Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 23, 2024, 06:08:29

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1920029 пъти)

0 Потребители и 189 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1260 -: Април 20, 2021, 22:44:25 »
Доста правен ликбез се е пролял.  :m1273:
А властта май пак се търкаля на улицата.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1261 -: Април 20, 2021, 22:53:07 »
Quote (selected)
Четох тези юридически алабализми.
България е парламентарна република.
Тебе шефът като те призове нещо, какво правиш?
Пак повтарям:
Всеки акт на Парламента изразява волята на Парламента!
това е същественото

На първо място имаш Конституция на РБ. Тя определя мястото и ролята на НС в републиката. Тази конституция разпорежда  дейността на НС да се върши според Конституцията и Правилника на НС. С други думи , НС не може да приеме решение да не спазва правилника за дейността на НС. Всяко решение на НС, взето в противоречие на правилника, може да бъде атакувано пред Конституционния съд. 
ПП. Разбира се, че властта се търкаля на улицата, Калинчо. И др. Нинова мисли така и започна новата предизборна агитация.

Виж тук:
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2020/11/20/4141855_bsp_atakuva_pred_ks_virtualnoto_uchastie_na_deputati_v/
Според представителите на БСП противоконституционна е и законодателна техника, доколкото промяната не се вкарва в правилника на Народното събрание, а в решение, с което по същество се изменя и допълва правилникът, но без това да се инкорпорира в него. Самото вкарване на проекта за решение в дневния ред на парламента по средата на петъчния пленарен ден е в нарушение на изрични разпоредби на правилника за дейността на парламента, се сочи още в искането.

« Последна редакция: Април 20, 2021, 22:58:19 от Памфуций »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7574
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1262 -: Април 20, 2021, 23:02:03 »
Доста правен ликбез се е пролял.  :m1273:
А властта май пак се търкаля на улицата.

Не се. Търкаля се сиренце с кукичка в него.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7426
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1263 -: Април 20, 2021, 23:20:37 »
Да си до'дем на думата  :smokin:

Аз ще съм доволен да сменим амер. кучи синове с руски. Щото другите две алтернативи - турски и брюкселски к.с. нещо не ми харесват.

А пък аз ще съм доволен да няма изобщо кучи синове :smokin:
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1264 -: Април 20, 2021, 23:25:44 »
Няма "брюкселски" к.с. Една от най-големите измами е , че брюкселският бюрократичен хъб е някаква самостоятелна бойна единица. По-скоро всеки в Брюксел е нечий к.с.
Прочее https://darikradio.bg/hristo-ivanov-demokratichna-balgaria.html
Не рекламирам нищо, но прави впечатление какво казва по въпроса за лустрацията Иванов (по средата на видеото). Изобщо не се имат предвид само хора като Шкембе войвода.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1265 -: Април 20, 2021, 23:28:27 »
А пък аз ще съм доволен да няма изобщо кучи синове :smokin:
При такъв размер държавичка - трудно!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23983
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1266 -: Април 21, 2021, 07:36:25 »
Като гледам какъв порой от закони, актове, тълкувания, реплики и дуплики се изля тук в аматьорската лига представям си какво ще бъде в НС при "професионалистите" и как няма да остане време за работа по същество.
Ще си мятат дефиниции като за световно и нищо няма да решат от уплах да не престъпят чертата, а Оня пак ще ги ... с 200 само да му свършат болничните.
На ви комисия за разследване на ..... каквото и да е.
Важното е надника да върви и много много да не мърдат да нарушават спокойствието на глиганите. :popcorn:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1267 -: Април 21, 2021, 08:25:08 »
Quote (selected)
Като гледам какъв порой от
То затова се натвърдва, че Титаник бил направен от професионалисти, а Ноевият ковчег от аматьори.
Иначе, че трябва да се спазват точно законите е ясно, просто щото ако се мине дори за малко отвъд следва само забавяне - започват обжалвания, отмени и т.н.
По е важно друго - да не се отказват. Добре би било да има парламент за да пооправи съдебната система и ИК, но ако пък не става, ще трябва да се задоволим със служебно правителство.
И то може да свърши работа, стига само на Радев да му е ясно този път какво трябва да бъде то.
А там, целта и възможностите на едно такова правителство опират главно до едно - уставна сеч!
Санитарна, но уставна!
Винаги се намира параграфче в устава, по което да се чисти гюбрето.
Пък при следващия парламент, ще бъдат пак подобни, ако не и същите, но дано вече са пообръгнали и освен да искат - вече да знаят и да го могат.
Амин!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1268 -: Април 21, 2021, 08:40:32 »
Да, Системата не може да се промени от хора, които са част от Системата!

Не съм оптимист.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1269 -: Април 21, 2021, 08:55:43 »
Да, Системата не може да се промени от хора, които са част от Системата!

Ся, налага се да направим некои уточнения. Да бъдем екзактни, както викаме в махалата. "Системата" не може да се промени. Българинът сам си я избра с подскоци по площадите. Избра си буржоазна капиталистическа система и може да я промени само с революция. Тя не може да бъде поправена извътре. Може да бъде леко изпилена, изшкурена и гланцирана, но противоречията ѝ остават непроменени. В това живеем и то не може да се промени. Колкото и да ни увеличават заплатите и пенсийте, винаги ще има социални и класови разлики.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1270 -: Април 21, 2021, 08:57:56 »
То затова се натвърдва, че Титаник бил направен от професионалисти, а Ноевият ковчег от аматьори.
...
Амин!
Не всяка зевзещина има смисъл, колкото и духовито да звучи. .
Има една подробност от огромно значение - за строежа на кивота Ной има зад себе си Бог. Да не говорим, че не направата на "Титаник" е причина за потъването му.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1271 -: Април 21, 2021, 09:20:01 »
Така е Бонго, ама айде тогава да се задълбаем и в подробностите от направеното от професионалисти в НС, от направеното от непрофесионалисти пак там и какво можеше да се случи се ф тази посока на зевзещината с кивота и Титаник.
Нинова прави кивот за да спаси ако може мамковината от очаквания /и в последствие получил се потоп/. Непрофесионално го прави.
Партиите на "промяната" не го приемат и правят Титаник. Пак с цел да спасят мамковината.
Професионално се опитват.
Сега отзад напред - Титаник, професионалния си потъва. Също професионално - герберята направиха каквото можаха - ся ходи ги отбучвай обратно. Я камилата, я камиларя.
Непрофесионалния кивот можеше да бъде гласуван, пък ако ще и със всички кусури и съмнения за незаконност - това ПОСЛЕ щеше да се решава.
Важното бе както в публичния дом /което е и сегашното НС, уви/ да си запазиш ред.
Може да ти се отвори парашута, а може и не, но това щеше да стане ясно ПОСЛЕ. Освен това си има и възможности за поправки, а и поправка на поправката - по герберски бе! Ти сигурен ли си освен това, че КС, при сезиране от ГЕРБ, щеше да отреди да се канцелира цялото предложение?
Не можеш да бъдеш сигурен, няма как да знаеш какво щеше да се случи, но мораториума щеше да има дата, час и минута на влизане в действие.
Сега - няма! Свърши!
Титаник потъна!
Това изпедепцаха трите субекта, носители на новото.
Искаха да го направят професионално, а се получи както винаги - аматьорщина.Може да е само политическа такава, но резултатът е същият.
п.с. горното също е зевзещина, и аз го знам и ти го знаеш откъде е перефразирано.
А сега вече Господ и да иска - няма зад кого да застане. Не му дадохме възможност - не пуснахме поне фиша си.
Още една зевзещина, ама като се натрупат все в една посока - кво прайм?
Ъ?
« Последна редакция: Април 21, 2021, 10:05:38 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1272 -: Април 21, 2021, 09:42:22 »
Quote (selected)
кво прайм?

Законодателстваме! Тази седмица се заемаме с най-належащите и важни закони в държавата - ИК и закона за политическите партии. Тва са приоритетите на държавата... :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1273 -: Април 21, 2021, 09:44:59 »
Quote (selected)
Тва са приоритетите на държавата... :smokin:
Въх!
Ми лустрацията чак на трету мясту ли изпадна???
 :t1815:
« Последна редакция: Април 21, 2021, 09:50:41 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1274 -: Април 21, 2021, 09:52:06 »
Е, може и да бъде изпреварена от некои и други закони, касаещи дереджето на природонаселението, ама се съмнявам, че ще остане време за тях. Решението за мораториума е отложено за утре, а като гледам дневния ред на МС за днес, там се предвиждат още неколко концесиики и няколко менкания на имоти държавна собственост, но да не издребняваме

Работатае ясна, Джузепе, всичко си продължава по старому

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1275 -: Април 21, 2021, 09:54:13 »
За мен приоритет на приоритетите е да се премести ПСА и  Благоевград да се прекръсти на Горна (може и Долна) Джумая

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1276 -: Април 21, 2021, 09:54:30 »
Ей, Корнела яко им сипа.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1277 -: Април 21, 2021, 10:00:36 »
Quote (selected)
Защо Христо Иванов и Мирчев не реват вече пред летище София.

От няколко дни се чудя, защо Иво Мирчев и Христо Иванов не реват пред летище София. Няма статуси, лайвстриймове и други подобни простотии. Защо ли? Отговорът е прост. Защото им платиха да млъкнат. А как им платиха ли? Елементарно Уотсън.

Назначиха техни капии на отговорни постове.

Най-голямата капия е Илияна Цанова, която заедно с Христо Иванов бе в правителството на Георги Близнашки. Посочена лично от настоящия първи гербаджия Росен Плевнелиев, като квота на „умните и красивите“. След това Цанова направи международна кариера с протекцията на друга любимка на Хунтата Кристалина Георгиева.

Та същата Цанова вчера бе назначена за председател на Надзорния съвет на летище София от собственика „Софт кънект“.

Със сладък пост се уреди още един приближен до ГЕРБ, който го играе опозиция за пред хората. Това е бившият зам. вътрешен министър Филип Гунев, който асистираше на най-невнятната министърка на вътрешните работи Румяна Бъчварова. След като напусна МВР барабар с Бъчварова, Гунев бе прибран в Антикорупционния фонд, уж да бори корупцията, в която участват доскорошните му авери. А от вчера и той е със запушена уста и голяма западна заплата, като „независим член“ в борда на скандалните концесионери.

А ние чакаме новият лайв на Христо Иванов и Ивайло Мирчев. Този път от кабинета на Цанова и Гунев.

Това е от днес, но държа да спомена, че вчера аз го отбелязах тук и наш Бонго се направи на разсеян :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1278 -: Април 21, 2021, 10:05:09 »
Така е Бонго, ама айде тогава да се задълбаем и в подробностите от направеното от професионалисти в НС, от направеното от непрофесионалисти пак там и какво можеше да се случи се ф тази посока на зевзещината с кивота и Титаник.
Нинова прави кивот за да спаси ако може мамковината от очаквания /и в последствие получил се потоп/. Непрофесионално го прави.
Партиите на "промяната" не го приемат и правят Титаник. Пак с цел да спасят мамковината.
Професионално се опитват.
Сега отзад напред - Титаник, професионалния си потъва. Също професионално - герберята направиха каквото можаха - ся ходи ги отбучвай обратно. Я камилата, я камиларя.
Непрофесионалния кивот можеше да бъде гласуван, пък ако ще и със всички кусури и съмнения за незаконност - това ПОСЛЕ щеше да се решава.
Важното бе както в публичния дом /което е и сегашното НС, уви/ да си запазиш ред.
Може да ти се отвори парашута, а може и не, но това щеше да стане ясно ПОСЛЕ. Освен това си има и възможности за поправки, а и поправка на поправката - по герберски бе! Ти сигурен ли си освен това, че КС, при сезиране от ГЕРБ, щеше да отреди да се канцелира цялото предложение?
Не можеш да бъдеш сигурен, няма как да знаеш какво щеше да се случи, но мораториума щеше да има дата, час и минута на влизане в действие.

Би трябвало да падне в КС. И тогава мораториум би гласуван не утре, а през есента.
И вече не съм съгласен с подобна интепретация.
Нинова може да е всичко, но преди всичко е професионален политик, юрист и с дълъг парламентарен стаж. Отначало добронамерено смятах, че просто е направила фал и просто не иска да признае това. Но последвалите опити да капитализира и обвиненията срещу другите партии вече ме карат да мисля, че Нинова е направила пресметнат популистки ход като част от новата предизборна компания. Агитацията на Асол тук ме убеди, че е така. Последователната кампания срещу другите анти-ГЕРБ партии ме убеждава, че е така.
Мисля, че БСП са взели курс за бързи нови избори и служебно правителство.
Аз нямам проблем със служебно правителство. Но се опасявам, че то може да породи проблеми за изборната кампания на Радев, за когото тоя път мисля да гласувам (предишния път пуснах празен вот на втори тур). Вече скачат цените, задържани заради изборите - газ, ток, което значи нова вълна на поскъпване.
Ще има свръхочаквания към такова правителство, а то няма да може да отговори на тях. Всеки възможен фал на такова правителство и на член на това правителство (защото там всеки министър се назначава от президента)  - реален или приписан , ще бъде използван лично срещу Радев.
Затова изразих опасенията, че служебно правителство преди президентските избори, може би няма да е добра идея. Още по- зле ще излезе, ако служебното правителство съвпадне с времето на предизборната кампания. Защото нови избори през юли може да доведат до парламент като този или - дори да има някакви малки промени Ипримерно БСП да е втора) може отново да не доведат до редовно правителство. И тогава правителство, назначено лично от Радев, ще трябва да организира избори, в които Радев участва със всички възможни аспекти и последици.   
 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1279 -: Април 21, 2021, 10:05:27 »
Ся слушам внесените законопроекти. Шоуто е внесло само проект за изменение на изборния кодекс. Тея момчета или нямат идея за държавно управление, или гарантирано искат нови избори.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1280 -: Април 21, 2021, 10:06:11 »
Все повече се убеждавам, че Нинова се ориентира към нови избори и затова държи линията на противопоставяне с 'партиите на протеста". При положение, че всички анализатори предричат ощо по-лоши резултати за БСП . Какво ли цели и дава ли си въобще сметка какви ги върши...?
ПП.  Памфуций 10:05:09 - напълно подкрепям!
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1281 -: Април 21, 2021, 10:08:06 »
Бонго, БСП не е взела курс към бързи нови избори. Бонго, БСП чудесно я устройва правителство с определен срок на действие. От това, което чувам днес, май ще се прави такова...ще видим

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1282 -: Април 21, 2021, 10:09:14 »
Бонго, БСП не е взела курс към бързи нови избори. Бонго, БСП чудесно я устройва правителство с определен срок на действие. От това, което чувам днес, май ще се прави такова...ще видим

Вервам ти, Асол. Вервам ти ....

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1283 -: Април 21, 2021, 10:10:02 »
Ся слушам внесените законопроекти. Шоуто е внесло само проект за изменение на изборния кодекс. Тея момчета или нямат идея за държавно управление, или гарантирано искат нови избори.
и проект за ЗИД за политическите партии!

Те си искат нови избори, но е къде, къде по-удобно да лепнеш подобна мечта на Корнела

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1284 -: Април 21, 2021, 10:12:08 »
Quote (selected)
Би трябвало да падне в КС. И тогава ще мораториум би гласуван не утре, а през есента.
И вече не съм съгласен с подобна интепретация.
Тва ще си го запазя за по обстойно проучване, че трябва да излазям!
След третия прочит щото, не успях да вдяна нищо.
Пешо, кво и береш гайлето на Корнела бе, нали я бе заеB@L?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1285 -: Април 21, 2021, 10:16:16 »
Не мога да пренебрегна някой, чиито действия са в ущърб на националния интерес. Такъв, какъвто го виждам аз, разбира се, щото такова нещо като обективен национален интерес няма.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1286 -: Април 21, 2021, 10:17:46 »
Quote (selected)
Вервам ти, Асол Пешо. Вервам ти ....
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1287 -: Април 21, 2021, 10:20:49 »
Още малко информация, кой точно се готви за нови избори

Quote (selected)
Настояваме законопроектите ни да бъдат разгледани - като сме обещали нещо на българските граждани преди избори, държим да го изпълним след избори. Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова в процедура в началото на днешното пленарно заседание, предаде репортер на Агенция "Фокус".

"От името на ПГ на "БСП за България" имаме въпрос и настояваме законопроектите, внесени от нас преди седмица още, да бъдат включени в работата на комисиите и съответно в работата на зала. Защо? Законите, които внасяме, са ориентирани в решаване на два спешни проблема. Единият е да се ограничи възможността за харчовете от прозореца на джипката, както стана популярно, защото докато тук решаваме въпроси с изборното законодателство, тези харчове продължават. Само миналата седмица на едно заседание на МС бяха изхарчени 200 млн. лв", каза още Нинова.

По думите й целта на БСП е и продължава да бъде да се разгради този модел и начин за управление на държавата и финансите. "Една от бързите и спешни стъпки е да приемем Законът за публичните финанси, който сме внесли и се намира в деловодството 10 дни", каза още Нинова. Тя поясни, че там БСП е предложила ограничение на министър-председателя да харчи безразборно пари без това да минава през Народното събрание. "Принципна, държавническа политика. Уви, държите този закон на трупчета", изтъкна още лидерът на БСП.

"На второ място законите, които сме внесли, са също спешни и ориентирани към мерки за хората, домакинствата, младите семейства, децата и възрастните. Настояваме, ако трябва извънредни заседания председателите на комисиите да направят и да се разгледат нашите законопроекти. Ако искате ги отхвърлете, но да се гледат. Това са Законът за семейните помощи, това е Законът за преизчисляване на пенсиите, който и вие новите политически субекти, имахте в програмите си. Ние настояваме да се включат по правилник в работата на комисиите и в работата на залата, защото като сме обещали нещо на българските граждани преди избори, държим да го изпълним след избори", каза още Корнелия Нинова.
За сторожниците на Правилника мога да добавя, че това са от първите закони внесени в НС. По същото време е внесен само проекта на Ристю за ИК, а сега с предимство се разглеждат всички упражнения на тази тема. Ако стане некаква инфекция, ДПС-то ще оправи работата като предложи конституционно тълкуване :smokin:
 Не разбрах, драги ми Пешо, в какво точно според теб се състоят интересите на държавата?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1288 -: Април 21, 2021, 10:27:23 »
Quote (selected)
Вервам ти, Асол. Вервам ти ....

Аз чакам да видя какво ще направят ДБО, защото нали с тях щели да си говорят сценаристите. И защото сценаристите си настояват единствено за техните промени, основани на техния си референдум. Дип че едното мое дете гласува за Димитър Найденов.  :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1289 -: Април 21, 2021, 10:30:18 »
Опа! Борисов току що заяви на кляфките, че ще се кандидатира на президентските избори. Ама щял да го обяви официално, ако има служебно правителство.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1290 -: Април 21, 2021, 10:46:30 »
ПП - Сега чета, че освен горното и обичайното през последните дни интригантстване, Борисов е казал, че герб били готови за преговори с ИТН, на които щял да прати... Митов, Дилов и Вельов!
Подиграва се на всички, а сценаристчето Тошко бил намекнал, че ИТН може и да не предложат кабинет. Щели сме да видим какво ще направят!
Ако това се окаже вярно, лай--ри са. 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1291 -: Април 21, 2021, 10:55:16 »
и проект за ЗИД за политическите партии!

Те си искат нови избори, но е къде, къде по-удобно да лепнеш подобна мечта на Корнела

Твърде възможно е и ИТН да искат спешни избори, омаяни от разни цоциолози и хранещи разни надежди. Още по-възможно е все още да не знаят кой вариант предпочитат. 

Нови избори трябва да има. Въпросът е КОГА. Според мен - най-добре за страната е в късната есен, след президентските избори и то заявени предварително.  Дотогава трябва отговорност от досегашната опозиция да отнеме нечестните предимства на срастналата се с държавата партия ГЕРБ, като същевременно вземе спешни мерки за стабилизиране на страната във всяка една област. Настават времена на несигурност (вкл. външнополитическа), ще скачат лихви за заеми, ще вървят цени нагоре, администрацията ще саботира , както си знае и ще се ослушва ... абе изобщо.
Именно в такива моменти обещания за "стабилност" звучат изключително примамливо. При нови избори ГЕРБ може да имат по-добър резултат. Но - мисля аз - това БСП не ги интересува. Мисля, че в момента БСП възприема Мая+Дончева, от една страна, Слави трифонов , от друга, като по-голяма заплаха от ГЕРБ.

Аз мисля, че ИТН направиха огромен жест с отказа да приемат офертата на ГЕРБ за мажоритарните избори. Те сложиха на втори план основно, дори основноТО предизборно обещание. Мисля, че е разумно предложението им за субсидиите да бъде прието, макар и допълнено (безплатни медийни пакети, възможност за безплатен достъп до билбордове, такива неща). Не може да искаш от тях да се самоубият като отложат всичко , което са обещали. Никого, освен ДПС и ГЕРБ не устройва такова намаляване на субсидията. Но поне някаква "победа" трябва да им се даде. Субсидиите са най-подходящата област. 
БСП би могла да направи контруктивен ход за модификация на предложението, вместо одма да го отхвърли. Нещо подобно смотолеви и Христо Иванов - че има какво да се обсъди в такова предложение. Това не е отказ от "принципи" за БСП или за която и да е партия или коалиция. Поне 80% не вярват, че въпросът за субсидиите е принципен.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1292 -: Април 21, 2021, 10:57:39 »
ПП - Сега чета, че освен горното и обичайното през последните дни интригантстване, Борисов е казал, че герб били готови за преговори с ИТН, на които щял да прати... Митов, Дилов и Вельов!
Подиграва се на всички, а сценаристчето Тошко бил намекнал, че ИТН може и да не предложат кабинет. Щели сме да видим какво ще направят!
Ако това се окаже вярно, лай--ри са.

Ами не могат, Симпли, да предложат кабинет. Нямат подходящи хора. За разлика от Тиквата са чели повече книги и явно имат проблеми с лансирането на карикатури, или на некои от депутати си, чиито биографии водят директно към ДПС. В момента, в който предложат правителство, веднага министрите им ще бъдат подложени на проучване. В глупостта си българското природонаселение сътвори невероятно шоу - направи ги мандатоносители. И аз не споделям мнението на разни "анализатори", че на предсрочни избори щели да спечелят повече, още повече че Тиквата и днес им се подиграва. Последното няма да помогне и на Тиквата, де. Могат да ограничат щетите, ако подкрепят наистина важни за държавата закони, ама и в това се съмнявам

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1293 -: Април 21, 2021, 10:59:15 »
Това е от днес, но държа да спомена, че вчера аз го отбелязах тук и наш Бонго се направи на разсеян :nuts:

От кой парцал е взето това? От Веска Аферата?
Не трябва ли на Мая комисията първо да излезе със становище? 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1294 -: Април 21, 2021, 11:01:41 »
Днешното е от парцала на Веска, но снощното, дето ти пуснах е от правилен и демократичен сайт, Бонго. Разбирам, че не ти е приятно, но това са фактите и ще ти споделя, че и двете лица, за които става дума са на посочените сладки длъжности и да, и двете лица са ваши хора. Или вече не са?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1295 -: Април 21, 2021, 11:02:45 »
а сценаристчето Тошко бил намекнал, че ИТН може и да не предложат кабинет.

Ами, то е видно, че те се уплашиха. Те си представяха, че ще вкарат 10 депутата, за да се правят на велики и контра на всичко, но хоремагът ги изненада. Според мен те си дават сметка, че не могат да управляват държава. И сигурно на новите избори ще се опитат да се измъкнат. Има и една друга хипотеза, ама не е много сигурна. Не е невъзможно да са се договорили за тези избори с герп. Да обезкървят всички сериозни опоненти и да им създадат условия да се върнат на власт

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1296 -: Април 21, 2021, 11:04:21 »
Quote (selected)
По думите й целта на БСП е и продължава да бъде да се разгради този модел и начин за управление на държавата и финансите. "Една от бързите и спешни стъпки е да приемем Законът за публичните финанси, който сме внесли и се намира в деловодството 10 дни", каза още Нинова. Тя поясни, че там БСП е предложила ограничение на министър-председателя да харчи безразборно пари без това да минава през Народното събрание. "Принципна, държавническа политика. Уви, държите този закон на трупчета", изтъкна още лидерът на БСП.

Е, не. Какви трупчета?
Абе това е Народно събрание, не е изпълнително бюро на БСП , мама му стара.
ПП> Не знам какво снощи "си ми пуснала"?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1297 -: Април 21, 2021, 11:06:54 »
Ето, Бонго! Да не кажеш, че не съм ти споменала



Quote (selected)
Re: А сега накъде...
« Отговор #1187 -: Април 20, 2021, 17:28:51 »
ЦитатПромени
На вниманието на Бонго!
Цитат
”СОФ Кънект”, който от днес е концесионер на летище ”София” представи своя надзорен съвет. Илияна Цанова, бивш зам.-изпълнителен директор на Европейския фонд за стратегически инвестиции, ще бъде председател на съвета като независим член.

Предполагам, че горната информация обяснява флик флаците ви досежно концесията на летище София /ревете, но не подкрепяте мерки срещу концесията/, или Боко успя и тази да ви чопне и парично да ви запуши устенцата!?

https://frognews.bg/novini/dvama-bivshi-upravnitsi-nadzorniia-savet-letishte-sofiia.html

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1298 -: Април 21, 2021, 11:11:39 »
Ами не могат, Симпли, да предложат кабинет. Нямат подходящи хора. За разлика от Тиквата са чели повече книги и явно имат проблеми с лансирането на карикатури, или на некои от депутати си, чиито биографии водят директно към ДПС. В момента, в който предложат правителство, веднага министрите им ще бъдат подложени на проучване. В глупостта си българското природонаселение сътвори невероятно шоу - направи ги мандатоносители. И аз не споделям мнението на разни "анализатори", че на предсрочни избори щели да спечелят повече, още повече че Тиквата и днес им се подиграва. Последното няма да помогне и на Тиквата, де. Могат да ограничат щетите, ако подкрепят наистина важни за държавата закони, ама и в това се съмнявам

Има една огромна разлика: Борисов предлага правителство, за което знае, че няма да мине. Той може да си позволи да предложи и Хисарския поп за министър. ИТН имат отговорността да предложат правителство, което да бъде прието и да управлява страната за известно време - 6 месеца, година, 2 години, пълен мандат - колкото там трябва.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1299 -: Април 21, 2021, 11:13:44 »
Има една огромна разлика: Борисов предлага правителство, за което знае, че няма да мине. Той може да си позволи да предложи и Хисарския поп за министър. ИТН имат отговорността да предложат правителство, което да бъде прието и да управлява страната за известно време - 6 месеца, година, 2 години, пълен мандат - колкото там трябва.

Не споря, ама нямат хора! Или ще ми кажеш, че не е вярно?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1300 -: Април 21, 2021, 11:20:38 »
Ето, Бонго! Да не кажеш, че не съм ти споменала



https://frognews.bg/novini/dvama-bivshi-upravnitsi-nadzorniia-savet-letishte-sofiia.html

Ами очаквано. Коя е Илияна Цанова и какво отношение има тя към ДБ?
Мисля, че ясно казах, че на Мая комисията трябва да се занимае. Не помня дали летището не беше дори и сред изрично споменатите в решението обекти (то какво ли не влезе там).
Иначе излиза, че някой иска НС да се произнесе без да вземе мнението на комисията, която самото НС е натоварило да провери концесиите и договорите. Трябва ли отново да си обясняваме а и б на парламентаризма?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1301 -: Април 21, 2021, 11:21:07 »
За ИТН не са проблем хората. Проблем е, че си нямат и идея как се управлява държава. И не искам да кажа, че не желаят да разтурят досегашното управление, но досега по никакъв начин не показват, че искат това.
Мълчат и се смятат за велики!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1302 -: Април 21, 2021, 11:23:22 »
Все повече се убеждавам, че Нинова се ориентира към нови избори и затова държи линията на противопоставяне с 'партиите на протеста".

Абе, за нови избори не знам, но преди малко направо се накара на последните в пленарната зала ...

Затова – няколко щриха от началото на тазсутришното заседание на НС – записани директно от ТВ-екрана.


Започвам с Йордан Цонев от ДПС – веднага след Тома Биков, който се похвали отново със спечелените на последните избори от ГЕРБ 800,000 гласа:

Йордан Цонев:

Quote (selected)
• Не сте спечелили, г-н Биков, 800,000 гласа, а по-скоро сте загубили 300,000 гласа;

• След всяко управление на ГЕРБ в коалиция с друга политическа партия, последната е отишла в небитието, например "Реформаторският блок”, както и „Обединени патриоти”;

• Така ГЕРБ се оказва най-токсичната българска партия,  поради което трябва най-сетне да слезе от власт.

Тошко Йорданов – отново към ГЕРБ:

Quote (selected)
• В тази зала няма политическа партия или формация, която даже да си помисли да се докосне до вас.

Корнелия Нинова:

Quote (selected)
• Борисов ще продължава да ни занимава със скечове;

Ние се обявяваме открито срещу ДПС, тъй като с последните започва да се образува донякъде новото парламентарно мнозинство;

• А така също, защото в момента – и в енергетиката, и в земеделието! – ново-назначаваните от ГЕРБ  кадри на високопоставени позиции, са не само от ГЕРБ, но и от ДПС.

« Последна редакция: Април 21, 2021, 11:34:26 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1303 -: Април 21, 2021, 11:23:45 »
Не споря, ама нямат хора! Или ще ми кажеш, че не е вярно?

Нямам информация с какви хора разполагат или с какви хора тепърва преговарят. Предполагам, че и патриархът да влезе вътре, Веска пак ще ги оплюе.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1304 -: Април 21, 2021, 11:24:31 »
Quote (selected)
Коя е Илияна Цанова и какво отношение има тя към ДБ?

Приятелка на Галя Прокопиева и вицепремиер за ерофондовете в правителството Близнашки на Плювню. Тогаз Прокопиев нареди кабинета на нищото :D

Джиджи, ние можем да четем. Линк е достатъчен, няма нужда от преразказ

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1305 -: Април 21, 2021, 11:25:43 »
Нямам информация с какви хора разполагат или с какви хора тепърва преговарят. Предполагам, че и патриархът да влезе вътре, Веска пак ще ги оплюе.
Спрете да коментирате тази идиотка. Освен да плюе, друго не прави.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1306 -: Април 21, 2021, 11:29:16 »
Спрете да коментирате тази идиотка. Освен да плюе, друго не прави.

Така е. Само Доган не е оплюла досега. Патриархът вече мина по реда си...

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1307 -: Април 21, 2021, 11:29:26 »
След кандидатурата на БайХ за президент, се надяват да има служебно правителство. Дали ще постигне резултата на Цецка - не е много ясно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1308 -: Април 21, 2021, 11:33:04 »
Джиджи, ние можем да четем. Линк е достатъчен, няма нужда от преразказ

Ами, ако можеш да ми кажеш или посочиш къде и как да намеря линк към телевизионния екран, откъдето съм записвала, ще ти бъда благодарна ...  :tongue_:

И не всеки има време да гледа и слуша парламентарните препирни ...
А докато излязат някъде написани и вие ги откриете в нет-а, веке ше са остарели!   :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Април 21, 2021, 11:39:46 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1309 -: Април 21, 2021, 11:37:05 »
Приятелка на Галя Прокопиева и вицепремиер за ерофондовете в правителството Близнашки на Плювню. Тогаз Прокопиев нареди кабинета на нищото :D

Джиджи, ние можем да четем. Линк е достатъчен, няма нужда от преразказ

Тогава да. Но сега с Плевнелиев не се обичат особено. Очевидно жената има качества, за да поддържа приятелство и с двамата.
Друга свързаност с Прокопиеви, освен на лична основа?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1310 -: Април 21, 2021, 11:38:06 »
Ако може да се вярва, то Шиши го емнаха https://frognews.bg/novini/peevski-prebit-dubai-karpiat-shveitsariia-tarsi-ukritie-katar.html

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1311 -: Април 21, 2021, 11:40:17 »
Канидатурата на Борисов за президент е очаквана. Намекнах, ли че на Радев живота не бива да се усложнява допълнително. Ето от екрана някой си Данаилов от ИТН ми направи добро впечатление.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1312 -: Април 21, 2021, 11:42:26 »
къде и как да намеря линк към телевизионния екран, откъдето съм записвала, ще ти бъда благодарна ...

Ама, ти си водиш записки от телевизора ли? Леле, мале! С къса ръка ли?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1313 -: Април 21, 2021, 11:44:11 »
След кандидатурата на БайХ за президент, се надяват да има служебно правителство.
А кой и къде е рекъл, че БайХ ше се кандидатира за президент?!   :m1201:

Я раздуй ... :t0120:

« Последна редакция: Април 21, 2021, 11:58:37 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1314 -: Април 21, 2021, 11:54:34 »
Тогава да. Но сега с Плевнелиев не се обичат особено. Очевидно жената има качества, за да поддържа приятелство и с двамата.
Друга свързаност с Прокопиеви, освен на лична основа?

По-скоро това беше първата голяма стъпка в кариерата й....после си оплете кошничката с гербавите, които я пробутаха на пияндето със сърчицата. Не е единствената, де ..те са цяло съзвездие - Биков, Николайчо Младенов, Днешното гербаво Митово..сигурно и още ще има. Не ви се смея, Бонго, такива има и при нас. Друг е въпросът, че вие им се радвате, щото щели да затрият БСП

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1315 -: Април 21, 2021, 11:55:35 »
къде и как да намеря линк към телевизионния екран, откъдето съм записвала, ще ти бъда благодарна ...

Ама, ти си водиш записки от телевизора ли?

Yes! Кво да праи'ш, професьонална деформация ...  :tongue_:

Quote (selected)
Леле, мале! С къса ръка ли?

ТцЪ! Със среден пръст ...  :0005:


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1316 -: Април 21, 2021, 11:59:17 »
Quote (selected)
А кой и къде е рекъл, че БайХ ше се кандидатира за президент?! 

Той! Пред мисирките сутринта.
Сега гледам, че по-късно се отметнал във фейса:
https://offnews.bg/politika/borisov-parvo-kaza-posle-otreche-che-bi-se-kandidatiral-za-prezident-750270.html

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1317 -: Април 21, 2021, 12:03:31 »
Това е много голяма изненада! Че се е отметнал, де....

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1318 -: Април 21, 2021, 12:05:57 »
А кой и къде е рекъл, че БайХ ше се кандидатира за президент?! 

Той! Пред мисирките сутринта.
Сега гледам, че по-късно се отметнал във фейса:
https://offnews.bg/politika/borisov-parvo-kaza-posle-otreche-che-bi-se-kandidatiral-za-prezident-750270.html

Сефте!!! :lol:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1319 -: Април 21, 2021, 12:09:18 »
Фрог нюз твърди: Делян Пеевски е пребит в Дубай,кърпят го в Швейцария, биячите говорели руски.
Да не забравите да гласувате!  ;)