Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 23, 2024, 07:53:20

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2174555 пъти)

0 Потребители и 175 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13680 -: Април 10, 2022, 18:15:07 »
Аха....не се знае колко са свалили..Е, ше направят филм и ще разберем. Щото сериала нещо го спряха  :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13681 -: Април 10, 2022, 18:15:11 »
Имайте малко уважение колеги, не почвайте като троловете дето се изметоха от тук в собствен форум.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9157
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13682 -: Април 10, 2022, 18:16:07 »
Сводка от Рожин от днес в 11 ч.:
Quote (selected)
Коротко по Украине. 10.04.2022

1. Приближается к концу оперативная пауза связанная с подготовкой масштабных операций на Левобережной Украине. С обеих стороны наблюдается активная переброска войск на Харьковско-Изюмское и Запорожское направление.

2. Николаев-Херсон. Бои местного значения. ВС РФ активных наступательных действий тут пока не ведут. ВСУ под Николаевым из-за потерь наступать не может, поэтому активность пытаются проявлять к югу от Никополя и Кривого Рога.

3. Одесса. Без существенных изменений. Десантов нет, наступлений из ПМР тоже нет.

4. Запорожье. Васильевка-Орехов-Гуляйполе. Без изменений. Фронт не двигается. К востоку от Гуляйполе идут какие-то бои за отдельные поселки, серьезных подвижек до начала сражения за Донбасс тут не ожидается.

5. Мариуполь. Зачистка остатков сил противника в прилегающих к "Азовстали" районов. Портовый район уже скоро зачистят. Останется "Азовсталь" и "Азовмаш".

6. Угледар. Прорвать оборону противника на линии Новомихайловка-Великая Новоселка пока что не удалось.

7. Марьинка. Прогрызание укрепа.

8. Авдеевка. Без изменений. К северу от нее бои у Новобахмутовки, Новоселки-2, у Троицкого, на подступах к Нью-Йорку.

9. ЛНР. Бои на южных окраинах Рубежного. Уличные бои в Попасной (тут медленное продвижение). Северодонецк. Бои на окраинах города.

10. Харьков-Изюм. Бои к северу от Харькова. Накопление сил на плацдарме на южном берегу Донца в интересах предстоящих операций по освобождению Славянско-Краматорской агломерации и Барвенково.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13683 -: Април 10, 2022, 18:16:31 »
Quote (selected)
Не сме на мач Левски - ЦСКА.
Там поне проформа го играят пред зрители - какви са договорките един ... знае.
Тука сме на:
Сайта МИ е по-добър от Сайта ТИ!

ма верно безумие някакво.

никой поне още 20 години няма да знае в момента какво точно се е случило.

винаги се намира някой мъж, който по нечия пропагандна картинка праска егати дълбокомисленостите и поучава с менторски тон.

последните дни все повтарям - ае по по-леко, по-така.

не е гот.

ама след като яко се цензурират новините и мнението на едната страна, аиде да не влачим пропагандата на другата.

моля.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13684 -: Април 10, 2022, 18:16:51 »
Аз не троля, а ти давам линк! Демек, подкрепям си тезата. И гледам да не правя преразкази и обобщения от секакви съмнителни сайтове. Особено такива с уа

От Рожин - няма потвърждение да думнатите словашки С 300. Правдиво е отбелязано, че не могат да се развърнат за толкова време

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13685 -: Април 10, 2022, 18:21:03 »
Касапина, това не беше ли твоя ник, дето сега си се инкарнирал като kas?
Помня те от преди години, какви ги къдреше за Сирия. Ако си забравил, виж си аргументацията за достоверност:
"Горе съм коментирал какво се случва в момента, като боравя само и изключително с факти. Долко внимателно го следя е друг въпрос, по мое мнение - достатъчно внимателно, за да знам какво точно става на там и накъде отиват нещата. За целта се осведомявам за ситуацията редовно - обикновено по няколко пъти на ден, така, че мисля имам достатъчно знания по темата за да мога да я обсъждам и коментирам компетентно."
Времето опроверга познанията ти и коментарите ти за сирийския конфликт. Както и приказките на Обама относно Асад ...
Що ли ми се струва, че реагираш сега като прекупен агент? Да не  подпираш оня детогоняма.
Ако внимателно разглеждаше и разбираше линковете, дето цитираш, трябваше да откриеш ОЧЕВАДНО противоречие в мястото на падане на самолета – в поле / върху сграда. Да не говорим, че паднал изтребител няма такъв футпринт. Дано знаеш, какво е фут принт, защото както демострираш слаба теоретична подготовка, същата ти е и езиковата. Имам усещането, че вероятно може и да не си служил войник. А, я сподели какъв служи ако ДА!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13686 -: Април 10, 2022, 18:22:20 »
Ти ми даваш линк, но съм 100% сигурен там не казват какъв самолет сваля над Харков украинското ПВО, защото безусловно такъв самолет е свален - има 2 или 3 различни автентични видеа, на които е документирано събитието. Да не говорим, че сума ти и народ в града е видял с очите си случилото се. При условие, че аз имам достатъчно налична информация която дава внятно обянсение за събитието, трябва да ходя да гледам писанията на разни келеши които се опитват да търсят под вола теле? Нямам ли си друга работа, освен да се занимавам с нечия простотия и да ти отварям очите за това, че 95% от хората нямат афинитет към истината и са готови да правят компромиси с нея.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10130
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13687 -: Април 10, 2022, 18:27:04 »
Первые кадры эвакуации моряков в порту Мариуполя

https://www.youtube.com/watch?v=TPGChWL1pd4

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13688 -: Април 10, 2022, 18:27:36 »
Хайде кептъна и той цъфна да ми дава насоки в живота и да казва кое е истина и кое не, да ми държи сметка за езикови познания, военна служба и каквто и да е друго, само и само да се отклони внимание от фактите, които в случая са неопровержими. Кажи кепътн, какво съм виновен аз, че украинците са свалили руски самолет? Ами война е, всяка страна понася загуби, едните повече, другите по-малко. Аз се опитвам да виждам нещата такива каквито са, никъде не съм твърдял както украинците, че има свалени 170 ли колко бяха руски самолети, писал съм 13-14 което е реална бройка - каквато видях в списък който са изготвили хора които следят конфлкикта, самият аз съм видял няколко видеа на които еднозначно са заснети такива случаи. Нищо повече. Вземете се в ръце.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13689 -: Април 10, 2022, 18:29:51 »
Касапина, това не беше ли твоя ник, дето сега си се инкарнирал като kas?
Помня те от преди години, какви ги къдреше за Сирия. Ако си забравил, виж си аргументацията за достоверност:
"Горе съм коментирал какво се случва в момента, като боравя само и изключително с факти. Долко внимателно го следя е друг въпрос, по мое мнение - достатъчно внимателно, за да знам какво точно става на там и накъде отиват нещата. За целта се осведомявам за ситуацията редовно - обикновено по няколко пъти на ден, така, че мисля имам достатъчно знания по темата за да мога да я обсъждам и коментирам компетентно."
Времето опроверга познанията ти и коментарите ти за сирийския конфликт. Както и приказките на Обама относно Асад ...
Може ли малко по-подробно тук, че вече съм забравил вече за какво сме говорили. Ако правилно си спомняам то ще да е било пак да ви преземявам, след като сте излетели някъде из облаците на желаното.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13690 -: Април 10, 2022, 18:32:01 »
Первые кадры эвакуации моряков в порту Мариуполя

https://www.youtube.com/watch?v=TPGChWL1pd4

Тези, Отврат, са от три кораба с руски, украински и азери моряци. За нашия кораб още нищо няма

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13691 -: Април 10, 2022, 18:34:06 »
Сега си спомянм как 2014 година ли беше, на форума на Глобална Авантюра, тамошните правоверни ме бяха забанили, защото си позволих да пусна видео с превзетата от джихадистите ВВС база на Сирия на която имаше няколко десетки ако правилно си спомням сирийски бойни въртолети. Аргументите бяха - това не може да бъде, видеото е от джихадистите и не може да му се вярва. Иначе то си беше съвсем реално и истинско, но хората не го приемаха, защото загубите за сирийците бяха прекалено големи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13692 -: Април 10, 2022, 18:47:40 »
Quote (selected)
Жители на Мариупол: Украйна разруши града ни, а казва на света, че Русия го прави (видео)
https://glasove.com/na-fokus/zhiteli-na-mariupol-ukrayna-razrushi-grada-ni-a-kazva-na-sveta-che-rusiya-go-pravi-video
От мене толкова.
Чета и двете страни, чета ама и гледам.
Не че съм дърт, ама съм видял, като ми поговори някой бързо го турям на правилното място в хербария.
Хич не ми беше трудно да класифицирам "официална Украйна".
То си смърди, почти като у нас!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13693 -: Април 10, 2022, 18:50:18 »
Едната страна няма какво да я четеш, нищо ценно няма да откриеш при нея, само лъжи и мръсотия и ще си спестиш време и усилия при това.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13694 -: Април 10, 2022, 18:52:17 »
Видеото е от 4 април

https://t.me/RVvoenkor/6574?single

https://t.me/RVvoenkor/6573?single

Па после се раждат разни призрачни легенди

Повече приказки на пазаря...и на укрофейк. уа

 :smokin:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11318
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13695 -: Април 10, 2022, 18:55:24 »
Слушам в момента Хасанката.
Ми да я залюбиш!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13696 -: Април 10, 2022, 18:55:54 »
Едната страна няма какво да я четеш, нищо ценно няма да откриеш при нея, само лъжи и мръсотия и ще си спестиш време и усилия при това.
Не си прав.
Най-бързо се издават тия дето ги боли и сърби, казават си всичко даже без да ги питаш.
Като имаш отсреща доказан мошеник е лесно да го слушаш и да разбереш какви са му мераците.
Поне аз си мисля така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13697 -: Април 10, 2022, 18:56:00 »
Прост въпрос към касапа – служил ли си войник, ако да, каква специалност? Нещо се срамуваш да споделиш иначе безпринципно се саморазхвалваш.
Защо бягаш по тъча? Нима не виждаш, че постната снимка на пилота е откровен фейк? Като си толкова подготвен не знаеш ли, че пилотите ползват специални костюми, ами летят на 20 километра.
Ти знаеш ли какъв кратер прави като падне едно 20 тона чудовище? Ти познаваш ли ТТ данните на този изтребител?
Специалисте, къде толкоз се изучи?
Относно Сирия, времето опроверга твоите милитари рипорти. Така че по-скромно. Твоите сказка може да ги разправяш на колегите си гастарбайтери. Нещо не те усещам да си хайър клас екзекютив.
Weiter schwimmen!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13698 -: Април 10, 2022, 19:02:12 »
Не знам дали е вярно, но ако...

Quote (selected)
Такая информация поступает от источников:

Под промзоной "Азовсталь", принадлежащей олигарху Ринату Ахметову, предположительно внебрачному сыну бывшего президента Украины Кучмы, находятся 24 км туннелей на глубине до 30 метров.

Там же находится секретный объект НАТО PIT-404- и секретная биолаборатория НАТО с биологическим оружием. На объекте PIT-404- заблокированы офицеры НАТО. Туннели снабжены бункерной системой с броневой защитой.

Внутри находятся порядка 240 иностранцев, среди которых офицеры НАТО и Французского Иностранного Легиона, а также персонал биолаборатории. Их охрана, финансировавшаяся Ахметовым, насчитывает до 3000 человек.

Биолаборатория под заводом "Азовсталь" в Мариуполе на так называемом объекте PIT-404- построена и эксплуатировалась компанией Metabiota, связанной с Хантером Байденом, Ринатом Ахметовым и Владимиром Зеленским.

В лабораториях этого объекта велись испытания по созданию биооружия. Тысячи жителей Мариуполя стали "подопытными кроликами" в этих страшных испытаниях. И в этих бесчеловечных опытах принимали участие в основном западные "специалисты".

Офицеры разведки и специальных операций Франции не смогли вывезти своих сослуживцев из Мариуполя. Вот почему Макрон так часто звонил в Кремль и просил "гуманитарные коридоры".

Некоторые офицеры французской разведки погибли во время спасательной операции. Глава французской разведки Эрик Видо 31 марта 2022 года был уволен за неудачи разведки Франции в войне на Украине.

В подземельях Азовстали сейчас заблокированы офицеры из США, Канады, Германии, Франции, Италии, Турции, Швеции, Польши и Греции. Американский генерал-лейтенант Роджер Клотье, захваченный Народой Милицией ДНР в плен на днях из сбитого вертолёта, был отслежен ГРУ ГШ и СВР России в Мариуполе по результатам внешнего наблюдения за его любовницей на территории Турции в Измире.

Гражданка Украины, известная разведке как Klute, всегда сопровождала генерала в качестве походной жены, доверенного лица и переводчицы. Как только поступила информация, что эта дама приехала в Мариуполь, Россия начала военную операцию и заблокировала город.

@opersvodki

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13699 -: Април 10, 2022, 19:02:38 »
Бе , не е 20 тона даже с пълно въоръжение и допълнителни резервоари, ама няма как да падне толкова плавно че да не разоре даже метър в полето, па и да си запази конфигурацията.
Освен нещо антигравитация......
Фейкави са си от всякъде картинките.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13700 -: Април 10, 2022, 19:04:46 »
Прост въпрос към касапа – служил ли си войник, ако да, каква специалност? Нещо се срамуваш да споделиш иначе безпринципно се саморазхвалваш.
Защо бягаш по тъча? Нима не виждаш, че постната снимка на пилота е откровен фейк? Като си толкова подготвен не знаеш ли, че пилотите ползват специални костюми, ами летят на 20 километра.
Ти знаеш ли какъв кратер прави като падне едно 20 тона чудовище? Ти познаваш ли ТТ данните на този изтребител?
Специалисте, къде толкоз се изучи?
Относно Сирия, времето опроверга твоите милитари рипорти. Така че по-скромно. Твоите сказка може да ги разправяш на колегите си гастарбайтери. Нещо не те усещам да си хайър клас екзекютив.
Weiter schwimmen!
Къде е опровержението от руското МО? Нещо не мога да го намеря, така, че бъди така учтив и ми помогни, щом толкова държиш да изясним случая.
Ако си беше направил труда да прочетеш материала, щеше да разбереш, че пилота са го гонили 10км докато го заловят, при това не виждам защо тои е трябвало да бяга и със специалния костюм навлечен на него, само и само за да можат такива като теб да кажат, че е наистина пилот когато го заловят. И недей се позори повече като обясняваш какви кратери правели самолетите като паднели, защото това ясно показва колко снимки от самолетни катастрофи изобщо си виждал, т.е. недостатъчно, щом си позволяваш да пишеш откровени глупости. Иначе претенциите и самочувствието ти са много големи, само не ми е ясно на какво се основават те. Има един случай от паднал US F15 в Либия, потърси си го сам и виж как изглежда самолета след крушението и ни разкажи колко дълбок е кратера който е направил. Моралът и възпитанието ти не искам да ги коментирам изобщо. На тези години да се държиш по подобен начин с непознати хора, без някой да те е предизвикал или обиждал е недопустимо.
« Последна редакция: Април 10, 2022, 19:11:17 от kas »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13701 -: Април 10, 2022, 19:07:53 »
Руското МО се скъсА да опровергава дивотиите им и даже укрите вече пенсионираха призрака си. Айде стига вече с глупости

Айде жокер, виж облеклото на пилота на СУ 35. На истинския

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13702 -: Април 10, 2022, 19:08:36 »
Бе , не е 20 тона даже с пълно въоръжение и допълнителни резервоари, ама няма как да падне толкова плавно че да не разоре даже метър в полето, па и да си запази конфигурацията.
Освен нещо антигравитация......
Фейкави са си от всякъде картинките.

Масса:

    пустого: 19 000 кг[19]
    нормальная взлётная масса (2 × Р77 + 2 × Р-73Э): 25 300 кг
    максимальная взлётная масса: 34 500 кг
    масса топлива: 11 500 кг

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13703 -: Април 10, 2022, 19:08:50 »
Руското МО премълчава фактите. Например в конфликта през 2008 в Грузия имаше 6 потвърдени загуби, те признаха само 4.
Дереме ми колко са руските загуби, важното е да побеждават!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13704 -: Април 10, 2022, 19:10:20 »
С касапа разговор не се води! Той слуша само себе си и какво си баба знае, това си бае.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13705 -: Април 10, 2022, 19:13:38 »
Quote (selected)
Масса:

    пустого: 19 000 кг[19]
    нормальная взлётная масса (2 × Р77 + 2 × Р-73Э): 25 300 кг
    максимальная взлётная масса: 34 500 кг
    масса топлива: 11 500 кг
Моя грешка, гледал съм СУ-27
Ама и 5 тона да паднат от високо правят кратер.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13706 -: Април 10, 2022, 19:13:47 »
Опаа

https://t.me/boris_rozhin/41328

Изборите във Францата :nuts:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13707 -: Април 10, 2022, 19:15:45 »
The Sun е супер "надежден" бритиш таблоид!
Толкова, че дори Уикипедията го карактеризира:
In 2019, The Sun was deprecated as an unreliable source by the Wikipedia community.

ТОЛКОЗ за източниците!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13708 -: Април 10, 2022, 19:16:23 »
От време на време намират останки на свалени самолети от ВСВ, в Лондон гледах, тука у нас наскоро намериха, двигателите се забиват на 3-4 метра дълбочина в земята, това за дозвукови витлови самолети, а съвременните вероятно целите биха били в земята. А тоя на картинката, като че е декор, цял, малко обгорял.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13709 -: Април 10, 2022, 19:18:33 »
Във Франция резултатите са като очакваните. Лошото е, че за втория тур сатанистите ще се активизират и ще направят всичко възможно Макрон да спечели, така, че лично аз съм песимист, разликите които даваха за втория тур са от до 2% което е много малка разлика, за да не могат да я заличат с купен вот или фалшификации.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13710 -: Април 10, 2022, 19:20:42 »
От време на време намират останки на свалени самолети от ВСВ, в Лондон гледах, тука у нас наскоро намериха, двигателите се забиват на 3-4 метра дълбочина в земята, това за дозвукови витлови самолети, а съвременните вероятно целите биха били в земята. А тоя на картинката, като че е декор, цял, малко обгорял.
Всичко зависи от това как пада. Вече писах, виждал съм поне няколко снимки на паднали самолети, при които те изглеждат точно така както на горната която коментираме. Единият от тях е с американският F-15E паднал през 2011г в Либия.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13711 -: Април 10, 2022, 19:22:41 »
От време на време намират останки на свалени самолети от ВСВ, в Лондон гледах, тука у нас наскоро намериха, двигателите се забиват на 3-4 метра дълбочина в земята, това за дозвукови витлови самолети, а съвременните вероятно целите биха били в земята. А тоя на картинката, като че е декор, цял, малко обгорял.
Всичко зависи от това как пада. Вече писах, виждал съм поне няколко снимки на паднали самолети, при които те изглеждат точно така както на горната която коментираме. Единият от тях е с американският F-15E паднал през 2011г в Либия.

Тцъ! Всичко зависи от G=m.g :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13712 -: Април 10, 2022, 19:24:01 »
Quote (selected)
Всичко зависи от това как пада.
Няма зависи, няколко тона с висока скорост спирани само от въздушно съпротивление по време на падането оставят дълъг "спирачен път" в нивата.
И се разпадат на много парчета.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9767
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13713 -: Април 10, 2022, 19:24:47 »
Опаа

https://t.me/boris_rozhin/41328

Изборите във Францата :nuts:


Ми то това се знаеше от седмици. Нали затова писаха, че на втория тур на макарон може да му се стъжни, ако се разбере за заклещения френски генерал
Путин покрай войната не спира да се меси в изборите на сувуренните държави


 :crying_with_laughter-3302:
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13714 -: Април 10, 2022, 19:26:49 »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13715 -: Април 10, 2022, 19:27:19 »
Quote (selected)
По согласованию с руководством ЕС, канцлер Австрии после посещения Киева, завтра прибудет в Москву для переговоров. Вместо Макрона из Европы засылают нового переговорщика.

 :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13716 -: Април 10, 2022, 19:31:23 »
Плоский штопор
https://www.youtube.com/watch?v=2EExHhCg1No
Ма ти верно ли сравняваш аеродинамиката на витлов дозвуков и на реактивен самолет? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13717 -: Април 10, 2022, 19:31:27 »
.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13718 -: Април 10, 2022, 19:32:21 »
Плоский штопор
https://www.youtube.com/watch?v=2EExHhCg1No
Ма ти верно ли сравняваш аеродинамиката на витлов дозвуков и на реактивен самолет? :)))
Какво значение има аеродинамиката при свободно падане от горния вид? Клипа съм го дал само като демонстрация за това какво означава горната фигура. Иначе тя може да се получи с всеки самолет, без значение какъв тип са му двигателите, тук е от значние най-вече площта на фюзелажа и крилата му.
« Последна редакция: Април 10, 2022, 19:44:16 от kas »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13719 -: Април 10, 2022, 19:37:14 »
Quote (selected)
Какво значение има аеродинамиката при свободно падане от горния вид?
Нямам повече желание и време.
Физиката трябва да я почнеш от началото и не от "специализирани милитаризирани" източници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13720 -: Април 10, 2022, 19:37:31 »
Аз не троля, а ти давам линк! Демек, подкрепям си тезата. И гледам да не правя преразкази и обобщения от секакви съмнителни сайтове. Особено такива с уа

От Рожин - няма потвърждение да думнатите словашки С 300. Правдиво е отбелязано, че не могат да се развърнат за толкова време
...от снощи има официално съобщение на МО РФ, подкрепено от обективния контрол за унищожена установка С300, посочиха и селото, край което е била, не съобщиха да е била словашката.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13721 -: Април 10, 2022, 19:45:46 »
Я малко да се посмеем

https://t.me/boris_rozhin/41303

Този вчера му пуснаха клип как не иска да си вземе повиквателната и търси връзки по телефона и вика полиция. Питаше кой им е дал новия му адрес, щото данните му били на стария. Горният клип е от днес.
Слава УкраИне! Хероям слава! :crying_with_laughter-3302:

тва е същия, дето в европарламента нападна да бие руска журналистка навремето. скабеева

те тия сичките са мноо силни да налитат да бият деца, старци и жени.
Странно, донаборникът и офицерът разговарят на руски език.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13722 -: Април 10, 2022, 19:48:26 »
...от снощи има официално съобщение на МО РФ, подкрепено от обективния контрол за унищожена установка С300, посочиха и селото, край което е била, не съобщиха да е била словашката.
Последната седмица две мисля имаше минимум два случая с унищожени комплекси С-300 и то във всеки поне по 3 пускови установки плюс радари и центрове за управление. За съжаление все още има сигурно още доста такива. Руснаците трябва да намерят някакъв начин да ги откриват, не само тях, а и Бук-вете, по руските форуми писаха, че тежките безпилотни дронове Охотник, вместо да се занимават с отделни танкове и БТРи трябва ден и нощ да ги издрирват, за да могат след като ги унищожат напълно, да пуснат свободно авиацията да помага по фронтовете.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9157
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13723 -: Април 10, 2022, 19:55:59 »
Странно, донаборникът и офицерът разговарят на руски език.
Няма нищо странно. Той им е роден. Както и на Зеленский, между другото. Странното ще бъде, ако български украинци (т.е. "македонци") разговарят на книжовната норма на българския език.

Днешна карта (щракнете върху нея, за да я видите в по-едър мащаб):


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13724 -: Април 10, 2022, 19:56:42 »
Руснаците трябва да намерят някакъв начин да ги откриват,
Ами откриват ги, по излъчването на радарите, веднага координатите на радара и станцията за управление се записват в паметта на антирадарната ракета, изстреляна от самолета.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9157
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13725 -: Април 10, 2022, 19:59:18 »
Едната страна няма какво да я четеш, нищо ценно няма да откриеш при нея, само лъжи и мръсотия и ще си спестиш време и усилия при това.
Правилно. Защото тогава я цитирате? (Имам предвид "източници" от областта ".ua".)


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13727 -: Април 10, 2022, 20:14:40 »
Руснаците трябва да намерят някакъв начин да ги откриват,
Ами откриват ги, по излъчването на радарите, веднага координатите на радара и станцията за управление се записват в паметта на антирадарната ракета, изстреляна от самолета.
За да я има тази ракета във въздуха, е небето трябва 24ч да дежурят самолети които я носят. Освен това, радарите се включват само в момента когато украинците визуално или по звука са определили, че в обсега на ЗРК навлиза руски самолет. Тогава радарите се включват, целта се захваща и се осъществява пуск на 1 или 2 ракети. След поражението радарите се изключват и ЗРКто веднага си сменя позицията. Не знам с какви глави са съоръжени украинските ракети, ако са от старите полуактивни, то радарите трябва да работят до поражението на целта. Предполагам за да намалят възможностите за отговор по тях, те стрелят само по цели, които преминават в непосредствена близост до тях и стрелбата се осъществява в рамките на няколко десетки секунди максимум минута. Това значи, за да могат да бъдат поразени те, съвсем наблизо до тях трябва да има друг руски самолет с радиолокационни ракети който веднага да стреля след като се вкключат радарите. Това обаче прави този самолет също удобна и лесна цел за тях, да не говорим, че онзи самолет по който стрелят почти сигурно ще бъде свален. Така, че нещата не са толкова прости и цялата тази игра е много рискована за руснаците. Най-лесно е да пуснат някакви по-евтини безпилотници които да ги търсят по топлинното излъчване или просто визуално, те няма как да се крият и стоят на едно място безкрайно дълго време. Или пък да се използват самолети примамки, от рода на Ту143. Лошото е, че самолетите на НАТО също кръжат край Крим и по границите на Украйна и снабдяват украинците с информация за възможните цели които са в украинското въздушно пространство. Не знам дали могат да ги излъжат по някакъв начин и да скрият сигнатурата на самолетите които летят над Украйна. От своя страна украинците може да се крият и да атакуват само тогава, когато са абсолютно сигурни, че не им е сложен капан и няма да бъдат унищожение по време или след атаката.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13728 -: Април 10, 2022, 20:14:57 »
Quote (selected)
81,6% от руснаците имат доверие на Владимир Путин
Май не са само руснаците.
Според гласуванията в ООН само "златният милиард" е почти твърдо против Путин.
Почти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13729 -: Април 10, 2022, 20:18:02 »
Правилно. Защото тогава я цитирате? (Имам предвид "източници" от областта ".ua".)
Защото в случая се става въпрос за демонстриране на материали, които е почти невъзможно да бъдат фалшифицирани. Ако някой се опита да твърди че самолета на видеото не е свален край Изюм, то той трябва да каже къде другаде се е случило това. Тези сними и това видео са съвсем нови, до момента не са се появявали в мрежата. Също да коментира и личността на пилота - за него дават име, военно подразделение в което е служил и негови фотографии, предполагам ще има и видео с разпита му.

Ако следваме вашата логика, то трябва да отречем видеата с измъчвани и убивани пленени руски войници и да ги обявяваме за фалшиви и недостоверни, само защото са ги снимали и публикували украинците.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23984
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13730 -: Април 10, 2022, 20:20:26 »
Quote (selected)
Освен това, радарите се включват само в момента когато украинците визуално или по звука са определили, че в обсега на ЗРК навлиза руски самолет.
Цялата тази система се оказа недоносче.
Може да я ползваш само когато визуално засечеш самолет, а могат да те унищожат от петстотин или хиляда километра.
Скъпи играчки без практическо приложение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9157
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13731 -: Април 10, 2022, 20:21:30 »

Quote (selected)
„В морското пристанище на град Мариупол отстъпващите остатъци от подразделенията на украинските националисти заловиха два чуждестранни кораба „Царевна” и „Лейди Августа”. Държейки екипажите на тези кораби за заложници, азовските националисти обстрелват от палубите с 120-мм минохвъргачки, различни видове гранатомети и стрелково оръжие...", цитира изявлението му пресслужбата на Народната милиция на ДНР в канала си в "Телеграм".

Ситуационният център към българското Министерство на външните работи отрече появилата се информация в руски медии за българския кораб „Царевна”. Оттам обясниха за NOVA, че са във връзка с моряците ни и към този час всички са добре.
Има ли нормален човек, който ще повярва на "българското" (всъщност американско, точно колкото и "украинското") министерство на външните работи (да, работите са външни за истинския собственик на министерството – САЩ), а няма да повярва на Басурин? Ако има такъв, да се обади.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13732 -: Април 10, 2022, 20:25:38 »
Разбирают на органы даже своих

Бизнесът с човешки органи при укрите, върви с пълна сила:

"Летом 2014 года хакеры опубликовали переписку между адвокатом экс-премьера Юлии Тимошенко Сергеем Власенко, её доверенным лицом Ольгой Вибер и командиром нацбата "Донбасс" Сергеем Семенченко (настоящее имя – Константин Гришин).

Беседа – шокирующая.

Власенко и Вибер обсуждают поставку "материала" из Донбасса. "Материал" зашифрован в виде сокращённых терминов на английском: "сor" – сердце, "nep" – почка, "hep" – печень, "pan" – поджелудочная, "pul" – лёгкие.

В марте 2014 года Вибер передала Власенко новый заказ и заявила, что "наша вторая партия разошлась хорошо, клиенты довольны". Она также поинтересовалась, не собирается ли Киев останавливать карательную операцию."
https://tsargrad.tv/investigations/koncy-v-krematorij-ukraina-platit-za-oruzhie-vnutrennimi-organami-grazhdan_523850
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13733 -: Април 10, 2022, 20:35:48 »
@cekyko, добра идея за аватара! И аз ще сменя своя, както никога.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13734 -: Април 10, 2022, 20:46:54 »
Angelo Giuliano 🇮🇹 🇨🇭/ living in 🇨🇳
@Angelo4justice3
·
5h
Outside the German Bundestag, a Ukrainian child calls for the genocide of Russians and sings a popular song in Ukraine called "Soon there will be no more Russians"

https://twitter.com/Angelo4justice3/status/1513133365880242179


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13735 -: Април 10, 2022, 20:48:05 »
⚡️ Брифинг Минобороны России:

— ВС РФ уничтожили около Старобогдановки (Николаевская область) и на аэродроме Чугуев (Харьковская область) украинские ЗРК С-300;

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9157
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13736 -: Април 10, 2022, 20:51:21 »
Оттук:
Quote (selected)
Число жертв украинского удара "Точкой-У" по железнодорожному вокзалу Краматорска достигло 57 человек. Многие раненые по-прежнему находятся в крайне тяжелом состоянии.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13737 -: Април 10, 2022, 20:54:12 »
⚡️ Брифинг Минобороны России:

— ВС РФ уничтожили около Старобогдановки (Николаевская область) и на аэродроме Чугуев (Харьковская область) украинские ЗРК С-300;

Това същото го пуснах преди 4 часа точно в тази тема. Няколко страници назад. Дори го коментирахме, във връзка с С300.  Мисля, че вече споменах, че някои хора четат само себе си  :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13738 -: Април 10, 2022, 20:56:26 »
⚡️ Брифинг Минобороны России:

— ВС РФ уничтожили около Старобогдановки (Николаевская область) и на аэродроме Чугуев (Харьковская область) украинские ЗРК С-300;

Това същото го пуснах преди 4 часа точно в тази тема. Няколко страници назад. Дори го коментирахме, във връзка с С300.  Мисля, че вече споменах, че някои хора четат само себе си  :smokin:
Ти го пусна, а аз пускам сега подтвържението. Преди беше само информация без указан източник.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9767
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #13739 -: Април 10, 2022, 20:58:26 »
81,6% от руснаците имат доверие на Владимир Путин
па те горе долу толкова му дават и по света - 75,7% от гласували до тоя момент 63 753 човека. Руснаци няма.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?