Не, титане на правната мисла. Обяснявам нещо, което е ясно на всеки. Указът слиза в сила с обнародването му,
Ский са, Маринко №2. Нема кво да ми обясняваш! Законите влизат в сила от датата на обнародването им. Президентските укази не са нормативни актове. Президентските укази влизат в сила от датата на издаване. Демек подписване. Чат ли си? Датата 12 май е техническо предаване на властта. Министрите са министри от момента на подписване на указа. И не влизай в правни спорове с мен, че и гуглето няма да ти помогне.
Приемам забележката, но не тя е предмет на спора ни, нали правнико?
1/Указът за назначаване на служебното правителство зависи от това, кога е приподписан, ако трябва да сме точни. Но това няма значение.
2/ Президентът в своя указ е посочил от кога е това служебно правителство. Не иде реч за "техническо предаване на властта". Имаш ясно посочена дата за началото на дейността на служебното правителство: това е 12 май.
3/Няма как при това условие , Петков да е бил министър на 11 май. Просто няма как. Както и на 11 май премиер е Борисов, а не Янев.
По същия начин , щом са определени избори на конкретна дата в указа на президента, те се състоят на тази дата, не в деня преди или след това и това не е "технически въпрос". Имаш ясен документ - няма значение дали е нормативен акт, дали е договор, дали е споразумение (напр. за капитулацията на Германия) или нещо друго. Там ясно е посочено времето, кога настъпва събитието. В президентския указ това я 12 май.
=> на 11 май все още старото правителство изпълнява функциите си:
Един пример:
http://www.rzi-dobrich.org/385-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81ЗАПОВЕД НА МИНИСТЪРА НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО ПРОФ. Д-Р КОСТАДИН АНГЕЛОВ ВЪВ ВРЪЗКА С ПРОТИВОЕПИДЕМИЧНИТЕ МЕРКИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ РД-01-341/
11.05.21 Г.