За компенсация на чаршафите и простотиите, които Енгелс пише относто неща, които не отбира, ще съобщя за едно много съществено и революционно постижение в областта на хай-тех чиповете.
На 4 ноември изследователи от университета Цинхуа обявиха голям пробив в технологията на чипове. След задълбочени съвместни изследвания те разработиха авангардна компютърна структура, наречена ACCEL, която комбинира оптика и електроника. ACCEL е първият в света изцяло аналогов фотонно-електронен интелигентен изчислителен чип.
Експерименталните тестове показаха, че чипът ACCEL е над три хиляди пъти по-добър от сегашните високопроизводителни чипове в задачите за интелигентно визуално разпознаване на обекти. Тези резултати разкриват нови възможности за разработването на чипове със свръхвисока производителност. Чрез комбиниране на оптично и аналогово електронно изчисление те постигнаха висока изчислителна ефективност и скорост.
Бяха проведени обширни измервания и проверки, за да се гарантира надеждността на експерименталните данни.
Чипът ACCEL има три основни предимства:
Първо, той осигурява ултрависока производителност – 3000 пъти по-бърз от текущите.
Второ, той има изключително ниска консумация на енергия – движат се фотони вместо електрони, което осигурява енергийна ефективност на системно ниво 4 милиона пъти по-добра в сравнение с настоящите GPU и TPU архитектури. И накрая, ACCEL се позиционира като един от най-енергийно ефективните чипове в световен мащаб, с консумация на енергия, която може да го поддържа за повече от 500 години в сравнение със съществуващите чипове, издържащи само един час. Този пробив представлява нова посока за глобалната индустрия за чипове.