Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 27, 2024, 17:57:03

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2426856 пъти)

Zmeja, Звездоброец и 129 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1667
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5100 -: Февруари 15, 2022, 15:05:00 »
Бъч,
твоят инат (stubborness) да не приемаш очевидни факти ми напомня на един твой съименник от времето на соца от системата на МВР. Небезизвестният БЪЧИ (Христо Бъчваров) началник на „Тежка радиоелектроника“. Любопитна фигура, обигран в занаята ел техник, първоначално във ВВС, правил дистанционно управление на самолети, та за малко не претрепал пилота-изпитател, беше го гонил по пистата да го застреля. Въпросната персона още от времето на Димитров като дете чудо успява да обърне внимание на своите изключителни способности. По-късно без да има ВИШЕ е удостоен за инженер, успява да влезе в системата на МВР, където създава „тежката електроника“. От мен да знаеш една далавера е най-успешна като се засекрети. Събира грамотни инженери и ако някой си позволи да оспори неговите велики, но теоретично неверни твърдения го гони. Има един успешен проект, това са радиочасовниците СИНХРОН пръснати из София. За конгрес на БКП внесе от Швейцария електронни ръчни часовници за подарък на делегатите, като постижение на българската електроника. Единственото постижение им беше подписът на Тато на капачката! После се зае да прави предаватели за радиоразпръскване. Естествено не му е ясна теорията на мощни предаватели и много инженери изоряха. По някое време се зае да оборудва Афганистан със заглушители, но и там стигна до под кривата круша. Непрекъснатите премествания на инженери в други управления или уволнения на негови служители предизвика негодувание, още повече, че някои от пострадалите бяха връзкари. Той обаче беше непоклатим, защото беше под личната протекция на Тато. Министърът Димитър Стоянов се видя в чудо, но мазните кадровици измислиха схема – изпратиха финансова ревизия. Пристигат ревизорите при него и той най-нахално ги изгонва. След което му бива обяснено, че те са със заповед на министъра. Надявам се досещаш, че резултатите от ревизията бяха страшни. Естествено последва незабавно дисциплинарно уволнение, не помня дали не го дадоха на прокурор, но по време на демокрацията се жалваше, като пострадал от режима на Живков и му пречели да успее с обикновена вода да кара автомобил.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5101 -: Февруари 15, 2022, 15:07:31 »
Ти верно си много рехав.
Времето ще покаже.
В началото на 2015 писах, че Тръмп ще е президент. Някои форумци ме подиграваха. После видях, че техните аватари изчезнаха. Какво можех да мисля? Моят аватар си стои.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1667
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5102 -: Февруари 15, 2022, 15:10:19 »
В края на деня си мисля, колко прав е Ленин, че всяка кухарко може да управлява държава.
Погледнете САЩ.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5103 -: Февруари 15, 2022, 15:11:11 »
Ти верно си много рехав.
Времето ще покаже.
В началото на 2015 писах, че Тръмп ще е президент. Някои форумци ме подиграваха. После видях, че техните аватари изчезнаха. Какво можех да мисля? Моят аватар си стои.

Бъч, аз още 2015 писах, че Донбас ще бъде следващият признати от РФ....след като РФ се възроди от санкциите. Писах и за доминото..и разпада на Окраината. Не го ли виждаш вече? Що посолството ви се изнесе, като си ликвидира даже и компютрите?

п. п. Да не пропуснем все пак следващата точка от руския план - изнизването на натуту на позициите от 1997. Тва що го пропускате?

п. п. п. За горните ми прогнози свидетел ми е Бармалей, щото точно с него си изяснявахме последиците още от времето на Майданя
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 15:16:25 от Aсол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5104 -: Февруари 15, 2022, 15:12:31 »
В края на деня си мисля, колко прав е Ленин, че всяка кухарко може да управлява държава.
Погледнете САЩ.
Дребният КГБ служител, който разнасяше куфарите на Собчак е по-подготвен. Да лавира между олигарси.
И да твърди, че някакви строящи се дворци не са негови. :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5105 -: Февруари 15, 2022, 15:13:58 »
В началото на 2015 писах, че Тръмп ще е президент. Някои форумци ме подиграваха. После видях, че техните аватари изчезнаха. Какво можех да мисля? Моят аватар си стои.

Ако го беше написал през 2005, да го приемем за пророчество, ама през 2015 вариантите не бяха много. Все едно да позная дали утре ще вали.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5106 -: Февруари 15, 2022, 15:16:04 »
В края на деня си мисля, колко прав е Ленин, че всяка кухарко може да управлява държава.
Погледнете САЩ.
Дребният КГБ служител, който разнасяше куфарите на Собчак е по-подготвен. Да лавира между олигарси.
И да твърди, че някакви строящи се дворци не са негови. :)))
Бе не знам кой е подготвен, ама някои ги цензурират.
Което си е подиграфка. И не толку с тех, колку с населяващите "щатската територия".
Тва щото за народ трудно да се говори.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1374
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5107 -: Февруари 15, 2022, 15:17:36 »
В края на деня си мисля, колко прав е Ленин, че всяка кухарко може да управлява държава.
Погледнете САЩ.
Дребният КГБ служител, който разнасяше куфарите на Собчак е по-подготвен. Да лавира между олигарси.
И при първата му среща през 2000 г. с олигарсите и те така разправяха - ще лавираш иначе те махаме. А някой знае ли какво стана с тия олигарси? Какво правят в момента Ходорковски, Березовски и останалите? Толкова относно лавирането на дребният служител.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5108 -: Февруари 15, 2022, 15:17:42 »
Не съм пророк. Преди месец ви писах, че Русия няма да направи нищо. Тук се кълняхте, че какви страховити мерки ще направи.
Какво направи? Какво се казва в "Швейк"? Едно голямо л....направи.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5109 -: Февруари 15, 2022, 15:19:36 »
Ходорковски, Березовски и останалите? Толкова относно лавирането на дребният служител.
Ходорховски си осъди Русия за някакви 50 ярда.
Олигарсите около Путин си стоят. Не са станали майка Тереза? Нали? На кого е 50% от Газпром?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5110 -: Февруари 15, 2022, 15:20:38 »
Не съм пророк. Преди месец ви писах, че Русия няма да направи нищо. Тук се кълняхте, че какви страховити мерки ще направи.
Какво направи? Какво се казва в "Швейк"? Едно голямо л....направи.

Направи това, че съвсем скоро отново ще увеличи територията си, без да гръмне пушка. Украйна никога няма да влезе в НАТО, а вероятно и ще се разпадне. Шах и мат. Тва направи.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5111 -: Февруари 15, 2022, 15:22:44 »
Направи това, че съвсем скоро отново ще увеличи територията си, без да гръмне пушка. Украйна никога няма да влезе в НАТО, а вероятно и ще се разпадне. Шах и мат. Тва направи.
Wishful thinking.
Да не те видя с друг аватар след време?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5112 -: Февруари 15, 2022, 15:26:12 »
Какво направи?
Изгони американците от Киев, например.
Ти верно ли на сфащаш къф резил се получи

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5113 -: Февруари 15, 2022, 15:26:49 »
Бе не знам кой е подготвен, ама някои ги цензурират.
Не те разбирам. Кого го цензурират. Пиши, да му извием врата като на пиле! :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1374
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5114 -: Февруари 15, 2022, 15:27:58 »
Ходорковски, Березовски и останалите? Толкова относно лавирането на дребният служител.
Ходорховски си осъди Русия за някакви 50 ярда.
Олигарсите около Путин си стоят. Не са станали майка Тереза? Нали?
Березовски се спомина. Гусинский търка нара дълго време. Ходорковски му взеха почти всичко. Вярно, осъди ги в някакъв съд, ама решенията на тоя съд да си ги сложи в рамка - никой не ги признава, не само в Русия.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8157
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5115 -: Февруари 15, 2022, 15:28:42 »
Бе не знам кой е подготвен, ама някои ги цензурират.
Не те разбирам. Кого го цензурират. Пиши, да му извием врата като на пиле!
Услужлива памет?
А иначе мое почнеш от Цукълбърг и да караш подред  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5116 -: Февруари 15, 2022, 15:28:46 »
Ама то става все по-забавно и все по-забавно

Quote (selected)
Това, което френският президент Макрон каза за ситуацията в Украйна, изглежда правилно, но нереалистично. Преди началото на преговорите с руския президент Путин Макрон каза: „Сигурността и суверенитетът на Украйна и на всяка друга европейска държава по никакъв начин не трябва да бъдат поставяни под въпрос“, пише Кевина Прингъл на страниците на британския вестник The Times в материал, представен от Агенция "Фокус" без редакторска намеса.

Вероятно в такъв свят бихме искали да живеем, но живеем в различен. Не става дума само за незаконността на военната агресия. Става дума и за неравенството, което се случва, когато силните страни притискат слабите. Всички държави в по-голяма или по-малка степен са изправени пред факта, че техният суверенитет е ограничен от мощните сили на географията и икономиката, породени от историята.

Канадският министър-председател Пиер Трюдо (баща на настоящия премиер Джъстин) говори добродушно и с хумор за отношенията на Канада със Съединените щати през 1969 г.: „Да живее (човек) до Вас е като да спи със слон. Колкото и приятелско и уравновесено животно да е, така да се каже, е засегнат от всеки негов дъх и жест.

Като се има предвид сходното съотношение на населението, същата аналогия може да се направи, когато се говори за отношенията между Шотландия и Англия. Както политическите решения във Вашингтон засягат Отава, така решенията, взети в Уестминстър, ще засегнат Шотландия при всякакви обстоятелства. Независимостта, особено в рамките на ЕС, ще доведе до максимална свобода на маневриране на Шотландия, но все още няма да е възможно напълно да се избегне тази зависимост.

Украйна е в незавидното положение да се намира до опасната руска мечка. В същото време Русия има свои собствени проблеми със сигурността, нещо което Макрон призна и което често липсва в дискусиите. Не може да се отрече съществуването им, дори Путин да защитава руските интереси както законно, така и незаконно.

Географията и историята на Русия при царе, при комисари и президенти я кара да бъде обсебена от собствената си уязвимост към западните атаки и посегателства. Ако цитираме „Затворниците на географията“ на Тим Маршал, като се започне с Наполеоновото нашествие от 1812 г., Кримската война и германското противопоставяне в две световни войни, „руснаците се бият на или близо до Северноевропейската равнина средно веднъж на всеки 33 години“.

Как се е развила Русия след Студената война, до голяма степен си е нейна работа, но Западът може да повлияе на нейния курс, за добро или лошо. Няма съмнение, че в победата над съветската система имаше елемент на благородство и величие на душата. Но имаше и доста триумф, усещане, което е предизвикало у Русия (чувство на) унижение и параноя. Това са идеални условия за появата на хора като Путин. Сега Изтокът и Западът плащат цената.

НАТО погълна бившите страни от Варшавския договор и републиките от бившия СССР и по-скоро осуети, отколкото помогна на конструктивните международни отношения, което от своя страна предотврати появата на плурализъм в Русия.

Приемането на Украйна и Грузия в НАТО може да засили напрежението и да изостри и без това опасното състояние на нещата. След Втората световна война Финландия, поради близостта си с Русия, е принудена да пожертва част от суверенитета си и да стане неутрална страна. Но все пак това беше много по-добре, отколкото да попадне в здравата хватка на Сталин.

Агресивните действия на Путин трябва да бъдат безмилостно осъдени, но ситуацията може да се подобри, като се опитаме да разберем Русия.

Ингилизките шантонерки винаги са най-сръчни и повратливи :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5117 -: Февруари 15, 2022, 15:30:10 »
Quote (selected)
Русия връща военни части близо до границата с Украйна в поделенията им
...
Междувременно малко след официалното съобщение на руското министерство на отбраната, с реакция излезе и официалният говорител на руското външно министерство Мария Захарова.
„Предполагаемият ден на нахлуване на Русия в Урайна ще остане в историята като ден на провала на западната военна пропаганда. Унижени и унищожени без изстрел“, написа тя в профила си в Telegram .
https://www.manager.bg/svyat/rusiya-vrshcha-voenni-chasti-blizo-do-granicata-s-ukrayna-v-podeleniyata-im
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5118 -: Февруари 15, 2022, 15:35:34 »
А иначе мое почнеш от Цукълбърг и да караш подред  :smokin:
Кой уважаващ се човек участва в тази измишльотина на ЦРУ? Струвала над 100 ярда. Смех...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1667
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5119 -: Февруари 15, 2022, 15:36:37 »
Ходорховски си осъди Русия за някакви 50 ярд.

---
И колко получи?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5120 -: Февруари 15, 2022, 15:40:01 »
Май получи 10 години и всички ги усвои.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5121 -: Февруари 15, 2022, 15:40:36 »
И колко получи?
Мисля, че не е на социални помощи. И той като емигранта в Дубай има приятели. Може би.
Никой не пише за Олег Дерипаска. Дали е човек на Путин? Не мога да следя всички руски олигарси и къде им се трейдват акцийте. Техните, не руските!
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 15:49:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5122 -: Февруари 15, 2022, 15:43:04 »
Най ми е весело, че никой не коментира какво писах за въглищата на Донбас и за тока и газта който осигурява Русия за Украйна.
Само лозунги, за великият стратег Путин.  :tongue_: WTF
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5123 -: Февруари 15, 2022, 15:46:34 »
Какво да коментираме за тока, газа и въглищата.
Имат продават, да не са дебилни немци че да имат тръба и да не я ползват?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5124 -: Февруари 15, 2022, 15:49:54 »
Какво да коментираме за тока, газа и въглищата.
Имат продават, да не са дебилни немци че да имат тръба и да не я ползват?
Немците от 70 години не стрелят и убиват руснаци. Има разлика нали? Бандеровците го правят!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5125 -: Февруари 15, 2022, 15:51:42 »
И колко получи?
Мисля, че не е на социални помощи. И той като емигранта в Дубай има приятели. Може би.
Никой не пише за Олег Дерипаска. Дали е човек на Путин? Не мога да следя всички руски олигарси и къде им се трейдват акцийте. Техните, не руските!

Със сигурност не е на социални помощи, но доста го одрусаха, полежа си, беше помилван и от неколко години отново е даден на Интерпол за доставяне на руска територия. При нужда ще бъде похарчен...от приятелите си, естествено..

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1667
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5126 -: Февруари 15, 2022, 15:53:35 »
И колко получи?
Мисля, че не е на социални помощи. И той като емигранта в Дубай има приятели. Може би.
Никой не пише за Олег Дерипаска. Дали е човек на Путин? Не мога да следя всички руски олигарси и къде им се трейдват акцийте. Техните, не руските!

Зададох елементарен въпрос КОЛКО ПОЛУЧИ, а ти ме заглавичкваш и не отговаряш.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1667
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5127 -: Февруари 15, 2022, 15:55:29 »
Най ми е весело, че никой не коментира какво писах за въглищата на Донбас и за тока и газта който осигурява Русия за Украйна.
Само лозунги, за великият стратег Путин.  :tongue_: WTF

Извинявай, но какво да се коментира? Ти не знаеш ли, че Украйна се включи към западните санкции за спиране на търговията с Русия? Продажбата на ток и газ РАБОТИ СРЕЩУ санкциите!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2785
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5128 -: Февруари 15, 2022, 15:57:57 »

Ходорховски си осъди Русия за някакви 50 ярда.
...

беше.
със около шест години ти е остаряла информацията, и просто е невярна.

 20 апр 2016, 12:24 
Гаагский реванш: что означает решение голландского суда по «делу ЮКОСа»

Голландский суд аннулировал решение международного арбитража, присудившего в 2014 году бывшим акционерам ЮКОСа компенсацию на $50 млрд. 

https://www.rbc.ru/politics/20/04/2016/571735729a79477c33cbea58
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5129 -: Февруари 15, 2022, 15:59:12 »
Butch много е свалил гарда.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5130 -: Февруари 15, 2022, 16:00:21 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5131 -: Февруари 15, 2022, 16:02:24 »
Извинявай, но какво да се коментира? Ти не знаеш ли, че Украйна се включи към западните санкции за спиране на търговията с Русия? Продажбата на ток и газ РАБОТИ СРЕЩУ санкциите!
Имаше филм: "Sleeping with the Enemy"
Що се сещам за него? Не съм прав.

Абе защо въглищата на Донбас се продават на Украйна с посредничество на руски чиновници и мундири? Нямаше ли война там? 14000 руснаци дали не загинаха там? Какъв е Ринат Ахметов? Предполагам благодетел който храни Донбас?
Сигурно и той работи срещу санкциите?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 417
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5132 -: Февруари 15, 2022, 16:04:27 »
Путин и Шольц о ситуации на Украине: брифинг по итогам встречи. Прямая трансляция
https://www.youtube.com/watch?v=9uQbYeoZwZc

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5133 -: Февруари 15, 2022, 16:05:49 »
Винаги ми е радостно като видя хора (уж с леви убеждения) да се хвърлят на амразурата да защитават върло капиталистическа държава която се управлява от олигарси. С шеф на централна банка която служи на ФЕД.
Аз не му служа.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5134 -: Февруари 15, 2022, 16:07:34 »
Quote (selected)
Аз не му служа.
Това е майтап нали?
Пенсията от ФИФА ли идва или от ФЕД?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5309
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5135 -: Февруари 15, 2022, 16:07:45 »
Quote (selected)
инистърът на отбраната на Испания Маргарита Роблес каза, че "не се предвижда" страната да изпраща повече войски в Източна Европа заради руско-украинската криза. По думите ѝ тези, които вече са пристигнали в Черно море и България, са част от предварително планирана мисия в рамките на НАТО, предаде БНР.

Министър Роблес заяви, че изпратените 4 изтребителя в България са за поддържане на мира и стабилността и в никакъв случай за нападение.

Испания извършва подобни мисии по въздух от 2015 година, а по море от 1995 и всички те са част от съвместните усилия на НАТО за сигурност в региона.

Последните са планирани много преди да се задълбочи кризата между Русия и Украйна, уточни тя и за пореден път повтори, че позицията на правителството и на съюзниците от НАТО е, че трябва до последно да се продължава с дипломатическите усилия за диалог и решаване на противоречият
:smokin:
Бъч, Ринат си е бил камшика от Окраината. Инфото го има на линка, който ти препоръчах и ти упорито не виждаш!
Имаше и една втора точка...да не я пропускаме!!!!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5136 -: Февруари 15, 2022, 16:08:21 »
*RUSSIA ANNOUNCES DRILLS W/ HYPERSONIC MISSILES IN SYRIA: IFX

@zerohedge

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #5137 -: Февруари 15, 2022, 16:10:15 »
По-подробна информация за признаването на ДНР и ЛНР от Думата. Гласуван и приет е първият вариант, внесен от КПРФ, в който няма консултации в МВнР, а направо се призовава Путин да признае републиките.

По този начин, когато американските марионетки в Украйна нападнат ДНР и ЛНР, те много бързо ще бъдат признати и ще могат веднага да поискат помощ от Русия за отблъсване на агресията.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5138 -: Февруари 15, 2022, 16:10:28 »
⚡️ В РЕЗУЛЬТАТЕ СНАЙПЕРСКОГО ОГНЯ СО СТОРОНЫ ВСУ, ПОГИБ ВОЕННОСЛУЖАЩИЙ НАРОДНОЙ МИЛИЦИИ ЛНР!

Александр Невский@zidan_alex·1h

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5139 -: Февруари 15, 2022, 16:14:08 »
*PUTIN: NORD STREAM 2 IS TECHNICALLY READY TO SHIP GAS
*PUTIN: NORD STREAM 2 IS A PURELY COMMERCIAL PROJECT

zerohedge@zerohedge·5m

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Russia
« Отговор #5140 -: Февруари 15, 2022, 16:16:26 »
По-подробна информация за признаването на ДНР и ЛНР от Думата. Гласуван и приет е първият вариант, внесен от КПРФ, в който няма консултации в МВнР, а направо се призовава Путин да признае републиките.

По този начин, когато американските марионетки в Украйна нападнат ДНР и ЛНР, те много бързо ще бъдат признати и ще могат веднага да поискат помощ от Русия за отблъсване на агресията.
И малко повече информация на български:
Quote (selected)
Руската Дума одобри проекта за постановление за необходимостта от признаването на независимостта на Луганската народна република и Донецката народна република. Украинските области около Донецк и Луганск се самопровъзгласиха за самостятелни републики през 2014 г. след референдуми за независимост. Пак през 2014 г. ЛНР и ДНР се обединиха в непризнатата конфедерация Новорусия.

Проектът бе внесен от Комунистическата партия на Зюганов. Аналогичен проект бе внесен и от Единна Русия. За проекта на ЕР гласуваха 310 депутати, за проекта на КПРФ – 351 депутати.

С това процедурата по признаване на ЛНР и ДНР отива в ръцете на президента Владимир Путин, който има окончателната дума. Обръщението ще бъде незабавно пратено на президента, обясни шефът на Държавната дума на Руската федерация Вячеслав Володин.

Вносителите, както и Володин, смятат, че признаването на независимостта на ДНР и ЛНР дава основание на Русия „да гарантира безопасността и защитата на жителите на републиките от външни заплахи“.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 417
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5141 -: Февруари 15, 2022, 16:17:53 »
И колко получи?
Мисля, че не е на социални помощи. И той като емигранта в Дубай има приятели. Може би.
Никой не пише за Олег Дерипаска. Дали е човек на Путин? Не мога да следя всички руски олигарси и къде им се трейдват акцийте. Техните, не руските!
Дерипаска през 2018г. се разведе с дъщерята на Юмашев,женен за дъщерята на Елцин.
Юмашев
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%B2,_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
...''В 1999 году Юмашев выступил инициатором назначения Владимира Путина премьер-министром РФ, а до того продвигал Путина во время его карьеры в администрации президента Ельцина''.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5142 -: Февруари 15, 2022, 16:18:32 »
Тук заприлича на селска кръчма в която всеки разбира от всичко и съди и критикува без сам да може да даде по-добро решение за конкретния случай. Погледах и аз интервюто на Стрелков, не го бях виждал от много години, общо взето откакто се поуспокоиха нещата в Донецк и Луганск. Какви са основните моменти които някои колеги не разбират съвсем или напълно.
1. Украйна в момента разполага с добре въоръжена редовна армия. В нея влизат авиация и дронове, тежка артилерия, реактивна артилерия, тактически ракетни комплекси, средства за радиоелектронна борба и т.н. и т.н. каквито непризнатите републики нямат. Та какво непреодолимо преимущество и предимства дават те в един военен конфликт? А именно - от голямо разстояние, напълно необезпокоявано и безнаказано да унищожават с голяма точност живата сила и техника на противника. За тяхната успешна работа им е необходимо единствено да получават координатите на съответните цели. Точните позции които ще бъдат поразявани могат да бъдат предавани от: украинското военно разузнаване, украински диверсанти, авиацията им, спътникови снимки на западните им покровители. Срещу подобно тежко въоръжение бунтовните републики не могат да противопоставят нищо и е единствено въпрос на време техните сили да бъдат напълно или частично унищожени, докато се стигне до момента в който няма да има кой успешно да противостои при нормално настъпление, при което участват пехотата, бронирана техника и авиация. Това всъщност каза Стрелков без да навлиза в подробности, защото то се подразбира от самосебе си. Каквито и да са специални части пратени като подкрепление не могат да противостоят, могат само евентуално за часове да спрат или задържат навлизането и то с цената на много жертви или дори пълно унищожние.
2. Каква е разликата между 2014 и 2022г която Стрелков не отчита? През последните 1-2 години се завръшиха успешно многобройни проекти в областта на въоръжението, които правят Русия световен лидер в тази област и които и дават голямо приемущество пред САЩ и васалите им. Първо - беше извършена модернизация на цялата изтребителна авиация Су27, Су30, Миг29, Миг31. Армията закупи и постъпиха на въоръжение новите модели Су35, направиха се поръчки за изтребителя от 5 поколение Су57. Бяха произведени и постъпиха на въоръжение из цялата страна не знам колко ПВО системи C400. Закупени бяха стотици модерни въртолети Ми28 и К50/52. Завършиха изпитанията на хиперзвуковите ракети Циркон и Кинжал, ПВО системата С500 и те вече се произвеждат и са приети на въоръжение. Последните нямат още аналози в армиите на евентуалните им противници. Ако трябва да се изброява какво ново се е появило в другите видове войски няма да ми стигне времето, накратко става въпрос, че цялата армия и всички видове въоръжения са модернизирани и преустроени. През 2014г Русия просто нямаше нужната техника с която да се противопостави и да воюва успешно със Запада, а в момента вече я има и макар в някои от случаите само като готови проекти, без самото въоръжение да е произведено и да е влязло в армията.
Така, че всякакви подобни обвинения срещу Путин - че бил страхливец, не знам какъв, си са най-малкото глупави и смешни. Путин е един от най-мъдрите политически ръководители на нашето време, ако не беше той не знам каква щеше да бъде съдбата на Русия в момента. Той много добре знае какво и защо прави, и това, че някой не може да го разбере, не означава, че води страната по грешен път. Самият факт, че след 2000г. възстанови от нищото руската наука и проектиране в редица ключови области, като им подсигури редовно държавно финансиране при което само за 15тина години руските учени и инженери я изведоха на водещо място в безброй категории е повече от показателен, е редно пишещите сериозно да се замислят над него.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 16:35:57 от kas »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10179
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5143 -: Февруари 15, 2022, 16:18:55 »
Винаги ми е радостно като видя хора (уж с леви убеждения) да се хвърлят на амразурата да защитават върло капиталистическа държава която се управлява от олигарси.

Не става въпрос за ляво, дясно. Защитаваме многополюсния свят. Ако вървиш срещу Русия и Китай защитаваш статуквото. Но ти сам каза, че си прост инженер, така че няма как да го разбереш. Само си виж примитивната "логика".

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5144 -: Февруари 15, 2022, 16:20:22 »
Това е майтап нали?
Пенсията от ФИФА ли идва или от ФЕД?
Federal Reserve не е създаден да ми плаща пенсията.
Плаща ми я Social Security.
Отчайвате ме. Няма да слушам дребният КГБ служител. Не че имам нещо против КГБ. Имаше големи предатели там. Когато трябваше да защитят СССР, се спотайваха. Направиха с Крючков някакъв нелеп пуч.
Ще чета:
"Get Your Captain's License" :)))
https://www.amazon.com/dp/B018HOKXCK/?coliid=IBUREI3A94I1T&colid=M64UY4QAON8G&psc=0&ref_=gv_ov_lig_pi_dp
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 16:58:43 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24288
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5145 -: Февруари 15, 2022, 16:22:23 »
Quote (selected)
Плаща ми я Social Security.
Това е друга шега нали?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5146 -: Февруари 15, 2022, 16:28:38 »
Интелектуалното ниво и морала на "дребния служител на КГБ" са на порядъци по-високи от тези на всичките му западни "партньори" от последните 15тина години взети заедно. От тях няма нито един, който може да си позволи лукса да излезе на публична дискусия с него, при която да не бъде напълно разгромен и избличен пред света.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5147 -: Февруари 15, 2022, 16:30:51 »
Ако вървиш срещу Русия и Китай защитаваш статуквото.
Някои са прегърнали  интересите на Русия и Китай. Good for them!
Вече имахме веднъж "братските африкански страни". Нещо да научихте от историята?
Май сте пропуснали този урок?
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 18:24:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1374
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5148 -: Февруари 15, 2022, 16:35:58 »
Ако вървиш срещу Русия и Китай защитаваш статуквото.
Някой се отъждествяват с интересите на Русия и Китай. Good for them!
Вече имахме веднъж "братските африкански страни". Нещо да научихте от историята?
Тук основният въпрос е "за" или "против" еднополюсния свят. Който е против многополюсния свят, то защитава единствено и само американските интереси. 30 години след 1989 г. трябва да ни е станало пределно ясно, че американските интереси в повечето случаи са в наш, български ущърб.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5149 -: Февруари 15, 2022, 16:37:58 »
Путин е един от най-мъдрите политически ръководители на нашето време
"Она утонула!"
https://www.youtube.com/watch?v=c7d_VHnkGf0
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5150 -: Февруари 15, 2022, 16:41:58 »
Путин е един от най-мъдрите политически ръководители на нашето време
"Она утонула!"
Е и? Така е преценил човека, така говори. Можел ли е да предотврати потъването, виновен ли е сам за него? Това, че не посочва виновните, е негово решение. Явно се е споразумял с тях и е спечелил нещо срещу мълчанието си. Това обаче няма никакво отношение към начина по които управлява държавата и това, че успя да я извади от калта където я бяха наврели предателите само в рамките на 15-20г. Виждаме, че и за разликат от сатанистите си държи на думата, с което те например никога не могат да се похвалят.
Да се търсят кусури на някого, като при това не се забелязва големите дела които е извършил, не показва обективен подход и отношение към него.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5151 -: Февруари 15, 2022, 16:48:59 »
30 години след 1989 г. трябва да ни е станало пределно ясно, че американските интереси в повечето случаи са в наш, български ущърб.
Да разбирам ли, че руските имперски интереси са български интереси?

Кой уби Луканов? Не, че страдах за него. Като научих, ходих по цеха в Калифорния, доволен. Кучето си получи заслуженото.
Кой свали Жан Виденов? Май имаше някакъв Милер там?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5152 -: Февруари 15, 2022, 16:55:12 »
Активен Accipiter
благодарско!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5153 -: Февруари 15, 2022, 17:00:36 »
ЗИП-е да обличаме ли пак катадневните дрехи? Новият кат да го закачим ли в гардероба?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5154 -: Февруари 15, 2022, 17:01:28 »
Всъщност Русия ще е напълно готова да воюва със САЩ след около 5-10 години. До тогава в нейн интерес е да отлага и да търси доколкото е възможно мирни решения на спорните въпроси. САЩ също знаят, че времето им на хегемо изтича и търсят начини да предизвикат войната преди това. Притиска ги и огромният им външен дълг, инфлацията и факта, че щат не щат ще трябва да пукнат балона който надуха за последните годни освобождавайки лихвения процент.

Днес за мое учудване случайно попаднах в Блиц на следната статия, в която се казват доста интересни и верни неща.
Анализ: Кога САЩ ще подпалят Донбас?
https://blitz.bg/analizi-i-komentari/analiz-koga-sashch-shche-podpalyat-donbas_news868395.html
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 17:11:09 от kas »

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1374
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5155 -: Февруари 15, 2022, 17:02:40 »
30 години след 1989 г. трябва да ни е станало пределно ясно, че американските интереси в повечето случаи са в наш, български ущърб.
Да разбирам ли, че руските имперски интереси са български интереси?

Кой уби Луканов? Не, че страдах за него. Като научих, ходих по цеха в Калифорния, доволен. Кучето си получи заслуженото.
Кой свали Жан Виденов?
Многополюсният свят го лансира Путин и смятам, че този свят е в наша полза. Друг е въпросът дали българите ще можем да лавираме успешно в един такъв свят. Според мен - историята е показала, че трудно се справяме. Но ние и в еднополюсния свят не се справихме. Относно Виденов - свалиха го американците и най-вече Сорос. Не искаше да им играе по свирката.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5156 -: Февруари 15, 2022, 17:06:33 »
Относно Виденов - свалиха го американците и най-вече Сорос. Не искаше да им играе по свирката.
Други казват друго. Не е искал да предаде собствеността на българската газопреносна мрежа. Формално погледнато, неговите "другари" го свалиха.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1374
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5157 -: Февруари 15, 2022, 17:11:50 »
Относно Виденов - свалиха го американците и най-вече Сорос. Не искаше да им играе по свирката.
Други казват друго. Не е искал да предаде собствеността на българската газопреносна мрежа. Формално погледнато, неговите "другари" го свалиха.
А фактите са, че след него дойдоха възпитаниците на Сорос, и направиха държава по свое подобие. Ако приемем, че руснаците са го свалили, то логически на негово място щяха да дойдат техни хора. А фактите говорят друго.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5158 -: Февруари 15, 2022, 17:13:31 »
Россия перебросила на учения в Сирию истребители МиГ-31К с ракетами "Кинжал" и Ту-22М3
https://ria.ru/20220215/tu-22-1772934474.html

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #5159 -: Февруари 15, 2022, 17:15:05 »
Ако приемем, че руснаците са го свалили
Как ги различаваш руските олигарси от западните (Сорос)? С кои е по-добре за България? Нещо се обърках. ;)
Явно има "прогресивни" олигарси. На "здравите" сили.
От "Празната тенджера по калдъръма"