Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 23, 2024, 05:50:57

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1919814 пъти)

0 Потребители и 168 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4080 -: Май 07, 2021, 13:56:01 »
Мен тва Триморие мноо ме съмнява и притеснява.
Смятам да следя изключително внимателно Радев по този въпрос

Първоначално, замисълът на инициативата „Три морета” изглеждаше така:
сътрудничество между пристанищата на Адриатическо, Балтийско и Черно море :ive_got_it-1379:

Т.е. икономическо и политическо укрепване на пространството между тези три морета, за да могат държавите, разположени между тях, да настигнат по-бързо Западна Европа от гледна точка на своето икономическо развитие, стандарт на живот и инфраструктура.

С 12 държави участничкиАвстрия, България, Хърватия, Чехия, Естония, Унгария, Латвия, Литва, Полша, Румъния, Словакия, Словения.

/от моята архива …/

А какво е станало и става след това, не съм много, или даже никак в течение ...



Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4081 -: Май 07, 2021, 13:57:38 »
Култа е един, разликата републиканците имат една идея по-добри отношения с Русия отколкото демократите. Когато обаче това се отнесе към къководството на държавата им, тази разлика си се усеща и става видима. Оказва се, че Тръмп сам по себе си си е явление при това по-скоро положително, отколкото отрицателно. Затвова и всичките тия напъни до последната секунда да го смачкат така, че да не може да ги застрашава и в бъдеще.

Тръмп не е "републиканците". Наистина, той ги взе на щурм, но те го следват заради личната популярност. Сетне, за Тръмп основен противник е "комунистически Китай". "Комунистически" е идеологемата (както напр. наричат "китайски вирус" Ковида) , всъщност борбата е срещу китайския капитал на световната арена. Защото глобализъм и "свободен пазар" са чудесно нещо, когато международните са и американски корпорации и са най-силни на този свободен пазар. Когато не са, неолиберализмът (въведен от консервативни икони като Рейгън и Тачър, впрочем) става нещо лошо  и прибягваш към протекционизъм, търговски войни между държави и глобализмът става враг на някоя американска селищна система.
За подобно противопоставяне САЩ се нуждаят поне от неутралитет на Русия. Затова "по-меката политика към Русия".  Въпросът е каква цена иска за тоя неутралитет. Засега изглежда , че иска да изличи "катастрофата", т.е. да въстанови границите на СССР. Някои републиканци - Кисинджър, например, казават "защо пък не". Защото знаят, че след Украйна и Белорус, а защо не и Прибалтика и Кавказ, е възможно да стане дума и за Централна Азия. А там Китай вече се е наместил в една значителна степен. 

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4082 -: Май 07, 2021, 13:58:47 »
"  - че Радев, избран с русофилски гласове, играе по амер. свирка.
    - Тези две твърдения са меко казано повърхностни. Нито първото е единствено вярно, нито второто.
 - Меко казано, въобще нямаш капацитета да оценяваш моите твърдения" 


Не знам как го докарвам откъм капацитет, но твърдя:

1. Радев е избран далеч не само с нашите, с русофилските гласове.
2. Твърдението, че Радев играе по американска свирка е силно преувеличено.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4083 -: Май 07, 2021, 14:01:12 »
Не знам как го докарвам откъм капацитет, но твърдя:

1. Радев е избран далеч не само с нашите, с русофилските гласове.
:thup:

Quote (selected)
2. Твърдението, че Радев играе по американска свирка е силно преувеличено.
  :th_up:

« Последна редакция: Май 07, 2021, 14:08:24 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4084 -: Май 07, 2021, 14:08:25 »
Quote (selected)
При напичане на положението тука ще бъка от американски и натовски войски.

И това ме съмнява и то много. И ще ти кажа защо - новите ни приятели ни нямат никакво, ама никакво доверие, което в крайна сметка изобщо не е лошо. Виж румънците могат да ги изпържат като нищо...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4085 -: Май 07, 2021, 14:09:33 »
Т.е. икономическо и политическо укрепване на пространството между тези три морета, за да могат държавите, разположени между тях, да настигнат по-бързо Западна Европа от гледна точка на своето икономическо развитие, стандарт на живот и инфраструктура.
Джиджи, ти на колко си годинки, за да вяраваш още в приказката за добрия дядо Мраз, който ще ни даде ей така няколко милиарда, за да можем да живеем по-добре? Хайде малко по-сериозно де.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4086 -: Май 07, 2021, 14:12:34 »
Остава само да видим от кой ръкав Боци ще извади подобно зайче, щото системата за кадрови подбор при гербавите е в основата си - никой да не е по-умен от Вожда :bigok:
Какво да извади?!? И откъде?!?
Некво влошено копие на Даниел Митов

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4087 -: Май 07, 2021, 14:13:46 »
Какво да извади?!? И откъде?!?
Некво влошено копие на Даниел Митов

И аз мисля като теб, ама Бонго прави такива фантастични предположения..

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4088 -: Май 07, 2021, 14:15:29 »
Quote (selected)
Листите за предстоящите предсрочни парламентарни избори на "Има такъв народ" ще се редят наново, не се знае дали Станислав Трифонов ще е в тях.

 

Това каза пред журналисти в парламента зам.-председателят на ПГ "Има такъв народ" Ивайло Вълчев.

Ние не сме партия със стогодишен живот, в която да има наследствени места в парламентарните листи, подчерта той. Всеки от нас може да не е в следващите листи, отговори Вълчев на въпрос дали лидерът на партията Станислав Трифонов ще бъде в тях.

Ще обсъдим кой с какво се е почувствал полезен, какво е свършил в този твърде кратък живот на НС, с малкото комисии нямаше много поле за изява на различните специалисти, обясни Вълчев как ще се редят листите на кандидатите за депутати в "Има такъв народ".

Личната му оценка за коефициента на полезно действие на този парламент, така както работи, е малко над нулата.

За щастие, допълни Вълчев, някои задачи, които си бяхме поставили /промени в Изборния кодекс/, се надяваме да сложат добра основа за предстоящите избори.


 :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4089 -: Май 07, 2021, 14:18:14 »
В момента отново Хасан Адемов обяснява А и Б по въпроса за Спутник-а.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4090 -: Май 07, 2021, 14:21:07 »
Почне ли войната, никой никого няма да пита искаш ли да воюваш или не. Ще се гласуват на бързо нови извънредни закони с който с предвижда дългогодишен затвор или дори смъртно наказание за дезертьорство и всички подобни евентуални проблеми ще бъдат бързо решени. Да не говорим, че до 10-20г хората които сме отраснали при социализма и имаме някакво влияние или участие в обществения и политически живот, при това сме с положително отношние към Русия ще бъде пренебрежимо малък, новите поколения ще бъдат възпитани по примера на Полша, Прибалтика и Украйна в люта ненавист и омраза към Русия и всичко руско.
Обаче не там ще е проблема, а това, че нашата територя ще бъде използвана като плацдарм - на нея ще бъдат разположени амеркикански бази, оръжие и войски които дефакто ще воюват с Русия. Което значи, че ставаме абсолютно легитимна цел от първостепенна важност, още при нансянето на първоначалните удари. Русия на никого не е обещавала, че когато от негова територия бъде извършена агресия срещу нея и е застрашена националната и сигурност, няма да реши да използва за справяне с опасността ядрено оръжие. Тъкмо напротив - ясно е дала да се разбере, че няма да има никакви съмнения да го направи.
Всички видяхме как преди няколко месеца тихомълком мина продължаването на договорите за военните бази на САЩ, никой не знае дали условията в тях не са променени. Без реакция мина и увеличаването на броя на военните които ще пребивават в тях на временна основа, мисля имаше някакво ограничение ако не бъркам до 5 хил души. В един момент ще се окаже, че при нас има повече амрикънтски военни, отколото български.
Мисля тук БСП и президента отново удобно си замълчаха в полза на Козяк. И после те уж били най-добрия избор, защото били най-малко лошите. Пикая аз на такъв избор.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4091 -: Май 07, 2021, 14:21:18 »
 
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 13:30:57

Ами то, гаче ли някога е имало такава партия ...

Джиджи, не четеш внимателно, а само пишеш. Това, което си цитирала, не съм го писала аз

Аз невинна ...
:m1273:

Като ми смениха set-up-а, аз кво друго да направя?

Щото по-голям консерватор от мен в тва отношение едва ли можеш да намериш ... :lol:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4092 -: Май 07, 2021, 14:25:19 »
В момента отново Хасан Адемов обяснява А и Б по въпроса за Спутник-а.

Бонго, като оставим настрани темата за короната/достатъчно обемиста е и се списва активно/, ще споделя с теб, че ако..Казвам, ако реша да се ваксинирам....защото не предвиждам подобно действие  - то аз имам право да преценя с какво да го направя, а не разни чантаджии в Брюксел да ми пробутват лобистките си стоки. Това А и Б очевадно не пречи на всички държави в ЕС.
Знаеш ли къде е заровено псето? Подозирам, че ако се навият на Спутника..всичките илачи, за които сеге опропаляскаха парите ни ще идат ня вятъра, щото изборът на хората нямада пасне на евроатлантическия ви профил

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4093 -: Май 07, 2021, 14:26:19 »
Като ми смениха set-up-а аз кво друго да направя?

Ами, оправи си pull down-a. Ние така правехме в Роберт колеж, Цариград.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4094 -: Май 07, 2021, 14:28:21 »
Гледал съм 80% от военните паради на Гергьовден (вчера ме нямаше)-
Там се види кадровия капацитет и материалната база на нашата БА, наследница на любимата ни БНА.
Та като гледам хората и желязото, мога с 95% вероятност да кажа - нито хората, нито БТР-те ни ще отидат на еветуален  Източен фронт.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4095 -: Май 07, 2021, 14:31:41 »
На Спутника ще се навият ако го направят евентуално след време. Вчера в Австрия обявиха, че са слкючили договор за закупуване на 20млн дози ваксина до 2023г основно от Файзер, 15е дозата с намалението. В Германия същата работа - тяхното количество беше стотици милиони, не ми се търси да видя колко точно. Така, че хората като имат такива договори и поръчки, е ясно, че Спутника, дори допуснат до месец два, няма да има кой да го купува, евентуално могат да се решат по-дребните и по-бедни страни. Голямата печалба от държавните хазни ще влезе основно джобовете на Файзер. То и това беше целта на забавянето на регистрацията на Спутник и негативната кампания срещу евтината АстраЗенека. Балъците да плащат по 2-3 пъти отгоре.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 15:38:19 от kasapina »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4096 -: Май 07, 2021, 14:32:23 »
Цитат на: Джиджи в Днес в 13:56:01

    Т.е. икономическо и политическо укрепване на пространството между тези три морета, за да могат държавите, разположени между тях, да настигнат по-бързо Западна Европа от гледна точка на своето икономическо развитие, стандарт на живот и инфраструктура.

Джиджи, ти на колко си годинки, за да вяраваш още в приказката за добрия дядо Мраз, който ще ни даде ей така няколко милиарда, за да можем да живеем по-добре? Хайде малко по-сериозно де.

Писала съм "първоначалния замисъл на инициативата", който ти удобно си пропуснал ...

И този ти коментар не е съвсем уместен, щото май тази инициатива дойде първо от тов. Си от Китай!?!

Но освен, че ме мързи, няма да ровя, щото темата е доста различна ...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4097 -: Май 07, 2021, 14:41:51 »
   
Quote (selected)
При напичане на положението тука ще бъка от американски и натовски войски.

И това ме съмнява и то много. И ще ти кажа защо - новите ни приятели ни нямат никакво, ама никакво доверие, което в крайна сметка изобщо не е лошо.
Виж румънците могат да ги изпържат като нищо...

А ти, недей толкоз за румънците, щото Мангалия се вижда с невъоръжено око от брега на нашия Крапец ...

А и във Варна май имаше неква база /или квото било друго!/, което пък е от "другата" страна ...

Затуй не ми се мисли за "кръстосан огън" от север и от юг в най-хубавата част на нашето Северно Черноморие ...
Тъй като тогаз може и аз да съм някъде тъдява ... :m1201:

« Последна редакция: Май 08, 2021, 10:06:30 от Джиджи »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4098 -: Май 07, 2021, 14:41:57 »
Не се удържах и погледнах - предварителен договор на Файзер с ЕС за 900млн дози 2021/2023г
35 млн за Австрия, 165 млн за Германия.
https://www.diepresse.com/5975975/eu-durfte-kunftig-mehr-fur-impfdosen-von-biontechpfizer-zahlen

Явно тия дни могат спокойно да пуснат Спутника, след като вече са си вързали гащите.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4099 -: Май 07, 2021, 14:48:50 »
щото май тази инициатива дойде първо от тов. Си от Китай!?!

Първоначалният замисъл на инициативата е на маршал Пилсудски след 1 СВ. Викали са му "междуморие". И тогава, и сега проектът е насочен срещу Русия. Чат ли си?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4100 -: Май 07, 2021, 14:49:18 »
Бонго, като оставим настрани темата за короната/достатъчно обемиста е и се списва активно/, ще споделя с теб, че ако..Казвам, ако реша да се ваксинирам....защото не предвиждам подобно действие  - то аз имам право да преценя с какво да го направя, а не разни чантаджии в Брюксел да ми пробутват лобистките си стоки. Това А и Б очевадно не пречи на всички държави в ЕС.
Знаеш ли къде е заровено псето? Подозирам, че ако се навият на Спутника..всичките илачи, за които сеге опропаляскаха парите ни ще идат ня вятъра, щото изборът на хората нямада пасне на евроатлантическия ви профил


Ами Дариткова ей сега вас обвини в лобизъм. Пита защо само Спутник, а не и другите руски ваксини?
Аз не знам за избора на хората. Израел на практика доказва ефективността на въпросните илачи.  Оня ден го питах Анонимус защо толкова нисък процент на вкасинираните в Русия. Можеш да провериш как ми е отговорил в темата за Ковида в България.  В Сърбия, където ваксинират със Спутник и Синовак (която е също в процедура на одобрение от ЕМА) стигнаха до там да предлагат по 25 евро на човек , за да се боцне.
Сетне, защо като предлагате подобни неща, защо не предлагате с промяната на съответното законодателство, което да направи възможно изпълнението му, а? И като ви го посочат, започвате да ревете  за "процедурите". Ето сега Адемов вика на Божанков; "Вие сте в Правната комисия, защо защитавате престъпването на закона, а същевременно говорите за "върховенството на закона"?
За пореден път предлагате решения на НС , които не отговарят на законодателството на страната. За да паднат дори КС не е нужен.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 14:55:16 от Памфуций »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4101 -: Май 07, 2021, 14:53:14 »
За инициативата очвидно не е в час, явно не само тя, трябва да направим отделна тема да се осветли въпроса.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4102 -: Май 07, 2021, 15:01:29 »
На Спутника ще се навият ако го направят евентуално след време. Вчера в Австрия подтвърдиха, че са слкючили договор за закупуване на 20млн дози ваксина до 2023г основно от Файзер, 15е дозата с намалението. В Германия същата работа - тяхното количество беше стотици милиони, не ми се търси да видя колко точно. Така, че хората като имат такива договори и поръчки, е ясно, че Спутника, дори допуснат до месец два, няма да има кой да го купува, евентуално могат да се решат по-дребните и по-бедни страни. Голямата печалба от държавните хазни ще влезе основно джобовете на Файзер. То и това беше целта на забавянето на регистрацията на Спутник и негативната кампания срещу евтината АстраЗенека. Балъците да плащат по 2-3 пъти отгоре.

А фактът, че първият път, когато Спутник влезе в ЕМА, Русия отказа искана документация, няма значение нали? А случаят в Словакия няма значение , нали?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4103 -: Май 07, 2021, 15:02:32 »
За инициативата очвидно не е в час, явно не само тя, трябва да направим отделна тема да се осветли въпроса.

Е на мен точно тази инициатива яко ми боде в очите. Почти съм убедена, че работата ще се разсъхне, ама като в оня еврейски виц - лошото чувство остава

Бонго, никой не те кара да се бодеш със Спутника. Каквото си избереш това. Вашият голям проблем /и най-голям приоритет в т. нар. политика/ е, че се опитвате да натрапвате на цялата държава враждебно отношение и омраза към Русия и всичко руско. Заради това няма да мръднете от файтоните. 30 години воювате с комунистите, Русия и паметника на СА. И за следващата кампания ще направите отново от същото - вие друго не можете
« Последна редакция: Май 07, 2021, 15:07:46 от Aсол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4104 -: Май 07, 2021, 15:05:07 »
щото май тази инициатива дойде първо от тов. Си от Китай!?!

Първоначалният замисъл на инициативата е на маршал Пилсудски след 1 СВ. Викали са му "междуморие". И тогава, и сега проектът е насочен срещу Русия. Чат ли си?
:t26157:
Тук става въпрос за съвършено друг проект, от който ти явно и хабер си нямаш ... :ive_got_it-1379:

И стига си тролил на тая тема, щото ... абе да не казвам защо ...


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4105 -: Май 07, 2021, 15:10:00 »
„че Радев, избран с русофилски гласове, играе по амер. свирка.

Тези две твърдения са меко казано повърхностни. Нито първото е единствено вярно, нито второто.„

Затова пък точни.
И аз от четири години повтарям това, ч Радев е американски проект.

Simplified Solutions,
изразът по адрес на Радев беше и си остава „Кандидатура, спусната на БСП за изборите от Вашингтон„
Не са нужни по вече обяснения.
Бихме могли да поразсъжзаваме например, от кой център във Вашингтон.
Моето мнение е, че от неолибералите.
Затова и се джафка с Борисов, който е човек на неоконите.
Ако някой има по точна информация, моля да ме поправи.

Ще се опитам да коригирам аподиктичния тон на писанията на Алиса. Струват ми се прекалено крайни, достигащи неточност, особено що се отнася до Русия.

Радев не е нито американски, нито руски проект, а просто национално отговорен Българин и действията му надлежно доказват това  без излишна показност. По стечение на обстоятелства роден и израснал при соца, в активния си живот служи по време на безвремието на промените в БГ. В края на деня политиката е изкуство на възможното и никой не може да бяга от текущите обстоятелства. Подкрепата за неговата кандидатура от страна на БСП беше единствен шанс БСП да получи някакъв електорален реванш. Вече избран, той трябва да бъде обединител на нацията и за това умишлено прекъсна пъпната си връв с БСП, но за разлика от предишните си колеги водеше разумна политика. Въпреки пандемията и обструкциите на изпълнителната власт редовно се явяваше на Шипченските празненства, не се включи в жалкия клакьорски евроатлантически хор, не взе отношение по умишлените провокации на западните служби спрямо Русия, опита се да балансира избора на новия изтребител. Виждам, че тук бива критикуван за участието в инициативата Три морета. Първо за него това е заварено положение, второ на БГ се пада домакинство, какво да откаже!? В края на деня няма лошо. Тази инициатива е замислена от САЩ като буферна зона между РФ и страните на запад от нея, а маскирана и пробутвана като инфраструктурен проект – транспортен коридор от литовското пристанище Клайпеда до Солун.
Не ви ли прави впечатление, че РФ не рие особено срещу това. Ами много просто, защото литовците могат спокойно да затворят Клайпеда, защото РФ вече пребазира трафика през свои пристанища предвид развитието на Северен морски път, който скъсява времето за доставки от Далечния Изток поне с две седмици, в сравнение с маршрута през Суец канала. Транспортния коридор на инициативата се явява естествено продължение на Северен морски път.
Действията му сега, след като вече е понатрупал политически опит, ще докажат дали съм прав или не.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4106 -: Май 07, 2021, 15:10:59 »
щото май тази инициатива дойде първо от тов. Си от Китай!?!

Първоначалният замисъл на инициативата е на маршал Пилсудски след 1 СВ. Викали са му "междуморие". И тогава, и сега проектът е насочен срещу Русия. Чат ли си?

Ъхъ... А Великата отечествена война е джихад, защото все за "свещена война" иде реч, нали?  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4107 -: Май 07, 2021, 15:11:34 »
Тук става въпрос за съвършено друг проект, от който ти явно и хабер си нямаш ...

Абсолютно същият! Изчеткан, подстриган и накъдрен. Буферна зона около Русия и икономическата ѝ изолация, предимно от германия. Жижи, има един лаф, че ако ставало с гледане, кучето ще е най-големият касапин. Та и твойта малко така. Само с преводи хабер не се получава. Чат ли си?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4108 -: Май 07, 2021, 15:14:28 »
Вашият голям проблем /и най-голям приоритет в т. нар. политика/ е, че се опитвате да натрапвате на цялата държава враждебно отношение и омраза към Русия и всичко руско.
Заради това няма да мръднете от файтоните.

Ти пък откъде знайш?!?
Лично аз слязох от един от файтоните преди повече от година и го обявих публично тук – в "Керпеден"!!!   :t2015:

Значи, ако се наложи и ако поиска и някой друг, може да го направи спокойно и той!!!

И хич не боли, шЪ знайш  ...
  :lol:


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4109 -: Май 07, 2021, 15:15:03 »
Боного, в темата за Корона вируса в България днес пуснах информация, че са излезли резултатите поръчани от Словакия в унгарска сертифицирана лаборатория. Както се знаеше, всичко е наред, проблемът е политически, създаден от местните русофоби. Същата работа е и с Бразилия, надявам се производителя да ги осъди за оронване на престижа.
По тънък лед ходиш Бонго, да не подхващаме темата за Спутника, защото нямаш никакъв шанс да докажеш, че ваксината има проблеми и, че станалото в Словакия, Бразилия и Чехия няма политически предтекст.
Нека да не замърсяваме тази тема, за ваксините нека пишем в другите налични за целта.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4110 -: Май 07, 2021, 15:18:11 »
Тук става въпрос за съвършено друг проект, от който ти явно и хабер си нямаш ...

Абсолютно същият! Изчеткан, подстриган и накъдрен. Буферна зона около Русия и икономическата ѝ изолация, предимно от германия. Жижи, има един лаф, че ако ставало с гледане, кучето ще е най-големият касапин. Та и твойта малко така. Само с преводи хабер не се получава. Чат ли си?

А ти, отново дрънкаш глупости, и ако не се "изходиш" последен, просто ша умреш ... :t0135:

АПРОПО: Някой би ли отворил някъде другаде тема за "триморието", ака за "трите морета", тъй като тук се появиха доста разногласия, но за съжаление аз в момента не мога ...

За което ще му/ѝ бъда изключително благодарна!!!

« Последна редакция: Май 07, 2021, 15:29:35 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4111 -: Май 07, 2021, 15:19:35 »
И в Бразилия също, може би?
Впрочем сега от трибуната цитираха клаузи от словашкия договор:
- двете дози Спутник струват 19.90 долара
- доставчикът не гарантира ефикасност
Не знам дали е верно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7426
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4112 -: Май 07, 2021, 15:20:13 »
Тук става въпрос за съвършено друг проект, от който ти явно и хабер си нямаш ...

И стига си тролил на тая тема, щото ... абе да не казвам защо ...

А ти спри да се правиш на модератор … да не казвам защо :ouch-2147:
the lamers club honourable member …

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4113 -: Май 07, 2021, 15:24:59 »
Руснаците призоваха да се публикува и договора с Файзер, обаче ония пед.раси едва ли ще го направят. Спутника вече е регистриран и одобрен в 63 страни, това което ми пишеш е несериозно и най-вероятно е поредната манипулация, ако изобщо има нещо вярно в него. Цената се договаря между двете страни, при всяко положение е поне 2 пъти по-ниска от на Файзер който последно се търгуваше 23е дозата. От Русия ваксината последно излизаше на 10е без ДДС. Възможно е със словаците да се се договатяли преди намаляването на цените.
Да не говорим за резултатите от прилагането на ваксината в сравнение с тези на другите ваксини. Вече пускахме сравнителни таблици от Унгария, Спутника няма изобщо никаква конкуренция за първото място по ефективност и липса на странични ефекти.
Така, че ще те замоля, давай факти, а не предположения, твърдения и слухове на недоброжелатели, да не си губим времето. Явно ти прескачаш това което пускаме тук за него и което досега никой не е подложил на съмнение или опровергал, за сметка на това ни занимваш с разни слухове и предположения на избрани русофоби по света.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 15:36:12 от kasapina »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4114 -: Май 07, 2021, 15:29:21 »

Но пък трябва да вярвал само на русофили. Как да им вярвам?
Сега от трибуната другарката Нинова цитира информации от март за Австрия и Спутник. И дава Австрия, Крц и ЕНП за пример.
Но не цитира това:
https://www.reuters.com/world/europe/austria-says-it-will-only-buy-sputnik-v-vaccine-after-ema-approval-2021-05-04/
Quote (selected)
May 4, 2021
4:28 PM EEST
Austria will only buy Russia's Sputnik V coronavirus vaccine if the European Medicines Agency approves it, Chancellor Sebastian Kurz's office said on Tuesday, further clarifying its position on the planned purchase.

Facing public frustration at a slow vaccine roll-out, Kurz said on March 31 Austria would probably order a million Sputnik V doses within a week, but completion of that order still has yet to be announced.

Сега да зададем важния въпрос - лъжкиня ли е другарката Нинова или да  :nuts:

Опа, в момента някакъв гербав насира Нинова точно за това.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4115 -: Май 07, 2021, 15:31:52 »
Цитат на: Джиджи в Днес в 15:05:07
   
Quote (selected)
Тук става въпрос за съвършено друг проект, от който ти явно и хабер си нямаш ...

    И стига си тролил на тая тема, щото ... абе да не казвам защо ...

А ти спри да се правиш на модератор … да не казвам защо


Малииий, пак мЪ излови ... :t0120:


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4116 -: Май 07, 2021, 15:31:59 »
Какво общо има другарката Нинова със Спутник, и с писаното по-горе засягащо ефективността на ваксината и атаките по политическа линия срещу нея, явно няма изобщо какво да кажеш, щом се оптиваш да сменяш темата.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4156
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4117 -: Май 07, 2021, 15:34:06 »
Сега да зададем важния въпрос - лъжкиня ли е другарката Нинова или да 
Много са надявам да зададете сущия въпрос за товарищ Бойка Мефодиевич

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4118 -: Май 07, 2021, 15:40:07 »
Quote (selected)
Опа, в момента някакъв гербав насира Нинова точно за това.

Май се получи обратното.  :smokin:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4119 -: Май 07, 2021, 15:41:50 »
Спутника вече е регистриран и одобрен в 63 страни
А чрез Гугъл се намират и страните. 63-та е Турция, а останалите са:
Quote (selected)
На сегодняшний день применение вакцины «Спутник V» одобрено также в России, Беларуси, Аргентине, Боливии, Сербии, Алжире, Палестине, Венесуэле, Парагвае, Туркменистане, Венгрии, ОАЭ, Иране, Республике Гвинея, Тунисе, Армении, Мексике, Никарагуа, Республике Сербской (энтитет Боснии и Герцеговины), Ливане, Мьянме, Пакистане, Монголии, Бахрейне, Черногории, Сент-Винсенте и Гренадинах, Казахстане, Узбекистане, Габоне, Сан-Марино, Гане, Сирии, Киргизии, Гайане, Египте, Гондурасе, Гватемале, Молдове, Словакии, Анголе, Джибути, Республике Конго, Шри-Ланке, Лаосе, Ираке, Северной Македонии, Кении, Марокко, Иордании, Намибии, Азербайджане, Филиппинах, Камеруне, Сейшелах, Маврикии, Вьетнаме, Антигуа и Барбуде, Мали, Панаме, Индии, Непале и Бангладеш.
https://newprospect.ru/news/aktualno-segodnya/sputnik-v-zaregistrirovan-v-turtsii/
До тези държави ли искате да се наредим?


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4120 -: Май 07, 2021, 15:44:46 »
Quote (selected)
До тези държави ли искате да се наредим?

Поне десетина от изредените от теб държави биха се обидили много сериозно, ако нашата Кочина се набутва да се нареди до тях :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4121 -: Май 07, 2021, 15:45:36 »
А колкото до закупените и/или поръчани ваксини, вероятността да се ваксинираме отново преди зимата или в най-добрия случай ежегодно е много голяма. Затова са тези количества.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4122 -: Май 07, 2021, 15:46:49 »
Има, Касапино.
МС има мандат да купува всяка одобрена ваксина, не само Спутник, но и другите руски , както и Синовак.
Заради тази напълно безмислена процедура сега, не влезе в зала поправката към Закона за здравето , която да сложи ред в действията на правителството при обявена извънредна епидемична обстановка, за изпълненито на националния план за действие при епидемия или пандемия, така щото да се прекрати досегашната идиотия сутринта премиерът да взема едно решение, а по обяд да го отменя, а вечер да го въвежда някаква модификация.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4123 -: Май 07, 2021, 15:50:17 »
Май се получи обратното.  :smokin:

Ми не се получи така. Като излезе стенограмата ще ти го покажа.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4124 -: Май 07, 2021, 15:51:27 »
Quote (selected)
Вьетнаме

Ммм... Само за първото тримесечие на 2021 Виетнам отчита 10,13 милиарда долара преки чуждестранни инвестиции. Ръстът им за тези 3 месеца е 18,5% в сравнение с миналата година.  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4125 -: Май 07, 2021, 15:54:35 »
Ммм... Само за първото тримесечие на 2021 Виетнам отчита 10,13 милиарда долара преки чуждестранни инвестиции. Ръстът им за тези 3 месеца е 18,5% в сравнение с миналата година.  :smokin:

Да не коментираме пък нивото им на здравеопазване и образование. Между другото спретнато по наши добри практики отпреди мнооого години...когато имаше такава държава България

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4126 -: Май 07, 2021, 15:56:44 »
Всичките тия 63 явно имат някакъв суверинитет който им позволява да купуват най-ефиктивната ваксина на 3-4 пъти по ниски цени от насила налаганата в ЕС Файзер. Така, че хората от тези страни трябва да се гордеят, а ония от ЕС които са издоени и изнасилени - да се срамуват. Едва ли обаче хора като теб могат да схванат подобна съвсем елементарна истина.
Аз се нареждам при хората за които е важна истината, правдата и доброто, ти се нареди където искаш - при лъжците, при хулителите, при престъпниците, това си е твое право, никой не иска да ти го отнема.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 16:05:18 от kasapina »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4127 -: Май 07, 2021, 16:03:06 »
"  - че Радев, избран с русофилски гласове, играе по амер. свирка.
 
Не знам по каква свирка играе Радев. Когато го избираха изглеждаше подходящ.
След като за 4 години беше президент на "независима" държава не мъцна за чуждите воиски на българска територия не изглежда така. Сигурно има на стената в кабинета си портрет на Васил Левски.
Как се отнася "независима" държава с чужди воиски на територията си?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4128 -: Май 07, 2021, 16:05:39 »
След като за 4 години беше президент на "независима" държава не мъцна за чуждите воиски на българска

И що да мъцка? Ти сам си сложил независима в кавички. Демек е зависима, демек нема мърдане. Що да мъцка? И ще разберете ли накрая, че ще стоим в НАТО докато ни изгният ръкавите? Както викаше моят старшина. Не от НАТО.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4129 -: Май 07, 2021, 16:07:18 »
Не са на НАТО. На САЩ! Тези воиски са под командването на "Central Command", Нямат двойно подчинение. Не и от Брюксел.
Като се обърне колата не може да се оправдаваш с "такова беше времето".
После "елита" си отива...Дали ще доживея да им гледам възпоменателната плоча на стената на театъра в Стара Загора за "непрежалимия елит".
« Последна редакция: Май 07, 2021, 16:14:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4130 -: Май 07, 2021, 16:10:46 »
. Как се трие цял пост като го повториш?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4131 -: Май 07, 2021, 16:11:36 »
Изчегъртали го... Спутника.

Прави впечатление, че БСП (Нинова) внася две предложения и настоява шумно да се гласуват, без да са обвързани с необходимите други решения. За пенсиите без промяна на бюджета и за Спутника без да е осигурено разрешително за употреба - което се издава не от правителството, а от европейската или националната агенция по лекарствата. Възможните обяснения са или дива некомпетентност (много съмнително) или див предизборен популизъм (много вероятно).

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4132 -: Май 07, 2021, 16:12:17 »
Всичките тия 63 явно имат някакъв суверинитет който им позволява да купуват най-ефиктивната ваксина на 3-4 пъти по ниски цени от насила налаганата в ЕС Файзер. Така, че хората от тези страни трябва да се гордеят, а ония от ЕС които са издоени и изнасилени - да се срамуват. Едва ли обаче хора като теб могат да схванат подобна съвсем елементарна истина.
Аз се нареждам при хората за които е важна истината, правдата и доброто, ти се нареди където искаш - при лъжците, при хулителите, при престъпниците, това си е твое право, никой не иска да ти го отнема.
https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-eu-pfizer-idUSL1N2ME0Z5
Under the leaked contract with Pfizer, the EU agreed to pay on average 15.5 euros for the first 200 million doses. It also agreed to pay the same price for another 100 million optional doses which it ordered within a deadline set in the contract. Beyond that deadline it would have paid 17.5 euros per dose.

The EU in January signed a second contract for another 300 million doses with Pfizer-BioNTech that EU officials said kept the same price as the first contract.

The leaked contract also shows the EU gave Pfizer and BioNTech an upfront payment of 700 million euros in December to secure the first 200 million doses.

The bloc is now negotiating a third contract for a total of 1.8 billion doses with the two companies for 19.5 euros per dose, which would have stricter delivery conditions and the option for the EU to order enhanced vaccines against virus variants. ($1 = 0.8328 euros) (Reporting by Francesco Guarascio @fraguarascio in Brussels and Inti Landauro in Madrid; editing by Chizu Nomiyama)

Спутник има една цена и в Индия и в Словакия
https://www.indiatoday.in/coronavirus-outbreak/story/sputnik-v-covid-19-vaccine-approval-india-price-storage-availability-1790329-2021-04-13
The price of Sputnik V is less than $10 per shot. In India, Covishield and Covaxin are being sold at Rs 250 a dose at private facilities and for free at government facilities.

Файзер излиза $23.43 на доза. Спутник - $9.95

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7426
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4133 -: Май 07, 2021, 16:13:55 »
. Как се трие цял пост като го повториш?

Никак. Само от администратори и модератори.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4134 -: Май 07, 2021, 16:14:14 »
Не са на НАТО. На САЩ!

Е, НАТО е САЩ! Не си ли чувал? И стига сте искали от Радев (а и не само от него) неща, които не може да направи.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4135 -: Май 07, 2021, 16:15:22 »
Е на мен точно тази инициатива яко ми боде в очите. Почти съм убедена, че работата ще се разсъхне, ама като в оня еврейски виц - лошото чувство остава

Бонго, никой не те кара да се бодеш със Спутника. Каквото си избереш това. Вашият голям проблем /и най-голям приоритет в т. нар. политика/ е, че се опитвате да натрапвате на цялата държава враждебно отношение и омраза към Русия и всичко руско. Заради това няма да мръднете от файтоните. 30 години воювате с комунистите, Русия и паметника на СА. И за следващата кампания ще направите отново от същото - вие друго не можете

Целият проблем е, че сте готови - с цел да демонстрирате русофилия - да погазите всякаква законност в България. Съветвам ви да обещаете Народен съд. Копейкин вече го обеща.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7426
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4136 -: Май 07, 2021, 16:15:30 »
Не са на НАТО. На САЩ!

Е, НАТО е САЩ! Не си ли чувал? И стига сте искали от Радев (а и не само от него) неща, които не може да направи.

Ееее, той само араламби. Колкото да (ни) поддържа адреналина.
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4137 -: Май 07, 2021, 16:16:52 »
Не са на НАТО. На САЩ!

Е, НАТО е САЩ! Не си ли чувал? И стига сте искали от Радев (а и не само от него) неща, които не може да направи.

А той сега дабългарина шакламанов се пробва да пробута най-важното нещо според соросоидите - да гласуват да си дадем небето при нужда на разни "партньори", щото в Черно море имало напрежение - да си шават на воля между нас и Румъния без да искат специално разрешение

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4138 -: Май 07, 2021, 16:17:14 »
Не са на НАТО. На САЩ!

Е, НАТО е САЩ! Не си ли чувал? И стига сте искали от Радев (а и не само от него) неща, които не може да направи.
Като не може да го направи, да го каже. Иначе е пу..о

Не ме четеш. "Central Command"! Central Command нямат нищо общо с Брюксел. Подчиняват се на US president.

Може и да араламбя, но "вождът" го е казал - "Или си наковалня, или чук". Аз от такъв български президент нямам нужда. Не бих си пратил синът, този да му е главнокомандващ.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 18:02:00 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4139 -: Май 07, 2021, 16:20:58 »
А той сега дабългарина шакламанов се пробва да пробута най-важното нещо според соросоидите - да гласуват да си дадем небето при нужда на разни "партньори", щото в Черно море имало напрежение - да си шават на воля между нас и Румъния без да искат специално разрешение

Ама, ние сме си го дали небето. Всичко сме си дали. И мазелина сме си донесли. Това е проформа. САЩ винаги искат васалите им да легализират васалитета си. Ти сериозно ли си представяш, че изобщо някой български политик би се осмелил да направи сечено на янките? Дори "опъването" на някои е проформа.