Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 04:02:21

Автор Тема: Франция  (Прочетена 88492 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #840 -: Юли 01, 2024, 09:44:32 »
Е да, ама то левите им дишат във врата, ще вземат пък те да докарат мнозинство.
Има ли мегдан леви и републиканци да се коалират?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #841 -: Юли 01, 2024, 10:13:13 »
Хахах, гледайте какво пишат РИА

По результатам первого тура парламентских выборов от "Нацобъединения" избрались 39 депутатов, от "Нового народного фронта" — 32 депутата, от коалиции Макрона — два депутата, от "Республиканцев" — один депутат, от других партий — два депутата.

Това изобщо не знам как се върти, обаче ми харесва. Навремето Буратино питаше какво трябва да правим, че да стане като във Франция, жълти жилетки ли.
Ми не баш, обяснявах аз сложната френска система. И пак не я разбирам съвсем. А имайте предвид, че има и две камари, не помня баш, ама се избираха и сменяваха 1/3 от представителите през две години. Няма циментирано положение като у нас. И сега ето подробности още.
Для победы в первом туре кандидатам было необходимо набрать более 50%, при этом число голосов должно составлять минимум 25% от общего количества зарегистрированных в округе избирателей.

И сега ето явно как имаме вече 2 избрани депутата, от партии, които изобщо не са минали % бариера.

А Макрон с 20% има само два депутата, колкото и ония, де изобщо не влизат.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #842 -: Юли 01, 2024, 10:25:25 »
От 577 места са заети 76 дотук, 501 ще се напълнят на втория тур. Влизат и хора, чиито коалиции са под бариерата, коалиция с 20% вкарва само 2...
Па после на нас що не ни върви с управляващите. Системата така е направена. Неслучайно все сравнявам френската с българската като космически кораб с волска каруца.
Пиа се в задачката ония, де коваха системата, с какъв КИ са били.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #843 -: Юли 01, 2024, 10:51:02 »
Кайле, настойчиво ти препоръчвам да се информираш по френските събития от френски източници.Тая сутрин картата е тази.  https://www.lemonde.fr/les-decodeurs/article/2024/07/01/la-carte-des-resultats-des-legislatives-au-premier-tour-et-le-tableau-des-candidats-qualifies_6245574_4355771.html  Могат ли да се обединят всички боклуци заедно ? Разбира се ! Българският опит също го потвърждава че могат... Но аз си дадох прогнозата. Макрон няма за цел да управляв заедно с невменяемия Меланшон и бандата комунисти, троцкисти, социалисти, глюксмановци и проч. около него. Макрон има за цел да покаже че личната му партия "Ренесанс" не е мъртва, и с надписване на резултатите си го "доказва". И второто , по-важното, да подлива още от сега вода на РН и Жордан Бардела за президентските избори 2027 !  Докато троцкистът Меланшон иска пълен хаос, щото троцкистите и ленинистите не могат да докапат властта , ако няма хаос и гражданска война, то Макрон иска "дирижиран хаос", където "диригентът" да бъде естствено ТОЙ. За мен Макрон е съгласувал тази си стратегия с ОНИЯ , които му дърпат конците. И я преведе в изпълнение. Точно за това шокира всички - и опонентите си , и "своите си" хора , като назначи тези извънредни избори !  Макрон е гад, но не е глупав !

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #844 -: Юли 01, 2024, 11:13:28 »
Ами аз ви бях пуснал Елена Кондратиева и тя предказа точно този сценарий - хаос управляван от Макрон. Това още десетина дни преди изборите.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #845 -: Юли 01, 2024, 11:18:19 »
Е да де, ама все пак е изумително как с 20% печели само 2 гласа, колкото и тия, де изобщо не влизат.
И е, виж, десните са с 297 първи места. Ще видим.
И, Фют, с тоя резултат малко трудно ще управлява според мен.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #846 -: Юли 01, 2024, 12:08:53 »
Снощното изявление на Ерик Земур  https://www.youtube.com/watch?v=XhtTHbuZgJE  "... Щастлив съм, да се събудя французин... Безусловна подкрепа за десните ! ... При никакакви обстоятелства да не се гласува за кандидати на Меланшон ! Меланшон е един конгломерат който мрази Франция ! Те искат мигранти, които да ни залеят и да ни ПОДМЕНЯТ ! Те искат да ни ислямизират ! ...От другия ден след победата, нашият глас ще се чува и в Европарламента, и във френските училища !"  :smokin:

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #847 -: Юли 01, 2024, 12:31:18 »
Учудвам се как Велика Франция допусна да стане доминион на англосаксите.
За нас е "естествено" - турци, гърци, германци, руснаци, евроатлантици - всякакви сме били! В прогимназията учих френски - все още нивото на река Дунав се съобщаваше на френски; в техникума учих немски - все още немският се смяташе за техническия език; в Морското училище и на частни уроци учих английски - не само, че е морски език, а и главен международен такъв; племенницата ми завърши китайска филология в Швеция; а внучките ми учат в китайско училище в Канада...
Тъй върви светът!
Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
« Последна редакция: Юли 01, 2024, 12:58:54 от Zmeja »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #848 -: Юли 01, 2024, 12:46:09 »
Я кажи кои са да излизане от ЕС?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #849 -: Юли 01, 2024, 13:12:41 »
Quote (selected)
Учудвам се как Велика Франция допусна да стане доминион на англосаксите.
Е, ся това е христоматиен епизод и хич не е от вчера. Краят на ПСВ , Версай ! Победителките (Антантата) са се събрали представители от целия свят - британци, канадци, американци, индийци, африканци всякакви, австралийци и новозеландци ... разкарват се доволни със чаши в ръка и си контактуват ... и о ! УЖАС за френските делегати ! До тогава 18-ти, 19 -ти век, единственият език в международната дипломация е бил Френския език ! Навсякъде като международен език са говорели френски ! Това е било задължително и негласно, а сега упс ! Огромното мнозинство присъстващи си говорят на английски ! Британци, американци, англоговорящите колонии - тихомълком детронират Франция ! Французите осъзнават, че вече са втора цигулка след англосаксите ! И как не след като британци се бият на френска територия за да спасят Франция ? А в края на войната дебаркира и генерал Пършинг и американците за пръв път стъпват на френска територия...Нататък историята се знае добре. Но е факт, че Франция става зависима от англосаксите с края на ПСВ.   
Quote (selected)
Я кажи кои са да излизане от ЕС?
Десните партии смекчиха анти-европейската риторика и оставиха назад ФРЕКЗИТ. Не само Льо Пен, но дори и Земур с "Реконкет" не са за безусловно напускане на ЕС (Франция честно казано, колкото ще спечели, толкова и ще загуби от пълен ФРЕКЗИТ.) Земур говори за "по-малко ЕС", десните искат намаляне на брюкселската бюрокрация, на милиардите които потъват за тия паразити, на отчет за какво се дават парите... Пълен и безусловен ФРЕКЗИТ остана само в програмите на по-малките партии като "Патриоти" на Филипо и UPR на Франсуа Аселино.А как стои въпроса с ФРЕКЗИТ сред леваците - хабер си нямам ! Меланшон скандира за излизане от НАТО и има аргументи, няма африканска или ислямска страна, членка на НАТО. Той иска да направи Франция точно такава страна, така че е логично да е против НАТО. :t9409:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #850 -: Юли 01, 2024, 15:27:40 »
Цитат на: Muktata
няма африканска или ислямска страна, членка на НАТО

Какви феерии ще гледаш само в най-близко бъдеще  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #851 -: Юли 01, 2024, 15:47:02 »
Цитат на: Muktata
няма африканска или ислямска страна, членка на НАТО

Какви феерии ще гледаш само в най-близко бъдеще  :i_laughing:
Кой го казва и от къде !  :i_laughing: :i_laughing:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #852 -: Юли 01, 2024, 15:57:01 »
АЗ го казвам. От фотьойла си :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #853 -: Юли 01, 2024, 15:58:50 »
Меланшон скандира за излизане от НАТО и има аргументи, няма африканска или ислямска страна, членка на НАТО.
Някои Турция за нищо я имат (нямат!?)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #854 -: Юли 01, 2024, 19:27:22 »
Quote (selected)
Неслучайно все сравнявам френската с българската като космически кораб с волска каруца.
Права си Кайле!
Френската е като талига, даже вол няма.
Няма що да се чудите че с 20% или под избирателната граница има равен брой депутати.
Ако ви трябва дефиниция за купен вот, voilà - мажоритарни избори.
По референдумите инициирани от балет Магаданск имаше математичски обосновки как с 30% можеш да вземеш и 2/3 от депутатските места мажоритарно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #855 -: Юли 01, 2024, 19:32:09 »
Quote (selected)
Две българки на път за парламента във Франция от партията на Льо Пен
Това са Славка Михайлова и Иванка Димитрова
https://www.vesti.bg/bulgaria/dve-bylgarki-na-pyt-za-parlamenta-vyv-franciia-ot-partiiata-na-lio-pen-6202548
Кеф!
Две "българки" в националистическата партия на Франция.
Бе верно разправяше Желю че ние сме парле ( или пърле беше ) ву франсе. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #856 -: Юли 01, 2024, 20:35:29 »
Е да де, ама все пак е изумително как с 20% печели само 2 гласа, колкото и тия, де изобщо не влизат.
И е, виж, десните са с 297 първи места. Ще видим.
И, Фют, с тоя резултат малко трудно ще управлява според мен.

Кайли, ей за това става дума,а не затова кой колко места има.

Во Франции начались массовые беспорядки после успеха правых на выборах

Первоисточник публикации: https://politikus.info/events/162075-vo-francii-nachalis-massovye-besporyadki-posle-uspeha-pravyh-na-vyborah.html
Politikus.info

Преди няколко дена ми се мярна по СМИтата Daniel Kohn-Bendit aka "Dany le Rouge". Kойто помни Париж 68, знае за какво става дума. Ей за това говори Кондратьева.
« Последна редакция: Юли 01, 2024, 21:28:42 от Фют »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #857 -: Юли 01, 2024, 21:44:08 »
Ей, големи гадове излезоха тези от "Osenat". Точно сега ли намериха да  продават. Това черен  хумор ли е или само намек? :giggie:


AFP

 Пистолетите на Наполеон се продават на търг във Франция

...След поражението си във френската кампания Наполеон е бил толкова депресиран, че е искал да се самоубие с оръжията, заяви аукционерът Жан-Пиер Осенат пред агенция АФП. "Но неговият оръженосец премахнал барута." Вместо това френският император взел отрова, повърнал и оцелял при този опит за самоубийство...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #858 -: Юли 02, 2024, 13:13:16 »
185 кандидата са се отказали от втори тур, 60 макрониста и двойно повече леви са се отказали да се борят от трето място. Досега.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #859 -: Юли 02, 2024, 13:32:47 »
185 кандидата са се отказали от втори тур, 60 макрониста и двойно повече леви са се отказали да се борят от трето място. Досега.
Дай разбивка по региони. Ако това са трилотажи - дали не си подават топката, макронисти с гошове ? Интересно ми е балотажа в Корез, там Олан води с малко на РН, трети май са Репюбликен. Дали последните, както е логично, ще "прелеят" към РН, или ще играя ...вачка на националистите ?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #860 -: Юли 02, 2024, 19:03:30 »
Законодателни избори през 2024 г.: в случай на относително мнозинство Националното събрание предлага хипотезата за съюзи със съвместими депутати Националното събрание, чрез гласа на Марин льо Пен, предлага стратегии за съюз с депутати от други партии за постигане на абсолютно мнозинство в края на втория тур на законодателните избори.

Мукта, не знам къде го и видех.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #861 -: Юли 02, 2024, 19:58:56 »
Цитат на: kаily
Националното събрание

Пиши "Национален Сбор (или Съюз, или нещо подобно), защото така се бърка с институцията
Народно Събрание.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #862 -: Юли 02, 2024, 20:15:51 »
Гугъл преводач, да не мислиш, че на ръка ще го превеждам
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #863 -: Юли 02, 2024, 21:58:30 »
Ето тук са оттеглилите си, на прелитащ поглед са третите
https://www.francetvinfo.fr/elections/legislatives/infographies-legislatives-2024-211-candidats-se-sont-desistes-pour-faire-barrage-au-rn-au-second-tour-selon-notre-decompte_6640605.html


210 са се оттеглили, остават 94
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #864 -: Юли 07, 2024, 19:20:12 »
Изборите у френско приключиха.
Чекаме резултат или резил.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #865 -: Юли 07, 2024, 20:08:16 »
20ч
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #866 -: Юли 07, 2024, 21:15:26 »
CNN очаква левият Нов народен фронт да спечели, но да видим.
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #867 -: Юли 07, 2024, 21:16:37 »
Във Франция май предварителното публикуване на "временни" резултати, докато изборите още са в ход, е забранено, а? (То не че и у нас не е, но това не пречи да го правят.)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #868 -: Юли 07, 2024, 21:20:56 »
Левите спечелиха, на второ място е президентина, Льо Пен е трета.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #869 -: Юли 07, 2024, 21:22:45 »
Леви de 172 à 192 sièges
макронисти de 150 à 170 sièges
Десни de 132 à 152 sièges
Републиканци de 57 à 67 sièges

Към 8ч
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #870 -: Юли 07, 2024, 21:22:49 »
Резултатът не е изненадващ. Това са мажоритарните избори, дето Слави иска да вкара у нас.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #871 -: Юли 07, 2024, 21:25:44 »
Левите, които не са никакви леви! Но не се учудвам, вчера ви пуснах да четете книга безпатно, който я прочете, ще разбере защо плебса гласува тъпо.

Квинтенсенцията е: Човекът е умен, тълпата е глупава!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #872 -: Юли 07, 2024, 21:29:18 »
Не съм и очаквал друго, елитът си е "оплел кошницата предварително" и "не си оставя магарето в калта".

Па вие си мечтайте, с избори да катурнете богатите. Нали точно богатите са измислили"демократичните избори"!?

 :too_funny-1052:
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #873 -: Юли 07, 2024, 21:29:48 »
Щото ако не бяха мажоритарни, щяха да спечелят кои? И как?
Говорят за покупателната способност, която пада в последните години, за равенство, бедност, за увеличената пенсионна възраст и пр.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #874 -: Юли 07, 2024, 21:36:05 »
Квинтенсенцията е: Човекът е умен, тълпата е глупава!
Да припомня нещо, което съм цитирал тук преди година и нещо:
Цитат на: Johan Huizinga
Zoo fel en bont was het leven, zoo verdroeg het den geur van bloed en rozen dooreen. Tusschen helsche benauwingen en de kinderlijkste pret, tusschen gruwelijke hardvochtigheid en snikkende verteedering slingert het als een reus met een kinderhoofd. Tusschen de volstrekte verzaking van alle wereldsche vreugde en een waanzinnige gehechtheid aan goed en genot, tusschen duisteren haat en de meest goedlachsche goedmoedigheid leeft het volk in uitersten.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #875 -: Юли 07, 2024, 21:43:54 »
Щото ако не бяха мажоритарни, щяха да спечелят кои? И как?
Проблемът е, че при мажоритарни избори (теоретично) може да гласуват за теб 49,99% и да нямаш нито един депутат. Днес какво се получи във Франция? За Льо Пен гласуват 32% (най-много) избиратели, а ще има колко депутати от парламента? 32% ли?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #876 -: Юли 07, 2024, 22:05:22 »
Те гласуват за хора, за депутати. Аз така го разбирам. Имаш 10 области и в 5 от тях твоите хора печелят, значи имаш 5 депутата и съответно 50%.
Предполагам, че на първи тур се броят общо гласовете на спечелилите и на неспечелилите. На втори тур който е избран, той и печели процентите.  Десните са имали 32% на първи тур, обаче тия 32% са от спечелилите 39 кандидата и кандидатите на второ и нататък места, които обаче не са спечелили, а отиват на втори тур.
Ако ми е вярна теорията, сега окончателно ще има толкова кандидата, колкото и процента.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #877 -: Юли 07, 2024, 22:21:31 »
И там всички са спечелили, споко. Льо Пен печели, щото депутатите растат, гейчето печели, щото имат три пъти повече депутати, отколкото са им предвиждали социолозите....
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #878 -: Юли 07, 2024, 22:32:31 »
Левите спечелиха, на второ място е президентина, Льо Пен е трета.

Т.е. тези които като % имат най-голяма подкрепа духат супата.
Това ти го ти писах оня ден когато ни препоръчваше френската изборна система.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #879 -: Юли 07, 2024, 22:39:22 »
Т.е. прочети какво писах по-горе и да изчакаме, освен ако не искаш ти да се разровиш по мажоритарната им система.
Сестрата на льо Пен е загубила също.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #880 -: Юли 07, 2024, 22:50:00 »
Т.е. прочети какво писах по-горе и да изчакаме, освен ако не искаш ти да се разровиш по мажоритарната им система.
Сестрата на льо Пен е загубила също.

Това нищо не променя.
Французите дават % на Льо Пен, а печели Меланшон който  май сам още не може да повярва че е спечелил.
Много обективно така да се каже.
Държа да кажа че ми е все тая кой е спечелил.
Става въпрос за адекватност на изборната система която би трябвало да отразява обективно настоенията на обществото.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #881 -: Юли 07, 2024, 22:57:52 »
Французите дават % на десните НА ПЪРВИЯ ТУР, на втория май си го взимат. Считай го като втория акъл на французите. Така предполагам.
Т.е. една мажоритарна система в никакъв случай не отменя пропорциите, зависи как е направена. Не знам как е в Англия, там е явно много шашава, ще видим как е във Франция.
Но система, при която процентите ти се смятат наспоред относителния брой на избраните мажоритарно депутати кое й е лошото.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #882 -: Юли 07, 2024, 23:18:01 »
Французите дават % на десните НА ПЪРВИЯ ТУР, на втория май си го взимат. Считай го като втория акъл на французите. Така предполагам.
Т.е. една мажоритарна система в никакъв случай не отменя пропорциите, зависи как е направена. Не знам как е в Англия, там е явно много шашава, ще видим как е във Франция.
Но система, при която процентите ти се смятат наспоред относителния брой на избраните мажоритарно депутати кое й е лошото.

Оправяйте се.
Но е пълна глупост партията с най голяма подкрепа с разни позволени трикове да и́ таковат мамата.
При мен общо взето това значи че ме лъжат.
Но щом на вас ви харесва нека да е Vive la France.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #883 -: Юли 08, 2024, 00:13:32 »
Малко ала-бала с бюлетините и битият - бит ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #884 -: Юли 08, 2024, 00:22:23 »
Не съм очаквала чак пък толкова да не разбираш.
На първия тур се шмугва герб с 40 депутата, Кирчо с няколко, ДПС, БСП, величие, итн, мания... На втория тур вече имаш поизчистена картинка и правиш наново сметки. Така че гласуваш за друг. След като знаеш кои влизат.
Ама не, трябва да те излъжат още на първия, за да не са те излъгали.
И изобщо, хем не гласуваш, хем са те излъгали.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #885 -: Юли 08, 2024, 00:28:28 »
Малко ала-бала с бюлетините и битият - бит ...

Като навсякъде в т.н. свободен свят.
Но нека си вярват че те са солта на земята.
Знаем за Стокхолмсия синдром.
Нашите гастабайтери на Запад са типичен пример за това.
Зная че сега ще ме нападнат успелите български мигранти.
И кво от това.
Сега ще ми докажат че в България не са могли да се реализират.
Вярвам ви. Но имам един въпрос вие замисляхте ли се някога що сте толкова умни?
Според мен щото остатъците от онази мразена от вас комунистическа образователна система ви направи такива умни.
А това което сега го имаме е някаква пародия на някаква образователна система.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #886 -: Юли 08, 2024, 00:32:02 »
Айде с ябълки и круши като в детската градина.
 
Имаш трш района с по 100 избиратели. и три партии А, B, C
Разпределението на гласовете е
   а   в   с
100  0   0
33   34  33
33   34  33
за трите района
Партия А има един депутат при 166 гласа
Партия В двама при 68 гласа
Партия С 0 при 66 гласа.
 
И тва се опитват да пробутат слафчу и дебилния тошко и хвали кайлито :smokin:

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #887 -: Юли 08, 2024, 00:33:09 »
Не съм очаквала чак пък толкова да не разбираш.
На първия тур се шмугва герб с 40 депутата, Кирчо с няколко, ДПС, БСП, величие, итн, мания... На втория тур вече имаш поизчистена картинка и правиш наново сметки. Така че гласуваш за друг. След като знаеш кои влизат.
Ама не, трябва да те излъжат още на първия, за да не са те излъгали.
И изобщо, хем не гласуваш, хем са те излъгали.

Ако можеш дай все пак някаква социология с % за всичките.
Иначе е както писах еди кой си има най-много проценти, но най-малко депутати в Генералните щати,
Получава се много демократично така да се каже.
Но щом ви харесва нека да е така.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #888 -: Юли 08, 2024, 00:48:03 »
"Франция е съшита от миграцията!" "Франция на мигрантите!" "Франция ни принадлежи!" - https://svobodnoslovo.eu/mrezhata/franciya-e-sashita-ot-migraciyata-franciya-na-migrantite-franciya-ni-prinadlezhi/137718

Не зная?
Как е Кайли?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #889 -: Юли 08, 2024, 00:54:21 »
Скоро тахарушът ще бъде обявен за прекрасен прогресивен сплотяващ национален обичай.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #890 -: Юли 08, 2024, 01:48:52 »
.....

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #891 -: Юли 08, 2024, 02:11:05 »
Ха ха.
Оказва се че може да се печели и без машинки ако имаш нужната избирателна система.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #892 -: Юли 08, 2024, 07:35:42 »
Quote (selected)
Французите спънаха Льо Пен
Крайната десница се нареди трета на втория тур, след като победи на първия тур
...
Избирателната активност достигна 67,1% към 20:00 ч., което е с повече от 20% на втория тур на гласуването през 2022 г., съобщиха от Министерството на вътрешните работи. Това е най-високото ниво на избирателна активност от парламентарните избори през 1981 г., които последваха избирането на Франсоа Митеран за президент на Франция.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/francuzite-spunaha-lo-pen
Не виждам нищо положително.
Хора без мнение са се втурнали на втория тур подплашени от пропагандата.
Решенията продиктувани от страх никога не дават добри резултати.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #893 -: Юли 08, 2024, 08:20:05 »
Кога не е било така? Още от времето на татко Жан Мари. Щом Националният фронт вдигне леко глава на първия тур, у французина се задейства някакъв инстинкт и дружно гласува ПРОТИВ на втория.
« Последна редакция: Юли 08, 2024, 08:25:54 от Bacho Кольо »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #894 -: Юли 08, 2024, 10:40:02 »
Излязоха ли процентите от втория тур? Да ги видим и тогава да разсъждаваме.
А иначе много обичам мигрант в Русия да плюва мигрант във Франция.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #895 -: Юли 08, 2024, 12:31:24 »
Във Франция май предварителното публикуване на "временни" резултати, докато изборите още са в ход, е забранено, а?
Вече мога да си отговоря сам: Не е забранено, задължително е. (Временните резултати са именно резултатите от първия тур!)
Ами така може да се направи избирателна система и с 8 тура. Резултатите от осмия ще са съвсем различни от тези от първия.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #896 -: Юли 08, 2024, 12:36:12 »
А иначе много обичам мигрант в Русия да плюва мигрант във Франция.
Извинавам се за буквоядството, но едно време не си спомням да сме имали дума "мигрант". Казвахме "емигрант". ("Развитието" на езика оттогава не го признавам.)

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #897 -: Юли 08, 2024, 13:25:20 »
А иначе много обичам мигрант в Русия да плюва мигрант във Франция.
Извинавам се за буквоядството, но едно време не си спомням да сме имали дума "мигрант". Казвахме "емигрант". ("Развитието" на езика оттогава не го признавам.)
Мигранти са всички, а вече в зависимост от позицията на изказването излезлите от държавата си са емигранти, а влезлите - имигранти.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #898 -: Юли 08, 2024, 17:05:22 »
За мигрантите Денеб е отговорила вече.
А за осемте тура, ми аз лично предпочитам повече от един. Например, на последните избори установяваш, че незнайно как Величие са пробили. И те нямаше да пробият с всичките си депутати, на око, като гледам, във Франция на първи тур пробиват до 100 от 600, значи влезли сигурни на първи тур 15%. Вечерта разбираш накъде е духнал вятърът и можеш да смяташ до другата неделя.
Така да се каже, на първи тур завесата се е повдигнала, за да се види какво има на сцената. На втори тур пушката гърми.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #899 -: Юли 08, 2024, 17:21:36 »
То ние щото "все по вятъра" и сме се нахендрили в рифа.
ЕС е вреден за вашето здраве!