Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 04:06:07

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 767925 пъти)

0 Потребители и 55 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7560 -: Юли 15, 2024, 22:32:21 »
Няма нормален човек който да симпатизира на Тръмп.
Неговото кредо е Америка отново да стане велика и единствена на върха.
Не напразно Путин каза че Байдън е по-добър вариант за РФ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7561 -: Юли 15, 2024, 22:47:34 »
Умопомрачени има много, не е задължително да са го наели, достатъчно е да са го наблюдавали и да не са пречили.
Не знам. Според мен без помощ не става.
Моя вариант е заказчик, некъде по върховете на дем. партия, алтернатива цукалбърг или ка беше тоя другия дето се правеха на велики. Задържително шефчето на охраната от СС. Няма как по друг начин да блокират примерно гражданите забелязали стрелеца или ако някой се присети, че покрива не е обезопасен. И евентуално трети в щата или месната полиция. Абе къф е губернатора на щата?
 
Едно е да искаш,
друго е да можеш,
а трето и четвърто е да го направиш.
« Последна редакция: Юли 15, 2024, 23:08:42 от 66 »

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7562 -: Юли 15, 2024, 23:18:55 »
"Трамп выбрал критикующего помощь Украине сенатора своим вице-президентом
Дональд Трамп выбрал кандидатом в вице-президенты 39-летнего сенатора Вэнса
39-летний Джей Ди Вэнс стал сенатором всего полтора года назад, перед выборами 2016 года он критиковал Трампа, но потом изменил мнение. В последние годы он выступал за прекращение военной помощи Украине"
https://www.rbc.ru/politics/15/07/2024/669574a99a79474524a1fda6?from=from_main_2

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7563 -: Юли 15, 2024, 23:27:02 »
Също ми е интересно как влияе заглушител на точността и далекобойността
Никак.
При стрелба с нормален боеприпас (supersonic) основното е че "разсейва" акустиката и по-трудно да се прецени от къде се стреля (пукота при изтрел е причинен от "sonic boom" на проектила). При стрелба с "subsonic" боеприпас заглушителя "обира" шума от газовете и остава само шума от движението на болта (презареждането). Стрелял съм .308 subsonic с bolt action пушка ... чува се едно "пльок" и толкова ... на 20-30 метра от теб никой няма да разбере, че си стрелял.
« Последна редакция: Юли 15, 2024, 23:39:54 от Дърт Вейдър »
активен участник в Брауновото движение

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7564 -: Юли 15, 2024, 23:40:26 »
Смятам, че куршумът през ухото на Тръмп е изстрелян от скритото профи отдалеч и с опт. прицел.

Нор това го има само в Холивуд.
И никъде другаде.
Даже супер пупер снайпер не може да уцели 1 мм. от еди кое си ухо.
И няма никъде такива профита.
Ама никъде.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7565 -: Юли 15, 2024, 23:46:56 »
Нор това го има само в Холивуд
Той не казва, че е постановка. Тъпака на покрива е бил изтривалка. Профито обаче е нямал късмет... ако е стрелял от голямо разтояние докато проектила стигне целта - главата Тръмпова се завърта достатъчно, че да го избегне.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7566 -: Юли 15, 2024, 23:48:35 »
"Тайбби: Америка скатывается в авторитаризм"
https://smotrim.ru/video/2835759

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7567 -: Юли 15, 2024, 23:58:05 »
Нор това го има само в Холивуд
Той не казва, че е постановка. Тъпака на покрива е бил изтривалка. Профито обаче е нямал късмет... ако е стрелял от голямо разтояние докато проектила стигне целта - главата Тръмпова се завърта достатъчно, че да го избегне.

Ще го повторя пак - Активен AnonimusBG
Jr. Member
**
Коментари: 99
Профил Ел. поща Лично съобщение (Активен)

Re: САЩ
« Отговор #7558 -: Днес в 22:12:21 »
Quote (selected)Промени
Не зная дали съм прав, но според мен е идиот надъхан от медийната пропаганда и елементарна раздолбайщина(извинявам се че е на руски, но не намирам по-точно определение) на охраната.
Другото е вече борба за сензации и съответно кинти.

Нямало е никакви профита, щото ако ги имаше вече щяха да го погребват или поне кремират.
Щото профито няма да стреля в динамичната цел главата на Тръмп, а в тялото му и най-вече в лявата част на гърдите му като по-свястна цел.
А идиотът е чел недочел и даже не си е купил оптически прицел или татко му не си е купил.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4270
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7568 -: Юли 16, 2024, 00:08:33 »
елементарна раздолбайщина(извинявам се че е на руски, но не намирам по-точно определение) на охраната.
Мърлящина, немарливост

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7569 -: Юли 16, 2024, 00:10:52 »


Ако написаното е вярно, то нищо не е ясно.

Атентаторът и  двама снайперисти ?
Тоест втория стрелец снайпера на СС?
Сяма дето не може да обясни защо е дал ПЕТ! изстрела. Това със оборудван снайпер от сто метра, защото позицията му е малко по-близка. Сигурно е мислел че е в игра и стреля по безсмъртен  :smokin: или по-вероятното е имал специални разпореждания.
Ако е бил третия, то въпросите са не- по малко неприятни. Кой е стрелял пет пъти. Как са го проспали ......

Става дума колко пушкала са стреляли изобщо, като оценката е по звука. Доколко може да е точна, иншалла. Имаше снимка със снайперистите-два броя и всеки с ралично пушкало /2+1=3.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7570 -: Юли 16, 2024, 00:11:25 »
елементарна раздолбайщина(извинявам се че е на руски, но не намирам по-точно определение) на охраната.
Мърлящина, немарливост

Благодаря Коле.
Така е, но как да ти кажа на руски има нещо което не мога да го преведа.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7571 -: Юли 16, 2024, 00:24:35 »


Ако написаното е вярно, то нищо не е ясно.

Атентаторът и  двама снайперисти ?
Тоест втория стрелец снайпера на СС?
Сяма дето не може да обясни защо е дал ПЕТ! изстрела. Това със оборудван снайпер от сто метра, защото позицията му е малко по-близка. Сигурно е мислел че е в игра и стреля по безсмъртен  :smokin: или по-вероятното е имал специални разпореждания.
Ако е бил третия, то въпросите са не- по малко неприятни. Кой е стрелял пет пъти. Как са го проспали ......

Става дума колко пушкала са стреляли изобщо, като оценката е по звука. Доколко може да е точна, иншалла. Имаше снимка със снайперистите-два броя и всеки с ралично пушкало /2+1=3.

https://www.tourprom.ru/site_media/images/upload/2024/7/15/news/tramp-pokushenie-3.webp

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7572 -: Юли 16, 2024, 01:07:26 »
Също ми е интересно как влияе заглушител на точността и далекобойността.
Oтрицателно и в 2та случая.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7573 -: Юли 16, 2024, 01:18:11 »
Операция "Страж процветания" провалилась.

Хуситы атаковали очередное торговое судно о побережья Йемена.
Также подтвердили атаку на греческий фрегат "Псара" (греки уверяют, что смогли отбиться от дронов).

Между тем США без лишнего шума снизили уровень поддержки операции "Страж процветания" - корабельная группировка у берегов Йемена сокращена, интенсивность действий кораблей США и НАТО у побережья Йемена резко снизилась. Причина простая - операция "Страж процветания" полностью провалилась не решив ни одной из поставленных задач.

1. Вместо снижения интенсивности атак хуситов - получили увеличение числа этих атак, а также их разнообразия.
2. Вместо снижения решимости хуситов вести войну - добились укрепления решимости и вовлеченности руководства хуситов в эту войну.
3. Вместо усиления безопасности судов у побережья Йемена - получили увеличения опасности для судов связанных с Израилем США и Британией у побережья Йемена.
4. Вместо локализации конфликта у побережья Йемена - получили его разрастание на Индийский Океан и Средиземное море.
5. Вместо защиты Израиля от атак хуситов - получили прилеты ракет и дронов хуситов в Хайфе и Эйлате.
6. Вместо демонстрации мощи АУГ ВМС США - получили трусливое бегство АУГ через Суэцкий канал после возможных прилетов баллистических ракет хуситов.
7. Вместо удобной дистанционной войны - получили "случайно утонуших" моряков и морпехов после атак хуситов.

Таким образом, хуситы и их союзники, полностью сорвали планы США и Израиля. В регионе это видят, поэтому хуситы еще больше укрепили свои позиции. Авторитету США на Ближнем Востоке нанесен еще один мощный удар

https://t.me/boris_rozhin/130141

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4270
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7574 -: Юли 16, 2024, 01:35:43 »
елементарна раздолбайщина(извинявам се че е на руски, но не намирам по-точно определение) на охраната.
Мърлящина, немарливост

Благодаря Коле.
Така е, но как да ти кажа на руски има нещо което не мога да го преведа.
Великий и могучий )))

Много ми е приятно да те чета Анонимус, а когато ми остане малко време ще те питам на лични и за онези вкусни книги. Сега бдя и препрочитам Тютчев...

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7575 -: Юли 16, 2024, 01:47:36 »
Коле питай.
Вече пратих на един от колегите каквото искаше.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7576 -: Юли 16, 2024, 03:58:38 »
най-вече в лявата част на гърдите му като по-свястна цел
Няма да се цели там ако знае, че целта е с противо-куршумна жилетка ... (не че не може, ама специализиран калибър и боеприпас ще е очевидно, че мюрето няма нищо общо)
активен участник в Брауновото движение

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7577 -: Юли 16, 2024, 10:20:24 »
Няма нормален човек който да симпатизира на Тръмп.
Благодаря ти. Току-що разбрах, че си ме квалифицирал като ненормален.
Quote (selected)
Неговото кредо е Америка отново да стане велика и единствена на върха.
Велика – да, единствена – не. В речта си при стъпването си в длъжност той беше казал, че иска да я направи да бъде за за пример. Това е друго. Нямам нищо против да са велики и да са за пример, но не и да се месят навсякъде, което автоматично означава, че не са за пример, защото ако всеки започне да се меси навсякъде, къде ще му излезе краят!
Quote (selected)
Не напразно Путин каза че Байдън е по-добър вариант за РФ.
Той го каза, за да не го обвинят, че симпатизира на Тръмп.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7578 -: Юли 16, 2024, 10:32:41 »
Quote (selected)
Той го каза, за да не го обвинят, че симпатизира на Тръмп.
Едва ли, толкова много грехове са му приписали че един повече няма да му прекърши гърбината.
Тия дни ще избират фонесата за върховен вожд на ЕсЕс.
За нас европейците ще е гадно, но трябва да изпием горчивата чаша до дъно.
За останалият свят ще добре, повече ще затънем.
Същото и с Тръмп/Байдън.
Тръмп може да обърне тенденцията, Байдън ще доразкъса съединението на щатите.
Което е добре за цивилизацията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7579 -: Юли 16, 2024, 10:36:16 »
Също ми е интересно как влияе заглушител на точността и далекобойността
Никак.
При стрелба с нормален боеприпас (supersonic) основното е че "разсейва" акустиката и по-трудно да се прецени от къде се стреля (пукота при изтрел е причинен от "sonic boom" на проектила).
Мисля, че това е само част от пукота, макар и по-голямата част. Защото пукот има и при стрелба с халосни патрони. Между другото, щом куршумът се движи със свръхзвукова скорост, значи и изгорелите барутни газове също се движат със свръхзвукова скорост и точно това причинява пукота и при халосни патрони, прав ли съм? (То и при замахване с камшик има пукот поради свръхзвуковата скорост на края му, че какво остава за стрелба!)
Quote (selected)
При стрелба с "subsonic" боеприпас заглушителя "обира" шума от газовете и остава само шума от движението на болта (презареждането). Стрелял съм .308 subsonic с bolt action пушка ...
На български "bolt action" би трябвало да е "надлъжно плъзгащ се затвор".
Quote (selected)
чува се едно "пльок" и толкова ... на 20-30 метра от теб никой няма да разбере, че си стрелял.
Ама как, дори без заглушител ли? И ако този тип куршум се движи с дозвукова скоровт, то изгорелите газове не се ли движат със свръхзвукова?

(Аз съм лаик в стрелбата – стрелял съм само с въздушна пушка, ловджийска пушка 12-ти калибър, малокалибрена пушка 5,6 мм, "АК-47" и ПМ.)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7580 -: Юли 16, 2024, 10:40:33 »
най-вече в лявата част на гърдите му като по-свястна цел
Няма да се цели там ако знае, че целта е с противо-куршумна жилетка ... (не че не може, ама специализиран калибър и боеприпас ще е очевидно, че мюрето няма нищо общо)
Не само. Първо че стрелецът е странично, а не фронтално. Това се видя ясно когато поразените бяха не в кадър, а някъде много встрани.
Второ с оръжие педерски, пардон натоифски стандарт, което си е малокалибвено е силно рисково, защо? куршума закача неква костичка и заминава на майна си. Тва не е 14 или 12 мм куршум, па дори 7.62мм от добрата стара манлихера, та да мине по права линия през тялото без да го усети. ТОест да стреляш странично и да се вадявяш да попаднеш в сърцето си е лотария. А на мероприятието със сигурност е имало дежурни линейки.
И не на последно място изстрел в главата си е класика. Почти сигуран смъртен изход при попадение. Особено за снайперист.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7581 -: Юли 16, 2024, 10:52:20 »
Quote (selected)
Той го каза, за да не го обвинят, че симпатизира на Тръмп.
Едва ли, толкова много грехове са му приписали че един повече няма да му прекърши гърбината.
Грешно се изразих. Трябваше да напиша "за да не обвинят Тръмп, че Путин му симпатизира".
Quote (selected)
Тръмп може да обърне тенденцията, Байдън ще доразкъса съединението на щатите. Което е добре за цивилизацията.
Разпадът на ядрена държава би бил много опасен както за нейното собствено население, така и за световното (вж развала на СССР – сегашната война в Укрйна, която може да прерасне в ядрена, нямаше да я има без него!).

САЩ трябва да отслабнат достатъчно, за да престанат да се месят навсякъде, да спрат да паразитират върху целия свят и да се съсредоточат върху вътрешните си проблеми. Имат всичко необходимо, за да ги решат и да станат нормална велика страна – хора, ресурси, знания, опит – всичко!
« Последна редакция: Юли 16, 2024, 11:01:03 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7582 -: Юли 16, 2024, 10:57:17 »
Второ с оръжие педерски, пардон натоифски стандарт, което си е малокалибвено е силно рисково, защо?
AR-15 с 5,56 мм патрон може да е малокалибрено оръжие, но АК-74 и всички по-нови АК са с 5,45 мм – още по-малокалибрено! Защо ли?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7583 -: Юли 16, 2024, 11:16:53 »
Не зная дали съм прав,
но според мен е идиот надъхан от медийната пропаганда
и елементарна раздолбайщина на охраната.

Не си.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7584 -: Юли 16, 2024, 11:16:55 »
Второ с оръжие педерски, пардон натоифски стандарт, което си е малокалибвено е силно рисково, защо?
AR-15 с 5,56 мм патрон може да е малокалибрено оръжие, но АК-74 и всички по-нови АК са с 5,45 мм – още по-малокалибрено! Защо ли?
По много и разнообразни причини. Само ще спомена. Примерно Пенико ако желае може подробно.
Първо така оръжието се получава по-леко и компактно.
Освен това така пълнителя при сравними размери съдържа повече боеприпаси.
Освен това снайперска стрелба и бойно поле са съвсем различни случаи. Това което е недостатък в единия случай, отклоняванията на куршума в тялото може да е предимство в другия. 8се пак на бойното поле един убит е по малка щета от ранен (тежко). Убития просто изпада от строя а ранен вади още двама трима. оказване не помощ, евакуация ..... При снайперски изстрел е съвсем различно. Даже бих казал, че снайпериста в общия случай има един изстрел да порази целта. При това смъртоносно
« Последна редакция: Юли 16, 2024, 11:33:51 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7585 -: Юли 16, 2024, 11:19:00 »
Цитат на: buratinob
Няма нормален човек който да симпатизира на Тръмп.

Не претендирам за пълна нормалност  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7586 -: Юли 16, 2024, 11:25:49 »
Понятието "симпатизира" тук е не на мястото си. Защото ако има нещо ненормално в това да симпатизираш на Тръмп, дваж по-ненормално е да не си за Тъмп в надпреварата му с Байдан.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7587 -: Юли 16, 2024, 11:41:14 »
Тва не е 14 или 12 мм куршум, па дори 7.62мм от добрата стара манлихера, та да мине по права линия през тялото без да го усети.
Винаги сме учили, че нашите "Манлихерки" образец 1895 г. са калибър 7,62 мм, но тук пише, че е бил 8 мм!

https://ru.wikipedia.org/wiki/Mannlicher_M1895

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7588 -: Юли 16, 2024, 12:32:56 »
Да харесваш Тръмп е като старата наглосакска мантра:
"Кучи син, но наш кучи син"
С удоволствие ще гледам как един боклук ще размаже друг отпадък.
За съжаление при нас няма да има положителни промени.
Тръмп иска Америка да е велика, без да ровя в тълковен речник го разбирам като по-по-най сравнена с другите низши.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7589 -: Юли 16, 2024, 12:56:42 »
Винаги сме учили, че нашите "Манлихерки" образец 1895 г. са калибър 7,62 мм, но тук пише, че е бил 8 мм!
Служил съм с "Манлихер", със "Симонов" и с "Калашников". За нощни стрелби с "Манлихер" за точна стрелба съм награждаван с три дни домашен отпуск. Никога не съм се интересувал от калибъра. Имам спомен, че нашите оръжейници преработваха стари "Манлихери" в скъпи оръжия за селективен лов.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7590 -: Юли 16, 2024, 16:30:55 »

Винаги сме учили, че нашите "Манлихерки" образец 1895 г. са калибър 7,62 мм, но тук пише, че е бил 8 мм!

Аз си мисля, че това "6" е просто "умствена инерция" идваща от много широко разпоространения калибър 7.62. Защото Манлихер има и вариант 7.92х57 (Маузер). Предполагам за унификация с Маузера.
Най-разпространените обаче са 8х50R и 8x57R (наричани още S и O патрони).

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7591 -: Юли 16, 2024, 16:37:20 »
Коментар на Боян Чуков на неуспешния атентат срещу Тръмп
Quote (selected)
На базата на получената до този момент официална информация за покушението срещу Доналд Тръмп би могло да бъдат направени следните по-важни изводи:

1. Версията, че покушението е постановка, не издържа на фактите. Случайното завъртане на главата на Доналд Тръмп в последния момент го е спасило от сигурна смърт. Куршумът минава на милиметри от слепоочието на Доналд Тръмп. Това не може да бъде постановка.

2. Има основателни подозрения, че Сикрет Сървис (охраната) e замесена в покушението срещу Доналд Тръмп. Да допуснеш стрелец със снайпер на 100-на метра до целта не е пропуск, а съучастие. Да застреляш моментално атентатора е непрофесионално. Необходимо е било да бъде задържан и разпитан. Това също е косвен признак за съучастие на службите за сигурност. Освен че охраната е действала прекалено мудно.

3. Стрелецът е класически тип терорист-единак. Значи е психически болен и няма никаква връзка с евентуални подбудители и организатори на стрелбата. Младеж на 20 години е прекалено лесна жертва на психологически манипулации и прилагане на НЛП технологии. Сценарий, повтарящ убийството на Кенеди.

4. Подбирането на датата на покушението също не е случайно. Точно преди форума на републиканците, на който е трябвало да бъде потвърдена като единствена кандидатурата на Доналд Тръмп за президентските избори.

До изборите има още достатъчно време за да бъде отново организирана стрелба срещу Доналд Тръмп.
Уви, по всичко личи, че ТЕ вече са осъдили Тръмп на смърт и просто търсят начин да изпълнят присъдата. Това се отнася и за Фицо, Орбан и, разбира се, Путин.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7592 -: Юли 16, 2024, 16:37:39 »
Тия дни бях посетен от сектата "свидетели на йехова", агитираха ме за глобално правителство, колко би било хубаво един да ни управлява, мир и любов по целия свят. Бяха полякини.
Ние си ги избрахме!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7593 -: Юли 16, 2024, 16:47:18 »
Служил съм с "Манлихер", със "Симонов" и с "Калашников". За нощни стрелби с "Манлихер" за точна стрелба съм награждаван с три дни домашен отпуск. Никога не съм се интересувал от калибъра. Имам спомен, че нашите оръжейници преработваха стари "Манлихери" в скъпи оръжия за селективен лов.
Горд собственик съм на кавалерийска карабина Манлихер 8х57R. Купих я специално, защото е стигнала до тук от ... България (има си щемпелите и всичко там). Дядо ми е служил в кавалерйския полк в Русе. Има вероятност макар и по-скоро теоретическа да е неговата. :))) Машинката работи безотказно.
Ножът към нея е "автентичният" дядов, донесен от него след уволнението му през 1919 ... внесен тук контрабандно от мен. :0005:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7594 -: Юли 16, 2024, 16:50:12 »
Тия дни бях посетен от сектата "свидетели на йехова", агитираха ме за глобално правителство, колко би било хубаво един да ни управлява, мир и любов по целия свят. Бяха полякини.
Ахаа. Сменили са тактиката значи, защото допреди години бяха все едни младежи от Юта, пратени на "мисия". Сега оутсорсват значи....трябва да се следват съвременните бизнес модели  :0005:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7595 -: Юли 16, 2024, 17:03:55 »
Понятието "симпатизира" тук е не на мястото си. Защото ако има нещо ненормално в това да симпатизираш на Тръмп, дваж по-ненормално е да не си за Тъмп в надпреварата му с Байдан.
Тъжното е, че "световният лидер" (дори да е вече по-скоро на хартия) не може да излъчи 2ма "читави" кандидата. Аз това го заявих още кога се бореха Тръмпа с Килърито и хората ме гледаха като извънземен. Може би "читав" трябва да се идентифицира с "удобен", знам ли? Сега положението е дори по-лошо отпреди, но все пак според мен Дончо е по-малко опасен...Пак стигаме до стария принцип на "по-малкото зло е добро".  :think:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7596 -: Юли 16, 2024, 17:45:55 »
Quote (selected)
но все пак според мен Дончо е по-малко опасен...
Като при нас.
Баце е направо политик титан на фона на простоКиро.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7597 -: Юли 16, 2024, 18:06:41 »
Тва не е 14 или 12 мм куршум, па дори 7.62мм от добрата стара манлихера, та да мине по права линия през тялото без да го усети.
Винаги сме учили, че нашите "Манлихерки" образец 1895 г. са калибър 7,62 мм, но тук пише, че е бил 8 мм!

https://ru.wikipedia.org/wiki/Mannlicher_M1895
Тозш която съм държал в ръка беше 7.62
Всъщност куршумът е същия като при калашников. По голяма е гилзата. По-дълга цев, висока начална скорост и обхват на поражение.
 
Quote (selected)
но все пак според мен Дончо е по-малко опасен...
Като при нас.
Баце е направо политик титан на фона на простоКиро.
Ти почна направо като Душко Добродушков.  :m1273:
МАйтапя се
« Последна редакция: Юли 16, 2024, 18:13:47 от 66 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7598 -: Юли 16, 2024, 18:24:48 »
Тва не е 14 или 12 мм куршум, па дори 7.62мм от добрата стара манлихера, та да мине по права линия през тялото без да го усети.
Винаги сме учили, че нашите "Манлихерки" образец 1895 г. са калибър 7,62 мм, но тук пише, че е бил 8 мм!
https://ru.wikipedia.org/wiki/Mannlicher_M1895
Тозш която съм държал в ръка беше 7.62
Всъщност куршумът е същия като при калашников. По голяма е гилзата. По-дълга цев, висока начална скорост и обхват на поражение.
Ама това същият модел ли е, образец 1895 г.? И ако е така, как си сигурен, че е била 7,62, а не 8 мм? Измервал ли си диаметъра на куршума?

Тук има много подробни данни за историята на тази легендарна пушка: https://armymedia.bg/2018/04/13/с-манлихер-в-ръце-българският-войн/
« Последна редакция: Юли 16, 2024, 18:31:28 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7599 -: Юли 16, 2024, 18:27:06 »
Quote (selected)
МАйтапя се
И аз, ама повече ми се плаче.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7600 -: Юли 16, 2024, 19:16:46 »
Тръмп иска САЩ да са фърст, но не и с цената на тежка война.
Демонократите са съгласни светът да бъде унищожен, ако не стане на тяхното.
А тяхното е омраза към всичко естествено, и умишленото му извращаване.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7601 -: Юли 16, 2024, 19:26:01 »
Нещо не мога да си представя САЩ фърст като рицари на доброто, с добри дела вместо с огън и меч.
Носители на мир и благоденствие по света посредством 800 боенни бази.
Не мога!
Аз толкова не мога да изпия....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7602 -: Юли 16, 2024, 19:29:18 »
Много хубава реч и интервю на Тъкър Карлсън, обяснява, че това са нечовеци, понеже хората искат мир и обикновени човешки неща, плъзга се и не за сефте по езотериката и надчовешките сили. Възхищава се от борбеността и духа на Тръмп.
Мъск пък всеки месец ще му дава по 45 млн долара за кампанията.
То затова не може да се излъчат и други кандидати, щото и там системата е парична.
https://www.youtube.com/watch?v=LhibtsGTB2I
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7603 -: Юли 16, 2024, 19:33:30 »
Носители на мир и благоденствие по света посредством 800 боенни бази.
Базите ще трябва да бъдат сериозно съкратени. Изглежда ти невъзможно? Колко други неща, дето изглеждаха невъзможни, станаха...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7604 -: Юли 16, 2024, 19:42:55 »
Сериозна редукция?
Колко сериозна на 400?
При предното си президентстване Тръмп заповяда на "съюзниците" да дават поне 2% от бюджета си за военни цели, предимно да купуват американски чертежи.
Сега дали няма да вдигне мизата на 4 или 5?
Искам да кажа че в моите очи проблем не е Байдън, Тръмп, Клинтън или оня мургавия.
Голямата беля е наглосакския манталитет, докато го има и имат възможност да го налагат като върховно благо ще е така.
Всякакви вариации са само прах в очите на околните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7605 -: Юли 16, 2024, 19:45:05 »
По много и разнообразни причини
Само да допълня: Всички автоматични оръжия са предназначени за близък (градски) бой. Преимуществата на малкия калибър са: тегло на пушката, обем на боеприпасите, скорост на проектила, темп на стрелба. Спорно е дали следващите са острицателни качества: проектила лесно се отклонява или спира (дулната енергия е основно базирана на скоростта). Полицията ползва .308 (7,62).
активен участник в Брауновото движение

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7606 -: Юли 16, 2024, 19:45:17 »
Цитат на: kаily
Тъкър Карлсън обяснява, че това са нечовеци, понеже хората искат мир и обикновени човешки неща,
плъзга се и не за сефте по езотериката и надчовешките сили.

Именно нечовешки сили са обладали върхушката на сащските демократи и техните слуги - върхушката на ЕС. Затова мразят всичко естествено, защото е създадено от Бог. А те са неспособни да създават, могат само да изкривяват естественото.

Друга нечовешка сила (добра - Бог) не позволява ужасните им планове да се сбъднат преждевременно.

Демоните беснеят, защото знаят, че им остава малко време.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7607 -: Юли 16, 2024, 19:46:35 »
800-те бази ще продължават да си стоят. Идеята на Тръмп е, да се финансират от правителствата на съответната държава, на която се намират. Затова Тръмп толкова държеше натовските държави да си увеличат процента за военни нужди.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7608 -: Юли 16, 2024, 20:07:39 »
Цитат на: noooo
800-те бази ще продължават да си стоят.

Абе ще стоят, стоят, пък ще почнат да се "оптимизират". Както Райхът е "оптимизирал" фронта срещу СССР през 1944.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7609 -: Юли 16, 2024, 20:13:48 »
Една в Нигер вече даде фира.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7610 -: Юли 16, 2024, 20:29:09 »
По много и разнообразни причини
Само да допълня: Всички автоматични оръжия са предназначени за близък (градски) бой. Преимуществата на малкия калибър са: тегло на пушката, обем на боеприпасите, скорост на проектила, темп на стрелба. Спорно е дали следващите са острицателни качества: проектила лесно се отклонява или спира (дулната енергия е основно базирана на скоростта). Полицията ползва .308 (7,62).
Това горе и казаното по-преди от 66 е вярно. Следствие от новите "разбирания" за водене на военни действия. Оказва се, че при сегашната военна техника 'Личното' оръжие вече не е основното средство за поразяване живата сила на противника. Базира се най-напред на опита от Виетнамската война. Установили са, че е по-ефективно войската да носи по-леко, но по-скорострелно оръжие с повече муниции. За самоотбрана и "зачистване". Има предимства в близкия бой (close quarter combat): по-малки габарити, по високо огнево насищане, там където "изрядното" прицелване по-често е невъзможно. Куршумът лесно се отклонява, обаче това носи "предимства": Там където класиката 7.62 ще продупчи като свредло и ще замине, 5.56 ще се мята като коте в чувал. Има примери където влиза да речем в рамото и се е спира в областта на кръста. Всичко на пътя му е помляно. Между другото това е основната причина руснаците да заместят ТТ-то с ПМ.
Никой не е изоставил 7.62, а и не вярвам скоро някой да го направи. 7.62 х 51 Нато и 7.62 х 54R Русия са основния калибър за огнева поддържка на пехотата. Леки картечници, тактически снайпери (700-800 м) и пр.
С калибрите е като с колите: Има много и най-различни. Всяка си има и преимущества, но и недостатъци. Важното е да определиш, кое от всичките ти върши най-добра работа (приемаме, че парите не са проблем).

До Лъчо: 5.45 е руския "отговор" на натовското 5.56.

Бягам бързо, че ще ме погнат за офтопик. :0005:

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7611 -: Юли 16, 2024, 20:32:25 »
Една в Нигер вече даде фира.
Русия и Китай се оказаха по-силни в Нигер. В многополюсния свят е така. Но те, сами, едва ли ще съкращават базите си.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7612 -: Юли 16, 2024, 21:58:29 »
800-те бази ще продължават да си стоят. Идеята на Тръмп е, да се финансират от правителствата на съответната държава, на която се намират. Затова Тръмп толкова държеше натовските държави да си увеличат процента за военни нужди.
Е, и ако базата не може да се финансира от съответната държава (идея, подобна на "диш-хакъ"!), то тогава какво? Няма ли да я закрият?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7613 -: Юли 16, 2024, 22:03:28 »
Само да допълня: Всички автоматични оръжия са предназначени за близък (градски) бой. Преимуществата на малкия калибър са: тегло на пушката, обем на боеприпасите, скорост на проектила, темп на стрелба. Спорно е дали следващите са отрицателни качества: проектила лесно се отклонява или спира (дулната енергия е основно базирана на скоростта). Полицията ползва .308 (7,62).
0,308" = 7,8232 мм. 7,62 мм = 0,3".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #7614 -: Юли 16, 2024, 22:07:41 »
Там където класиката 7.62 ще продупчи като свредло и ще замине, 5.56 ще се мята като коте в чувал. Има примери където влиза да речем в рамото и се е спира в областта на кръста. Всичко на пътя му е помляно.
Това не са ли по-скоро децентрираните куршуми? (Тези с изместен център на тежестта, за които съм чувал, когато съм бил запас.)
« Последна редакция: Юли 16, 2024, 22:13:40 от lucho »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7615 -: Юли 16, 2024, 22:52:08 »
Там където класиката 7.62 ще продупчи като свредло и ще замине, 5.56 ще се мята като коте в чувал. Има примери където влиза да речем в рамото и се е спира в областта на кръста. Всичко на пътя му е помляно.
Това не са ли по-скоро децентрираните куршуми? (Тези с изместен център на тежестта, за които съм чувал, когато съм бил запас.)
Не са. Говорим за муниция, която притежава подобни качества "естествено". Както "Старият Вейдър" е споменал, тя има много висока скорост. Масата обаче е малка, т.е. "стабилността" на полета е ниска. Дори и най-малкото съпротивление причинява отклонение от зададената траектория. Поради скоростта куршумът продължава да лети по нова и непредвидима линия ...премятайки се. Мунициите с изместен център на тежестта са силно "нелегални" тук. Та 5.56 е както се дума около мен "2 в 1" - хем легално, хем силно гадно.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1342
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7616 -: Юли 16, 2024, 22:53:20 »
Няма нормален човек който да симпатизира на Тръмп.
Моля, моля, без лични обиди  :))) :0005:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7617 -: Юли 16, 2024, 23:29:07 »
Това не са ли по-скоро децентрираните куршуми? (Тези с изместен център на тежестта, за които съм чувал, когато съм бил запас.)
Не само. Пример споменатия Макаров. 9мм,но формата на курщума при попадение предизвиква отклонения и въртене, въпреки че не е с изместен център на тежестта.
 А иначе замалокалигрените оръжия висока скорост само съвсем в началото при излизане от дулото.
 
А иначе в градска среда аз като традиционалист бих взел добрия стар калашников. Никакъв шанс да засече, викока плътност на огъня и мощ при попадение. С четири пълнителя с куршуми с тефлонова обвивка, че нещо напоследък много станаха тарикатите. Оптиката е бонус.
Кевларов костюм и маска и почти терминатор.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7618 -: Юли 17, 2024, 00:13:43 »
Мръсотийките почнаха   :angryfire:

Разузнаването: Разкрити са плановете на Иран за убийство на Доналд Тръмп

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/other/geheimdienst-mord-pl%C3%A4ne-des-iran-gegen-donald-trump-aufgedeckt/ar-BB1q6iaF?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=c883577827ae42fea627002492a27a10&ei=6

Според Хазин втори опит за убийство на Тръмп нямало да има , понеже тогава теорията за стрелецът случайник няма как да се крепи, ще мирише на заговор.
Аз мисля, че с иранската версия сега  се създава мегдан за още един опит под чужд флаг.  :think:


Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2642
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #7619 -: Юли 17, 2024, 00:26:41 »
След като украинската група загнездила се в държавното ИМ управление понастоящем (Блинкен и кохорта) е все още активна, може да се приеме с голяма вероятност, че Атентата онзи ден е за премахването на опцията Тръмп да спре париците за Волдемарчо и Бойно поле "Украйна". Няма никой друг с по-висок процент ИНТЕРЕСИ, та да разкара Тръмп. Каквото и да коства това.

Интересно, че никой друг не се сеща за такъв един вариант... :smokin: