Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 17, 2024, 15:54:21

Автор Тема: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци  (Прочетена 271989 пъти)

ohubohu и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
0,05
5 min
47
На втори и трети въпрос отговорих още при четенето, елементарни са. Обаче на първия  :t2334:
Не че е зле за блондинка. При две верни от три се минава в по-горен клас. Моля за разяснение на първата задача и полученият отговор.
------
Има едно чудесно куиз шоу /език мой / по SAT 1 в събота - Wie clever ist Deutscland. За владеещите немски горещо препоръчвам. Има доста разлика в моята и немската логика. Затруднявам се на по-елементарните въпроси, а в събота реших загадката, която можели да решат само 5% от немците. Явно мисловният ни процес не тече съвсем еднакво.
« Последна редакция: Май 26, 2024, 22:33:39 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
Божкеййй, руса му /ми/ работа. Не ми обяснявайте първата задача, вдянах. На трето четене. Срамота :m1708:  :t1816:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1722
  • No complain no explain
    • Профил
0,05
5 min
47
На втори и трети въпрос отговорих още при четенето, елементарни са. Обаче на първия  :t2334:
Не че е зле за блондинка. При две верни от три се минава в по-горен клас. Моля за разяснение на първата задача и полученият отговор.
------
Има едно чудесно куиз шоу /език твой,квиз, все пак е немски, а не английски / по SAT 1 в събота - Wie clever ist Deutschland. За владеещите немски горещо препоръчвам. Има доста разлика в моята и немската логика. Затруднявам се на по-елементарните въпроси, а в събота реших загадката, която можели да решат само 5% от немците. Явно мисловният ни процес не тече съвсем еднакво.

 :t2618:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
Драги ми Фют, у нас е прието английското произношение ''кУиз'', а не как го произнасят в Германия.  :smokin:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9879
    • Профил
Това го пуснах тук, за да може следващия път, като реагирате импулсивно на нещо и си съставите мнение с очевидни факти, да помислите втори път.
Примерно, любителите на тезата, че ако изборите решават нещо, ще ги забранят.
Да изключите мисловните активности на "Система 1" и да включите "Система 2".
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2469
    • Профил
Лично аз с огромно усилие, поради официозната шумотевица,  прочетох "Естествен роман" (дебюта му) и Времеубежище-то му - верноподаническа евроатлантическа воня на съвременния художествено-творчески интелигент!
Лично аз, доста след премиерата, прочетох естествения роман, после още едно-две неща и спрях. Като скроиш нечия шапка, няма що да си губиш времето с него повече, времето ни е отброено на тая земя, а от дълбока древност до наши дни има изключително стойностни написани неща за четене и препрочитане. А и неам нерви чисто професионално.
Що се отнася до времеубежището му, адептите му направиха цяла конференция след наградата и даже най-голямата му адептка отчете, че всъщност книгата има много слабости и е по-слаба в сравнение с предишната, "Физика на тъгата".
Тази групичка, на която Сорос навремето връчи "Литературен вестник" още докато бяха студенти, така си прави кариерата - единият се посвети на "изследване" на литературата на "соца" и сега е ректор на НБУ, другият - и той НБхУец, доцент засега, наскоро издаде цяла стихосбирка за "кръвта на Украйна", в НБУ е така, където седнеш и станеш, трябва да крепиш правата линия, иначе няма да те държат там. Например по-миналата година Михаил Неделчев (незаконно наричан професор, само доцент е, без даже да е доктор) на конференция за българската литературна критика, си започна доклада с (!?) агресията на Русия в Украйна, която заклейми.
А Господинов са го настанили в ИЛ на БАН, където си му тече заплатка (и Александър Йорданов там "работи"), даже доцент наскоро го произведоха с една книга есета, а след букъра и смъртта на Алек Попов навярно и в академик ще го произведат.

Тези конюнктурници трупат пари и "слава" по следния механизъм 2 в 1:
1. Задължително плюят "соца", НРБ, "тъмното тоталитарно минало", всъщност България и българите,  майките и бащите си.
2. Не пишат на езиците на Талев, Радичков и пр., а на един български "език", който е лесен за превеждане на английски (това го констатира още преди десетина години един български професор, за съжаление рано отишъл си от тоя свят).

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2324
    • Профил
Един млад и амбициозен автор прочел едно свое литературно творение на Волтер. Когато четенето завършило Волтер му рекъл: "Млади човече, подобно нещо можете да си позволите да напишете, само след като вече сте станали прочут. Докато не сте постигнали това, работите ви трябва да бъдат хубави."

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
Zeitgeist, ще си позволя да те занимавам с нещо извън Господинов и романите му, с молба да потвърдиш, или отречеш дали е толкова зле положението, колкото изглежда.
По БНР от известно време върви реклама на Шуменския университет. Бивш ВПИ, образовал едва ли не всеки втори гимназиален учител в североизточните области. Беше ВУЗ в което не се влизаше току така. Трябваха си и висок бал и достатъчно добра оценка на приемния изпит. С какво се рекламира към днешна дата - онлайн изпит и  индивидуален електронен изпит, каквото и да означава второто.
Останах с впечатление, че става дума за семестриалните такива, защото и в ШУ се влиза с оценки от матурата. И към днешна дата немалко от завършилите ШУ стават учители в средното училище. Може ли да е толкова зле?  :t2334:
-----
Моля, драгите съфорумци, които имат професионално касателство към приема във ВУЗ, или са имали преди пенсиониране, да се чувстват свободни да изразят мнение.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
P.S. Правила съм двучасови /регламентирано време/ онлайн тестове от вкъщи за кандидатстване за работа в чужда компания. Има време да си погледнеш я речник, я справочник. А и там критериите бяха други.
« Последна редакция: Май 27, 2024, 11:17:21 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9471
    • Профил
    • Личен сайт
На втори и трети въпрос отговорих още при четенето, елементарни са. Обаче на първия
Можеш да съставиш и да решиш чрез заместване система от 2 линейни уравнения с 2 неизвестни ;)
Quote (selected)
x + y = 1,1
x − y = 1
Прехвърляш y вдясно във второто уравнение, получаваш x = 1 + y и заместваш x в първото уравнение:
Quote (selected)
1 + y + y = 1,1
Решаваш това уравнение, като прехвърляш единицата отдясно:
Quote (selected)
2y = 1,1 − 1 = 0,1
Оттук
Quote (selected)
y = 0,1 : 2 = 0,05
« Последна редакция: Май 27, 2024, 11:51:50 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9471
    • Профил
    • Личен сайт
Генералът казал на редника в траншеята ден преди да нареди атака:
– Запомни синко, когато големият бой настане и кръвта започне да се лее, аз съм зад теб.
– Около 50 километра зад теб – добавил под носа си ротният командир.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2469
    • Профил
Може ли да е толкова зле?
Зле е и по-зле ще става. И не само в Шуменския. Системата е безумна. Само в СУ нещата са по-добре, и то не във всички факултети, за Историческия гарантирам. Проблемът обаче идва отдолу, от средното - съсипано от "реформи" - образование. Не мога да пиша дълго в момента, а и разговорът е дълъг. Факторите са и извън образователната система, тези деца са продукт на "духа", прости ме Боже, и на обществото, в което растат...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2324
    • Профил
Генералът казал на редника в траншеята ден преди да нареди атака:
– Запомни синко, когато големият бой настане и кръвта започне да се лее, аз съм зад теб.
– Около 50 километра зад теб – добавил под носа си ротният командир.
За разлика от Йоан Медичи, който казвал на войниците си: "Вие никога не ще ме чуете да кажа "Напред!" Аз казвам само "След мен!"
---------------------
Каква огромна разлика между "ония войни" и "тия войни" - между "ония полководци" и тия "поководци"!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
Можеш да съставиш и да решиш чрез заместване система от 2 линейни уравнения с 2 неизвестни
Мерси, Lucho, сама се сетих, както и споделих по-горе, макар и с калкулаторчето. Аз с математиката, извън елементарната аритметика от дете съм на Вие, обаче се оправям с логиката. А уравнението ще ми бъде помощ и подсказка при подобни тестове, още веднъж благодаря.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
Може ли да е толкова зле?
Зле е и по-зле ще става. И не само в Шуменския. Системата е безумна. Само в СУ нещата са по-добре, и то не във всички факултети, за Историческия гарантирам. Проблемът обаче идва отдолу, от средното - съсипано от "реформи" - образование. Не мога да пиша дълго в момента, а и разговорът е дълъг. Факторите са и извън образователната система, тези деца са продукт на "духа", прости ме Боже, и на обществото, в което растат...
Благодаря. Лошо.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 780
    • Профил
Можеш да съставиш и да решиш чрез заместване система от 2 линейни уравнения с 2 неизвестни ;)
lucho, ако ще правим уравнения, може и едно:

нека Х е цената на топката

х + (х+1) = 1,10
2х + 1 = 1,10
2х = 0,10
х = 0.05

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
Това по ми Ареса. Лесничко, пригледно, като за руси домакини  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Евростат: 43% от младите хора в ЕС са с висше образование
https://manager.bg/%D0%B5%D1%81/43-ot-mladite-hora-v-es-sa-s-visshe-obrazovanie-spored-danni-na-evrostat
Останалите просто ги е домързяло да се запишат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2324
    • Профил
Евростат: 43% от младите хора в ЕС са с висше образование
В момента правя ремонт. По принцип всички техничарски работи си извършвам сам - такава ми е професията, но за подмяна на плочките в кухнята, банята и тоалетната пазарих един дипломиран физик. Работи съвестно пък и не е скъпчия!
Спомних си за една радиопиеса (преди много години имаше такива) където един професор се молеше на един водопроводчик, обръщайки се към него с "Ваше Висикотръбопроводие"...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7442
    • Профил
Евростат: 43% от младите хора в ЕС са с висше образование

Спомних си за една радиопиеса (преди много години имаше такива) където един професор се молеше на един водопроводчик, обръщайки се към него с "Ваше Висикотръбопроводие"...

ЦАР И ВОДОПРОВОДЧИК (1971) Сатирична Буфо Опера
https://www.youtube.com/watch?v=DICO-2p1rwc
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2324
    • Профил
ЦАР И ВОДОПРОВОДЧИК (1971) Сатирична Буфо Опера
https://www.youtube.com/watch?v=DICO-2p1rwc
Ха-ха! Благодаря! Вярно, така беше! Ще изслушам операта с кеф и носталгия. :ok:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2469
    • Профил

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2324
    • Профил
Ами време му е на Макарона да си вземе някое 15-16 годишно, както навремето е направила жена му когато е била на неговата сегашна възраст. :ok:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1491
    • Профил
Ами време му е на Макарона да си вземе някое 15-16 годишно, както навремето е направила жена му когато е била на неговата сегашна възраст. :ok:
----
Любви все возрасты покорны :smokin:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7689
    • Профил
Цитат на: Zmeja
Ами време му е на Макарона да си вземе някое 15-16 годишно

15-16-годишен негър-манаф
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
- Скъпа, взех детето от детската градина.
 - Браво, и... как ще го кръстим, защото нашето вече ходи на училище?
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Историята се пише с кръв, а се чете с пот!
Това е монументално! :133:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1246
    • Профил
Ето какво се получава от българска семка посята на американска почва :0005:
« Последна редакция: Май 29, 2024, 22:15:28 от peniko »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2469
    • Профил
Peniko, ще ти бъда признателна, ако знаеш повече за това училище и тази директорка. Познавах дамата през ранните 90-те, като обикновена преподавателка, в един съвсем друг живот, докато единият от синовете й не спечели зелена карта и цялото семейство не замина за Чикаго, струва ми се. Любопитно ще ми е да узная какво точно се е излюпило от нея в Новия свят. Любопитството ми няма интригантски характер, просто головокружителни промени наблюдавам у хора, които съм познавала (или поне съм мислела, че познавам) от студентските си, че и ученически даже, години още, докопали се, всъщност докопаНи повечето, до високи постове и длъжности - кой депутат, кой външен министър, кой главен прокурор, зам.-ректор и т.н.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2324
    • Профил

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2469
    • Профил
Peniko, ще ти бъда признателна, ако знаеш повече за това училище и тази директорка.
https://azbukari.org/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2/
Сърдечно благодаря, Змей!
Радвам се, че Живка е продължила това, което вършеше тук някога за чуждестранните студенти (невероятен опит, който никакво друго преподаване не дава), с българските деца в Чикаго с възрожденски дух и плам.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1246
    • Профил
Peniko, ... Любопитно ще ми е да узная какво точно се е излюпило от нея в Новия свят. Любопитството ми няма интригантски характер, просто головокружителни промени наблюдавам у хора, които съм познавала (или поне съм мислела, че познавам) от студентските си, че и ученически даже, години още, докопали се, всъщност докопаНи повечето, до високи постове и длъжности - кой депутат, кой външен министър, кой главен прокурор, зам.-ректор и т.н.
Да кажем вкратце така: Отзивите са 50/50. То и тук си е "докопване".  Лично за мен този надпис си е чиста "Бай Ганьовщина". :0005: Повече детайли на лични.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ДАНС са предали на българската прокуратура данни за извършени престъпления против мира и човечеството на територията на Украйна от членове на руската частна военна компания „Вагнер“ и в Софийската градска прокуратура е образувана прокурорска преписка. Това става ясно от публикуван от Агенцията доклад за нейната дейност през 2023 г.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/dans-otkrila-danni-za-prestupleniya-na-vagner
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2469
    • Профил
И к'ви й се падат на Софийската градска прокуратура "Вагнер" и Украйна?!
Боже, прибери си най-после вересиите от "българските" "институции", "администрации", НъСъта, МъСъта и останалата колониална, компрадорска сган!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9879
    • Профил
На място ли са ги събирали? Данните.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10170
    • Профил
И к'ви й се падат на Софийската градска прокуратура "Вагнер" и Украйна?!
Боже, прибери си най-после вересиите от "българските" "институции", "администрации", НъСъта, МъСъта и останалата колониална, компрадорска сган!

Сърцераздирателните вопли към Бог тук са напълно излишни. По отношение на престъпленията по глава XIV от НК, България е възприела принципа на универсалната юрисдикция, според който на наказателно преследване подлежат и чужди граждани, извършили изброените престъпления извън територията на страната. Бог няма нищо общо с принципа на универсалната юрисдикция.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7689
    • Профил
Цитат на: otvrat
Бог няма нищо общо с принципа на универсалната юрисдикция.
Бог е най-универсалната от всички юрисдикции  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цитат на: otvrat
Бог няма нищо общо с принципа на универсалната юрисдикция.
Бог е най-универсалната от всички юрисдикции  :smokin:
И това е вярно, но е казано:
"Бог дава ала в кошара не вкарва"
Нашата прокуратура също не вкарва и е почти толкова висша и безотчетна. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7689
    • Профил
Ницше заявил, че бог е мъртъв. Няколко години по-късно умрял. Скоро след поставянето на надробната му плоча/паметник, някой зевзек написал на нея "Ницше е мъртъв. /Бог".  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Харизанов: Произвели ли сме първия в света академик с отрицателно IQ?
https://tribune.bg/bg/mrezhata/harizanov-proizveli-li-sme-par/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10170
    • Профил
Бог е най-универсалната от всички юрисдикции

Разбираш ги тези божи работи. Ти си дълбоко вярващ християнин, нали? Веднага го разбрах, когато обяви, че "ако имаше повече убийци с убежденията на Брейвик, сега Европа щеше да е по-нормална". Гарантирано имаш запазено място в рая.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7689
    • Профил
Много работи разбирам  :smokin:
Вярващ съм, а дали съм християнин, е друга работа, и то определено не твоя  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9471
    • Профил
    • Личен сайт
По отношение на престъпленията по глава XIV от НК, България е възприела принципа на универсалната юрисдикция, според който на наказателно преследване подлежат и чужди граждани, извършили изброените престъпления извън територията на страната.
Ти да не би да оправдаваш действията на нашите жалки компрадори и ибрикчии на американските си господари?! Поне да беше сложил думичката "престъпления" в кавички!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2469
    • Профил
Бог няма нищо общо с принципа на универсалната юрисдикция.
Бог има общо със звездното небе над мен и нравствения закон в мен. Останалото няма общо с Бог, понеже е откъмто Сатаната. (Атеистите, ако се притесняват, могат да приемат Бог и Сатана като фигури на речта, това не променя по същество нищо).

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7689
    • Профил
Съвсем ясно е кои побесняват от думата "Бог"  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Съвсем ясно е кои побесняват от думата "Бог"  :smokin:
Тая работа е мътна и кървава!
За тях Сатаната е Господ.
Малко, да не кажа хич, знаем каква я мислят Господ и Сатаната докато фърлят заровете на таблата и сърбат каЙве.
Знаем само какво ни говорят за тях папи, папеси, пророци и редови ЛТБГ активисти.
Повече ужасии са извършени в името на Господа, не на Сатаната.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7689
    • Профил
Tук е в сила правилото на Климов за властта и дегенератите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9879
    • Профил
То навсякъде е в сила това правило, дегенератите се изродиха съвсем.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
СЕДЕМ ДОКАЗАТЕЛСТВА, ЧЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ В БЪЛГАРИЯ, Е ИНТЕРЕСНО:

7. Hяма икономика, но има икономическа криза.
6. Тук всеки разбира от всичко и работи това, което не може.
5. Ние дадохме на света Борис Христов и Райна Кабаиванска, а оставихме за нас Борис Дали и Райна.
4. Жените в България носят по себе си 80 процента от силикона и перхидрола в света.
3. Само у нас хората с ограничени възможности имат неограничени възможности.
2. Нашата наука върви толкова бързо напред, че учените ни отдавна работят в чужбина
1. В Бг всички мечти се сбъдват, но откраднати от някой друг!
https://pogled.eu/%d1%81%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bc-%d0%b4%d0%be%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0-%d1%87%d0%b5-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%b5%d0%b5-%d0%b2-%d0%b1%d1%8a/
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2469
    • Профил
Quote (selected)
Министерството на отбраната на САЩ обяви търг за закупуване на книги за военната стратегия на Руската федерация и Китай за кадети от Колежа на военновъздушните сили в Алабама. Съответните данни са предоставени на сайта за държавни поръчки на САЩ, съобщава ТАСС.

Военното ведомство на САЩ очаква до средата на юни да закупи книги от западни автори, включително Офер Фридман, Андрю Монахан, Кенет Пейн и други, посветени на военната стратегия на Русия, включително в украинската криза, военната стратегия на Китай, стратегии в космоса, както и въпроси на изкуствения интелект.
"Гласове"

По-добре късно, отколкото никога 🤣.

Нооо... само от западни автори - те по ги разбира руските работи (следва емотикон за намигване). Пък и няма да внасят хибридни путлеризми и дезинформации в главиците на кадетчетата, я.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7689
    • Профил
Супер. В книгите ще им обясняват колко е некачествено и ръждясало руското оръжие, колко са пияни и страхливи руските войници, колко са некадърни (и пак пияни) офицерите им, колко са изостанали във всяка технология, как руснаците умират от глад и жажда, и всеки момент ще свалят диктатора си и ще издигнат нови Горбачов и Елцин. Отлично ще са подготвени солджърите за война с руснаци  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
СКАНДАЛ: Взеха короната на Мис България 2023 Елизабет Кравец!
https://telegraph.bg/svetski/novini/skandal-vzeha-koronata-na-mis-bylgariia-2023-elizabet-kravec-narusheniiata-podkopavat-integriteta-i-reputaciiata-na-konkursa-i-negovata-obshtnost-zaiaviava-organizatoryt-na-konkursa-416689

Quote (selected)
За Елизабет научихме едва преди няколко дни след като тя спечели “Мис Варна” 2023. Тогава нейната победа предизвика дискусии в социалните мрежи, тъй като според редица потребители титлата е била връчена не на варненка, а на момиче с украински корени каквито има Елизабет Кравец (бащата на красавицата е украинец от еврейски произход, а майка й е българка).
https://www.viewsofia.com/article/55215/Koronata-na-Krasotata%3A-Elizabet-Kravets-stana-Mis-Balgariya-2023
Между другото Елизабет е родена и жиявяла доста години в Израел.

Quote (selected)
Това бе обявено на страницата на конкурса от ръководителя Гаел Бонел Санчес.
Също расов българин, даже без капка българска кръв.

Тая година, не, ама догодина ще имаме мис България с палестински корени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9471
    • Профил
    • Личен сайт
Цитат на: К. Тодоров
Мария Цънцарова ме пита как се казва човек, който говори неистини. Отговорът е прост във всеки един смисъл – Мария Цънцарова.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ТРИЪГЪЛНИКА НА ВЛАСТТА - В опит да реши кризата с некласираните кандидат-депутати, Столична община се ангажира да построи 12 нови парламента до края на годината. Това е реакция на обществения натиск и многобройните жалби от кандидати, чиито мечти за законодателна кариера бяха разбити.
https://www.nenovinite.com/ne/politika/stolichna-obshina-obesha-da-postroi-oshe-12-parlamenta-do-kraya-na-godinata-za-da-priemat-neklasiranite-kandidat-deputati
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9471
    • Профил
    • Личен сайт
Подполковник, полковник или генерал?
Цитат на: Николай Марков
Аз имам три звания – генералско звание от руската армия, полковник от службите от американската армия, подполковник от българската армия.
Е, след като се представя като полковник, а не като подполковник или генерал, вече е ясно от коя армия е! :rotfl:

« Последна редакция: Юни 11, 2024, 10:40:22 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9471
    • Профил
    • Личен сайт


Мания за ВЕЛИЧИЕ :rotfl:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24208
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Кирил Петков отчете изборна победа на ПП-ДБ срещу Борисов
Кирил Петков публикува съобщение във "Фейсбук", според което избирателите на ПП-ДБ са победили Борисов, като са отхвърлили възможността той да е премиер. Така лидерът на ПП тълкува резултата от вота.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kiril-petkov-otchete-izborna-pobeda-na-pp-db-sreshtu-borisov
ЕС е вреден за вашето здраве!