Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юли 07, 2024, 12:37:27

Автор Тема: Франция  (Прочетена 64741 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1790
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #780 -: Юни 25, 2024, 14:28:27 »
Quote (selected)
Длъжко е, но пък от мястото на случващото се.
https://www.youtube.com/watch?v=wXvYsKIk0y8
Симпатична коментаторка. Разсъждава формално логично, но гледа отстрани, от доста голямо разстояние.

 :i_laughing:
Елена Кондратьева живет во Франции с 1989 года
Подробнее на livelib.ru:
https://www.livelib.ru/author/1173508-elena-kondratevasalgero

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7775
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #781 -: Юни 25, 2024, 14:50:25 »
Цитат на: Muktata
Меланшон чука млади черни тигрици

Много по-добре, отколкото него да го чукат "млади черни тигри" като "Маню" и Барак.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7775
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #782 -: Юни 25, 2024, 14:55:15 »
Цитат на: Muktata
Хаос във Франция няма да има по простатат причина че във Франция има ВЛАСТ. Има Полиция, която си върши професионално работата, независимо дали управлява Макрон, или Бардела. И който вандалства ще бъде набит. Под одобрителните погледи на 65 милиона французи... По нататък вече слушах с едно ухо. Разбирам че такива видеа ви изпълват с надежда и трепет /как аха ха ха - и ще паднат на коча топките/ . За сетен път ще се разочаровате. Няма да паднат. Където е текло, пак ще тече.

За последното изречение си прав. Където са избивали милиони сънародници, пак ще избиват.
Кеф ти Стогодишна война, кеф ти хугеноти, кеф ти "велика френска революция".

Колкото до бардака (имаш предвид България, разбира се), пак си прав.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4432
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #783 -: Юни 25, 2024, 15:00:24 »
Ни най-малко не е ЛГБТ , нито "старите норми" и "новите норми", нито дори Путин не ги вълнува кой-знае колко. Французите се интересуват от данъците, от отмяната на пенсионната реформа /обещана от РН/ , от снижение на цените на храните и електроенергията. Хаос във Франция няма да има по ...
Не приемам за лична обида факта, че французите не се вълнуват от Путин. Но да питам, освен за данъците си, което е напълно разбираемо, французите не се ли тревожат от факта, че техният неадекватен, най-меко казано, президент е потенциален подпалвач на Трета световна война?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9002
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #784 -: Юни 25, 2024, 16:09:27 »
Французите се интересуват от данъците, от отмяната на пенсионната реформа /обещана от РН/ , от снижение на цените на храните и електроенергията.


Но това ще стане, само ако Париж се сдобри с Путин, което пък значи да се еманципира от САЩ, на практика да се скара със САЩ, но това е невъзможно, той е марионетка на финансовия интернационал.

Той лъже французите!
Ние си ги избрахме!

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #785 -: Юни 25, 2024, 18:48:19 »
Quote (selected)
французите не се ли тревожат от факта, че техният неадекватен, най-меко казано, президент е потенциален подпалвач на Трета световна война?
Надценяваш ролята на Макрон, уви и на Франция дори. Макрон е назначенец на други хора над него и нищо не може ни да подпали, ни да угаси без разрешение.
Quote (selected)
Колкото до бардака (имаш предвид България, разбира се), пак си прав.
Не ! В този случай нямах предвид България, честно ! :i_laughing:
Quote (selected)
Но това ще стане, само ако Париж се сдобри с Путин, което пък значи да се еманципира от САЩ, на практика да се скара със САЩ, но това е невъзможно, той е марионетка на финансовия интернационал.
Той лъже французите!
Макрон не лъже французите, той просто вбесява французите :angryfire:! Това се видя пред две седмици на евроизборите , ще се види и в неделя и на 7-ми юли. Сдобряване с Путин, в смисъл на детската градина - извинявай мило другарче, няма как да стане. Но нормализиране на отношенията с Москва е задължително, не само за Франция но и за целия ЕС. Една Европа с лидери Бардела, Хрупала ,Салвини, Орбан, Абаскал, Фицо, Вилдерс... ай да ви направя кефа, дори и Коцето в тая редица, може да нормализира отношенията с Путин, без непременно да му лазят в краката. Още повече че съм убеден в анализите, дето Путин няма никакви аспирации западно от Украйна, нито ресурс за осъществяването на такива.  "Финансовият интернационал" нямаше нищо против от бизнес с Путин до преди няколко години , само френските инвестиции в Русия гонеха мисля 6-7 милиарда. Нищо не пречи национално ориентирани европейски управляния да спрат тази идиотска политика спрямо Русия и да започне нормализиране на икономическите връзки, за начало. По-късно може да се говори и за сигурност и т.н. Хвърлянето на Русия в лапите на жълтите човечета е ОГРОМНА ГРЕШКА на Запада. Дано Тръмп да се върне в Белия Дом , това е най-сигурното условие за промяна в Европа.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24380
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #786 -: Юни 25, 2024, 18:59:30 »
Не знам за вас, ама аз от това което съм попрочел от историята се сещам за буржоазната революция.
Не че нещо, ама се е сбъднала баш по времето коги Францата почва да си губи колониите под натиска на наглосаксите.
Сега, не че нещо, ама нов цикъл. Тоа път нещо като РФ пъха пръти в колелата на неоколониалната Франца, със същите резултати.
Та си мисла....  :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7775
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #787 -: Юни 25, 2024, 22:39:48 »
През 1789 г. Франция е била могъща, развита и самодостатъчна д-ва. Сега е жалък васал, колкото и да му е криво на Муктата от това.

(пък ние сме си на същото ниво като през въпросната 1789, ама вече се гордеем с това  :i_laughing: )
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9657
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #788 -: Юни 26, 2024, 12:04:33 »
Това е вярно, уви. Върнаха ни назад с около век и половина.
И все пак Франция ще я има, но за България не съм сигурен.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #789 -: Юни 26, 2024, 12:49:31 »
През 1789 г. Франция е била могъща, развита и самодостатъчна д-ва. Сега е жалък васал, колкото и да му е криво на Муктата от това.

(пък ние сме си на същото ниво като през въпросната 1789, ама вече се гордеем с това  :i_laughing: )
Ама моля ти се ! Не мога да сравнявам с 1789 , та няма как да ми е криво или право ! Не съм толкова дърт, колега. Мога да сравнявам 1989 БГ и 2024 ФР, ако ти можеше, не криво , а направо суицидно щеше да ти е... :i_laughing:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #790 -: Юни 26, 2024, 13:49:29 »
Не знам що се карате. И кво ви е Франция крива. Там протестират, гласуват срещу Макрон, не знам колко % са гласували, ама опозицията е с двойно повече гласове от Макрон. Тук кво стана?...
Французите си отстояват добрия живот. За разлика от българите. Това е разликата.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1790
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #791 -: Юни 26, 2024, 14:38:25 »
Та за Францията и въховният í петел :smokin:

Макрон се превърна в олицетворение на предателството на Франция от страна на корумпирания елит

https://pogled.info/svetoven/evropa/makron-se-prevarna-v-olitsetvorenie-na-predatelstvoto-na-frantsiya-ot-strana-na-korumpiraniya-elit.170660

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7775
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #792 -: Юни 26, 2024, 17:28:09 »
Цитат на: Muktata
Не мога да сравнявам с 1789
Мога да сравнявам 1989 БГ и 2024 ФР, ако ти можеше, не криво , а направо суицидно щеше да ти е... :i_laughing:

А трябва! Инфо за Франция 1789 бол, само мерак за четене да има.

Суицидно от нищо не може да ми стане, освен от тежко и неизлечимо заболяване. За щастие съм здрав.
Гадно ми става от сравнението между сегашната и байтошовата България. До 1989 всичко си беше мн. добре. Ако може пак да стане така (но бързо), никаква Франция не ми е притрябвала.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9657
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #793 -: Юни 26, 2024, 17:29:06 »
Quote (selected)
До 1989 всичко си беше мн. добре. Ако може пак да стане така (но бързо), никаква Франция не ми е притрябвала.
Подписвам се под всяка дума!!!

Там протестират, гласуват срещу Макрон, не знам колко % са гласували, ама опозицията е с двойно повече гласове от Макрон.
Това добре, но RN не е онзи, който беше. Принудиха льопенката да стане русофобка и хоп! – като с вълшебна пръчица бариерата към властта ѝ я вдигнаха. Повтаря се историята с Мелони.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7775
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #794 -: Юни 26, 2024, 17:31:17 »
Цитат на: kаily
Във Франция протестират, гласуват срещу Макрон, не знам колко % са гласували, ама опозицията е с двойно повече гласове от Макрон. Французите си отстояват добрия живот.

И какъв е резултатът ? Макрон им показва среден пръст и им казва:
"ЕПМ, до 2027 АЗ съм Шефът, и каквото кажа АЗ, това ще става!."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1790
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #795 -: Юни 26, 2024, 17:35:10 »

Това добре, но RN не е онзи, който беше. Принудиха льопенката да стане русофобка и хоп! – като с вълшебна пръчица бариерата към властта ѝ я вдигнаха. Повтаря се историята с Мелони.

"Езикът няма кости"/ стара финикийска мъдрост :notworthy:

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9657
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #796 -: Юни 26, 2024, 18:04:20 »
Quote (selected)
Езикът няма кости"
...но кости троши.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #797 -: Юни 26, 2024, 19:12:14 »
Добре, бе. Нищо не става, успокойте се, какво сте настръхнали. Никъде нищо не става и всичко е безсмислено. Нали това искате да напиша. Или да пиша, че във Франция още по-зле и от България.
Квото кажете, това ще е.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24380
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #798 -: Юни 26, 2024, 19:19:56 »
Quote (selected)
Или да пиша, че във Франция още по-зле и от България.
Не се научихте че не става въпрос за по-лошо.
На всяко друго място е РАЗЛИЧНО лошо или добро от това на което сме.
Различно!
Малко плюсове, малко минуси, резултатът е все тоя, виж ако почнем да се взираме в лайкчетата и вдигнатите палци заместващи среден пръст ( щото сме се окултурили ) ще намерите "обетованата земя", ако и да е виртуална във фейса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #799 -: Юни 26, 2024, 20:34:16 »
А тука все по-масово се вихри тезата, че квото и да прави народът, се тая. Затова все по нищо не се прави. Щото няма смисъл. Протестират и кво. Гласуват и кво.
Така беше с гърците навремето и един патагонец непрекъснато им опипваше топките падат ли.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24380
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #800 -: Юни 26, 2024, 20:39:29 »
Quote (selected)
А тука все по-масово се вихри тезата, че квото и да прави народът, се тая.
Навсякъде и във всеки исторически период народът е стадо, ако някой го поведе към тучни поляни го следва и благоденства, ако го пришпори към пропаст скача.
Така е било, така е и така ще бъде!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #801 -: Юни 26, 2024, 21:32:13 »
Има народи и народи.
Определено психологическият климат във Франция е по-добър, определено те по умеят да се защитават и да не се дават. Гърците също. Руснаците умеят да се сплотяват. Украинците са зли, непочтени и нагли.
Всички народи са различни.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9002
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #802 -: Юни 26, 2024, 22:04:54 »
Навсякъде и във всеки исторически период народът е стадо, ако някой го поведе към тучни поляни го следва и благоденства, ако го пришпори към пропаст скача.
Така е било, така е и така ще бъде!

Съгласен! Но ние, каквито сме неверници, така и сме оцелявали, немците като са толкоз дисциплинирани и доверчиви и като им каза Хитлер Дранг нах остен, и тръгнаха на правят славяните на тор, а евреите на пепел, това за хвалба ли е!?
Ние си ги избрахме!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4189
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #803 -: Юни 26, 2024, 22:44:40 »
Има народи и народи.
Определено психологическият климат във Франция е по-добър, определено те по умеят да се защитават и да не се дават. Гърците също. Руснаците умеят да се сплотяват. Украинците са зли, непочтени и нагли.
Всички народи са различни.
Абсолютно! Манталитетът не е измислица, а чиста реалност. Може да е богатство или проклятие.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10192
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #804 -: Юни 26, 2024, 22:51:56 »
като им каза Хитлер Дранг нах остен

Не е толкова важно, ама Хитлер никога не е викал Дранг нах остен. Хирлер е говорел за лебенщраум. Дранг нах остен е австрийска и германска геополитическа стратегия от 19 век. Има също и дранг нах вестен.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7775
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #805 -: Юни 27, 2024, 00:33:52 »
Хирлер е говорел за лебенщраум.

лебенсраум
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24380
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #806 -: Юни 28, 2024, 18:47:42 »
Quote (selected)
Според радиостанцията рейтингът на Националния сбор "достигна най-високото си ниво от началото на предсрочната предизборна кампания и възлиза на 37%, което е с два процентни пункта повече от миналата седмица".

Както отбелязват социолозите, нивото на подкрепа за коалицията на левите сили Нов народен фронт остава същото в сравнение с миналата седмица и е около 28%. През изминалата седмица президентската партия загуби два процентни пункта и рейтингът ѝ в момента е около 20%.
https://glasove.com/novini/reytingat-na-natsionalniya-sbor-dostigna-37-predi-predsrochnite-izbori-vav-frantsiya
Ще чекаме дали мъдете на коча ще изпаднат.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #807 -: Юни 28, 2024, 18:57:34 »
Льо Пен рекла, че няма да праща войски в Украина, макронистите пищят на умряло, че Макрон е върховен главнокомандващ, а тя отговаря, че просто ще им секне бюджета.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9657
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #808 -: Юни 28, 2024, 19:16:58 »
Би било чудесно, ако Франция най-сетне започне да се освобождава от задушаващата "прегръдка" на САЩ не на думи, а на дело.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2535
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #809 -: Юни 28, 2024, 19:59:25 »
като им каза Хитлер Дранг нах остен

Не е толкова важно, ама Хитлер никога не е викал Дранг нах остен. Хирлер е говорел за лебенщраум. Дранг нах остен е австрийска и германска геополитическа стратегия от 19 век.
Да. "Чичовци"-те, докато бистрят политиката в Джаковото кафене, ("Сега сме примерно лето 1867") си го превеждат като
"Драг наш остен". 😉

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1790
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #810 -: Юни 28, 2024, 20:08:26 »
Ах тези льоши французи, нямат мира. Първо Макрончо, сега и Шолц и зелените.
Аман  :smokin:

Без повече електричество за Германия: десните искат да изкормят( преводът не е мой, така си беше :t1813:)  енергийния пазар след изборите във Франция



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24380
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #811 -: Юни 28, 2024, 20:19:23 »
Quote (selected)
Кметството на Париж притеснено от тестовете за чистота на Сена, месец преди Олимпиадата
...
Последните тестове, завършени миналата седмица и публикувани от кметството на Париж, показаха, че нивата на бактерията ешерихия коли - индикатор за наличие фекални частици - са далеч над горните граници, наложени от спортните федерации. На 18 юни нивото на ешерихия коли е било 10 пъти над приемливите нива и в нито един момент не е спаднало под горната граница от 1000 образуващи колонии единици на 100 милилитра.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/kmetstvoto-a-pariz-pritesneno-ot-testovete-za-chistotata-na-reka-sena-mesec-predi-olimpiadata
Не че нещо, ама това си е златна мина.
Да почват да бутилират в шишенца по 100 ml.
Милиони хора по света страдат от трудно изхождане.
Ще е по-евтино от флакон Chanel N 5, но много по-търсено.
Едни други що РНК отрови продадоха с лечебна цел...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #812 -: Юни 28, 2024, 20:36:25 »
Ах тези льоши французи, нямат мира. Първо Макрончо, сега и Шолц и зелените.
Аман  :smokin:

Без повече електричество за Германия: десните искат да изкормят( преводът не е мой, така си беше :t1813: )  енергийния пазар след изборите във Франция



Дано продължат така, дано ги изберат, дано обърнат играта и дано овесят у. Де Вил...
Чувала съм, че токът си е бая евтин във Франция, обаче заради обща някаква енергийна борса и там си какво и плащат луди пари.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #813 -: Юни 29, 2024, 13:42:51 »
Quote (selected)
Чувала съм, че токът си е бая евтин във Франция, обаче заради обща някаква енергийна борса и там си какво и плащат луди пари.
Токът тук за потребителите е нещо от порядъка на 28 евроцента /КВ. По тази цена Франция остава сравнително не-скъпа за хората. На едно ниво с Италия и доста по-евтино от Германия, Холандия и другите северни еко-идиотски страни. Само в Испания (от Западната Европа ) е по-евтино, някъде около 17-18 цента за КВ , но там и стандарта е коджа по-нисък. Във Франция последните няколко години имаше малки , но постоянни повишения на цените на тока. Пълзене ! Тази кретенска "борса" на електричеството в ЕС , базирана на разни по-стари евродирективи, независимо какви медени приказки се разправят, как имала за цел свободната конкуренция между приоизводители и доставчици; поемане на излишъци на производство и съответно захранване при недостиг, всъщност има за скрита цел замазване на налаганите "зелени" политики ! Да прави така , че населенията в "най-еко страните" да не пропищят от космическите цени от "зелената енергия" , просто правят един МИКС. Абсолютно комунистически, егалитаристки трик , който замазва очите на севера, ощетява брутално производителите, каквато е Франция ! В предизборната си платформа Филипо от "Патриоти" беше изнесъл, че ако Франция направи ФРЕКЗИТ , разбира се излезе от всякакви подобни "борси" , и премине към национално ценообразуване , крайната цена ще падне ТРИ ПЪТИ. И ще плащаме около 9 цента за КВ, битовите потребители. За промишлените не говорим , там сегашната цена е убийствена.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9002
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #814 -: Юни 29, 2024, 16:01:28 »
всъщност има за скрита цел замазване на налаганите "зелени" политики ! Да прави така , че населенията в "най-еко страните" да не пропищят от космическите цени от "зелената енергия" , просто правят един МИКС. Абсолютно комунистически, егалитаристки трик , който замазва очите на севера, ощетява брутално производителите, каквато е Франция !

Когато си прав, прав си!

Демокрация, свобода на избор, пазарна икономика, всичко е измама и винаги е било. Ако някъде живеят по-добре, то е за сметка на други, ограбени.
Ние си ги избрахме!

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9657
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Франция
« Отговор #815 -: Юни 29, 2024, 16:07:41 »
Малка забележка, ако позволите – това не е "комунистически", а хрушчовистки трик.
Уравниловката се появява при ревизиониста Хрушчов. При Сталин е нямало такава.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24380
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #816 -: Юни 30, 2024, 10:30:36 »
Quote (selected)
В оспорван вот Франция избира нов парламент
Кой е Жордан Бардела - вероятният бъдещ 28-годишен премиер
...
Бардела има отлични постижения в областта на икономиката и социалните науки в частен колеж, а на 16-годишна възраст се присъединява към Националния сбор – тогава известен като „Национален фронт“. След това учи в парижкия университет Сорбона, но прекъсва, за да се съсредоточи върху политиката.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/osporvan-vot-franciya-izbira-nov-parlament
Без да подценявам качествата на маладежите, това френско увлечение към млади и неопитни премиери ми е неразбираемо.
Друга ядрена сила залита към геронтокрацията.
Общото между двете е лидери без ясно съзнание къде са, какво трябва да правят, как да го направят.
Французите залагат на младите - тези които не носят спомена за миналото на благоденстваща Франция.
Американците на старци забравили за истиското величие на САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2403
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #817 -: Юни 30, 2024, 10:53:00 »
Без да подценявам качествата на маладежите, това френско увлечение към млади и неопитни премиери ми е неразбираемо.
В една от нашите теми "Психопати, откачалки и калинки управляват света" сме обсъждали този проблем.
За да управляваш ТИР трябва да имаш съответен клас. За да си капитан на кораб трябва да си бил четвърти, трети, втори, старши помощник и чак тогава КАПИТАН. И за всяка степен се изискват години "плавателен стаж". Опита е нужен за да се гарантира максимално сигурността на кораба, товара и пътниците. Подобни са изискванията и за самолетите и пилотите. Може да си професор по навигация не можеш да си капитан на кораб без плавателен стаж. Може да си професор или академик по ДВГ и корабни механизми - не можеш да си главен механик.
За да управляваш държавата, обаче, е достатъчно да си ПростоКиро.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #818 -: Юни 30, 2024, 13:33:43 »
Първи впечатления от гласуването. Гласувам към 7-8 път във Франция. НИКОГА не съм виждал такава опашка за гласуване. Имаше близо 70-80 човека на моята секция, в училищната зала и навън на двора се виеше опашката. И то в обедно време, когато тук се ЯДЕ  :nuts: После, самото гласуване. Значи на дървено стилажче са подредени първо пликовете, а после малките бюлетини в различни цветове с имената на регионалните кандидати на партиите. НИКОЙ не взимаше по няколко бюлетини, както се прави от куртоазия друг път. Всички се насочваха към бюлетината на кандидата на РН и от там директно зад паравана, демонстративен вот ! И трето, явно макронисти или някакви гошове бяха регистрирали менте-кандидат в същия цвят като РН /синьо/ и със същия надпис ! Да объркат някой заблуден пенсионер... Жените от избирателната секция бяха направили собственоръчен надпис , закачен на стената - "Внимавайте за объркващ кандидат, дублиране на партия !" ... Това е положението. Тази вечер чакам педерастко квичене на умряло  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #819 -: Юни 30, 2024, 14:45:45 »
Аз се върнах болна и който е летял с прекачване с разстройство и повръщане в остра фаза, само той вече може да ми дава акъл.
Ще събера сили да снимам и закача какво намерих в пощенската си кутия.
Сили за превод нямам.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #820 -: Юни 30, 2024, 14:49:19 »
.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #821 -: Юни 30, 2024, 18:08:03 »
60%
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1790
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #822 -: Юни 30, 2024, 20:39:06 »
Когото го интересува, тук ще има резултати :

https://www.francetvinfo.fr/elections/resultats/  :popcorn:


Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #823 -: Юни 30, 2024, 21:17:31 »
Както всички очакваха, в това число и Жордан Бардела - брутално занижаване на резултатите на РН до 34 % .  :angryfire: Победа, но така че да няма абсолютно мнозинство в Долната камара. Смехотворни резултати  - Макрон 20 % ????? Откъде се появиха , след като само преди три седмици имаше 14 % ????? Лъженето и фалшификациите тук се прави по старата технология на "мъртвите души" . Мъртвите са "гласували" за педала. Нека се кефят... Бардела каза че при никакви обстоятелства няма да прави правителство, ако няма над 289 депутата /над 50 %/. Засега се очертава с тази измама РН да има максимум 280  депутата. Франция навлиза в криза и безвластие. Народът презира Макрон и му би огромен шут, но той явно не възприема сигнала и ще агонизира още две години и половина. :thdown:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #824 -: Юни 30, 2024, 21:20:54 »
Левите и десните почти поравно, Макрон трети, републиканците четвърти, 34 28 20 10
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 51
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #825 -: Юни 30, 2024, 21:29:28 »
Не съм в час, но да попитам при вас не са ли мажоритарни избори?
Което според мен значи че %-тите нищо не значат.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #826 -: Юни 30, 2024, 21:35:59 »
Не са баш, тук се гласува мажоритарно и за коалиции. Ако някой не мине 50%, отива с втория на втори тур. Другата неделя. Така и хората си гласуват за хора, а не за нищо не значещи коалиции, където после първият и вторият се отказват в полза на петия и си гласувал за захарен памук - лапнеш нещо, глътнеш нищо.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?


Активен AnonimusBG

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 51
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #828 -: Юни 30, 2024, 22:29:20 »
Доколкото разбирам Франция все пак е президентска република и Макрон има последната дума.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #829 -: Юни 30, 2024, 22:40:24 »
Франция е полу-президентска република. Макрон има думата дотолкова, доколкото да посочи премиер на базата на новото мнозинство в Асамбле Насионал. Ако другата седмица след балотажите РН има под 289 депутата, Жордан Бардела заяви абсолютно че няма да приеме поста на премиер. Макрон трябва да посочи друг за премиер, и това отприщва ХАОС . Ултралевите се държат като невменяеми, там за шок и ужас говорител е станал ... Меланшон ! Меланшон е троцкист, подстрекател на бунтове, палежи и грабежи. Той иска да разпусне полицията във Франция и да отвори напълно границите за мигранти ! Меланшонистите са десетина процента, но Меланшон е узурпирал лидерството на т.н. "Фронт попюлер" - резултатие им са надути безсрамно. Още по-куриозни са резултатите на макронистите - тези 20 % са арогантна фалшификация ! Тези хора не разбират ситуацията, не схващат мощния шут който им нанесе френския народ и търсят спасение в бакалските сметки, шашмите и измамите. Ново управление на Макронистите ? Управление на макронистката партия  заедно с ултралевите ? Или премиер Меланшон ? Това са картини от психиатрична клиника, не от реалната политика. Не виждам как ще стане. Затова казвам че се задава перманентна криза и безвластие... Ся, няма само в БГ да има правителствени кризи, я ? :smokin:

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #830 -: Юни 30, 2024, 22:54:05 »
Сега, картината разбира се е по-сложна, отколкото изглежда. По принцип французите обичат да усложняват до максимум нещата... В прогнозите за след балотажа, както се вижада, очертава се и една група от няколко десетки депутата на Ле Репюбликен /саркозистите/ - това са останките от някогашната голяма дясноцентристка партия на Франция, която тотално се срина след автогола "Фийон" и последвалата срамна колаборация с макронистите. Все пак те ще вкарат депутати. Много от техните активисти последните 1-2 години напуснаха партийните структури и се присъединиха към РН. Други изглежда са готови да го направят. Една от причините /поне официално/ за напускането на Марион Марешал на "Реконкет" на Ерик Земур ,беше точно политиката спрямо Ле Репюбликен. Земур , принципен и праволинеен, си отстояваше неговите позиции /"крайно десни"/ , докато племенницата на Марин пледираше за "широко дясно обединение" което да включва и Ле Репюбликен. Това най-добре ще си проличи след седмица, когато има някаква опция да се направи коалиция между РН и ле Репюбликен , като последните по-скоро ще се продават като циганки на димитровградския пазар. Личното ми мнение е че по-добре Бардела да не прави коалиция с тия въртиопашки и да остане Опозиция с най-голямата депутатска група в Парламента. Да остави Педала и Ултралевите , да ги видим какво ще правят ?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #831 -: Юни 30, 2024, 23:05:30 »
И тоя се прави на Костадинов. Като няма да управлява, що ходи на избори изобщо.
Не ги знам леви-десни, ама само бунтовната Франция видях да има текст срещу войната с Русия и срещу Израел в Газа. А при толкова войни и пряка опасност по това се познавам у кой има здрав разум все още.
Като направят правителство орел рак и щука, може пък за момента да е по-добре, ще са принудени да се съберат до най-необходимото и няма да правят излишни движения.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #832 -: Юни 30, 2024, 23:22:43 »
Кайле, не си в час драга. Бардела печели парламентарните избори. Коцето никога не е печелил избори. Коцето не мое да управлява щото никой няма да му връчи мандат. При Бардела ситуацията ще е абсолютно различна. Той не иска да е премиер, без да има мнозинство което да го подкрепя. Не иска да бъде бъзикан и саботиран и да не може да прокарва точките на РН. Писах го и пак повтарям, залогът е далечен - президентските 2027. От сега е ясно че Бардела е фаворитът, а от другата страна ще бутат някакво педи, вероятно Аталчето. Ако Бардела бъде овъргалян в едно НЕуспешно премиерство, каквото му пробутват сега, шансовете му за Президент ще намалеят. Това е макронисткият капан.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #833 -: Юни 30, 2024, 23:30:57 »
Ми той е бил наясно, че няма да спечели, социологическите агенции във Франция познават...
То от позиция на всевластен може всеки, въпросът е какво може да се направи от позиция на коалиция.
Виж го Путин как играе.  От всяка беда излиза победител, това е играч.
Играеш с картите, които са ти се паднали, а не ги хвърляш и да чакаш по-добра ръка.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #834 -: Юни 30, 2024, 23:40:23 »
Quote (selected)
Ми той е бил наясно, че няма да спечели, социологическите агенции във Франция познават...
Ми не е така. Агенциите до завчера даваха за РН 36-37 %, което в депутати беше на ръба на абсолютното мнозинство. Аз бях абсолютно убеден че L'État profond няма да го допусне и ще "побутнат" надолу резултата на РН. И точно така стана - 34% днес. Проекцията в депутати е максимум 280 след балотажа... Току що видях че и моят кандидат води, но не е избран. Другата неделя пак  :)))

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #835 -: Юли 01, 2024, 00:12:30 »
Quote (selected)
Виж го Путин как играе.  От всяка беда излиза победител, това е играч.
Кайли,  Путин   никога не е бил в беда. Руснаците   нямат нищо общо с франсетата, освен че са им приемали гастабайтерите и оценявали по-прецизно архитектите. Русия, дали е била империя или СССР винаги, ама абсолютно винаги е залагала на един и само един водач. В това е била временната й слабост, но и вечната й сила. Чети Тютчев!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5321
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #836 -: Юли 01, 2024, 00:57:28 »
А, и още нещо. Франсетата винаги са били колаборационисти. Сталин ги е преглътнал, Русия няма да им даде подобен шанс. За властта в новото ООН ще се борят съвсем различни държави. Погледни БРИКС и си представи следващия висш орган на ООН. Там май ще е само САЩ

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #837 -: Юли 01, 2024, 08:59:44 »
А, и още нещо. Франсетата винаги са били колаборационисти. Сталин ги е преглътнал, Русия няма да им даде подобен шанс. За властта в новото ООН ще се борят съвсем различни държави. Погледни БРИКС и си представи следващия висш орган на ООН. Там май ще е само САЩ
Айде моля те да не си говорим тука градските легенди и кой какъв бил колаборационист. Франция е била две Франции - едната на колаборационистите, другата на Резистанса. Така е било НАВСЯКЪДЕ в Европа, включително и в България. А най-големият като бройка КОЛАБОРАЦИОНИЗЪМ е бил в СССР ! Само РОА на генерал Власов е наброявала близо 130 000 руснаци, заедно с помощния персонал, "хиви"-тата, заедно с казаците, заедно с украинизираните малоруси - милиони ! На страната на Хитлер. Темата е друга, ако обичаш. :t1233:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9976
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #838 -: Юли 01, 2024, 09:07:19 »
Русия все е била в беда, откак Путин стана начело. Но наистина това е тема за Франция и аз питам Муктата, щото не го знам тоя номер, как с 36% се печели абсолютно мнозинство. В България само 50.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 995
    • Профил
Re: Франция
« Отговор #839 -: Юли 01, 2024, 09:23:54 »
Русия все е била в беда, откак Путин стана начело. Но наистина това е тема за Франция и аз питам Муктата, щото не го знам тоя номер, как с 36% се печели абсолютно мнозинство. В България само 50.
Кайле - виждаш системата. Чисти мажоритарни избори в два тура, като е още по-сложно , щото се предвижда и "трилотаж" - там където третият е взел на първия кръг над 12,5 %. Така че тия проценти дето ги дават снощи са на национално равнище, но дефакто избраните депутати ще зависят на 1/2 от балотажите идната неделя. Агенциите вземат резултатите от първия кръг и правят прогнози за крайния резултат, колко депутати би имала всяка партия - от...до... възможни ! На базата на 37 % за РН прогнозираха на ръба на абсолютното мнозинство /289 кресла и нагоре/. Но сега при 34 % прогнозират между 230-280 депутата. Разбира се може да се опровергае прогнозата и да станат абсолютно мнозинство, щото почти половината места ще се решават на втория тур, навсякъде единият кандидат е на РН. Обаче, практиката тук във Францата, още от 2012, 2017 , 2022 - ги "работят" - "Всички да се обединим срещу крайно десните !" Ау-у-у-у ! КРАЙ НО ДЕС НИ   :firefrog: И това работи сред част от най-простите гласоподаватели. Така че до утре вечер кандидатите там, където има "трилотаж" - могат да се откажат в полза на един от другите двама. И те 100/100 ще го направят помежду си - макронисти и ултралеви ще си подават топката, само и само да не спечели РН. Очаквам Бардела да няма абсолютно мнозинство, такъв е сценарият на глобалистите.