Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 03:41:34

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 981135 пъти)

Shabaan_bin_Robert, Eisblock, Aсол и 129 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16980 -: Юли 07, 2024, 20:48:20 »
Шиши може да е прасе-психопат, но е доста опасен. Никой досега не е успявал да се противопостави в такава степен на Доган - повечето депутати с гласуването си не изпълниха заръките на почетния председател. Присъдата е издадена, но интересно е по какъв начин ще бъде изпълнена. Ако се вярва, че са били заедно доста време, Шиши знае доста неприятни тайни. И приемем ли, че владее прокуратурата, то очаквам доста екшън до края на това Народно събрание.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16981 -: Юли 07, 2024, 21:22:55 »
Интервю на Хенриета Георгиева с Васил Тончев

Тончев смята, че президентът ще си направи партия много скоро. Не съм съгласен с тази прогноза. Той смята още, че Радев ще даде третия мандат на БСП. Виж, с тази прогноза съм съгласен.
« Последна редакция: Юли 07, 2024, 21:29:35 от lucho »


Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16983 -: Юли 07, 2024, 22:24:47 »

Кептъне аватарът ти ме подсети за това че на 03.07 се навършиха 100 г. от раждането на Владимир Богомолов автор на книгата “Август четиридесет и четвърта”.
Който не я е чел му я препоръчвам.Аз я бях взел случайно в кварталната библиотека някъде през 70-те години.
А и филма по книгата откъдето е аватара на Кептъна - https://www.youtube.com/watch?v=uXcWOjij0LU - на който не му се чете. Филмът е много качествен.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16984 -: Юли 07, 2024, 22:27:35 »
Шиши може да е прасе-психопат, но е доста опасен. Никой досега не е успявал да се противопостави в такава степен на Доган - повечето депутати с гласуването си не изпълниха заръките на почетния председател. Присъдата е издадена, но интересно е по какъв начин ще бъде изпълнена. Ако се вярва, че са били заедно доста време, Шиши знае доста неприятни тайни. И приемем ли, че владее прокуратурата, то очаквам доста екшън до края на това Народно събрание.
Мамин прас вече скимти. Доган бил Лидер, той му бил верен .......
А какво знае...? Едва ли много. Доган е "бяла якичка", а прас улична мутра. Пък и се съмнявам да е бил във вътрешния кръг на Почетния председател.
Като добавим и че Бочко го ползва и зафърли .....  :smokin:

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16985 -: Юли 07, 2024, 22:58:34 »
Quote (selected)
Хайде без недомлъвки! Защо затаявате истината или просто ей така сякаш конверзирате безсмислено със синдромната здравка. И кой му го натресе?

Аз ако знам нещо, го казвам направо, не казвам "според мен", който израз означава мнение, не твърдение.
А защо го мисля? Твърде безумен е такъв избор за Доган, даже самоубийствен, бих казала. Продължавам да считам, че "изборът" е бил в някаква степен и по някаква причина принудителен. А кой тук е в състояние да "избира" и принуждава, сме наясно - предполагам същия източник, дори и да е било опосредствано. Може и никога да не узнаем кой и защо, както няма да узнаем и много други преки механизми, действащи в политическия ни живот и държавата, но чиито последици и източник виждаме ясно. 

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16986 -: Юли 07, 2024, 23:27:25 »
Как да го кажа?
Всичките коментари само доказват че ние сме субект, а не обект на геополитиката.
Бих добавил наведен субект с още по-наведени наши политици.
Вчера Главчев се опита да изобрази нещо и спомена за преговори м/у Русия и Украйна и порсредничеството на България.
Днес украинската посланичка вече му се накара.
А нашите мълчат засега.
Що така? Да не са се уплашили от смелостта си?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16987 -: Юли 08, 2024, 00:04:17 »
Цитат на: noooo
Присъдата е издадена, но интересно е по какъв начин ще бъде изпълнена. Ако се вярва, че са били заедно доста време, Шиши знае доста неприятни тайни. И приемем ли, че владее прокуратурата, то очаквам доста екшън до края на това Народно събрание.

Собствените му пазванти ще го набутат в ситуация "прострелян от възмутен общественик-единак". По модела с Фицо.
Преди смъртта си може да чуе - "Аджамия си, чоджум. Аджамия, пишман-хаирсъз и домуз-дьонме."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16988 -: Юли 08, 2024, 00:13:51 »
Цитат на: noooo
Присъдата е издадена, но интересно е по какъв начин ще бъде изпълнена. Ако се вярва, че са били заедно доста време, Шиши знае доста неприятни тайни. И приемем ли, че владее прокуратурата, то очаквам доста екшън до края на това Народно събрание.

Собствените му пазванти ще го набутат в ситуация "прострелян от възмутен общественик-единак". По модела с Фицо.
Преди смъртта си може да чуе - "Аджамия си, чоджум. Аджамия, пишман-хаирсъз и домуз-дьонме."

Имаше един филм навремето - Уморените коне ги убиват, нали?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16989 -: Юли 08, 2024, 12:56:24 »
Как да го кажа?
Всичките коментари само доказват че ние сме субект, а не обект на геополитиката.
Бих добавил наведен субект с още по-наведени наши политици.
Разменил си думите "субект" и "обект".

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16990 -: Юли 08, 2024, 13:23:32 »
Как да го кажа?
Всичките коментари само доказват че ние сме субект, а не обект на геополитиката.
Бих добавил наведен субект с още по-наведени наши политици.
Разменил си думите "субект" и "обект".
И аз видях, ама няма да дирим кусур, ясно е какво е искал да каже, просто лапсус.
За съжаление е така засега. Иска ми се да доживея отново суверенна България с правителство и парламент, които поне във вътрешната си политика се сещат, че управляват в името и от името на българските граждани, не украинските, не американските, не химерните европейски, а именно българските. 

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2642
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16991 -: Юли 08, 2024, 14:50:15 »
Доц. Карачибук е пуснал интересно съобщение, тук: https://glasove.com/novini/hamid-hamid-mislete-za-dogan-i-peevski-kato-za-edin-chovek-problemite-sa-zaradi-kosmonavta-atalay  И аз си позволих да го допълня и още подостря:

Quote (selected)
Eisblock 08 Юли 2024 14:37ч.

По-добре да е само едно име, но с повече талант и шарм около него. Може и изпълненията да не са точно в коловоза на модата, но поне звучат интересно и предизвикват интерес:

- Дрогаре! Спомнете си групата Дуран Дуран! Съберете цялата ДПС-партия и може да се получи един сумарен Дуран-Дуран! И хем ще направят световни хитове, хем ще има съществена полза за мира!

Който пее - зло не мисли.

А г-н Пеевски може да се превърне много лесно в Колоратурно Сопрано. Нужни са само 5 мин. хирургическа намеса и е готов!

Не оставяйте да се загубят такива бъдещи световни таланти в някакви си там махленски разспри и бъзици! 😁

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16992 -: Юли 08, 2024, 17:57:02 »
Председателят на НД "Русофили" в Пловдив е арестуван за "разгласяване на държавна тайна"
Цитат на: Иван Петков
"Арестът е бил извършен по брутален начин с разбиване на врата на жилището му в кв. Коматево в 5:30 часа тази сутрин."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16993 -: Юли 08, 2024, 18:13:31 »
Quote (selected)
Пеевски: Доган е на ход, не съм разговарял с него, но съм готов за среща
https://glasove.com/novini/peevski-dogan-e-na-hod-ne-sam-razgovaryal-s-nego-no-sam-gotov-za-sreshta
Адвокатин, а не е чувал за "мълчалив отказ".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16994 -: Юли 08, 2024, 18:25:09 »
Quote (selected)
Пеевски: Доган е на ход, не съм разговарял с него, но съм готов за среща
https://glasove.com/novini/peevski-dogan-e-na-hod-ne-sam-razgovaryal-s-nego-no-sam-gotov-za-sreshta
Адвокатин, а не е чувал за "мълчалив отказ".
Само при данъчните има мълчаливо потвърждение, може да е вещ в данъчното право  :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16995 -: Юли 08, 2024, 18:29:13 »
Преди имаше и от митниците.
Сега не знам.
Това обаче за нашите земни кадии.
Доана е канонизиран, него такива земни закони не го вълнуват, там правото е друго и му е през... за данъците.
И не само.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16996 -: Юли 08, 2024, 19:22:56 »
Quote (selected)
"Капитал": Пеевски "топи" Доган за връзки с Русия пред посланиците от ЕС и НАТО
...
Веднага след като се провали опитът на ГЕРБ да прокара правителство на малцинството в парламента миналата сряда, от централата на ДПС са изпратили писмо до посолствата на страните от ЕС и НАТО, с което "Капитал" разполага, като два източника потвърдиха, че писмото е получено в дипломатическите мисии.
https://glasove.com/na-fokus/kapital-peevski-topi-dogan-za-vrazki-s-rusiya-pred-poslanitsite-ot-es-i-nato
Щом и Капитал... значи "Галя" го е отписала.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16997 -: Юли 08, 2024, 19:36:50 »
Мамин прос вече е съфсем отчаян  :smokin:
 
На Пашинян писал ли е да му прати поп да се оплаче  :m1273:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16998 -: Юли 08, 2024, 19:42:50 »
Не знам!
Пак предлагам да скача през оградата на Митрофанова и да е се пише украински военнопленник.
Това му е най-неживотозастрашаващият вариант. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16999 -: Юли 08, 2024, 19:47:29 »
Оттук:
Quote (selected)
Your Excellency,

I am writing to you on behalf of the MRF Chairman Mr. Delyan Peevski.

Today, the National Assembly discussed and voted on the Euro-Atlantic government proposed by GERB, with Mr. Rosen Zhelyazkov as the candidate for Prime Minister. Mr. Zhelyazkov is a proven European and NATO politician, as demonstrated by his actions as the chairman of the 49th National Assembly.

The Central Operational Bureau of the MRF has decided to support Mr. Rosen Zhelyazkov's cabinet as the only viable option in the 50th National Assembly to form a stable Euro-Atlantic government. This government will ensure Bulgaria's continued membership in the EU and NATO and provide Ukraine with the necessary military and other assistance to defend itself against Russia's unprovoked military aggression.

Today, Mr. Ahmed Dogan, former chairman of the Movement for Rights and Freedoms (MRF), attempted to influence the MRF parliamentary group through phone calls to NOT support the proposed government of Rosen Zhelyazkov. As a result, Mr. Dogan's actions led to a division within the MRF parliamentary group, with 30 members voting in favor of the government in line with the party's decision, 14 voting against, and 1 abstaining.

Given Mr. Dogan's past appearances and support for Russia and its policies, as well as his close relationship with Ambassador Mitrofanova and the Russian consul in Bulgaria, we believe that his actions today constitute a hybrid attack against the MRF and parliamentary democracy in Bulgaria.

However, the MRF Chairman Mr. Delyan Peevski, assures you that he personally and the party under his leadership remain committed to the Euro-Atlantic course and values.

Sincerely,
Stanislav Anastassov
MRF Deputy Chairman
« Последна редакция: Юли 08, 2024, 19:56:09 от lucho »

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17000 -: Юли 08, 2024, 20:09:37 »
Няма спор, Шиши е  типичен българин - "Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател."
Ако наистина е написал това писмо, то и Господ Бог не може му помогне.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17001 -: Юли 08, 2024, 20:12:30 »
Няма спор, Шиши е  типичен българин - "Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател."
Ако наистина е написал това писмо, то и Господ Бог не може му помогне.
Митрофанова може.
Ще живее дълго и честито в тайгата.
Какви мускули може да извае с тоя натрупан материал...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17002 -: Юли 08, 2024, 21:36:50 »
Quote (selected)
Станислав Атанасов: "Капитал" лъже, не съм писал писмо срещу Ахмед Доган
...
Епицентър. бг попита Станислав  Атанасов вярно ли е, че от ДПС е изпратено такова писмо срещу Ахмед Доган.

Отговорът му бе: "Глупости! Това са измислици! Няма такова писмо. Това, което е посочено в "Капитал", няма подпис, дата, печат и изходящ номер".

Епицентър. бг разбра още, че 7-8 души от ДПС имали паролата от компютъра на Станислав Атанасов, и че депутат от 17-те, които бяха на среща при Доган през уикенда вероято е пуснал това писмо-фейк с цел да се нагнети напрежението между Доган и Пеевски.
https://glasove.com/novini/stanislav-atanasov-kapital-lazhe-ne-sam-pisal-pismo-sreshtu-ahmed-dogan
Направо да го бяха оставили без парола тоя компютър.
П.П. Интересно че и Сокола се е покрил след оня мейл дето не разрешава правителство на ГЕРБ.
« Последна редакция: Юли 08, 2024, 21:49:05 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 760
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17003 -: Юли 09, 2024, 08:27:58 »
Раздорите в тази полувоенна, религиозна, мистична (със славословенето на шамана) организация - ДПС - предизвикват у мен детски спомен за броилката "Мед ми капна - сладко ми стана".  :drooling_bouncy_smileys-959:
ПП Дума на седмицата:
Quote (selected)
1. деребей (български)
    деребей (derebeyi, тур.) е феодален земевладелец в Османската империя, отличаващ се със значителна автономия в управлението на собствените му владения. Пример за деребей са владетелите на Видин - Осман Пазвантоолу и на Русе - Алемдар Мустафа Паша.

Деребеите са откупвали данъчните задължения на своето население към Империята, след което са налагали значително повече задължения на народа. Поради това и сегашното значение на думата в Българския език - експлоататор.

Една легенда, основана на народната етимология, гласи, че "деребей" бил наречен един българин който преди 400 години убил турския бей в котленска област и одрал кожата му. От там дере-бей; впоследствие този българин започнал да носи това име и от тук произлязла и фамилията Дерибеев.
2. дерибей
самовластен турски управник; самовластник, потисник
   :t2824:
« Последна редакция: Юли 09, 2024, 10:36:15 от Пенчо бре »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17004 -: Юли 09, 2024, 12:16:58 »
Quote (selected)
Епицентър. бг попита Станислав  Атанасов вярно ли е, че от ДПС е изпратено такова писмо срещу Ахмед Доган.
[...]
Епицентър. бг разбра още, че 7-8 души от ДПС имали паролата от компютъра на Станислав Атанасов, и че депутат от 17-те, които бяха на среща при Доган през уикенда вероято е пуснал това писмо-фейк с цел да се нагнети напрежението между Доган и Пеевски.
Мадам "В." съвсем МУ полегна, но дали няма да пострада и тя, след като ТОЙ бъде изритан от ДПС?
Quote (selected)
П.П. Интересно че и Сокола се е покрил след оня мейл дето не разрешава правителство на ГЕРБ.
Мислиш ли, че взема решенията си сам? Аз мисля, че Доган има влияние от Ердоган. Между другото, щом "Доган" е сокол, какво означава на турски "Ердоган"?

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17005 -: Юли 09, 2024, 13:10:43 »
Между другото, щом "Доган" е сокол, какво означава на турски "Ердоган"?

Боен сокол

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 760
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17006 -: Юли 09, 2024, 13:53:53 »
Quote (selected)
Напомняме, че веднага след изборите само ГЕРБ - СДС предложи формула за съвместно управление и споделена отговорност - правителство с ясна програма и управленски цели, което не получи подкрепа.
  Това го казал Боцата. Тази формула си остана скрита, като рецептата за Coca cola, както съм чул - в каса със седем ключа и седем пароли. Остана си несподелена - за по-добри евро-атлантически дни.
« Последна редакция: Юли 09, 2024, 14:01:08 от Пенчо бре »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17007 -: Юли 09, 2024, 14:38:32 »
Между другото, щом "Доган" е сокол, какво означава на турски "Ердоган"?

Боен сокол
Едва ли. По скоро ловджийски.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17008 -: Юли 09, 2024, 14:41:49 »
Председателят на НД "Русофили" в Пловдив е арестуван за "разгласяване на държавна тайна"
Цитат на: Иван Петков
"Арестът е бил извършен по брутален начин с разбиване на врата на жилището му в кв. Коматево в 5:30 часа тази сутрин."
Симеон Миланов коментира горната новина:

РЕПРЕСИИТЕ ПОЧНАХА: Атлантическият режим си умира от страх

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1462
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17009 -: Юли 09, 2024, 14:48:37 »
Между другото, щом "Доган" е сокол, какво означава на турски "Ердоган"?

Боен сокол
Едва ли. По скоро ловджийски.
Съгласен. Соколите не се използват за лов на хора... все още.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 760
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17010 -: Юли 09, 2024, 15:06:53 »
Мнението на едно деденце по въпроса  https://dedenze.blog.bg/hobi/2015/11/28/kakvo-oznachava-dogan-i-erdogan.1410718     Къде е Доган, къде Ердоган. Нерде Ямбол, нерде Стамбул.
« Последна редакция: Юли 09, 2024, 15:24:23 от Пенчо бре »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17011 -: Юли 09, 2024, 15:46:19 »
Според него "доган" е ястреб, а не сокол, но това не е вярно. Ястреб е "атмаджа".


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17013 -: Юли 09, 2024, 16:35:29 »
СТАНОВИЩЕ на членовете на ПГ на ДПС, подкрепящи Почетния председател на ДПС д-р Ахмед Доган
Quote (selected)
Във връзка с обявеното за днес заседание на ПГ на ДПС, ние, народните представители, подкрепящи Почетния председател на ДПС д-р Ахмед Доган, приехме с единодушие решение за неучастие в насроченото за днес заседание на Парламентарната група със следните мотиви:

1. Потвърждавайки още веднъж изразената от нас позиция за спешна необходимост от връщане към нормалното функциониране на колективните органи на партията, считаме, че настоящото ръководство на ПГ не е избрано съгласно Устава на ДПС, поради което същото няма необходимата легитимност и не следва да взимаме участие в заседанията ѝ до произнасянето на позицията на Почетния председател д-р Ахмед Доган;

2. В подкрепа на това подчертаваме, че НЕ СА СПАЗЕНИ указанията на Почетния председател д-р Ахмед Доган, гласящи, че, съобразно създалата се ситуация, ДПС трябва да има ясно изявени съпредседатели – както за партията, така и за парламентарната група.

1. Джевдет Чакъров
2. Делян Пеевски

Което означава:

1. съпредседателско участие в преговорния процес;
2. общи решения със задължителни два подписа на двамата съпредседатели;
3. в евентуално коалиционно правителство всичко трябва да се легитимира/ подкрепя с подпис на двамата съпредседатели.
4. Не взимаме участие на обявеното заседание, защото няма ясно разписан дневен ред.
5. Подчертаваме, че взимането на решение за получаване на мандат за формиране на правителство не е в компетенциите на Парламентарната група, а на колективните политически органи на партията.

Неучастието на по-голяма част от областните председатели на партията на вчерашното импровизирано и нелегитимно събиране, както и силната международна подкрепа, получена от либерални организации, изразена в официални писма до Почетния председател д-р Ахмед Доган от президента на Либералния интернационал Хакима Ел Хаите, председателя на Либералната мрежа на Югоизточна Европа Роман Якич и дългогодишния лидер на европейските либерали сър Греъм Уотсън, ни дава увереност, че зададената посока „ВРЪЩАНЕ НАЗАД НЯМА“ е правилната и тя ще бъде отстоявана до възстановяване на нормалното функциониране на партийните органи.
Обърнете на кое място в списъка на съпредседателите е поставен Чакъров!

« Последна редакция: Юли 09, 2024, 16:40:35 от lucho »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 760
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17014 -: Юли 09, 2024, 16:48:51 »
Гледам, къде се е поставил похотливия опосум. Вождовете на двете племена са ми еднакво противни.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #17015 -: Юли 09, 2024, 17:06:45 »
Мандатът на Атанасова и Белазелков – по 7 години
Quote (selected)
Почти половин година, след като встъпиха в длъжност като конституционни съдии, вече е ясно колко ще е дълъг мандатът на Десислава Атанасова и Борислав Белазелков. Днес върховните магистрати решиха той да е 7 години заради забавянето на процедурата по избора им. Стандартно мандатът на конституционен съдия е 9 години.
КС ще си даде ваканционна почивка през август, преди да се произнесе по конституционните промени. Това означава, че ако се стигне до нови избори, служебното правителство ще се съставя по реда, по който се състави последния път. Нищо че се очаква промените да бъдат обявени за противоконституционни.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 760
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17016 -: Юли 09, 2024, 17:14:37 »
Quote (selected)
Това означава, че ако се стигне до нови избори, служебното правителство ще се съставя по реда, по който се състави последния път. Нищо че се очаква промените да бъдат обявени за противоконституционни.

Е, как да се очаква българинът да уважава законите!  :angryfire:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17017 -: Юли 09, 2024, 17:41:28 »
"Арестът е бил извършен по брутален начин с разбиване на врата на жилището му в кв. Коматево в 5:30 часа тази сутрин."
Доколкото успях да разбера, "шпионажът" се състои в това, че арестуваните са ходили на Младежкия фестивал в Сочи...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17018 -: Юли 09, 2024, 18:31:16 »
Цитат на: lucho
"КС ще си даде ваканционна почивка през август."

Преработили са се горките.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17019 -: Юли 09, 2024, 18:40:48 »
Цитат на: lucho
"КС ще си даде ваканционна почивка през август."

Преработили са се горките.
Обикновен саботаж.
Тяхната работа е една единствена - да охраняват конституцията, което явно не искат правят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3055
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17020 -: Юли 09, 2024, 18:50:22 »
Какъв злощастен асинхрон - изборите за сайбия са през ноември  :i_laughing:
Третио мандат отиде у мОрьето.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17021 -: Юли 09, 2024, 18:58:39 »
Quote (selected)
Пеевски: Изпращаме писма на всички партии без „Възраждане”
Пеевски: Дали сме срок до утре края на деня
https://www.vesti.bg/bulgaria/peevski-izprashtame-pisma-na-vsichki-partii-bez-vyzrazhdane-6203286
Предполагам писмата са с копие да посолствоТО.
Само да не са от оня компютър дето половината парламент му знае паролата, че не се знае какво, къде ще пристигне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17022 -: Юли 09, 2024, 19:11:03 »
Quote (selected)
Мислиш ли, че взема решенията си сам? Аз мисля, че Доган има влияние от Ердоган. Между другото, щом "Доган" е сокол, какво означава на турски "Ердоган"?
Лъчо, мисля че Доган тоя път го хързулнаха.
Еничарите, все шоппари и менти май са задигнали партийното имане.
Овладяха де що имаше жизнен бизнес под патронажа на ДПС, сега на Догана му остава семейния имот, ама ипотекиран на трето лице.
Ще видим дали "кадрите решават всичко".
Кадри, кадри, ама на постна чорбица дали могат да местят планини?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17023 -: Юли 09, 2024, 19:14:17 »
"Арестът е бил извършен по брутален начин с разбиване на врата на жилището му в кв. Коматево в 5:30 часа тази сутрин."
Доколкото успях да разбера, "шпионажът" се състои в това, че арестуваните са ходили на Младежкия фестивал в Сочи...

Пуснали са ги под гаранция 5000 лв.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17024 -: Юли 09, 2024, 19:40:01 »
"Арестът е бил извършен по брутален начин с разбиване на врата на жилището му в кв. Коматево в 5:30 часа тази сутрин."
Доколкото успях да разбера, "шпионажът" се състои в това, че арестуваните са ходили на Младежкия фестивал в Сочи...

Пуснали са ги под гаранция 5000 лв.
Демек, няма нищо в папката на прокурора.
Такава гаранция за едно от най-тежките престъпления е абсурд.
Не че се очакваше да има. Те, папките, които има наистина с какво да се напълнят си стоят празни или най-много да са на трупчета, че да се раздвижат в подходящ момент.
Апропо, че ми напомнихте, знае ли някой какво стана с разследването на неистинските документи на Кирчо и Ленчето? Дали на вещите лица им стигна година да направят една проста експертиза?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17025 -: Юли 09, 2024, 19:42:33 »
Quote (selected)
проста експертиза?
Е, няма толкова проста колкото Киро И Лена на парапета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 455
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17026 -: Юли 09, 2024, 19:48:45 »
Quote (selected)
проста експертиза?
Е, няма толкова проста колкото Киро И Лена на парапета.
Абе, на парапета да правят каквото щат, личният им живот не ме никак вълнува, ама досъдебното производство - да, и не само мен.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17027 -: Юли 09, 2024, 19:52:49 »
Ще видим дали "кадрите решават всичко".
Кадри, кадри, ама на постна чорбица дали могат да местят планини?

Да, могат. Руските, виетнамските, турските кадри могат. Нашите - не.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17028 -: Юли 09, 2024, 19:56:50 »
Quote (selected)
проста експертиза?
Е, няма толкова проста колкото Киро И Лена на парапета.
Абе, на парапета да правят каквото щат, личният им живот не ме никак вълнува, ама досъдебното производство - да, и не само мен.
Мисля че издребняваш.
Едва ли правят разлика между парапетен и парламентарен живот.
Еле юридическите теми или в техния мироглед юрОдически няма какво да ги коментираме.
Освен при хонорар 13 000 лева. :)))
« Последна редакция: Юли 09, 2024, 20:48:17 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17029 -: Юли 10, 2024, 08:10:15 »
Quote (selected)
Порочен кръг
...
В бедна България обаче нашенецът често е принуден да работи на няколко места, за да „върже двата края“. И в крайна сметка не е максимално продуктивен. Пък и след 7-8 часа умората си казва думата, дори и да остане човек в офиса, вече е разконцентриран и по-малко полезен. Затова по-добре работи 5 часа, ама качествено, отколкото 10 часа, ама колкото да не заспиш!
https://pogled.eu/%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%be%d1%87%d0%b5%d0%bd-%d0%ba%d1%80%d1%8a%d0%b3/
Наистина порочен кръг.
България от индустриализирана страна със силно селскостопанство се превърна в страна на офисите.
Само там се "работи", друг вид полезни дейности няма.
Ручаме вносни храни и местни "аутсорс" деликатеси, набиваме крипто и финанси.
Добре че деРмокрацията докара малко банани с двойно предназначение да не изпосталеем съвсем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17030 -: Юли 10, 2024, 09:03:54 »
Добре че деРмокрацията докара малко банани с двойно предназначение да не изпосталеем съвсем.
Символът на "демокрацията" Бананите, май взеха да омръзват на българите. Гледам, задържат се по рафтовете на магазините, почерняват и цената им пада. Абе, като на самата "демокрация", май.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17031 -: Юли 10, 2024, 09:16:58 »
Quote (selected)
В разговор с президента Джо Байдън по време на отбелязването на 75-ата годишнина на НАТО министър-председателят Димитър Главчев заяви, че България е лоялен и надежден съюзник.
:m1273:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17032 -: Юли 10, 2024, 17:56:40 »
Quote (selected)
Наш паметник влезе в ТОП 10 на най-известни изоставени сгради в света

Бузлуджа заема десета позиция в класацията. Монументът е емблематичен, издигнат е в памет на въстаниците, рискували живота си в битката с османците.
https://telegraph.bg/interesno/novini/nash-pametnik-vleze-v-top-10-na-naj-izvestni-izostaveni-sgradi-v-sveta.-vizhte-koe-miasto-zaema-v-klasaciiata...-snimkivideo-420663
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17033 -: Юли 10, 2024, 19:06:21 »
Quote (selected)
Илияна Йотова за втория мандат: Ще изберем най-добрата дата
https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/iliana-iotova-za-vtoria-mandat-ste-izberem-nai-dobrata-data
Какво значи най-добрата дата?
Алена, ретрограден Меркурии, неделя след нделя след неделя от....?
Мисля че е достатъчно ясно.
В един нормален порядък, излизащите от президенството ГЕРБ с неизпълнен мандат би трябвало да се сблъскат с идващите от ДПС.
Голямо претакане на зелевата чорба.
Колкото и да я претакат, все ще трябва да решат преди изборите в САЩ и преди руснаците да пълнят манерките от Дунав.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17034 -: Юли 10, 2024, 19:32:21 »
Quote (selected)
В разговор с президента Джо Байдън по време на отбелязването на 75-ата годишнина на НАТО министър-председателят Димитър Главчев заяви, че България е лоялен и надежден съюзник.
:m1273:
Винаги!
Докато не видим гърба на съюзника, после го гоним до дупката му.
Байдън да пита немците как ги гонихме до Берлин, ако не им вярва да погледне сега как сме подгонили руснаците.
« Последна редакция: Юли 10, 2024, 19:38:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17035 -: Юли 10, 2024, 20:39:17 »

На фокус
Политика

Доган: Оставка на Пеевски! Партията да реши дали да остане в ДПС. Няма друг начин за елиминиране на арогантното отношение. Освободете се от страха!
Доган: Оставка на Пеевски! Партията да реши дали да остане в ДПС. Няма друг начин за елиминиране на арогантното отношение. Освободете се от страха!
10 Юли 2024 1935 10
Обръщение на почетния лидер на ДПС д-р Ахмед Доган:

Скъпи Депесари!

Преживяваме сериозна криза в организационния живот на партията. Тази криза е породена от:

Системно неспазване на Устава на ДПС;
От грубото погазване на решенията на последната Национална конференция на ДПС (февруари, 2024г.);
От бруталното отношение към членовете на централните ръководни органи, към депутатите на ДПС, към областните и общински структури на партията.
Никога, от създаването си преди повече от 34 години, Движението не е използвало мутренски подходи за заплашване на семействата ни, за отнемане бизнеса на хората с прокуратурата и полицейските служби. Умишлено се създава страхова психоза за живота, работата и имуществото на хората. И за голяма моя изненада се твърди, че всичко, което се прави е било с мое съгласие!? Абсурд!

При такава ситуация няма основание за разбирателство с когото и да било. Народното творчество има формула за подобни случаи в живота: „Късно е либе за китка.“

Цивилизационният избор на България е либералната демокрация с евроатлантическа насоченост. ДПС има съществен дял за постигането на тази стратегическа цел на държавата.

Освен това, ДПС е важен геополитически фактор на Балканите. Затова всеки сериозен трус в редиците на Движението има широк обществен отзвук и международна реакция на политическа тревожност за стабилността и сигурността на Югоизточна Европа.

Благодаря за подкрепата на всички: от ветераните и депутатите до партийните структури, общинските кметове и младежките организации. Специално благодаря за подкрепата на лидерите на европейските либерали и на нашите съмишленици и избиратели от Република Турция. Това обстоятелство за сетен път ме убеждава, че не съм загубил близо 40 години от живота си напразно…

Фактически погледнато в ДПС има опит за вътрешно - партиен преврат, за да се използва партийната власт за лични и групови интереси, и най-вече да се промени политическият профил на партията. Този процес на нелегитимна подмяна на ДПС категорично трябва да бъде спрян.

Никой не може да открадне или да присвои ДПС. Организацията ни не е еднолично търговско дружество. И затова не е възможно да бъде собственост на никого.

ДПС е политическо постижение на всички ни!

Преодоляването на тази заплаха изисква радикални политически мерки.

Призовавам за оставките от поеманите длъжности на:

Делян Пеевски – председател на ДПС
Халил Летифов – заместник-председател на ДПС и член на ЦОБ
Станислав Анастасов – заместник-председател на ДПС и член на ЦОБ
Хамид Хамид – заместник-председател на ПГ на ДПС и член на ЦОБ
Ертен Анисова – заместник-председател на ПГ на ДПС
Радослав Ревански – член на ЦОБ
Нека колективните органи да решат дали да останат членове на ДПС или не. Няма друг начин за елиминиране на всяко арогантно отношение в нашите структури.

Голямата ми молба към вас е да се освободите от страха. Ние живеем в свободен демократичен свят. Защитете го!

 
Винаги ваш,

Ахмед Доган

 :pray:  :popcorn:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17036 -: Юли 10, 2024, 20:59:47 »
Цитат на: Zmeja
Quote (selected)
В разговор с през. Джо Байдън по време на отбелязването на 75-ата годишнина на НАТО
минпредът Димитър Главчев заяви, че България е лоялен и надежден съюзник.
:m1273:

Бълг. пратеник се хвърли по очи, удари 3 пъти глава в каменния под, после припълзя до краката на султана, облиза верноподанно обувките му, и се закле, че раята е готова да умре за свещените османски идеали.
« Последна редакция: Юли 10, 2024, 21:09:21 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17037 -: Юли 10, 2024, 21:13:29 »
Какво значи най-добрата дата?
Алена, ретрограден Меркурии, неделя след нделя след неделя от....?

Може да ни е смешно, но те наистина вярват на хороскопите. А после палят свещи и се кръстят в църквите! Де да знаят, кое ще хване дикиш.  :too_funny-1052:
Ние си ги избрахме!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17038 -: Юли 10, 2024, 23:45:22 »
Афера на Веска Томова и Свободно слово лъснаха като патерици на Пеевски.
Първата изобщо е изтървала конете в реката, а втората просто премълчава писмото на Доган и дава отговора на Пеевски.
Мадам В. се мъчи да намери златната среда.
Утре ще стане ясно кой още пие мазно турско кафе при Пеевски.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17039 -: Юли 11, 2024, 08:23:26 »
"Като млад и енергичен играч, Пеевски избра да се бие, което е разбираемо.
Според мен - грешна стратегия, която само ще утежни положението му. Да предположим, че победи апаратно и вземе ДПС от Доган. Кой ще гласува за него на предстоящите избори през есента? Само хората, които успее да купи. По-малко от онези, които ще гласуват за "Меч". " - https://www.lentata.com/dnes-delyan-peevski-priklyuchi-s-politikata-i-politikata-priklyuchi-s-nego