Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Октомври 22, 2024, 16:43:38

Автор Тема: Добрата Стара Англия  (Прочетена 146596 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.


Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 858
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1321 -: Септември 15, 2024, 08:16:40 »
Стармер много започва да ми прилича на някого...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1322 -: Септември 27, 2024, 19:22:42 »
Quote (selected)
Британски финансисти настояват за пенсионна реформа, за да се стимулира икономическия растеж
...
Коментарите отразяват тези на главния изпълнителен директор на Citi в Обединеното кралство Тиина Лий, която каза пред CNBC миналата седмица, че вътрешните фондове твърде дълго са се фокусирали върху инвестиции с нисък риск и ниски такси, което води до „неоптимална“ възвръщаемост. „За мен пенсионната реформа е начинът за отключване на растежа в Обединеното кралство“, каза Лий.
https://manager.bg/%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8/britanski-finansisti-nastoavat-za-pensionna-reforma-za-da-se-stimulira-ikonomicheskia-rastez
Пере, нема!
Даже със свръхпечатане не стигат.
Требе да се ограбят всички фондове, да се хвърлят на "борсата" да има борсов растеж.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2809
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1323 -: Септември 28, 2024, 05:26:05 »
https://kritichno.bg/politika/tsarygrad-pusna-video/

Крайно време беше за предупреждение. Стига е гадила тази англичанка.  :smokin:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2809
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1324 -: Септември 29, 2024, 03:41:00 »
Ей, най-после някой - жена и спортитска!, да го каже в прав текст:
Quote (selected)
Президентът на Руската федерация по ски Елена Вялбе коментира завръщането на руските спортисти в международните турнири. Пред руски медии тя подхвърли: „Ако хвърлим бомба в центъра на Лондон, тогава всичко ще свърши и ще бъдем допуснати навсякъде“.
"Труд"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1325 -: Септември 29, 2024, 09:26:09 »
Нищо няма да свърши, а ще започне ядрена война, в която въпросната спортистка също ще загине.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1326 -: Септември 29, 2024, 10:24:41 »
Нищо няма да свърши, а ще започне ядрена война, в която въпросната спортистка също ще загине.

Няма да започне ядрена война, а ще бъде предотвратена. Ония с трилионите и кипите само така ще разберат, че няма да доживеят до Месията си.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1327 -: Септември 29, 2024, 10:45:36 »
Как атомна бомбардировка на Лондон ще предотврати изстрелването на ядрените балистични ракети "Trident-2" от американските атомни подводници? Мислиш ли, че са недостатъчно луди, за да го направят?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1328 -: Септември 29, 2024, 10:47:58 »
Quote (selected)
Мислиш ли, че са недостатъчно луди, за да го направят?
Мислиш ли че са толкова емоционално привързани към нанобритания, че да рискуват сами да берат гъби?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1329 -: Септември 29, 2024, 15:21:19 »
Quote (selected)
Мислиш ли, че са недостатъчно луди, за да го направят?
Мислиш ли че са толкова емоционално привързани към нанобритания, че да рискуват сами да берат гъби?

 :well_done-1299:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2656
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1330 -: Септември 29, 2024, 15:46:40 »
Нищо няма да свърши, а ще започне ядрена война, в която въпросната спортистка също ще загине.

Няма да започне ядрена война, а ще бъде предотвратена. Ония с трилионите и кипите само така ще разберат, че няма да доживеят до Месията си.
Ония с трилионите имат повече какво да губят, а за да натрупат трилиони се иска Здрав разум - Common sense, както казват в Челопечене Софийско.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1331 -: Септември 29, 2024, 15:56:52 »
Quote (selected)
Мислиш ли, че са недостатъчно луди, за да го направят?
Мислиш ли че са толкова емоционално привързани към нанобритания, че да рискуват сами да берат гъби?
Не са емоционално привързани, напротив – мразят се взаимно, но когато получат заповед оттам, ще трябва да я изпълняват...
Атомна бомбардировка на Лондон няма да убие т.н. "световен елит". Само ще донесе изцяло отрицателни последици за Русия.
Съгласен съм, че ядрената тояга трябва да се размахва колкото се може повече, но не съм съгласен, че трябва да се удря с нея.
Пак повтарям – силата на ядреното оръжие е именно в заплахата от него. Започнеш ли да го използваш, се изравняваш с врага.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1332 -: Септември 29, 2024, 16:13:47 »
Няма каква заповед да получат.
Европа е задраскана от картата, бритите се опитват да се дистанцират, но видимо без успех.
Виж ако нещо падне даже на последния алеутски остров всички под строй ще "защитаваме демокрацията".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1333 -: Септември 29, 2024, 16:16:52 »
Не се безпокой за заповедта. Тя ще бъде получена от неизвестно място и това място със сигурност не е Лондон.
Каквито и словесни упражнения да правим за ядрен удар по Лондон, такъв няма да има. Абсолютно сигурен съм.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1334 -: Септември 29, 2024, 16:28:16 »
Не мисля че някой в Лондон взема решенията, ако господарите бяха там нямаше да допуснат домът им да стане такава свинщина.
Грешка, не е свинщина, "туземните" мюсюлмани не харесват това.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10438
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1335 -: Септември 29, 2024, 16:56:01 »
Гледала съм изпълненията на тяхното народно събрание по повод брекзит, не помня как се казваше. Освен един пич, който непрекъснато удряше с чукчето и викаше "Одър!" всички останали са бецмоцъчни идиоти. Тогава съм се дивила как такова безмозъчно племе е врадеело целия свят. Изказвания едно след друго на приповдигнатия английски, с високомерното им произношение и напълно куха риторика. Като във филмите, де млади лентяи от аристокрацията тип на Джийвс собственикът чуруликат, само че нагнетено с арогантност, високомерие и още по дебилизъм.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1336 -: Септември 29, 2024, 18:15:43 »
Пошъл театър наистина...
Какво значи това "Одър!"?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1337 -: Септември 29, 2024, 18:21:57 »
Великобритания на шаг ближе к ассистированному суициду
Quote (selected)
На прошлой неделе «гражданское жюри» Совета Наффилда по биоэтике (NCOB) пришло к выводу, что ассистированный суицид должен быть разрешен в Великобритании.

Жюри заключило, что человек, страдающий неизлечимым заболеванием, должен иметь возможность легально получить доступ к самоубийству с помощью медикаментов. Заключение совета носит рекомендательный характер, однако в последующем может быть использовано как решающий аргумент при внесении поправок в законы.

📌 Великобритания всего лишь следует тренду, охватывающему Западный мир. Ассистированный суицид уже практикуется в Канаде, Бельгии, Нидерландах, Швейцарии, а также отдельных штатах США и Австралии.

По опыту других стран, мы можем ожидать, что если в Великобритании легализуют суицид, произойдут следующие события:
▪️ количество медикаментозных суицидов будет расти с каждым годом, возможно даже в геометрической прогрессии (как в Канаде);
▪️ перечень лиц, которым будет доступен суицид, будет постепенно расширяться, и со временем включит людей, чьи заболевания не являются смертельными или неизлечимыми (в т.ч. психологического характера), и несовершеннолетних;
▪️ вокруг ассистированного суицида начнет формироваться рынок услуг: от обслуживающего персонала и медикаментов до приборов, облегчающих процедуру.

🔻 Ассистированный суицид отлично вписывается в глобалистскую повестку. Государству легче дать неработающему хронически больному (но не имеющему возможности оплачивать дорогую медицину) гражданину умереть, чем финансово обеспечивать его; избавиться от ветерана, страдающего ПТСР, чем реабилитировать его в социуме; устранить результат провалившегося гендерного эксперимента, чем признать ошибку.

❗️ Канадские эксперты уже без зазрения совести считают, сколько денег ассистированный суицид помогает сэкономить в здравоохранительном бюджете, а Швейцарские предприниматели презентуют капсулы для самостоятельного проведения медикаментозного суицида.

Самым сложным этапом для выгодополучателей от ассистированного суицида является его легализация в самой минимальной возможной форме. А в последствии границы дозволенного могут постепенно расширяться. Кажется, для Великобритании решение уже принято, и дело остается за малым: морально подготовить общество к грядущим переменам.
Напомня ми за "Хотел «Танатос»"...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10438
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1338 -: Септември 29, 2024, 18:57:00 »
Пошъл театър наистина...
Какво значи това "Одър!"?
Order
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1339 -: Септември 29, 2024, 19:01:09 »
Цитат на: Zmeja
Ония с трилионите, за да натрупат трилиони се иска Здрав разум

Нищо подобно! Искат се обучена хитрина, вродена лъжливост и пълно безсърдечие.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1340 -: Септември 29, 2024, 19:09:28 »
Цитат на: lucho
ядрената тояга трябва да се размахва колкото се може повече, но не трябва да се удря с нея.

Който плаши, но никога не удря, само става за смях. Вече посочих, че и врабчетата ще спрат да се плашат от него.
САЩ удариха с атома, затова всеки се съобразява с тях. Трябва и Русия да го направи най-после. Символично, по столицата на най-злия си враг от 400 г. насам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1341 -: Септември 29, 2024, 19:20:36 »
Добре че не си начело на Русия. Ако го направят, по нищо няма да се различават от американските нацисти. Русия е надеждата на света, а ти искаш тя да помръкне. Няма да стане, за щастие.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1342 -: Септември 29, 2024, 19:24:18 »
Ако помръкне, ще е заради такива като теб "ах, на всичко сме съгласни, само война да няма".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1343 -: Септември 29, 2024, 19:29:43 »
Не е задължително ракетата до Уестминстър да е с ядрен заряд.
Може да е с контейнер фекалии, ще е достатъчно "ясен знак и силен сигнал".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1344 -: Септември 29, 2024, 19:31:40 »
Ако помръкне, ще е заради такива като теб "ах, на всичко сме съгласни, само война да няма".
Нападаш ме незаслужено!!! Никога не съм казвал "ах, на всичко сме съгласни, само война да няма"!
Ако помръкне, ще е, защото е започнала да прилича на САЩ. Няма друг начин да помръкне, няма!!!
« Последна редакция: Септември 29, 2024, 19:42:54 от lucho »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1345 -: Септември 29, 2024, 19:38:32 »
Не е задължително ракетата до Уестминстър да е с ядрен заряд.
Може да е с контейнер фекалии, ще е достатъчно "ясен знак и силен сигнал".

Да, първата може и така. Ако не изтрезнеят, втората - с нещо по-силно. Ако се наложи трета, от четвърта няма да има нужда.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1346 -: Октомври 08, 2024, 17:36:27 »
Quote (selected)
Шефът на МИ-5 Кен Маккалъм: Русия и Иран стоят зад „зашеметяващото“ увеличение на смъртоносните заговори
Русия се опитва да създаде "хаос" по улиците на Обединеното кралство
...
Но статистиката, че 13% от разследваните са деца, е едно от най-неочакваните развития - това е трикратно увеличение за три години. Маккалъм каза, че МИ-5 вижда "твърде много случаи, в които много млади хора са въвлечени в отровен онлайн екстремизъм".
https://www.vesti.bg/sviat/shefyt-na-mi-5-s-preduprezhdenie-za-rusiia-i-iran-6210446

 
Не знам как ги избират тамошните елити, но външният вид и нормалността явно не са в изискванията за получаване на пост.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2069
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1347 -: Октомври 09, 2024, 00:03:02 »


Не знам как ги избират тамошните елити, но външният вид и нормалността явно не са в изискванията за получаване на пост.


Подборът на MI5 включва и анатомичните дадености/Klassifikation nach ICD-10 Q17.5 ICD-10 online (WHO-Version 2019), aka Otapostasis / :good_job-1300:, позволяващи перфектното изпълнение на служебните задължения

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10881
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1348 -: Октомври 17, 2024, 09:20:37 »
На някои англичани се налага да чакат почти 4 години, за да отидат на зъболекар
Quote (selected)
«По данным служб здравоохранения, взрослым жителям графств Корнуолл и Девон приходится ждать около 1400 дней, чтобы попасть на прием к стоматологу. Среднестатистический срок ожидания для детей составляет при этом три года и восемь месяцев.

Председатель Ассоциации стоматологических групп Ник Кармайкл назвал происходящее неприемлемым: «Эти шокирующие цифры, к сожалению, повторяют то, что мы видим по всей стране. Британская стоматология находится в состоянии кризиса». Согласно статистике, 97% людей, пытавшихся получить стоматологическую помощь без предварительной записи к стоматологу, не добились успеха.

Ранее сообщалось, что в Уоррингтоне более 100 человек выстраивались в очередь с 2:30 ночи, чтобы попасть на прием к стоматологу. Британская стоматологическая ассоциация заявила, что стоматологии Британии «фактически прекратили свое существование» для новых пациентов, так как записаться на прием невозможно.»

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10438
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1349 -: Октомври 17, 2024, 11:26:25 »
А евроатлантиците още плашат с опашките за телевизори по татово време.
Ранее сообщалось, что в Уоррингтоне более 100 человек выстраивались в очередь с 2:30 ночи, чтобы попасть на прием к стоматологу.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7992
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1350 -: Октомври 17, 2024, 12:12:07 »
Ама и руските тостери за нищо не стават. Вместо филийки хляб пекат тенекиени леопарди и брадлита.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 25265
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Добрата Стара Англия
« Отговор #1351 -: Октомври 17, 2024, 19:16:43 »
Quote (selected)
Почина британският генерал Майк Джаксън, който отказа на САЩ да започне трета световна война срещу Русия
...
Той влезе в историята като „най-разумния военен в НАТО“, когато през 1999 г. отказа да изпълни заповедта на американския генерал Уесли Кларк да щурмува летище "Слатина" в Прищина, Косово, което руските десантчици бяха тръгнали да окупират.

„Няма да започна Трета световна война заради теб“, казва тогава генерал Джаксън на американеца. По този начин демонстрира отговорност, която е по-голяма от тази пред висш ръководител - отговорност за нищо по-малко от съдбата на цялото човечество.
https://glasove.com/intervyuta/pochina-britanskiyat-general-mayk-dzhaksan-koyto-otkaza-na-sasht-da-zapochne-treta-svetovna-voyna-sreshtu-rusiya
Не всичко в нанобритания е мърша.
За съжаление читавите намаляват.
ЕС е вреден за вашето здраве!