Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 30, 2024, 10:59:22

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 323069 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24312
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3660 -: Юни 26, 2024, 19:30:39 »
Да, първият се изложи с дозите. Вместо по половин литър на ден, намали на 250-300 мл. Знам ли, може от това да е било.
Да си додем на думата!
НЗОК по някакви си техни причини категорично отказва да реимбулсира гроздовата.
От това страдат много хора, някой не го преживяват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7754
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3661 -: Юни 26, 2024, 19:31:32 »
Трети мой приятел се гътна на 49 от болестта, която наричаме ковид. Беше много надебелял, хриптеше при обикновено ходене, но пак си пушеше по 2 кутии на ден.
Разболя се, стоя 3 дни вкъщи, 3 дни в местната болница, после 3 дни в областната,
там "специалистите" не позволиха да умре без лекарска помощ - по методиката на СЗО.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7754
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3662 -: Юни 26, 2024, 19:33:39 »
Цитат на: buratinob
Нор, кокаколата не е онова за което сме чели. Сегашната няма никакви стимулиращи съставки

Може, ама ми тежи, че последната си я изпи пред мен, въпреки че му казвах "бягай да спиш, че изглеждаш много зле".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2365
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3663 -: Юни 26, 2024, 19:54:30 »
Крал Фридрих Август Саксонски имал един бръснар, който подобно на него твърде много обичал да си попийва. Веднъж бръснарят имал нещастието да пореже краля при бръсненето.
- Причината за това е само проклетия алкохол! - казал разгневен кралят.
- За жалост, така е, Ваше Величество, - поклонил се верноподанически бръснарят, - алкохолът прави кожата много крехка. :beer_:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3664 -: Юни 27, 2024, 08:37:21 »
тука местните 90 % като овчици. "Кво пиеш бе ?" - "Не знам, каквото е изписал тубиба (джипито)"  Ама не се ли интересувате ? Ама не си ли познавате терапията ? Нищо ! "Конфианс" майна ! Имат пълно доверие ! "Вие сте специалиста , вие знаете"
От този конфианс получих подагра. Очен лекар,  който ми предписва капки, абсолютно недопустими при глаукома, уролог, който също ми дава хапове, забранени при глаукомата, лекарства за хипертония, от които получавам тежка кашлица, други - псориазис и тн. Няма как да не чета листовки и да не се консултиран с интернет,  няма как да не мисля, че докторите сте в боклици. Има и изключения, но са малко.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 968
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3665 -: Юни 27, 2024, 14:51:08 »
Подаграта е генетичен дефект и криза се получава от пиене на ракия и ядене на дивеч и карантия. Но който е природно тъп може да смята че докторите са му виновни за подаграта. България е обетована земя за докторофоби. Въргаляйте се в л.....а , псувайте докторите и ги бийте ! Те сами са си виновни че са останали, тези които са останали. Ела в нормалната Европа, батенка да ми кажеш че съм "боклук". Ще те разходи по френския Код Пенал адвоката ми. Ама на теб ще ти се стъжне  и псориазисът ще ти избие тотално от размера на обезщетението...   :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7754
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3666 -: Юни 27, 2024, 15:20:16 »
Мислиш, че ги няма такива, каквито описва пешо ли ? Напротив, има, и то не малко.
И хората не могат да преценят правилно кой става и кой не.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1764
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3667 -: Юни 27, 2024, 15:31:02 »
[quote author=Muktata link=topic=1672.msg291939#msg291939 Ела в нормалната Европа, батенка да ми кажеш че съм "боклук". Ще те разходи по френския Код Пенал адвоката ми. Ама на теб ще ти се стъжне  и псориазисът ще ти избие тотално от размера на обезщетението...   :smokin:

[/quote]

Изглежда петелският манталитет май не се продобива , а се усилва само при подходяща среда. :think:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8984
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3668 -: Юни 27, 2024, 17:04:56 »
Пациенти - овчици, просто мечта! Но, да поговорим за лекарските грешки!

Quote (selected)
Изследователи от американския университет Джон Хопкинс са стигнали до извода, че за една година над 250 хил. американци са починали в резултат на лекарски грешки. Под лекарска грешка учените разбират недостатъчно качествена или несвоевременна диагностика, неправилно лечение и грешки в диагнозата.

Освен това, числото 250 хил. може да се окаже занижено, тъй като изследователите не са вземали предвид смъртните случаи в резултат на неуспешни операции. По думите на учените от университета Джон Хопкинс, Америка е една от над стоте страни, в които няма редовен отчет на причините за смъртността сред населението. Това е така поради факта, че САЩ следват статистическите правила на Световната здравна организация, които не предвиждат подробна статистика.

Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24312
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3669 -: Юни 27, 2024, 18:36:14 »
Quote (selected)
Китайски учени създадоха първата в света болница, управлявана от изкуствен интелект, която според тях ще е от огромна полза както за професионалните медицински среди, така и за широката публика. Пред в. “Глобал таймс” изследователите от университета “Цинхуа” в Пекин обясняват в какво се състои тяхната революционна концепция. Те обещават също болницата да заработи през втората половина на годината и радикално да промени начина, по който лекарите диагностицират и лекуват пациентите.
https://glasove.com/tehnologii/kitaytsi-sazdadoha-parvata-v-sveta-bolnitsa-s-robodoktori-shte-lekuvat-s-izkustven-intelekt
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3670 -: Юни 27, 2024, 22:00:06 »
Подаграта е генетичен дефект и криза се получава от пиене на ракия и ядене на дивеч и карантия. Но който е природно тъп може да смята че докторите са му виновни за подаграта. България е обетована земя за докторофоби. Въргаляйте се в л.....а , псувайте докторите и ги бийте ! Те сами са си виновни че са останали, тези които са останали. Ела в нормалната Европа, батенка да ми кажеш че съм "боклук". Ще те разходи по френския Код Пенал адвоката ми. Ама на теб ще ти се стъжне  и псориазисът ще ти избие тотално от размера на обезщетението...   :smokin:
подагра - причинена от хлофадон;
тежка кашлица - от ренитек;
псориазис - от атенолол;
усложнения при глаукома - от тобрадекс;
също - омник.
Всичко това са заключения на лекари и фармацевти, описани, впрочем, в листовките на тези лекарства. Чети, не дрънкай на кухо.
А че повечето доктори са боклуци е скромното мнение на една близка на семейството, на която след операция на гърдата я зашиха с марлята вътре, та се наложи да я режат втори път.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8984
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3671 -: Юни 27, 2024, 22:26:19 »
Имам един приятел, казва, като се знам какъв съм инженер, ме е стах да отида на доктор!

А, както разбираме, и докторите не четат!  :)))
Ние си ги избрахме!

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 968
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3672 -: Юни 28, 2024, 08:26:11 »
Пешо, ти си завършен олигофрен. Но за сметка на това си в свойска среда. Дерзай. :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2954
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3673 -: Юни 28, 2024, 08:57:46 »
Бях пропуснал да отбележа, че повечето доктори освен боклуци са и простаци.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1539
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3674 -: Юни 28, 2024, 10:55:29 »
Бях пропуснал да отбележа, че повечето доктори освен боклуци са и простаци.
  :no!:
Други впечатления имам. Съм със сериозен ''стаж'' като пациент на GP, на специалисти + кратък стационарен такъв в държавна /държавна, не общинска/ и частни болници. Пари на ръка никой не е искал нито от мен, нито от близките ми. За всичко, което съм платила съм получавала бон, или бон+фактура. Само в една болница съм била пациент с ''връзки от горе'' . Във всички останали случаи - ''простосмъртен''. А що се отнася до Муктата, най-добре знаят пациентите му, какъв лекар е. Мога да приема лекар с кофти характер, ако е добър в своята област. Ходим при тях да ни лекуват, не да пием кафе.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2365
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3675 -: Юни 28, 2024, 11:14:17 »
АСОЦИАЦИЯ
Преди да стане известен писател, доктор Джон Хилл* (1716-1775) положил много усилия да стане член на Дружеството на науките в Лондон, но непрекъснато бил отблъскван. С цел "отмъщение" един ден той изпратил, от името на измислен от него провинциален лекар, описание на случай на лечение, съчинено от него:
"Един моряк, - пишел той, - си счупил крака. Аз бях случаен зрител на нещастието и веднага взех та сглобих двете части и след като ги обвих здраво с бинт, полях ги внимателно със смола. След непродължително време морякът почувства действието на лекарството и започна да си служи с крака си както по-рано."
По него време епископ Бъркли бил издал своя книга за действието на смолата - едно съчинение, което предизвикало голям шум сред научните среди и разделило мнението на лекарите на две полярно противоположни групи. И ето съобщението на "провинциалния лекар" било прочетено по време на едно публично заседание на Кралската академия и предизвикало гореща дискусия. Едната страна намирала в него доказателство за отличното действие на смолата, а другата твърдяла, че най-вероятно кракът не е бил наистина строшен, или пък - излекуването не е станало толкова бързо, както пише в съобщението. Започнала полемика, устна и в печата, докато най-сетне един ден се получило второ писмо от "провинциалния лекар", в което той пишел:
"Моля за извинение, че в предишното си писмо пропуснах да ви кажа, че строшеният крак на моряка беше дървен."
----------------------
*Джон Хилл — английски ботаник, миколог, фармаколог, геолог, лекар и писател.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1539
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3676 -: Юни 28, 2024, 11:41:31 »
 :ok:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9909
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3677 -: Юни 28, 2024, 13:21:23 »
Наложи се да ида на очен лекар. С ЕЗК си ме ощипа 50лв, а си беше спешно. Настойчиво препоръча веднага да почна едни "евтини витамини", които се оказаха 23лв за 10 дена. И каза след 10 дена на контролен преглед. На който дори не попита как е положението, заради което отидох, вместо това почна да проверява какви очила да изпише.
Междувременно или изпадна стара пломба, или счупих зъб. Зъболекарят сложи нова пломба отгоре, без изобщо да снима или провери. Другата седмица съм си взела час във Франция по тоя повод
Майка ми я водих на ушен, каза, с един орлов поглед, че повредата не е в слуховия апарат, а в мозъка, с възрастта дялове на мозъка и блабла. И това беше...
Ми имам база за сравнение. Че нямат апаратура ясно, ама и немарливостта си я бива.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2365
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3678 -: Юни 28, 2024, 14:19:53 »
Другата седмица съм си взела час във Франция по тоя повод
:)))
Големият лайпцигски хирург Карл Тирш (1822-1895) бил посетен от един много заможен човек, за когото разноските нямали значение и който бил дошъл при него само за да го попита, кой е най-големият хирург в Париж. Тирш му казал името на професор Доаен, при което посетителят отново го попитал дали все пак няма да е необходимо да получи някаква препоръка от него.
- О, няма нужда, - отвърнал Тирш. Вие ще трябва да отидете в приемното му време. Тогава той ще ви попита къде живеете. И когато му кажете, че живеете в Лайпциг...
Тирш замлъкнал и изгледал посетителя, който промълвил в очакване:
- Тогава?
- Тогава той ще ви каже, - продължил Тирш, - говедо с говедо такова, че защо в такъв случай не сте се оперирали при Тирш?!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1539
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3679 -: Юни 28, 2024, 15:10:58 »
Ми имам база за сравнение. Че нямат апаратура ясно, ама и немарливостта си я бива.
Кайле, не знам какво да кажа. За толкова години по собствено желание сме сменили само един ЛЛ. И то понеже си купихме жилище в друг край на града, близо до МЦ и близка ни препоръча своя лекар, чийти кабинет беше там, а не защото бяхме недоволни. Другите двама прекратиха практика поради емиграция и пенсиониране. За настоящия ни ЛЛ бяхме питани искаме ли да останем при него, идвал от друг град, никой не го познавал. Това момче такива профилактични прегледи ни направи, за да добие собствена представа, че заслужи всеобщо одобрение. Смешно е да твърдя, че варненските лекари са специална направа, но аз съм на доста години и до сега лошо отношение, претупване и немарливост от страна на лекар не съм срещала. От мед. сестра и лаборантка впрочем също. Не знам дали медиците се отнасят внимателно с мен поради позитивното отношение, което показвам, или просто съм имала късмет до сега.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1539
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3680 -: Юни 28, 2024, 15:18:07 »
Другата седмица съм си взела час във Франция по тоя повод
Непременно да споделиш впечатления.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9909
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3681 -: Юни 28, 2024, 19:03:05 »
Е, то и тия доктори бяха внимателни, любезни и даже професионалисти. Просто на фона на това, което правят във Франция, тук се вижда разликата.
Просто там са по-прецизни. Тук отпреди 10 години мойта лична почна да ми вика, ми ж е от годините, така ще е занапред, свиквай.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8984
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3682 -: Юни 29, 2024, 13:17:54 »
Quote (selected)
Въпреки че до момента няма регистриран случай на предаване на вируса на птичи грип от човек на човек, ЕС подписа договор за осигуряване на над 40 милиона дози от превантивна ваксина срещу птичи грип за 15 държави членки, като първите доставки ще бъдат насочени към Финландия, съобщиха представители на ЕС, цитирани от Ройтерс.

Далаверата с фармамафията продължава! Някои лапат тлъсти комисионни!
Ние си ги избрахме!