Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юли 03, 2024, 04:36:18

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2441754 пъти)

Дърт Вейдър и 154 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8992
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18420 -: Юни 02, 2022, 16:57:25 »
Два батальона поляци са изчезнали в Украйна, след удари с високо точно оръжие от Русия.
Ние си ги избрахме!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18421 -: Юни 02, 2022, 17:05:18 »
Че какво са търсили там? Заблудили са се навярно. Ако е било мъгливо.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18422 -: Юни 02, 2022, 17:05:48 »
Два батальона поляци са изчезнали в Украйна, след удари с високо точно оръжие от Русия.

Батальони ми се види множко - не могат събра толкоз. Може би за взводове иде реч...

п. п. Аз съм учила НВО. То, и преводачката го е учила, даже преди мен, ама най-вероятно не е била на къра...щото е била "елит" :nuts:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8992
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18423 -: Юни 02, 2022, 17:18:57 »
Батальони ми се види множко
Е, аз пък съм бил войник 2 години, нашият батальон беше 70-тина човека.
Ние си ги избрахме!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18424 -: Юни 02, 2022, 17:27:42 »
Мобилизационен. Това са 3 роти по 120 човека поне. Та батальон е къмто 400 калпака в пълен състав. Така беше едно време.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18425 -: Юни 02, 2022, 17:38:12 »
Два батальона поляци са изчезнали в Украйна, след удари с високо точно оръжие от Русия.

Батальони ми се види множко - не могат събра толкоз. Може би за взводове иде реч...

п. п. Аз съм учила НВО. То, и преводачката го е учила, даже преди мен, ама най-вероятно не е била на къра...щото е била "елит" :nuts:
Това е по-реалистично.
Един взвод е един камион или три БТР-а ако са с техника.
Батальонна колона се точи на километри.
 
Но се обзалагам, че и Дупа или както беше поляка и Столтенберг, ще мълчат кат бити пеераси  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18426 -: Юни 02, 2022, 17:39:23 »
Батальони ми се види множко
Е, аз пък съм бил войник 2 години, нашият батальон беше 70-тина човека.
Ти дан си бил танкист, имаче няма как  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18427 -: Юни 02, 2022, 17:48:10 »
Танковете и пехотата скоро ша си ходят. Че и самолетите май. За подводниците е въпрос на време. Ще воюват роботи скандирайки мантри.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3037
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18428 -: Юни 02, 2022, 17:52:14 »
Кат спомена Столтембера и хапове, се присетих:

Quote (selected)
Следует помнить, что бывшим директором компании Ngo GAVI миллиардера Билла Гейтса, которая сегодня управляет планом вакцинации Covax против коронавируса в бедных странах, был Йенс Столтенберг, который позже стал секретарем НАТО.
https://www.mk.ru/politics/2022/05/28/poyavlenie-ospy-obezyan-svyazali-s-biolaboratoriyami-ssha-na-ukraine.html
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9940
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18429 -: Юни 02, 2022, 18:01:11 »
Два батальона поляци са изчезнали в Украйна, след удари с високо точно оръжие от Русия.

Това не се ли води НАТО в Русия с всички последващи от това действия?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18430 -: Юни 02, 2022, 18:05:40 »
Не са им разгледали паспортите. Пък и все пак украйна не е все още руска земя. Към момента Русия се води агресор.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7449
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18431 -: Юни 02, 2022, 18:15:25 »
Два батальона поляци са изчезнали в Украйна, след удари с високо точно оръжие от Русия.

Това не се ли води НАТО в Русия с всички последващи от това действия?

по-скоро не. преди време американците позволиха на поляците да влизат в крайна, но на свой риск.

поне за пред останалите хора е така :)))
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9940
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18432 -: Юни 02, 2022, 18:24:25 »
Ма нали Русия беше казала нещо, че ако НАТО се намеси и т.н. и тия затова не пращаха хора там.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18433 -: Юни 02, 2022, 18:26:16 »
Ама то е друго. Няма официална държавна намеса. Придържаме се засега към овехтялото формално право. Но ... .

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18434 -: Юни 02, 2022, 18:47:15 »
Мобилизационен. Това са 3 роти по 120 човека поне. Та батальон е къмто 400 калпака в пълен състав. Така беше едно време.

И моите спомени са подобни..без да претендирам за мнение от първа инстанция

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9618
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18435 -: Юни 02, 2022, 18:57:40 »
Цитат от проф. Нако Стефанов:
Quote (selected)
С най-голяма вероятност нашенските русофоби първи ще бягат на «Орлов мост» с цветя да посрещат руснаците. По-старите от тях, особено завършилите в бившия СССР, ще си спомнят руски песни, които да пеят при посрещането. По-младите, които не са учили руски, ще залегнат над учебниците за да могат да казват високо и «искрено» «Здравствуйте братушки!», както и да разправят колко лоши са били тези западняците. Не се учудвайте! Познати родни картинки. Вече сме ги виждали, нали?!
И накрая ще се окаже, че някои, които се срамуват да признаят, че знаят руски език, ще се окаже, че прекрасно го владеят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24340
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18436 -: Юни 02, 2022, 18:59:37 »
На мен Алиса ми липсва.
Дано всичко да е наред - последно рече, че ступала кметицата.
Обеща да се върне есента.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24340
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18437 -: Юни 02, 2022, 19:12:04 »
Quote (selected)
То, и преводачката го е учила, даже преди мен, ама най-вероятно не е била на къра...щото е била "елит"
Тя разлика между "ъ" и "у" не прави.
На кЪра, на к.ра все тая, важното е да има фън и шуй.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24340
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18438 -: Юни 02, 2022, 19:20:23 »
Цитат от проф. Нако Стефанов:
Quote (selected)
С най-голяма вероятност нашенските русофоби първи ще бягат на «Орлов мост» с цветя да посрещат руснаците. По-старите от тях, особено завършилите в бившия СССР, ще си спомнят руски песни, които да пеят при посрещането. По-младите, които не са учили руски, ще залегнат над учебниците за да могат да казват високо и «искрено» «Здравствуйте братушки!», както и да разправят колко лоши са били тези западняците. Не се учудвайте! Познати родни картинки. Вече сме ги виждали, нали?!
И накрая ще се окаже, че някои, които се срамуват да признаят, че знаят руски език, ще се окаже, че прекрасно го владеят.
Кат Pro100киро дето учило в руско училище, ама руски не разбира.
На него му е просто,  был мальчиком, да му мислят госпожите/другарки дето са му дали диплом за завършени класове.
Виж някой преводачки с руска макар и втора филология да не вдяват нищо требе да си излежат стореното като пълнолетни или да си върнат дипломата.
Ако я имат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18439 -: Юни 02, 2022, 19:23:43 »
Искам да прокоментирамфалшивите евроатлантически новини. Абстрахирам се от фактите, че са изключително гнусни, но.. .Липсва всекакъв професионализъм. Пример - в сайта на мадам В. се тиражира укрофейк, че Путин бил опериран от рак на панкреаса/от който боледувал 18 месеца/ и временно имал заместник. Защо това е гнусен фейк и защо това е дъното, ще се пробвам да обясня за платените писачи по мрежите

Копрофаги, пред мен в моя живот са починали трима души от рак на панкреаса/всичките мои близки/. Боклуци, тук операцията не върши работа и никой никъде не я прави по белия свят! И химиотерапия не се прави - няма смисъл. Не мислете, че не съм опитала всичко възможно. Рак на панкреаса означава, че си обречен. До 6 месеца. И вече след третия не приличаш на човек, защото не можеш да се храниш. Рак на панкреаса буквално означава, че умираш от глад. Никому не го пожелавам, но дано идиотите тиражиращи подобни идиотщини се спрат...ако имат страх от Бога. Мръсни кретени!

« Последна редакция: Юни 02, 2022, 19:29:30 от Aсол »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8992
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18440 -: Юни 02, 2022, 19:38:44 »
Ти дан си бил танкист, имаче няма как
Ракетчик, взвода ни беше 9 души.
Ние си ги избрахме!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18441 -: Юни 02, 2022, 19:43:12 »
Ти дан си бил танкист, имаче няма как
Ракетчик, взвода ни беше 9 души.
Значи дивизион  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8992
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18442 -: Юни 02, 2022, 19:44:19 »
Мръсни кретени!

Не, родени дегенерати са, справка - Климов.
Ние си ги избрахме!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24340
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18443 -: Юни 02, 2022, 19:46:21 »
Quote (selected)
Канада обвини китайски военни пилоти за опасно поведение във въздуха
Канадски летци били принуждавани да променят курса, "за да избегнат сблъсък със самолетите, които се опитвали да ги прехванат"
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/kanada-obvini-kitayski-voenni-piloti-za-opasno-povedenie-vuv-vuzduha
Без да съм спец в авиацията, "прихващане" е да вземеш друг самолет на прицел, нормална въздушна маневра.
Сега, че канадските памперси са пропуснали.... ами да вземат да добавят туба Mr. Clean в пакета за обслужване на самолета след полет.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8992
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18444 -: Юни 02, 2022, 19:47:37 »
А рака на панкреаса се причинява от титанов диоксид - бяла боя, добавяна във всички бели храни, млека, сирена, бял шоколад, сладолед, бели браша, и в обвивката на всички бели хапчета и капсули. Сега пиеш пробиотик, с титанов диоксид, после от същите корпорации ще си купуваш препаратите за химиотерапия. Един устойчив бизнес модел!

Стадата ще проумеят, че елитите се опитват да ги убият, защото са им излиши гърла, но ще бъде късно.
Ние си ги избрахме!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18445 -: Юни 02, 2022, 19:48:39 »
Вече стана мода, но нали укрите издевателстваха над хората да им приказват на мова. Та, вече като ги пленяват, ги карат да викат "Слава" освен на Русия и на автономните й републики, според частите които ги пленяват. Големият майтап беше - Слава на Башкортостан...накрая руснак подсказа - скажи "Слава Башкирии". "Украинецът" се справи само на руски език... Заради Алексей ще викат "Слава на Башкирия" до припадък

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10184
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18446 -: Юни 02, 2022, 19:52:45 »
Това са 3 роти по 120 човека поне. Та батальон е къмто 400 калпака в пълен състав. Така беше едно време.

Това са кадрирани батальони. Към 80% команден състав и минимален строеви и при военно време се попълваха със запасняци. Иначе военновременният батальон  (кашици) е минимум 1300 - 1500 човека. А може и да бъде повече, в зависимост какви подразделения и части му се придават съобразно задачите. Пехотният батальон трябва да има танкова рота, артилерийски дивизион, химическа рота, разузнавателен взвод, свръзки и т.н.  Батальонът може да стигне и 2000 каски.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18447 -: Юни 02, 2022, 19:54:36 »
Това са 3 роти по 120 човека поне. Та батальон е къмто 400 калпака в пълен състав. Така беше едно време.

Това са кадрирани батальони. Към 80% команден състав и минимален строеви и при военно време се попълваха със запасняци. Иначе военновременният батальон  (кашици) е минимум 1300 - 1500 човека. А може и да бъде повече, в зависимост какви подразделения и части му се придават съобразно задачите. Пехотният батальон трябва да има танкова рота, артилерийски дивизион, химическа рота, разузнавателен взвод, свръзки и т.н.  Батальонът може да стигне и 2000 каски.

Точно така. Батальонът на Ходаковски "Восток"  изцяло се вписва в твоето повествование

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18448 -: Юни 02, 2022, 20:23:59 »
Това са 3 роти по 120 човека поне. Та батальон е къмто 400 калпака в пълен състав. Така беше едно време.

Това са кадрирани батальони. Към 80% команден състав и минимален строеви и при военно време се попълваха със запасняци. Иначе военновременният батальон  (кашици) е минимум 1300 - 1500 човека. А може и да бъде повече, в зависимост какви подразделения и части му се придават съобразно задачите. Пехотният батальон трябва да има танкова рота, артилерийски дивизион, химическа рота, разузнавателен взвод, свръзки и т.н.  Батальонът може да стигне и 2000 каски.
Ми не това което описваш е полк. Че даже и за там е в повече "предаденото".
Един мотострелкожви батальон е около 450 човека.
Батальоните биват два вида. Общовойскови в състава на полк и нагоре бригада или по-често дивизия. И ОМСБ (отделен мотострелкови батальон), който ако не бъркам е на отделно почнинение на командването на армията и изпълнява специали задачи и затова е с придадени подразделения, но не е както казваш.
Например артилерийски дивизион има в дивизия, както е видно и от името (един или два) Втория РСЗО. Към дивизията можеше да има и дивизион ракетчици.
Химическа рота също има в дивизия. Ако към батальон се предаде нещо то това ще са един-два дозора химици-разузнавачи.
По принцип отделен батальон за да го има трябва да е нещо много специфично. Десантен, разузнавачи ......
Към МСБ може да има батарея оръдия, минохвъргачки или ПТУРС.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8992
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18449 -: Юни 02, 2022, 20:31:33 »
Относително е, но пак се сетих, "десятый наш десантный батальон":
Десятый наш десантный батальон

Здесь птицы не поют,
Деревья не растут.
И только мы к плечу плечо
Врастаем в землю тут.
Горит и кружится планета,
над нашей Родиною дым.
И, значит, нам нужна одна победа,
Одна на всех. Мы за ценой не постоим!
Одна на всех. Мы за ценой не постоим!


https://www.youtube.com/watch?v=FRiB0IzzJgg
Ние си ги избрахме!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10184
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18450 -: Юни 02, 2022, 20:38:21 »
Ми не това което описваш е полк. Че даже и за там е в повече "предаденото".

Мотострелковият батальон може да е 450 - 500 души, но само кашици. Към него почва да се добавя военновременния щат. Няма военновременен батальон, който има само 450 души. Артилерия, минохвъргачки, разузнаване, свръзки, танкове, разузнавачи, химици - всичко се придава (а не предава) към батальона. Полкът (военновременен) отива към 4 - 5 000 души. Дивизията към 10 000 и т.н. Това бяха разчетите в БНА. Сега не знам как е.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18451 -: Юни 02, 2022, 20:41:31 »
Ми не това което описваш е полк. Че даже и за там е в повече "предаденото".

Мотострелковият батальон може да е 450 - 500 души, но само кашици. Към него почва да се добавя военновременния щат. Няма военновременен батальон, който има само 450 души. Артилерия, минохвъргачки, разузнаване, свръзки, танкове, разузнавачи, химици - всичко се придава (а не предава) към батальона. Полкът (военновременен) отива към 4 - 5 000 души. Дивизията към 10 000 и т.н. Това бяха разчетите в БНА. Сега не знам как е.

Това е вярното, поне в сегашния руски случай. Отврат е прав. Само дето общите числа са по-малки към момента. Но принципно е прав

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10184
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18452 -: Юни 02, 2022, 20:43:12 »
Например артилерийски дивизион има в дивизия, както е видно и от името

Верно? Да си чувал случайно за "дивизион кораби"?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18453 -: Юни 02, 2022, 20:52:17 »
Ми не това което описваш е полк. Че даже и за там е в повече "предаденото".

Мотострелковият батальон може да е 450 - 500 души, но само кашици. Към него почва да се добавя военновременния щат. Няма военновременен батальон, който има само 450 души. Артилерия, минохвъргачки, разузнаване, свръзки, танкове, разузнавачи, химици - всичко се придава (а не предава) към батальона. Полкът (военновременен) отива към 4 - 5 000 души. Дивизията към 10 000 и т.н. Това бяха разчетите в БНА. Сега не знам как е.
Според мен бъркаш. "Усилването" във военно време е на друго ниво. Дивизията може да премине от полкова на бригадна организация, а това е по три.
Армията от дивизионна към корпусна, също по-три, но това трудно за България. Няма хора даже преди, сега пък съвсем.
Корпуси в българия нямаше. Бригади почти, като изключим танковите и май бригадата на химически войски, дето е нашта гордост.Засрамихме американците, те една баня немат за ЛС, кво остава за дегазация и деактивация.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8159
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18454 -: Юни 02, 2022, 20:58:11 »
Полкът (военновременен) отива към 4 - 5 000 души. Дивизията към 10 000 и т.н.
И като как това? Дивизията дори да е с полкова, а не бригадна ортанизация е от три полка плюс частите и подразделеинята на другите родове войски  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10184
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18455 -: Юни 02, 2022, 21:06:12 »
"Усилването" във военно време е на друго ниво. Дивизията може да премине от полкова на бригадна организация, а това е по три....Бригади почти, като изключим танковите и май бригадата на химически войски.

Всичко беше Х 3. Американците в един момент се отказаха и минаха на бригадна, но после се върнаха към полкова и дивизионна система. На обучение. Независимо че все още имат отделни бригади. А в БНА, бригади, полкове и т.н. бяха мирновременни формирования. Например сливенската танкова бригада при война се пръскаше по армията. На кой колкото танка се полагат. И вече я няма като отделно поделение. Същото важеше за сливенския артилерийски полк и т.н. Но пък отделни бригади, в състава на дивизия, също могат да се създават, Но всичко това, по време на война. В мирно време съществуват само за обучение на личния състав.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24340
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18456 -: Юни 02, 2022, 21:13:16 »
Quote (selected)
Например сливенската танкова бригада при война се пръскаше по армията.
С идеята докато се пръсне ( за 72 часа ) руснаците за 24 часа да са покрили подстъпите към Турция и Гърция.
Те така!
батальони и баталии по гейропейски.
Сега и руснаците си патят от възприетата военна доктрина по калъп на НАТО, щото 20 години и те се облизваха по панамериканската дриим за макдоналдси и кока кола на корем за всеки солдат.
Quote (selected)
Всичко беше Х 3
сега е Х 0,3 с тенденция да стане Х 0,03
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10184
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18457 -: Юни 02, 2022, 21:14:02 »
И като как това? Дивизията дори да е с полкова, а не бригадна ортанизация е от три полка плюс частите и подразделеинята на другите родове войски

Ами така. Бригадната не я знам. Знам старата организация. Пехотната дивизия (военновременен щат) трябваше да има от 3 до 5 мотострелкови полка, отделни батальони и бригади, артилерийски дивизиони, тил и т,н, Във военно време дивизия може и 15 000 души да стигне.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9618
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18458 -: Юни 02, 2022, 21:24:25 »
Темата е за Русия, затова ето статия, в която е дадена приблизителната численост на всяко войсково подразделение, част, съединение и обединение:
https://zen.yandex.ru/media/id/5bf95d9f6b2b7e00aaa1f401/chislennost-voinskih-podrazdelenii-vzvod-rota-batalon-polk-i-drugie-5bfc469306d7e800ab30841f
Мисля, че вече съм я давал тук, но нали повторението е майка на знанието :)
Сега СВО се води в мирно време - няма обявено военно положение в Русия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10184
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18459 -: Юни 02, 2022, 21:26:44 »
сега е Х 0,3 с тенденция да стане Х 0,03

Сигурно. Но независимо от нулите отпреде, всичко пак ще е Х3 - център, лево и десно. Няма друга армейска организация. От взвод до фронт (група армии).

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18460 -: Юни 02, 2022, 21:43:43 »
Най-накрая на тази песен й дойде времето- Няма нищо случайно

https://www.youtube.com/watch?v=SQd6Pyr0Xxk

п. п. Над 40 % от укроаваиацията е свалена от един единствен руски пилот..с шлейф, разбира се, но сам ги е опукал. Джокер - вече има втора звезда   И бибиси, дойчето и прочее срамотници не са се сетили все още да го убият  :nuts:
« Последна редакция: Юни 02, 2022, 21:54:05 от Aсол »

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18461 -: Юни 02, 2022, 21:57:30 »
Боже, колко труд и уточнения, колко са 2 батальона "загинали поляци"?!
Чудно, че до тази свръх секретна новина са се добрали само pogled.info и informiran.net, позовавайки се уж на avia.pro и Военное дело, като във втория източник наистина намерих новина за 9 загинали поляци от частна армия с позоваване този път на военния кореспондент WarGonzo
Quote (selected)
Военкор сообщил об уничтожении девяти польских наемников в Харьковской области
https://voennoedelo.com/posts/id24477-kvtrvqcxygt3wgjwcofx
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18462 -: Юни 02, 2022, 22:08:58 »
Quote (selected)
с позоваване този път на военния кореспондент WarGonzo

Тъй като съм подписник на канала, на практика това означава, че в ръцете на Пегов има точен брой лични карти/документи и за толкова гарантира - снимал ги е  и може спокойно да ги публикува/снимал и е труповете със сигурност/...може и да са повече, но за толкова има неопровержими  доказателства.
Апропо, Пегов показа във видео пораженията на Царевна, която уж не била част от нациприкритието, показа и нашенския принос с пресни снаряди...в Мариупол

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18463 -: Юни 02, 2022, 22:33:03 »
снимал ги е  и може спокойно да ги публикува/снимал и е труповете със сигурност

За съжаление информацията е "чухме по радиото“ ...
-> https://t.me/wargonzo/7152
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4427
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18464 -: Юни 03, 2022, 02:43:34 »
Два батальона поляци са изчезнали в Украйна, след удари с високо точно оръжие от Русия.
Толкова силно мяза на фалшификат, че даже не мога да се зарадвам както подобава при такава блага вест...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4427
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18465 -: Юни 03, 2022, 03:27:02 »
В Радио-технически войски на ПВО и ВВС на НРБ, в които съм имал късмета и честта да служа, радиолокационната рота се състои от 30-50 човека, а радио-локационният батальон - 3 или 4 роти плюс щаб и команден пункт на батальона. Което ще рече 150 - 300 човека. Говорим за некадрирани, а нъплно комплектовани поделения. Бройката варира най-вече в зависимост от вида и броя на радио-локационните станции в ротите.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1720
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18466 -: Юни 03, 2022, 05:25:53 »
Два батальона поляци са изчезнали в Украйна, след удари с високо точно оръжие от Русия.
... интересна и весела дискусия, интересни спомени за казармата едно време.

В съобщението е пропуснато да се спомене "два батальона какво?" - не поляци, а какъв род войски - един мотострелкови батальон е едно, сапьорен батальон друго, десантен съвсем трето и прочие....

Склонен съм да мисля, че това съобщение наистина е партенка, появило се след другата партенка, че "два батальона поляци" вече са "вкарани" в Западна Украйна в изпълнение на прегръдката от Радата предишната седмица...
« Последна редакция: Юни 03, 2022, 05:41:12 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18467 -: Юни 03, 2022, 06:03:43 »
Украинските курволяци ги знае цяла Европа, а че Украйна е в челните места по СПИН, СМРАДовете си мълчат!
  :m1273: :lol:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18468 -: Юни 03, 2022, 06:23:54 »
Два батальона поляци са изчезнали в Украйна, след удари с високо точно оръжие от Русия.
Некои туканка доста са се въспалили ...  :m1728:

Смотри:

Чудно, че до тази свръх секретна новина са се добрали само pogled.info и informiran.net, позовавайки се уж на avia.pro и Военное дело,
като във втория източник наистина намерих новина за 9 загинали поляци от частна армия с позоваване този път на военния кореспондент WarGonzo

Quote (selected)
Цитат:

    Военкор сообщил об уничтожении девяти польских наемников в Харьковской области
:m1273:

« Последна редакция: Юни 03, 2022, 06:36:48 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18469 -: Юни 03, 2022, 06:33:03 »
п. п. Аз съм учила НВО. То, и преводачката го е учила, даже преди мен ...

Ко туй?? 

Quote (selected)
ама най-вероятно не е била на къра...щото е била "елит"

Щото при "елитите" таквоз чудо не повня да е имало ...

Освен да е било с абревиатура на чуждзападен език?! – и да сме му викали нещо друго?!? :no:

« Последна редакция: Юни 03, 2022, 07:11:59 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18470 -: Юни 03, 2022, 06:51:50 »
@Лъчо

Поздрави от мен на г-н Нако Стефанов ...

От сърце!!!
:t0301:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18471 -: Юни 03, 2022, 07:07:05 »
И накрая – една новина от снощи:

Quote (selected)
Турция дари на Литва "Байрактар" за Украйна

02 Юни 2022



След като в Литва се разгоря национална кампания за събиране на пари, с които да се купи един военен дрон "Bayraktar" за Украйна, турският производител реши да дари един безплатно.

В хода на кампанията литовците събраха за дни 6 млн. евро. Сега 1.6 милиона от тях ще отидат за оборудване на дрона с модерни оръжия, а останалите 4.4 милиона ще бъдат използвани за хуманитарна, отбранителна, логистична или рехабилитационна помощ за Украйна.
https://www.segabg.com/hot/category-the-war/turciya-dari-na-litva-bayraktar-za-ukrayna  :t2015:


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4189
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18472 -: Юни 03, 2022, 07:27:49 »
Украинските курволяци ги знае цяла Европа, а че Украйна е в челните места по СПИН, СМРАДовете си мълчат!
  :m1273: :lol:
Понеже си рядко неумна, но за сметкана това и проста, малко ликбез за плиткоумни: на първомясто са по СПИН, освен това щедро имат туберкулоза, менингит и морбили. Понеже обичаш медиите да ти говорят, потърси сама. В украйна жертвите от СПИН са повече от ковид. Стотици деца и бебета деца са заразрни, освен майките, лелките и каките. А къде са те сега? Правилно. И питай медиите дали няма увечичение на новозаразените в бургаско. А украинките по бански на Слънчака са едни клети-клети.... Ама иначе не било правилно да им викаме "туристи", трябвало да им казваме "бежанци".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8992
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18473 -: Юни 03, 2022, 08:07:05 »
Не разбирам какво невроятно намирате във факта, че две формирования поляци, на територията на Украйна са изчезнали, полската страна никога няма да признае, руската - няма как да ги преброи, та нима в тренировъчния център Яворов, близо до полската граница, руските сили не унищожиха с ракети,
 десетки чужди наемници!?
Ние си ги избрахме!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7449
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18474 -: Юни 03, 2022, 08:09:36 »
Не разбирам какво невроятно намирате във факта, че две формирования поляци, на територията на Украйна са изчезнали, полската страна никога няма да признае, руската - няма как да ги преброи, та нима в тренировъчния център Яворов, близо до полската граница, руските сили не унищожиха с ракети,
 десетки чужди наемници!?

проблемът е, че в яворово бяха наемници, а в новината се говори за полски „батальони“, което са две големи разлики, ако се окаже вярно.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8992
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18475 -: Юни 03, 2022, 08:20:08 »
а в новината се говори за полски „батальони“, което са две големи разлики, ако се окаже вярно.
Те също са наемници, поне формално, никой натовски войник, на редовна служба няма да стъпи на украинска земя, защото би значело че НАТО формално воюва с Русия и Русия може да нанася удари срещу всяка натовска страна, САЩ много внимават да не пресекат тая линия. Натовските офицери от Азовстал, всички са в оставка.
Ние си ги избрахме!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18476 -: Юни 03, 2022, 08:25:31 »
Да. Не може да се забрани на мераклиите интернационалисти да положат кости за идеала си. Ма взех и аз да се обърквам. Наемници ли са, доброволци ли са ... . Толкоз ли са закъсали.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1411
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18477 -: Юни 03, 2022, 08:56:17 »
Да. Не може да се забрани на мераклиите интернационалисти да положат кости за идеала си. Ма взех и аз да се обърквам. Наемници ли са, доброволци ли са ... . Толкоз ли са закъсали.


Няма нищо сложно. Всички наемници са доброволци. Нали доброволно са се наели да вършат тая работа? Виж обратното не е вярно. Намират се хора да го пранят за „без пари.“ Е тъй, я за чест и слава, я за тръпката.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7449
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18478 -: Юни 03, 2022, 10:46:33 »
а в новината се говори за полски „батальони“, което са две големи разлики, ако се окаже вярно.
Те също са наемници, поне формално, никой натовски войник, на редовна служба няма да стъпи на украинска земя, защото би значело че НАТО формално воюва с Русия и Русия може да нанася удари срещу всяка натовска страна, САЩ много внимават да не пресекат тая линия. Натовските офицери от Азовстал, всички са в оставка.

не, не са наемници, а са на редовна военна служба.

това е разликата,
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18479 -: Юни 03, 2022, 11:03:20 »
Че то как се съчетават едноначалието в армията със свободната воля, ако са доброволци де. Че на терен всеки за себе си, и фъркат заблудени куршуми насам-натам.