Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 23, 2020, 12:49:39

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 8370 пъти)

Пенчо бре, Джиджи и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен AnonimusBG

• Hero Member
  • Коментари: 1923
    • Профил
Джиджи
Извинявам се.
Беше неудачен опит да се пошегувам.

Активен Джиджи

• Hero Member
  • Коментари: 5236
    • Профил
Джиджи
Извинявам се.
Беше неудачен опит да се пошегувам.
:t2626:

Не, Анонимъс, напротив!!! :D
Тъкмо ми се отдаде случай да споделя тук пред повече хора що за  :t10502: е това  :t10516:

:cool-1084:

Неактивен Ной

• Moderateurs
  • Hero Member
  • Коментари: 964
    • Профил
Това Котаракът Леополд с неговото "Ребята, давайте жить дружно!" може само репички да дъвче в ъгъла, на фона на този дружен живот!

и

Активен otvrat

• Hero Member
  • Коментари: 3377
    • Профил

Активен otvrat

• Hero Member
    • Профил

Неактивен фелдкурат Ото Катц

• Sr. Member
  • Коментари: 492
    • Профил
....дедо?

Поправям се  - дедо К. щото дедовците тук се множат, даге....
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 14:18:16 от фелдкурат Ото Катц »

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
-

Това истина ли е или само некъв колаж?  :m1708:

За "Граф Игнатиев" питам, де ...   :D
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 19:43:23 от Джиджи »

Неактивен Ной

• Moderateurs
  • Hero Member
    • Профил
Джиджи, стига с тези твоите предположения - ами ако улицата е кръстена на неизвестен нам, но иначе популярен в квартала график, който се казва Натиев?! Такова дащно име, що да няма и човек такъв? Дай да мислим положително и да спретнем група по издирването му!  :nuts:

Неактивен buratinob

• Hero Member
  • Коментари: 5546
    • Профил
Цитат
След Ханко Брат: Социалната мрежа изригна с График Натиев СНИМКА

https://trafficnews.bg/absurdi/sled-hanko-brat-sotsialnata-mrezha-izrigna-grafik-natiev-89525/

Цитат
Рамбо Силек
Сър Пичук
Дърт Aнян и тримата му с китари
Смело с ръце
Дон Дуков 2
Мони кабел учи
Арнолд Шварц е негър
Фанта с магории
Пияни виж ни!
Питат ли Медей Зората?
Николайко Перник
Доко, гащи чакам
Института по метеорология КАМБАН
Донки Ход
Ей, сиди си
Паренка ша духа
Родна реч, о, майна сладка...

Колаж
https://19min.bg/news/4/94878.html

Цитат
Водени от номерата на картинката, си направихме труда да намерим въпросната табела и да я заснемем, за да я видите.

« Последна редакция: Януари 16, 2020, 20:13:21 от buratinob »

Активен otvrat

• Hero Member
    • Профил

Неактивен ddantgwyn

• Hero Member
  • Коментари: 1985
    • Профил
-

Колаж. Беше подробно коментиран в стария форум.

Но това не е колаж:

There is no dark side of the moon really …

Активен otvrat

• Hero Member
    • Профил
Колаж.

Не е колаж.

Неактивен Асол

• Hero Member
  • Коментари: 3108
    • Профил
Колаж.

Не е колаж.

Колаж е. Аз лично ходих да проверявам и съм сигурна, че е така. В стария форум се разправяхме с Хатерас на тази тема - той се оказа прав. Колегата е и в този форум, ще го потвърди

Неактивен ddantgwyn

• Hero Member
    • Профил
Колаж.

Не е колаж.

Хубаво, фалшификат да бъде. Така по-добре ли ти е?

Неактивен ddantgwyn

• Hero Member
    • Профил
Колаж.

Не е колаж.

Колаж е. Аз лично ходих да проверявам и съм сигурна, че е така. В стария форум се разправяхме с Хатерас на тази тема - той се оказа прав. Колегата е и в този форум, ще го потвърди

Беше някъде края на 2017 година. Аз не можех да отида да проверя, затова ти отиде.

Но отврата се заяжда за думата -- колаж е нещо друго. Това си е чист фалшификат.

Неактивен Асол

• Hero Member
  • Коментари: 3108
    • Профил
Отврат, стегни се! Това за "Граф Игнатиев" е партенка. След публикацията ходих да проверя - никъде по цялата улица няма подобна табела! Неграмотността и простотията у нас се ширя достатъчно..една измислена табела в повече - нищо не променя!

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
-

Това истина ли е или само некъв колаж? 

За "Граф Игнатиев" питам, де ... 

Колаж. Беше подробно коментиран в стария форум.

Жалко, пропущила съм.  :sad-3295: Ама явно е било "преди мен".  :D

Цитат
Но това не е колаж:

Без изненада! Има ги отдавна под път и над път ...

Но за жалост, не само в малките населени места, където дъщерята на кмета превежда на ВСИЧКИ чужди езици ВСИЧКО, което е необходимо ...   :D

... но и в столицата на Р. България!!! :nuts:

Където дъщерята на Фънди – независимо от това, дали има дъщеря или не! – се правя доста успешно!!!  :0014: :0014: :0014:
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 22:20:33 от Ной »

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
Отврат, стегни се! Това за "Граф Игнатиев" е партенка. След публикацията ходих да проверя ...
:b0303:
Ако бях на твое място, със сигурност щях да отида да проверя и аз!!!  :b0205:

Беше някъде края на 2017 година. Аз не можех да отида да проверя, затова ти отиде.

Но отврата се заяжда за думата -- колаж е нещо друго. Това си е чист фалшификат.

Това, че Отврат-а се заяжда за думата, изобщо не е нов феномен! :nuts:

Отдавна изтощи мен, днес сабале изтощи и Светицата, но явно вече на мушката му си попаднал ти ...  :m1731:

« Последна редакция: Януари 16, 2020, 22:49:36 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

• Hero Member
  • Коментари: 1273
    • Профил
Не разбирам какво не ви харесва това "Marfi" !?!
След като има стандартна транслитерация по БДС и в нея е прието, че звукът "ъ" се изписва с латинската буква "а" , а звукът "ф"  - с буквата "f",  това означава , че Marfi - то е единствено правилното изписване на "латински" език.
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 23:12:04 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
  • Коментари: 1678
    • Профил
Не разбирам какво не ви харесва това "Marfi" !?!
След като има стандартна транслитерация по БДС и в нея е прието, че звукът "ъ" се изписва с латинската буква "а" , а звукът "ф"  - с буквата "f",  това означава , че Marfi - то е единствено правилното изписване на "латински" език.

а да ти е хрумвало, че мърфи всъщност е чужденец и че на чуждия език името му не се изписва така?

аре, не говорим за шандор петьофи или за баучър. или дори за владислав варненчик.
с мърфи е кристално ясно  :smokin:
Sometimes it's better to just let things be, let people go, don't fight for closure, don't ask for explanations, don't chase answers and don't expect people to understand where you're coming from.

Активен Bacho Кольо

• Hero Member
    • Профил
а да ти е хрумвало, че мърфи всъщност е чужденец и че на чуждия език името му не се изписва така?
Защо на мен трябва да ми хрумва?!?
Това нещо трябва да хрумва (и съм сигурен, че  е хрумнало) на авторите на БДС-то.
Сега не знам, но в доброто старо време , на последната страница  на всяко БДС с малки букви бе написано "Настоящият стандарт е със силата на закон и неспазването му  се счита за нарушение "

Неактивен ddantgwyn

• Hero Member
    • Профил
Защо на мен трябва да ми хрумва?!?
Това нещо трябва да хрумва (и съм сигурен, че  е хрумнало) на авторите на БДС-то.
Сега не знам, но в доброто старо време , на последната страница  на всяко БДС с малки букви бе написано "Настоящият стандарт е със силата на закон и неспазването му  се счита за нарушение "

Защото е глупост да транслитерираш на латиница име, което има оригинално изписване на същата тази латиница, откъдето всъщност е транслитерирано на български. Обратната транслитерация е напълно ненужна.

Същият проблем беше и с транслитерирането на латиница на булевард „Джеймс Баучър“ преди години.

Освен това, въпросът  с табелките по улиците на София не е от компетентността на авторите на БДС.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
Sándor Petőfi

Władysław Warneńczyk

James Bourchier
Sometimes it's better to just let things be, let people go, don't fight for closure, don't ask for explanations, don't chase answers and don't expect people to understand where you're coming from.

Неактивен ddantgwyn

• Hero Member
    • Профил
Това също се е получило забавно донякъде :m1731:

Активен Bacho Кольо

• Hero Member
    • Профил
Освен това, въпросът  с табелките по улиците на София не е от компетентността на авторите на БДС.

Да ме прощаваш, колега, ама ако транслитерацията , регламентирана в БДС ISO 9:2001 е ирелевантна към латинското изписване на табелките по улиците на София (и не само на София), та за къф чеп ни е тая транслитерация и това БДС?!?
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 23:56:31 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
за транслитерация на български имена?  :m1731:

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
Защото е глупост да транслитерираш на латиница име, което има оригинално изписване на същата тази латиница, откъдето всъщност е транслитерирано на български. Обратната транслитерация е напълно ненужна.
:clap-3332:

Точно както нас ни учеха още в първи курс, че да накараш някого да преведе от български на английски нещо, което вече е било преведено от същия този език на български, и да очакваш същия ефект на английски, е пълна ТЪПНЯ!!!

Цитат
Въпреки че в такъв случай остава в компетентността на "дъщерята на кмета"?!  :t1814:
« Последна редакция: Януари 17, 2020, 00:12:15 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

• Hero Member
    • Профил
Някакво неразбиране ли долавям?!?

Целта за изписване на имената на улиците по българските градове на латиница не е да покажем колко сме начетени и колко знаем как се пише Вашку да Гама на португалски или Гжегош Пшепинипичкевич на полски.

Целта е  чужденци от различни страни (напр. китайци, японци, или катарци) с минимални познания по английски (немски, испански)  да могат да прочетат името на глас,  максимално близо до произнасянето на български.

Неактивен SgtTroy

• Hero Member
    • Профил
Някакво неразбиране ли долавям?!?

Целта за изписване на имената на улиците по българските градове на латиница не е да покажем колко сме начетени и колко знаем как се пише Вашку да Гама на португалски или Гжегош Пшепинипичкевич на полски.

Целта е  чужденци от различни страни (напр. китайци, японци, или катарци) с минимални познания по английски (немски, испански)  да могат да прочетат името на глас,  максимално близо до произнасянето на български.

Dzhordzh Vashington

по-ясно и по-близо няма как
дано и чужденците го разберат  :nuts:

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
максимално близо до произнасянето на български.
:t2618:

Не "на български", а изписано фонетично – така както си е! – на латиница!!!

Активен Bacho Кольо

• Hero Member
    • Профил
Dzhordzh Vashington
по-ясно и по-близо няма как
дано и чужденците го разберат

Ще го разберат и още как . Във всеки случай няма да им бъде по-трудно , отколкото на боровански циганин,  питащ за дюнерджийницата на    Carl  Gottlieb von Clausewitz strasse  в  Хановер.
« Последна редакция: Януари 17, 2020, 01:22:03 от Bacho Кольо »

Неактивен Nor1

• Hero Member
  • Коментари: 3320
    • Профил
Уместно сравнение. "Мarfi" май е писано точно от боровански циганин.

Неактивен Ной

• Moderateurs
  • Hero Member
    • Профил
Старозагорчани не падат по-долу от софиянци!

Активен otvrat

• Hero Member
    • Профил

Активен otvrat

• Hero Member
    • Профил

Неактивен buratinob

• Hero Member
    • Профил
Надписа с митницата като да е някакъв "стандарт".
Срещал съм го на много табели. :bigok:

Активен otvrat

• Hero Member
    • Профил
Срещал съм го на много табели.

Toя е от Пирдоп. И двата аз съм си ги снимал.

Неактивен buratinob

• Hero Member
    • Профил
Срещал съм го на много табели.

Toя е от Пирдоп. И двата аз съм си ги снимал.

Вероятно да насочва местните "латини" че много станаха.

Активен Kerpeden

• Full Member
  • Коментари: 230
    • Профил
« Последна редакция: Януари 17, 2020, 21:57:42 от Kerpeden »

Активен Kerpeden

• Full Member
    • Профил
Антонов ден е ! На имениците - честито и да почерпят!!!
 :t0328: :beer-405: :t0328:

Неактивен buratinob

• Hero Member
    • Профил
Цитат
Младата дама е длъжна да има вид невинен, но не и глупав.

От едно близко на предходния линк място:
http://webstage.bg/li-ri-chni-otkloneniya/5318-mladata-dama-e-dlazhna-da-ima-vid-nevinen-no-ne-i-glupav-pravilata-na-svetskiya-etiket-1896-g.html

• Sr. Member
    • Профил
...дедо К ?

Активен Kerpeden

• Full Member
    • Профил
...дедо К ?
Съм на линия.Вече.Имах други занимания по викенда , а от телефон мразя да пиша.

Активен Kerpeden

• Full Member
    • Профил
Някой , ако не е успял да прочете Чичовий опус , ал сана ,можете да му се насладите. Прочее може  евентуално да бъда напсуван заради  чичифичовизма си , но при него , ако тезите му са спорни  за някой,поне взе да пише доста интересно. С една дума позволявам си да извикам чичофичовий дух в таз честна кръчма, пък вие .... всеки според каквото го тегли...
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/polsha-i-baltijskite-republiki-dylzhat-syshtestvuvaneto-si-kato-nezavisimi-dyrzhavi-na-pobedata-na-sssr-nad-rajha?fbclid=IwAR0d4dmeoSWprQBNiivx9iJ1VdzD7wPY9glXX1BMyA1N8MJk1Iif9lcF89Q

Неактивен buratinob

• Hero Member
    • Профил
Това ли е "чичо Фичо"?
Опитах да го чета сутринта.
Такъв бърз разбор на цяла източна Европа от северните балтийски до южните мачки ( котета )  на гладно не ми се получи, па за "финладизация" ми дойде в повече. Само за готите и гетите ми хареса.

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
Някой, ако не е успял да прочете Чичовий опус, ал сана, можете да му се насладите. Прочее може  евентуално да бъда напсуван заради  чичифичовизма си, но при него, ако тезите му са спорни за някой, поне взе да пише доста интересно. 
:way_to_go-1308:

Деди, за мен е изключително интересно, тъй като аз "се включих" в СИГА след като чичо Фичо беше престанал вече да пише там. А нямам намерение да изследвам писанията му ...  :D

Затова ще следя тук с удоволствие всяко негово нещо, което евентуално ще коментираш ти, имайки най-вече предвид това, че "е започнал да пише интересно" въз основа на изречения от Хераклит афоризъм Panta Rhei. :nuts:

Цитат
Но днес нещата стоят диаметрално противоположно. При всичките си кусури, Русия стана признат лидер на народите от цял свят срещу псевдолибералния глобализъм, а всъщност срещу наглия диктат на западните глобални корпорации чрез техните подчинени западни правителства.

Страните от Източна Европа, които поради историческо късогледство и инерция продължават да нагнетяват геополитическа русофобия, сами рискуват скоро да бъдат обявени за „реакционни“. От европейското обществено мнение.

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/polsha-i-baltijskite-republiki-dylzhat-syshtestvuvaneto-si-kato-nezavisimi-dyrzhavi-na-pobedata-na-sssr-nad-rajha?fbclid=IwAR0d4dmeoSWprQBNiivx9iJ1VdzD7wPY9glXX1BMyA1N8MJk1Iif9lcF89Q
:aplause:

« Последна редакция: Януари 20, 2020, 18:58:24 от Джиджи »

• Sr. Member
    • Профил
Дедо К., имам Пътечка към Вал Хаджийски, да,  'зема да го поканя в кръчмата?
Сондирам, може и Недялка да се на тресе, става сложно...
А?

Активен otvrat

• Hero Member
    • Профил

Активен otvrat

• Hero Member
    • Профил

Неактивен Delius

• Newbie
  • *
  • Коментари: 24
    • Профил
Намигвания от древността:

---------------

Анонимен 51

[Анонимен]

Чичо Фичо Тантелата обичаше да си похапва, да си попйива чат-пат и да попрескача през чужди плетища (кога не беше зает у форумо), ама кой му връзваше кусур! Охолен човекът, няма да му вречи, няма да му кречи. Хванал си едно момче на дюкяна пъргаво, устато - и дрипите на гърба му работят. Алъш-вериша му с негрите от Бронкс върви, та пушек се дига. Прякорът му излезе задето вика на жените тантели. За него няма Неделка, няма Гана, няма насрана - сите се Тантели. Той и друг прякор има - Чичо Лустратков, ама той е по-неизвестен, засега.
Стрина Недялка Парашкева, стопанката му, клетата, още не си е чула името от неговите уста.
- Хайде Тантело - ще й рече - ела да ми изуеш щифалите! - Или пък: Ха, Тантелке, да идеш да наточиш от мискетеното буре със зелената пахарка. И да не забравиш от тофуто! Убивам та ей с тая ръка, дет я ползвам нощес и за други работи....
Рядко само когато е кефлия, ще й каже къзъм: Ха къзъм я ела да ме почешеш по топките, че ме засърбяха.
Като си похапне на обяд и му опъне две пахарки негърска пикня, кривне калпак като делия и дорде стигне до Сентръл Парк, или с уста си подсвирва, или си тананика:
Юнак върви из горица зелена
тютюн пуши с лулица червена
Щом наближи парка, сваля капата и сяда на тротоара да проси, зер - парите от дюкяна не стигат, пък Неделка я контошче, я некакви ботушки ще си поиска - изнемогваше човечеца.
През лятото се нареждаше добре. Прати жена си за два месеца в България на баните да си цери краката, А Назлъм Станка - на другия лустриран консул жена му, от парцал-махле идваше да му шета. Метеше му жената, переше го, изтърсваше му потурите и кога настине му разтриваше вратните жили. Вечерно време като се спотаи квартала и месецът цъфне на небето, често се чуваше у тях ситно да ситни тамбурата му и Назлъм Станка крехко да се киска, ама кепенците на мазата, в която живееше прилепнали като шамари на бъбрива уста, та нищо се не види.
Тъй си я караше Чичо Фичо от как го помня. Есенес налетя на зло клетият. Хванали го негри та го оправили на бърза ръка. Губил се ден, губил се два, а на третия дойде хабер чак от големите езера, че го намерили там мъртъв. Ходи полиция, разследваха - какво излезе накрая не можах да разбера. Едни разправяха, че налетял на едрогърда негърка и мъжът й ги спипал, други казват че бастисал на един полицай баба му, та внука стрелял на място - какви ли не ги чухме!
Каквото щото, умря си човекът и туй за туй. Пренесоха го в Манхатън, в мазата, писнаха близки и роднини, реве и Назлъм Станка, че най-много пищи стрина Недялка. Плаче горката, коси скубе и нарежда:
Фичооо, Фичоо, стопанино на скайфорум.. на кого ме оставяш. Сама жена, сама да лустрирам на тоя и на оня нещата. Как ще те прежаля, кой ще ми носи вече нови контошчета. Назлъм Станка седнала от дясната и страна, навела глава, хълца и тихо приглася
-Тъй, тъй мари сестрооо....
Фичооо, Фичооо стопаниноооо - реди стрина Недялка-Парашкева - кога си дойдеше някога кефлия, че като викнеш: "Ставай Тантелооо!"... че стана,
Фичо, че почна, и ти свириш, а аз играя, ти свириш, аз играя. После га влезим двамата у форумо, га почнем да лустрираме - до петляно време. Счупваме се да мейлваме до Лъчо, белким изтрие тоя и оня.
- Тъй мари сестро, тъй беше - на втори глас каканиже Назъм Станка.
- Свириш свириш ръченица, Фичо, че го обърнеш на кючееек! - че хем свириш, хем чаткаш по клавиатурата и громиш противника, хем аз играя, дорде каталясаме и двамата....
-Оооох, не е тъй мари Неделке, не е тъй! - прекъсна я Назлъм Станка. И той играеше ма сестро, и той. Хем играе, хем гюбеци фърля. Чудила съм се и маяла какво беше това сърце неговото... Хеле пък кога си завре и метлата... Мушне я сестро отзад на пояса и той се кълчи, а тя се мята като опашкааа!
А Чичо Фичо, опънал снага на кревата, с нови щифали и нов калпак, накичен с цветя около ушите, с клавиатурата в ръка и мишката в уста, лежи си като жив. Лявото му око полуотворено гледа към Назлъм Станка и сякаш и смига, смига....

Създадено: 24.10.2003 г. 17:31:58 Редактирай мнението Изтрий мнението

Активен Kerpeden

• Full Member
    • Профил
А?
Можеш да изпаднеш в ситуация "Умно село" на Доньо Донев след една такваз инициатива... или в ситуацията на горския ,който седял и размишлявал що , аджеба ме у трябвало да проявява инициатива... :smokin: :nuts:

Неактивен Captain Buddy

• Sr. Member
  • Коментари: 265
    • Профил
Сори, но в момента нямам време за форума, защото частно фирмени дела, не търпящи отлагане в момента ме зоват.
Далаверата почивен ден НЯМА! Бизнес къмс фърст.
Щом се освободя ще дойда да раздам виртуалните шамари на пънещите се реднеци.

Активен Джиджи

• Hero Member
    • Профил
Намигвания от древността

За Delius –  :0004:  :cool-1084: :0004:

Неактивен Delius

• Newbie
  • *
  • Коментари: 24
    • Профил
Чудомировият ремикс, Джиджидж, е създаден във времената на кипящите и гънещи се от интелект, пера и колоритна простотия Мониторски и Скай форуми - ноевите ковчези на потъналия форум Континент и на шъпа колонисти от соц.цултуре.бг.

Когато... пролетта напираше, звездите на Фамагуста бяха едри, рокенролът беше млад, а Джиджидж е била голичко, нахално и младо пърхащо абитуриентче и форумно-съвсем-девица.

Шарж, сътворен от одиозна, позната на повечето от нас форумка, да бъде светла паметта ѝ.

Така че... аплаузите са за нея; 'ногу молим.

Делиус е само един... унуша буеден и прашасал архиварин.

Активен Kerpeden

• Full Member
    • Профил
Чудомировият ремикс, Джиджидж, е създаден във времената на кипящите и гънещи се от интелект, пера и колоритна простотия Мониторски и Скай форуми - ноевите ковчези на потъналия форум Континент и на шъпа колонисти от соц.цултуре.бг.

Когато... пролетта напираше, звездите на Фамагуста бяха едри, рокенролът беше млад, а Джиджидж е била голичко, нахално и младо пърхащо абитуриентче и форумно-съвсем-девица.

Шарж, сътворен от одиозна, позната на повечето от нас форумка, да бъде светла паметта ѝ.

Похвално начинание! Отворил си старото "тюфтерче" ,както казваше тази необикновена жена, мирна праха и и елей на костите и!
Ако има в твойто "тюфтерче" нещо от проф.Поповски , пусни,моля, за  да видят младите за какво иде реч. Какви времена ,какви вримена!!! И това не е вопъл на изтръпнал пенсионер , а възхищение от преминалите без време  в един по-добър форум блестящи пера и ярки индивидуалисти, дай,  Боже живите да са и здрави!!!
« Последна редакция: Януари 21, 2020, 15:22:55 от Kerpeden »

• Sr. Member
    • Профил
А?
Можеш да изпаднеш в ситуация "Умно село" на Доньо Донев след една такваз инициатива... или в ситуацията на горския ,който седял и размишлявал що , аджеба ме у трябвало да проявява инициатива... :smokin: :nuts:
...`ми хубаво, досущ БойБор, оттеглям предложението.
Бива ли така?

Активен Kerpeden

• Full Member
    • Профил
А?
Бива ли така?

Активен Kerpeden

• Full Member
    • Профил
А?
Бива ли така?
Приема се!

Неактивен Captain Buddy

• Sr. Member
    • Профил
А?
Бива ли така?
Приема се!

Усмивки от старите ленти
Чарли Буковски
[Анонимен]
ОТКЪС ОТ РОМАНА "ПИЧО И КЕЛИ"
ЧАСТ ПЪРВА "ЖИТИЕ И СТРАДАНИЕ"
На ъгъла на Пето авеню и 22 улица стоеше човек, който сякаш единствената му цел в живота беше да отвори кафяв пакет от юпиес.Не му се удаваше, дърпаше с ръка, със зъби, опита с ключа от апартамента си.Не ставаше. Огледа се, свърна към коша за боклук и започна да рови.Стигна до дъното и извади малко стьклено бурканче от кафе.Огледа се още един път и ужким случайно го изпусна на тротоара. Не се счупи. Замахна и го счупи пред очите на минувачите.Започнаха да го заобикалят, но човекът не обръщаше внимание. Взе едно триъгълно парче стъкло и разпори пакета.Беше текст.Зачете се.Блъсна няколко човека докато преглеждаше листовете.Други няколко блъснаха него. Изведнъж спря вдигна глава като че ли търсеше помощ и хукна като подгонен от нечиста сила.Прескочи детска количка бутна едно бабе, отнесе серия многоетажни псувни.Всуе! Черното му пардесю се вееше и създаваше впечатление за летене. Като черен прилеп той стигна до блока си и чак когато спря пред вратата на апартамента с надпис Пичо и Кели вече можеше да различим изтерзаното лице на Пичо.Не успя да уцели ключалката и задумка по вратата. Отвътре се чу "Обаждам се на полициятаааа", но Пичо изрева..."Недей ма аз съм." Досещате се че вътре беше Кели, която отвори вратата и се опули на любимия си. "Какво става Пичо, какво се е случило?"
Пичо я отмести влезе, но се подхлъзна и падна като ранена гарга, която си заставил да седи на опашката си.Пардесюто му сега изглеждаше като крила на прострелян черен пегас.
- Гледай ма, гледай какво са ми изпратили.Роман в стихове..Чети ...Евгений Онегин не ти трябва...Глей какво става...Ето виж това е отделно ..
Пустият му Чичо Хич
как умей да се преструва!
Мислехме го, че е пич.
Той излезе чиста курва.
Виж как са ме обрисували ма Кело, какви са тия хора ма.
В главата мязаше на стар мислител
ударен от американски изтребител.
А нежната му половинка Кели
приличаше на боулингова кегла.
Ама Кели има ли по напет от мен ма.Какво е това изкривяване на действителността, какво е това чудо? И по плещест има ли ма, кажи ми.
Кели се опита да каже нещо но Пичо грабна пакета с листовете зарови и пак зачете.
Говореше той често като пастор,
а мо мъжественост се мереше
със Стефан Тафров..
Във фебере, мосад и даже МIT
за водещите офицери беше мит.
Единствено той стисна си дупето
пред чичкото майор от несесето.
Преборил беше не един диктатор,
срещу което получаваше заплата.
И бореше се за правата на човека,
но първо той поглеждаше към чека.
И глей какви други неща ма Кело.Обрисували са ни как правим секс ма...Олелелелелеееееее Виж тук за теб се отнася..
О, Пичо нацепи ми го отзад,
тъй както с тебе прави го Мосад.
Започвай, хайде, ето няма никой!
Махни пижамата страстоубийка.
И почна Пичо здраво да я клати
и клатеше се целия Манхатън.
Поклащаха се всички полюлей,
залитна леко даже Бродуей.
А втори път кога и го натика
се сгромоляса и Емпайър стейтс билдинг.
Във феберето паника настана,
помислиха че атакуват талибани.
Сънят отмина, явното остана.
Поглежда кротко Пичо към тавана.
Кротува също малката му пишка.
Голяма колко попова лъжичка.
Похърква сладко Кели без бикини,
почти идилия от италианско кино.
"Кошмарни сънища", наум напсува Пичо,
"Ще разрушим града с това момиче."
А страшното на целият ми сън
е че ми се пулеше самият Доналд Тръмп...
Нали му бутнахме небостъргача,
да му го ръгна тъй че да заплаче!
Нели грабна ръкописа и отиде в кухнята, но леденият глас на Пичо я стресна,
Кво си сготвила ма...Ами аз съм духовно извисена...Не готвя...
Абе шундо, по един извисен на къща стига.Почвай веднага да готвиш че ще те изпребивам...
- Кво мирише тука ма...
- Ох Пичо не ме стряскай с този въпрос всеки ден..Ами мирише и в предната квартира миришеше...Не знам Ох не знам...Трябва да се обадим на....
- На кого ще се обаждаш ма, да ни научи цял свят Трай си...Айде...А тия аз ще ги науча ох такъв постинг ще им отпорим...Свят ще им се завие!

Неактивен Captain Buddy

• Sr. Member
    • Профил

Похвално начинание! Отворил си старото "тюфтерче" ,както казваше тази необикновена жена, мирна праха и и елей на костите и!
Ако има в твойто "тюфтерче" нещо от проф.Поповски , пусни,моля, за  да видят младите за какво иде реч. Какви времена ,какви вримена!!! И това не е вопъл на изтръпнал пенсионер , а възхищение от преминалите без време  в един по-добър форум блестящи пера и ярки индивидуалисти, дай,  Боже живите да са и здрави!!!

Усмивки от старите ленти
проф Поповски
Tue Oct 1 04:14:30 2002
постинг за Форумчето на СЕГА,
драги анонимни преди всичко другари и другарки, драги стари форуМЕЦО
и ти млади форуМЕЦО! Да се задават въпроси кой поства проф.Поповски в Сега е все едно да се задават въпроси кой докара Царя в България!?!
Ами докара го Народната Любов и чувството му за ДЪЛГ!
Точно Народната любов ме поства във Форумчета на Сега!
Аз никога не бих се унижил дотам та да пропиша при вас.
Вие сте като мумиите в музей на мадам Тюсо при изключено осветление.Не сте ми интересни. При вас няма нито живот нито движение нито Култура. Стихове се постват в Монитор!
и то стихове на Чосър и шекспир на Байрон и Шели.
Не простотиите на Фичо и неДелка.Да се сравняват двата форума е просто смешно.В Монитор пише Ленче -една истинска дама и учена при това.Професор. Пише Естета-един прекрасен
човек с уникално чувство за хумор.Подигравате го че бил от Троян? Е И какво от това? Дякона беше от Карлово а Вазов от Сопот.Аз проф.Поповски макар и роден в София съм Бургазлия и по корен и по душа. В Монитор пише и Мунчо и Работника и Танграта и още много други свестни българи от старо време.
Българи които държат на България и не дават пет пари за глобализациите и хранилките с мазните сандвичи.
Българи които предпочетат да се легнат гладни нежели с
макдоналдс в търбусите.
Рубриката в която ме постват се нарича кои са Фичо и неДелка
и вече по стар български обичай се изписаха 123 страници а на плебса в главите е още Мъгливо.
Нека се знае кои са Фичо и Неделка.
Фичо-Валент Хаджийски беше пратен като консул в САЩ от видния български предател на национални интереси и сираци и вдовици-Филип Д. Фичо сложи България на тезгяха и започна да я продава гаче му е наследственост.Ощети държавата живеейки години наред безплатно в българска собственост.
Като се опитаха да го изгонят викна полиция.Ако не беше толкова дребен можеше и ООН да сезира.Можеше да направи
Дипломатически въпрос.Защото хора като него така са научмени-те да са добре а на другите-майната им.
Фичо не можа да отговори човешки на нито една критика на нито о.едно изобличение. Единственото му занимание е да драска никому ненужни политически коментари.
кой е милошевич и защо Европейската партия трябва да се подкрепи.На никой не му пука за тези брътвежи нито пък те имат каквато и да е стойност.Вече не може да се живее пишейки глупости.Умря това време.Времето на Кожухаров.
Ма Фичо това си знае това си бае.Другарката му неДелка не пада по долу от мъжа си.Клевети и пустосва пространството наметвайки никове като ямурлуци.Яростно брани мъжлето си безработно и не може да намери сили да седне до масата в кухнята да подпре глава с ръка па да каже-омъжих се за боклук.Хем го чувствува хем няма сили да го признае.
Това са безрозниците от Мангетень.Индивиди плюещи Православието! И никой не ги обича.Всички тези които ги зоват в прехлас са ......самите те.
Докато мен-друга ръка ме поства тук!
Хайде драги анонимни форумци.Засега ви стига толкова.
Да не вземат да ви заболят главите от много напъване.
Пак ще ви пиша.Аз съм Христиенин и имам мисионерски заложби.
Няма да ви оставя в КАЛТА!
Ибо и вие сте българе
проф.Поповски-за едни най известния български професор в Америка
за други мияч на картонени чинийки в пицария...

проф Поповски
Mon Sep 30 06:23:50 2002
Каква Комедия,
скрити зад никове на Ради госпожини безродниците Фичо и неДелка ме обвиняват че разнасям пици.
Скрити зад никове на професори в Американски университети
се опитват уж "културно" да ме оборят .
Абе Фичо що се правиш на Рада Госпожина? Що мърсиш светлия
възрожденски образ?(
На тебе Фичо най много ти подхожда да бъдеш г-н Иванчо хаджиПенчович.
Урода дето подписа смълтната присъда на Дякона.
А простата ти женица неДелка ще си счупи кръста от натягане
и двоен МОРАЛ! В едни случаи защитава американците в други случаи ги плюе! Американците дето дали титла на Милен Велчев
Икономист Номер едно били му я далеи защото продал България!
Абе лисугери долни вие кого си мислите че можете да излъжете? Сменяте никовете като носни кърпички да създавате
впечатление че много хора ви поддкрепят.
Я кажи ти фичо какво работиш? След като те изритаха от топлото синекурно место? Местиш го от единия крачол в другия.Добре че е неДелка да мете офисите че да имате по некой долар.Иначе сте капо.Лузърс.
Добре че прибрахте парите на покойницата за стихосбирка?
Къде е стихосбирката Фичо? Или я издавай или връщай парите.
И да ми пратиш едно копие.
Ние се имахме много с Даничка.
Какво вика д-р Чаленджър за вас знаеш ли?
Че сте торни червеи. Ма вие сте по-скоро-трупни червеи.
Фичо-Иванчу хаджиПенчович
неДелка-Сибирската леди Макбет.
Ега ти е семьята ега ти и смрадта.
Всички вие дето така много "обичате" Фичко!
Я го питайте какво работи? Плужека му с плужек.
Пиявица съща.Търси да се залепи някъде.И да смуче да смуче да смуче с хоботчето.

проф Поповски
Mon Sep 30 02:32:00 2002
до Трезвия дето се опитва да разсъждава
Виж кво "приятел" само да си Трезв не е достатъчно.
За да разсъждаваш се иска и да си умен!
Опонираш ми че Естета , Ленче и Мунчо не били създали нищо?
И че едва ли не Държавата била на това дередже заради такива като тях???? Ще възразя ЕНЕРГИЧНО!
Хората упражняват професиите си и не крадат.Намират начини да оцелеят в това безвремие.
Напротив Държавата е на това дередже заради мошеници като
Валентин Хаджийски който завлече държавата с хиляди долари
живеейки но не прлащайки наем.д-р Чаленджър проучи нещата
и има даже доказателства.Малко вероятно е в този батак
човешки съд да стигне до Чичо и леля.
Но БОЖИЯТ съд ще им разплаче комунистическите долни майки.
Фичо и неДелка сами се опитват да хулят комунистите, забравяйки че самите те са комунисти.
Щото казано е-"По ДЕЛАТА им ще Ги познаете"
Ма те горките нали са безверници Атеисти, не знаят още какво ги чака.
Ти Трезвенико май забравяш че си се изправил на изпит пред професор Поповски.Не ми увъртай и не ми го усуквай.
Получаваш слаб(2) и още един шанс за поправителен.
Дано простата ти глава разбере кой е причината за УЖАСА на България.
проф Поповски
Mon Sep 30 02:11:17 2002
Пак да внесем малко яснота в главите.
Аз се казвам проф.Поповски като професор не ми е малкото име.Професор ми е титлата.Пред фамилното име.
Преподавам Математика и Механика в Университет.
От България имах КМН, тук в САЩ станах д-р.
Заплатата ми е $115 000 годишно. Давам и частни уроци както повечето от вас знаят. От които си докарвам още толкова годишно.Пиша статии, водя курсове в друг унивирситет, през лятото водя летните семестри на два факултета.
Плаща ми държавата и не завися от никого.За професията ми няма кризи, няма спадове, няма слоудауни. Фундаментална професия.МАТЕМАТИКА!Съпругата ми е завършила Консерваторията
и печели колкото мен.На година дохода на семейството ми е
малко над половин милион долара.
Истински независим съм.
Не ми се налага да хваля нито политиката на някой нито глобализма като явление.Нито пък ми се налага да лижа чужди гъзове както правят Фичо пропадналия консул и русата му 35 годишна другарка с черен опънат клин- Нелито(неДелка).
Всеки с над половин милион долара честно изкарани пари е свободен да се опитва да се бъзика с мен.
Другите-просто не важите.
Ще ви отминавам с мълчание и презрение.
Тези хора , мои приятели които са в България също имат почтени и фундаментални професии и ако изкарват по малко пари то това се дължи на факта че живеят в България.
България сега се крепи точно на такива като тях-крепи се на хора като Естета, Ленче , Работника, Мунчо и прочее честни и достойни хора.Всеки от нас е направил своя избор.
Всякакви опити за подигравки са ялови и неуместни.
Нека плювачите да отидат да плюят в Сега.Там безродниците Фичо и неДелка имат нужда от вас.Че яко са ги нагънали.
Бягайте там да четете "прекрасните политически коментари" на
недоучения консул фичо протежето на Филип Радрушителя.
И злобните коментарчета на Нелито. Какво търсите тук?
Аз съм ВЕЛИК!!
проф. Поповски
Mon Sep 30 02:16:27 2002
Аз съм ВЕЛИК!!
НАЙ ВЕЛИКИЯ!!
Не можете да различите ментето от оригинала
Никой не може да се бори срещу Природата.
Не може да ви се обясни.
Вие имате две нормални очи , но въпреки това сте слепи.
Както е в България, така е и по света.
Вие сте родени-рибки симбиозки.
Впрочем някои от вас вече получиха призовки!
Гадове прости комунистически!
Страшна ще е цената която ще платите за ДОЛНИТЕ си ЖИВОТИ.
Безродниците ги свързват-ИНТЕРЕСИТЕ им.
Ред сълзи, ред сополи.
проф Поповски
Mon Sep 30 02:32:00 2002
Виж кво "приятел" само да си Трезв не е достатъчно.
За да разсъждаваш се иска и да си умен!
Опонираш ми че Естета , Ленче и Мунчо не били създали нищо?
И че едва ли не Държавата била на това дередже заради такива като тях???? Ще възразя ЕНЕРГИЧНО!
Хората упражняват професиите си и не крадат.Намират начини да оцелеят в това безвремие.
Напротив Държавата е на това дередже заради мошеници като
Валентин Хаджийски който завлече държавата с хиляди долари
живеейки но не прлащайки наем.д-р Чаленджър проучи нещата
и има даже доказателства.Малко вероятно е в този батак
човешки съд да стигне до Чичо и леля.
Но БОЖИЯТ съд ще им разплаче комунистическите долни майки.
Фичо и неДелка сами се опитват да хулят комунистите, забравяйки че самите те са комунисти.
Щото казано е-"По ДЕЛАТА им ще Ги познаете"
Ма те горките нали са безверници Атеисти, не знаят още какво ги чака.
Ти Трезвенико май забравяш че си се изправил на изпит пред професор Поповски.Не ми увъртай и не ми го усуквай.
Получаваш слаб(2) и още един шанс за поправителен.
Дано простата ти глава разбере кой е причината за УЖАСА на България.