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5785 -: Април 09, 2021, 15:59:22 »
Quote (selected)
Щото опществата не се делят на демократични и други, а на функциониращи и такива ф упадък.

Тва сигурно си го измислил по време на някоя сутрешна клозетна сесия. Бая напън е нужен за подобно умозаключение.
не съм измислял нищо, тва е факт. Затва и дадох примери с опществата ф Англия(18-ти век по времето на Дженър), България(третото царство и после соца). И трите посочени опщества не са демократични, квото и да си мислиш, че значи определителят "демократични", когато го шибнеш до "опщества".

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5786 -: Април 09, 2021, 16:05:32 »
Quote (selected)
д-р Дженър е ваксинирал...
.....

Quote (selected)
А по какво познаваме прилагането на какво именно е белег за развитостта, читавостта и неупадъчността на обществата?
За момента - по д-р Джендър.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3682
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5787 -: Април 09, 2021, 16:07:25 »
Quote (selected)
Ква е връската?
А каква е връзката между задължителността на ваксинирането конкретно против ковид и „ползите од масовите и задължителни ваксинации“, които били „наблюдаеми и очевидни ф средно- и дългосрочен план“?
Quote (selected)
Резането на ръце, замерянето с камъни и другите интервенции първо не са здравни мерки
А кой казва че са или че трябва да са? Нали говориш за развитостта, читавостта и неупадъчността на обществата по принцип, а не непременно в медико-тоталитарен план.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 16:09:56 от аменеменема »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5788 -: Април 09, 2021, 16:12:40 »
нема такъф доктор.
Ще потретя, белким стане малко по-ясно:

Масовите ваксинации не са знамение, че цивилизацията се сурва към джендъризъм и колапс, а че опществата се опитват да решат опществените си проблеми с наличните им опществени сретства и ресурси - материални, научни, логистични, комуникационни и т.н.

Опществата, които немат теа ресурси или ги имат, но по неква причина одказват да ги ползват, за да си решат с тех проблемите, не са развити опщества.

---------------
Quote (selected)
А кой казва че са или че трябва да са? Нали говориш за развитостта, читавостта и неупадъчността на обществата по принцип, а не непременно в медико-тоталитарен план.

питаш ме дали говоря за противоепидемични мерки ф темата за ковида ли?
Да, за тва говоря.

Сега, ако държиш да манифестираш некъф краен либерализъм, какъфто не съм подозирал, че изповядваш, може да заемеш позицията, че задължителните ваксинации са нарушение на индивидуалните права и потискат свободната воля. Но има опасност после да почнеме да се цитираме...
« Последна редакция: Април 09, 2021, 16:18:25 от wreckage »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5789 -: Април 09, 2021, 16:21:32 »
Евреите пак заговориха за геноцид.
Значи, краят на войната и Нюрнбергският процес не са зад хоризонта.
http://stateofthenation.co/?p=59416.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5790 -: Април 09, 2021, 16:26:37 »
Quote (selected)
Опществата, които немат теа ресурси или ги имат, но по неква причина одказват да ги ползват, за да си решат с тех проблемите, не са развити опщества.
Ама спокойно де, само спокойно, ся не ти трябват тревоги и напрежение.
Аз напр. съм противник на д-р Джендър и почти привърженик на д-р Дженър, но не страдам от раздвоение на личността.
Просто посочих кой е критерият, по който за момента оПществата се класифицират на такива или онакива.
 https://m.dir.bg/dnes/svyat/sbornik-s-lgbt-prikazki-i-chernokozha-snezhanka-yadosa-ungarskoto-pravitelstvo.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5791 -: Април 09, 2021, 16:35:56 »
И както сме ф темата, се сетих от моя си скорошен опит - нали споменах тук некъде, че без да искам се набутах в един филм да помагам /превеждам/ на неккъф неизвестен чужденец - мангал, който се ваксинира /успешно/ без да му гледат документите и за наша /и твоя/ сметка с астрата.
Та докато го преглежда предварително доктора, последния ми разправяше че предпочитал белите /тук споменах, че тва няма да го преведа/ на което последния ми каза - "да бе, ясно, то и аз най мразим расизма и негрите".
Ей такива нещица понаучих на стари години, само за има-няма час за нашето развито оПщество.
Имаше и още, но за друк път.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3682
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5792 -: Април 09, 2021, 16:44:18 »
Quote (selected)
питаш ме дали говоря за ...
Имам претенцията да пиша ясно. За каквото исках да попитам, попитах го. Въпросът беше риторичен и в отговор на твой неуместен коментар.
Quote (selected)
Сега, ако държиш да манифестираш ...
Вместо да си съчиняваш неща относно желанията ми, обърни внимание на факта, че в момента нямаме нито доказана нужда от ваксини против ковид, нито доказана нужда от задължително ваксиниране против ковид, нито доказани ваксини, нито е наблюдавана или доказана, особено пък „в средно- и дългосрочен план“, каквато и да е полза от каквито и да е ваксини срещу какъвто и да е ковид. Откъдето следва, че приказките ти за ползите от ваксинирането изобщо и по принцип не могат да имат отношение към конкретната ситуация с ковид.
П.П. Изобщо не съществува понятие „ваксиниране по принцип“, нито правило „ваксинирането е полезно“. Когато са въвеждани задължителни ваксинации, те винаги са били срещу конкретна болест, морила човечеството дълго и устойчиво, и само след като е бивало доказано, че конкретни видове ваксини ликвидират тази опасност. Сегашният натиск за задължителност на ваксиниране с незнайно какво срещу незнайно какво няма нищо общо с медицина или зрялост на обществата.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 16:51:43 от аменеменема »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5793 -: Април 09, 2021, 17:25:16 »
Quote (selected)
„ползите од масовите и задължителни ваксинации“,
Тва на шериат го докарва.
 

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5794 -: Април 09, 2021, 17:26:33 »
Шериат, или откровен фашизъм!
Ние си ги избрахме!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5795 -: Април 09, 2021, 17:35:58 »
Шериат, или откровен фашизъм!
Фашизма се пак е идеология. Има материалистични моменти.
Тва с ваксините е гола вяра!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5796 -: Април 09, 2021, 17:37:44 »
Бе не е баш така, щото ако този който категорично е отказал ваксиниране - ОК, негова си работа, но ако след това се окаже, че същият е станал преносител на заразяване, тогава какво правим?
Заразеният в такива случаи защо да не може да си търси правата?
И горното не е някаква екзотика, а много вероятен казус.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3037
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5797 -: Април 09, 2021, 17:42:25 »
Степента на цивилизованост е обратно пропорционална на удовлетвореността на индивида, защото спрямо инстинктите цивилизацията се явява репресивна структура, както е написал Зиги в Civilisation and its discontens.

Степента на наваксинираност съпоставена на фона на приказките на Швабетата за sustainability е белег за друго.
*********   ✹    *********

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5798 -: Април 09, 2021, 17:42:52 »
А какво правим, ако ваксинираният заразява наред, той би заразил повече народ?!
Ние си ги избрахме!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5799 -: Април 09, 2021, 17:44:10 »
Quote (selected)
Бе не е баш така, щото ако този който категорично е отказал ваксиниране - ОК, негова си работа, но ако след това се окаже, че същият е станал преносител на заразяване, тогава какво правим?
По скоро магат "пипнат" карантините.
Ако си заразен от неваксиниран 10 дни.
Ако е от ваксиниран 20, щото може да е с ноф щам.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7445
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5800 -: Април 09, 2021, 17:53:04 »
Бе не е баш така, щото ако този който категорично е отказал ваксиниране - ОК, негова си работа, но ако след това се окаже, че същият е станал преносител на заразяване, тогава какво правим?

Заразеният в такива случаи защо да не може да си търси правата?

И горното не е някаква екзотика, а много вероятен казус.

Ми той ще заразява само неваксинирани :smokin:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5801 -: Април 09, 2021, 17:59:29 »
Quote (selected)
Заразеният в такива случаи защо да не може да си търси правата?
И горното не е някаква екзотика, а много вероятен казус.

Отваряш широко дверите на ада.
ваксинираните също боледуват и пренасят вируса ( според мейнстрийма по-леко освен в случаите с летален изход ), няма основание да се търси обезщетение само от неваксинираните, другите също са на пангара.
Голямо съдене ще падне, като свърши ковида ще почнем и за грип да се съдим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5802 -: Април 09, 2021, 18:08:15 »
Как ще докажеш, че конкретен човек те е заразил?

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5803 -: Април 09, 2021, 18:11:28 »
Никак!  :lol: До сега никой не е доказал, че ако си ваксиниран, караш болестта по-леко, изказванията на доктори с титли по ТВ в тая посока, са само чист шаманизъм.

Обаче се разбра, че ваксинирани се заразяват и боледуват, кога леко, кога тежко, кога фатално.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5804 -: Април 09, 2021, 18:16:25 »
Още всичко е в сферата на догадките, направо гледаш в кристалната сфера и зависи какво си пушил преди това.
Ваксинираните заболяват, някой неваксинирани НЕ ЗАБОЛЯВАТ.
Имат ли връзка с ваксините и последващо "леко" преболедуване НЕ ЗНАЕМ!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5805 -: Април 09, 2021, 18:21:11 »
Quote (selected)
Отваряш широко дверите на ада.
Аз не искам да ги отварям Буратино, ама сега те са така разчекнати от мъдрата здравна политика на калинкажа, че само Бог да ни е на помощ.
Ама нещо в последно време и Той май се офлянква и ни е зае...такова де.
На кой да се надяваме тогава?
Сами да се пазим - добре, ама това значи всеки да е отговорен, ами ако не е?
Единствено с което съм съгласен е, че всички по реда, като ги почнеш от СЗО и надолу като професионалисти, съответната пирамида политици и т.н. са толкова гола вода, че не са в състояние година и кусур след развитието на кризата да формулират някаква обща и призната политика на действие, която да се спазва от що годе повечето страни, ако ще и по групи със съответните нюанси.
Да, ама засега май ще трябва да признаят, че Китай, Куба, Виетнам и още няколко предимно островни държави се справят успешно, ама да ползват техния опит - не щааааат, щот не е достатъчно джендърскооо!
Китай да не би да е ваксинирал населението, че се справи?
Виетнам?
И т.н.
Но пък започваме да се дървим един на друг и да се спасяваме поединично.
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5806 -: Април 09, 2021, 18:24:24 »
Quote (selected)
не щааааат, щот не е достатъчно джендърскооо!

Не е за това, не щат защото пандемията е икономическа операция, когато постигнат каквото са си наумили, тогава пандемията ще изчезне, тя е само димната завеса.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5807 -: Април 09, 2021, 18:26:31 »
Quote (selected)
Как ще докажеш, че конкретен човек те е заразил?
Ясно, че това не е еднозначно.
Но напр. ако оня пу*ю, дето се бе качил на автобуса с положителен PCR от Франция и си траел до тук, ако си пътувал до същият, мисля, че няма да е кой знае колко трудно.
А дори и да е невъзможно, то т.н. ни държава трябва да взема мерки - ми глобите трябва да са колосални в такива случаи, за да няма подобни.
Пък ако се окаже, че същият е отказал преди това и ваксиниране - по две!
Ей така ще се доказва.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5808 -: Април 09, 2021, 18:29:49 »
Тоест няма да се доказва, а ще има брутален тормоз, докато не склониш да си шибнеш една инжекцийка. Тва е явен признак за развито и работещо общество.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5809 -: Април 09, 2021, 18:33:20 »
Мъ не си шибвай нищо бре, кой те кара?
Що тормоз, ти на глобите за ограничения на скоростта на ПТП тормоз ли им викаш?
Или признак за бананова република?
Всичко, за което говоря е да си има читави законосъобразни разпоретби, които да се спазват и да има толкова високи наказания при неспазване, че да играят възпираща роля за онези, които не искат да се съобразяват и правят явни нарушения.
Оня, пътуващият от Франция, от развито и работещо общество ли е на този хал?
Аде да не опростяваме, аз започнах първо от СЗО и професионалистите божем надолу, които не дават и досега научна база на разните му политици да вземат адекватни решения, а последните пък и да имат тази база - пак се оси..т.
Ако ги имаше тези двете, щеше да се разработи достатъчно правдива нормативна уретба кое как да се прави.
Ако се реши тогава ваксинация - ми ваксинация, няма ваксинация - секи да се оправя как си иска, карантина - карантина - ОК и т.н.
Щеше да е ясно и как се доказват нарушения - от което се притесняваш.
Ся кво има?
Нищо!
« Последна редакция: Април 09, 2021, 18:42:33 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5810 -: Април 09, 2021, 18:38:58 »
Да пазиш другите е въпрос на възпитание, не на някакви глоби-млоби. Кат има глоба за превишена скорост (не за ограничение на скорост), нима тва спира хората да карат бързо? Ми не, не ги спира. Кат са незаконни наркотиците, тва спира ли хората да ги употребяват? Ми не, не ги спира. Тия глоби единствено пълнят хазната, но нямат възпитателен характер. Тия неща трябва да се учат в първите години, а не кат станеш на 38.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5811 -: Април 09, 2021, 18:43:39 »
Ако помните писах че племенникът ми му боцнаха първата Астра Зенека и последствията след това.
От онзи ден е с положителен ПЦР.
Няма температура, но няма и обоняние.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5812 -: Април 09, 2021, 18:46:44 »
Quote (selected)
Всичко, за което говоря е да си има читави законосъобразни разпоретби, които да се спазват и да има толкова високи наказания при неспазване, че да играят възпираща роля за онези, които не искат да се съобразяват и правят явни нарушения.

Тази улица е двупосочна.
Значи по закон, по съвест има регламентация как се обявява ваксина/лекарство/добавка за безопасна.
Като прескочиш половината огради ака "елита" с цел да имитираш действие изкривяваш действителността и равнопоставено може да очакваш и насреща препускащите да прескочат някоя мантинела.
Като разпишеш на коляно разрешение за угода на някого, спокойно може да се довериш на съмненията си че след коляното иде друга част и тя може да те шутира - избери сам къде.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5813 -: Април 09, 2021, 18:47:01 »
Quote (selected)
Тия глоби единствено пълнят хазната, но нямат възпитателен характер.
В БГ, нали?
Аде да не ходим надалеч, един регионален въпрос - как мислиш, бългериъна дали кара еднакво тук и в Гърция?
п.с. не съм споменавал възпитателен, а възпиращ характер - ич не ми дреме за възпитанието.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5814 -: Април 09, 2021, 18:50:05 »
Quote (selected)
Как ще докажеш, че конкретен човек те е заразил?
Ясно, че това не е еднозначно.
Но напр. ако оня пу*ю, дето се бе качил на автобуса с положителен PCR от Франция и си траел до тук, ако си пътувал до същият, мисля, че няма да е кой знае колко трудно.
А дори и да е невъзможно, то т.н. ни държава трябва да взема мерки - ми глобите трябва да са колосални в такива случаи, за да няма подобни.
Пък ако се окаже, че същият е отказал преди това и ваксиниране - по две!
Ей така ще се доказва.
А ако не е "отказал" ваксиниране" ко прайм?
Щото ваксинирани преносители бол  :smokin:
Там за ебане е управляващия компанията.
Щото не е показАл на щьофьорите ква бумага да искат :smokin:

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8974
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5815 -: Април 09, 2021, 18:50:29 »
По нареждане на министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов Изпълнителна агенция „Медицински надзор” започва проверка по случая на починалата медицинска сестра в „МБАЛ - Пазарджик“, от КОВИД-19.

Здравната работничка се е заразила с коронавируса, въпреки че е била имунизирана  с две дози на Пфайзер, още на 11 февруари с втора доза, пак според информация на здравното заведение.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 18:52:46 от Maximus II »
Ние си ги избрахме!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7796
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5816 -: Април 09, 2021, 18:52:59 »
Тия глоби единствено пълнят хазната, но нямат възпитателен характер.

тия неща не пълнят хазната, щото никой не ги събира. и затова нямат нито възпиращ, нито възпитателен характер.

защо нап не желае да събира глобите на мвр, не знам. защо разните му министри, за които се предполага, че са над агенциите като нап и могат да ги накарат да си вършат работата, не желаят да принудят нап да започне да изпълнява задълженията си по закон - също не знам. защо никой не желае да подкара нап по административен път, там в законите си има 'действие или бездействие' - отново не знам.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11325
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5817 -: Април 09, 2021, 18:53:11 »
Quote (selected)
А ако не е "отказал" ваксиниране" ко прайм?
Щото ваксинирани преносители бо
Стига де - оня е доказано с тест преносител!
И нарушител - тоя след положителен тест трябва да стои затворен съответния карантинен срок!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5818 -: Април 09, 2021, 18:57:29 »
Quote (selected)
Аде да не ходим надалеч, един регионален въпрос - как мислиш, бългериъна дали кара еднакво тук и в Гърция

Трима българи загинаха при тежка катастрофа в Гърция

Quote (selected)
Лъчезар Иванов: "Това, което е показателно, е, че в катастрофата участват два български автомобила. Което е много показателно за това как караме ние. Много е показателно."

https://bntnews.bg/bg/a/12005-trima_bylgari_zaginaha_pri_tejka_katastrofa_v_gyrcija

Тва пак нищо не доказва, но поне би трябвало да отгвори на въпроса ти. Ако искаш, ще изровя още такива, въпреки че не ми се занимава.

Quote (selected)
ич не ми дреме за възпитанието

Жалко.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24293
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5819 -: Април 09, 2021, 18:59:48 »
Quote (selected)
А ако не е "отказал" ваксиниране" ко прайм?
Щото ваксинирани преносители бо
Стига де - оня е доказано с тест приносител!
И нарушител - тоя след положителен тест трябва да стои затворен съответния карантинен срок!
Начи може да си развяваш ... по всички медии и да заразяваш подрастващи с джендърия, а болен не можеш да се прибереш под родната стряха?
Можеше да си остане две седмици под някой мост, все ще има и за него.
дайте да си оправим и другите всесезонни проблеми, като ще помагаме да помогнем на всички.
Щото вируса е за две седмици, другото е за цял живот.
Виетнам хубаво ги даваме за пример, но забравяме:
Тест, позитивен, ХОСПИТАЛИЗИРАН!
Нема - бегай и да не те фанем на улицата!
ЕС е вреден за вашето здраве!