Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 21, 2024, 08:52:30

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 770138 пъти)

Пенчо бре, kаily и 103 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16200 -: Юни 10, 2024, 10:26:56 »
За мен Марков е подставено сороско лице. Отдавна го твърдя. Никога не пропускам да забележа, откъде човек си получава заплатата. Подлъгалите се да гласуват за него,  много скоро ще изреват.  Племето  е сбирток от ахмаци, които всеки път настъпват греблото.
Не мога да не се съглася. Ето резултатите при 64% обработени протоколи:
Quote (selected)
ГЕРБ-СДС   299924  23,65%
ДПС        201579  15,89%
ПП–ДБ      191309  15,08%
ВЪЗРАЖДАНЕ 181790  14,33%
БСП         87146   6,87%
ИТН         80061   6,31%
ВЕЛИЧИЕ     63152   4,98%
Имайки предвид, че това са 64%, като умножим по 100/64, за всички без ИТН се получават по-малко гласове, отколкото на миналогодишните избори.
« Последна редакция: Юни 10, 2024, 10:44:39 от lucho »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16201 -: Юни 10, 2024, 10:36:27 »
Къффф точно идиот трябва да си - независимо от "по света и у нас", за да гласуваш за "партия", самонарекла се "Величие"?????!!!!!
 :t0174:
Скромен и интелигентен човек? : )

До вчера даже не знаех за съществуването на тая девиация. "Комплексари от всички краища - съединявайте се"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16202 -: Юни 10, 2024, 10:45:42 »
Крайно време е да престанем да се залъгваме, що за стока е т. нар. български народ. Въпросният народ е точно такъв, каквито са му управленците. И за всичко си е виновен сам, защото при масово участие на избори - вот трудно се фалшифицира. Оправданието, че нямали избор да си го запазят за себе си, когато му дойде времето. А то ще дойде за всички, включително и за тях


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16204 -: Юни 10, 2024, 11:19:43 »
Крайно време е да престанем да се залъгваме, що за стока е т. нар. български народ. Въпросният народ е точно такъв, каквито са му управленците. И за всичко си е виновен сам, защото при масово участие на избори - вот трудно се фалшифицира. Оправданието, че нямали избор да си го запазят за себе си, когато му дойде времето. А то ще дойде за всички, включително и за тях
А Вие към кой народ принадлежите Ваша милост?! Като каква се самоопределяте? Определено ахмаци, тъпанари и комплексари сред нашего брата не липсват, но да лепите етикети само защото повечето хора не мислят като Вас е меко казано снобизъм от най-чист вид.
------
Без претенции за каквото и да е, си позволявам да отбележа, че около 70% не сме гласували, а около 3% са гласували с ''не подкрепям...''.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16205 -: Юни 10, 2024, 11:29:52 »
Разбирам хората от моето и следващите поколения, които избраха да се установят за постоянно в чужбина. Някои забравиха корените си, други не. Но да живееш в България и да обясняваш на всеослушание що за кофти народ сме ние, българите... :125:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16206 -: Юни 10, 2024, 11:30:06 »
повечето хора не мислят като Вас

Наблюденията ми и дългогодишният ми опит сочат, че фразата е вярна, но само с известна редакция:

Quote (selected)
"повечето хора не мислят"

Това не е някакво ново откритие, то е стародавно, покрива се с наблюденията на съседните нам народи над българите, но е по-известно във варианта си:

Quote (selected)
"На българите втория акъл (да имам)"

За съжаление, поради все по-ускоряващата се деградация в постмодерните времена, в момента е  близо до истината вариантът:
Quote (selected)
"На българите петдесет и втория акъл (да имам)"
(в момента сме на петдесетия)

И това е оптимистичният вариант.
Поради посочената по-горе причина.


« Последна редакция: Юни 10, 2024, 11:35:25 от Zeitgeist »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16207 -: Юни 10, 2024, 11:30:24 »
А Вие към кой народ принадлежите
Принадлежим към народ, за чиито деца думи като "народен", "Отечество", "Родина", "Татковина"... са непознати, а "Под игото" им го предлагат в превод на "съвременен български".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16208 -: Юни 10, 2024, 11:50:00 »
Без претенции за каквото и да е, си позволявам да отбележа, че около 70% не сме гласували, а около 3% са гласували с ''не подкрепям...''.
И ти се гордееш, че си сред ТОВА мнозинство???
Цитат на: Ян Хус
O, sancta simplicitas!
И още една мисъл:
Цитат на: Waldemar Łysiak
Jeśli większość ma rację – jedzmy gówno – miliony much nie mogą się mylić.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16209 -: Юни 10, 2024, 11:50:08 »
Quote (selected)
Но да живееш в България и да обясняваш на всеослушание що за кофти народ сме ние, българите..
Нормално. За    да  имаш  изчерпателни познания за средата, трябва да си потопен в нея. Да не би да си въобразяваш, че на нормалните хора им е приятно да живеят в кочина? Барабар с прасетата :i_sheepish:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16210 -: Юни 10, 2024, 11:56:17 »

Колеги, не разполагам с изискана книжовна лексика, за да коментирам българския избирател (сакън, ще засегна Zdravka), но след киртаците, мутрагените, пейовските, etcetera, това тук твърде много ми дойде, особено в сегашната ситуация - вътрешната, хеле пък вънкашната такава.
Поради което няма да коментирам и емотикони няма да ползвам - необходимият за случая брой емотикони би нарушил правилата на форума и за следващото столетие.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16211 -: Юни 10, 2024, 11:58:13 »
Принадлежим към народ, за чиито деца думи като "народен", "Отечество", "Родина", "Татковина"... са непознати, а "Под игото" им го предлагат в превод на "съвременен български".

Ами той и прапрадядо ти не е чувал тези думи, както и за "Под игото". И ако изобщо е разсъждавал с нещо най-близко до тези категории, е разбирал мерата до селските гробища. Какво мислиш за прапрадядо си?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16212 -: Юни 10, 2024, 11:59:44 »
Quote (selected)
ГЕРБ печели 4 мандата, ДПС - 3, "Възраждане" и ПП-ДБ - по 2, БСП, ИТН и "Величие" - по един

Коалиция ГЕРБ-СДС печели изборите във Втори МИР Бургас с 24,42 % от гласовете, ДПС е втора политическа сила с 17,71 %, а „Възраждане“ са трети -14,11 %.

Това показват данните на Районната избирателна комисия при преброяването на 100 % от протоколите в региона.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16213 -: Юни 10, 2024, 12:07:31 »
Принадлежим към народ, за чиито деца думи като "народен", "Отечество", "Родина", "Татковина"... са непознати, а "Под игото" им го предлагат в превод на "съвременен български".

Ами той и прапрадядо ти не е чувал тези думи, както и за "Под игото". И ако изобщо е разсъждавал с нещо най-близко до тези категории, е разбирал мерата до селските гробища. Какво мислиш за прапрадядо си?

ами костите на единия ми пра-пра-дядо са прибрани в костницата на Дряновския манастир.
името му, както и това на брат му и първия им братовчед са изписани на паметника отпреде.
като априлски въстаници.

тока че - аре по-леко на завоите, молим.



тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16214 -: Юни 10, 2024, 12:11:32 »
Ами той и прапрадядо ти не е чувал тези думи, както и за "Под игото". И ако изобщо е разсъждавал с нещо най-близко до тези категории, е разбирал мерата до селските гробища
Извинявай, но откъде си толкоз сигурен за хорските прадядовци. Щото моят, единият от град Лерин, другият от ценъра на град  Одрин.
Единият се махнал от Лерин, щото знайно кои там са доминирали, дошъл в България, в Бургас, оженил се за първа братовчедка на Хаджи Димитър, станал строителен предприемач - там, където сега е операта, му бяха складовете (в детството ми още продаваха строителни материали) и къщата (зад операта се падаше), строена специално за баща ми - единствен внук, че и на неговото име. Като изгорял Котел, го строил наново (в детството ми имаше паметна плоча, сега - не съм сигурна какво има сега). Най-големият син - участник в Испанската гражданска и френската Съпротива, най-малкият - убит при потушаването на Септемврийското въстание.
И ти смяташ, че тези хора не са знаели думи като Отечество?! Я пак си помисли.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16215 -: Юни 10, 2024, 12:14:21 »
Принадлежим към народ, за чиито деца думи като "народен", "Отечество", "Родина", "Татковина"... са непознати, а "Под игото" им го предлагат в превод на "съвременен български".

Ами той и прапрадядо ти не е чувал тези думи, както и за "Под игото". И ако изобщо е разсъждавал с нещо най-близко до тези категории, е разбирал мерата до селските гробища. Какво мислиш за прапрадядо си?

ами костите на единия ми пра-пра-дядо са прибрани в костницата на Дряновския манастир.
името му, както и това на брат му и първия им братовчед са изписани на паметника отпреде.
като априлски въстаници.

тока че - аре по-леко на завоите, молим.

На отврата не му е ясно, че най-правдивите мнение и отношение към робското племе имат точно наследниците на родовете, чиито кости се белеят по полетата на територията преди и по време на съществуването й като държава. Аз смятам, че две три поколения саможертва за тъпанари е достатъчна. Те си обичат да са прасета

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16216 -: Юни 10, 2024, 12:19:12 »
Принадлежим към народ, за чиито деца думи като "народен", "Отечество", "Родина", "Татковина"... са непознати, а "Под игото" им го предлагат в превод на "съвременен български".

Ами той и прапрадядо ти не е чувал тези думи, както и за "Под игото". И ако изобщо е разсъждавал с нещо най-близко до тези категории, е разбирал мерата до селските гробища. Какво мислиш за прапрадядо си?

ами костите на единия ми пра-пра-дядо са прибрани в костницата на Дряновския манастир.
името му, както и това на брат му и първия им братовчед са изписани на паметника отпреде.
като априлски въстаници.

тока че - аре по-леко на завоите, молим.

На отврата не му е ясно, че най-правдивите мнение и отношение към робското племе имат точно наследниците на родовете, чиито кости се белеят по полетата на територията преди и по време на съществуването й като държава. Аз смятам, че две три поколения саможертва за тъпанари е достатъчна. Те си обичат да са прасета

... да не говорим как съседите на избитите въстаници превзели нивите им; и на сирака,
прадядо ми, се е наложило след години ДА ГИ ИЗКУПУВА от  крадците - по законите на княжеството....

а бе я.......
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16217 -: Юни 10, 2024, 12:48:22 »
Какво мислиш за прапрадядо си?
Принадлежим към народ, за чиито деца думи като "народен", "Отечество", "Родина", "Татковина"... са непознати, а "Под игото" им го предлагат в превод на "съвременен български".

Ами той и прапрадядо ти не е чувал тези думи, както и за "Под игото". И ако изобщо е разсъждавал с нещо най-близко до тези категории, е разбирал мерата до селските гробища. Какво мислиш за прапрадядо си?
Няма да казвам моето и на баща ми имената, а след това съм "Йорданов Петров Найчов Цоцев Груев Величков Банчов. Последният роден към 1710 г. Прадядо ми Петър е член на един от комитетите на Левски, създал в дома си килийно училище и ктитор на местната църква.
Какво ти знаеш за твоя прадядо не ме интересува.
« Последна редакция: Юни 10, 2024, 13:00:23 от Zmeja »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16218 -: Юни 10, 2024, 13:12:17 »
Последният роден към 1710

Прекрасно! Казах само, че всеки разбира естествената, вродена привързаност към родния край и племето по свой собствен начин. Не вярвам твоите предци да са разсъждавали с такива категории. Да не говорим, че през 1710 нашата земя е населявана от хора, определящи се като „православни християни”. Историята на Пайсий ще бъде написана след 60 години, а понятията „отечество”, „родина” и „татковина” след 80.  Моите прапрапрародители са били най-обикновени селяни. Явно са били изключение. В сборника „Анекдоти за велики личности” няма ли някой поучителен истински случай по въпроса?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16219 -: Юни 10, 2024, 13:43:24 »
Да не говорим, че през 1710 нашата земя е населявана от хора, определящи се като „православни християни”
Що пишеш глупости, само и само да стане на твоето?
В регистрите на Османската империя - а те са били чинно поддържани и са налице - пише българи. И не от 1770, а от "тъмните" векове преди това. Включително и в регистрите, отнасящи се за земите на сегашните нордически мАкедонци.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16220 -: Юни 10, 2024, 13:48:06 »
В сборника „Анекдоти за велики личности” няма ли някой поучителен истински случай по въпроса?
Този сборник не ми е известен, но имам нещо и по този въпрос:
Английският дипломат сър Хенри Лън разказва за една среща на лорд Кързон, който твърде много се гордеел с произхода си, с болшевика Чичерин, който също произхождал от болярски род. Кързон не поканил Чичерин да седне, а само вежливо го попитал:
- Вие бихте желали да говорите с мен?
- Не! - отвърнал кратко Чичерин.
- Вие все пак, обаче, имате да ми кажете нещо.
- Не, нямам, - отговорил Чичерин. - Но понеже съм тука, бих искал да ви кажа, лорд Кързон, че когато вашите прадеди носеха още овчи кожи, моите бяха вече главатари на мощни родове. Сбогом!"
« Последна редакция: Юни 10, 2024, 13:55:00 от Zmeja »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9886
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16221 -: Юни 10, 2024, 13:48:57 »
Аз бих предпочела Радостин Василев да влезе в парламента, но Марков Марков. Не е сигурно, че ако го нямаше, гласовете щяха да се прелеят при Костадинов.
И без това тия надали ще съставят правителство, та скоро пак.
А тъдява освен да се плюе по народа какво точно предлагате? И да, гласувах за Възраждане, щото другите бяха далеч под чертата към обяд, като гласувах, пък и накрая.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16222 -: Юни 10, 2024, 14:09:21 »
...А тъдява освен да се плюе по народа какво точно предлагате? И да, гласувах за Възраждане, щото другите бяха далеч под чертата към обяд, като гласувах, пък и накрая.
Ние с теб Кайле, имаме доста различия във възгледите, но не мога да не отбележа, че това е кажи речи най-смисленото нещо прочетено от мен тук днес.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16223 -: Юни 10, 2024, 14:10:55 »
Излиза, че когато някой каже, че българският народ се състои от тъпанари и прасета, той никога няма предвид собствения си род. Последният е пълен със забележителни хора, които обаче не са част от „този народ“. Те един през друг са се жертвали и продължават да се жертват за „този народ“, но той изобщо не ги заслужава – нали се състои от тъпанари и прасета.
А конкретно Здравка лично ще е виновна, ако България се намеси във войната. Тя и за предишните две световни е виновна.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16224 -: Юни 10, 2024, 14:12:53 »
 :well_done-1299:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16225 -: Юни 10, 2024, 14:15:47 »
Утехата ми е, че споделям вината с още едни 70% пълнолетни, вменяеми и неизлежаващи присъди български граждани.   :0005:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10172
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16226 -: Юни 10, 2024, 14:18:04 »
А конкретно Здравка лично ще е виновна, ако България се намеси във войната. Тя и за предишните две световни е виновна.

Аз на Здравка още преди изборите ѝ казах, че тя ще е виновна за лошия резултат на Възраждане. Ако тя беше гласувала, всичко щеше да е различно. Как ще гледа съседите сега?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16227 -: Юни 10, 2024, 14:22:00 »
Излиза, че когато някой каже, че българският народ се състои от тъпанари и прасета, той никога няма предвид собствения си род. Последният е пълен със забележителни хора, които обаче не са част от „този народ“. Те един през друг са се жертвали и продължават да се жертват за „този народ“, но той изобщо не ги заслужава – нали се състои от тъпанари и прасета.
А конкретно Здравка лично ще е виновна, ако България се намеси във войната. Тя и за предишните две световни е виновна.

много сложно го усукваш, много по-просто е.

уважавам хората по презумпция, но когато почнат да ми се държат като лайна - получават в отговор моето поведение като към това, което са.

и съответно отказвам на крадците и мошениците право да ми морализаторстват.

никой няма право да ме призовава МЕН да жертвам нещо си там, особено като призоваващия Е ЛАЙНО.

и е без значение в каква опаковка ще пакетира гнусотиите си.

а еле пък когато призоваващия едно копче не е довнесъл за България, а само морализаторства и ЦОЦА.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16228 -: Юни 10, 2024, 14:23:49 »
Утехата ми е, че споделям вината с още едни 70% пълнолетни, вменяеми и неизлежаващи присъди български граждани.   :0005:

ъъъ... допускането, че са вменяеми на база на какви факти се основава?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2778
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16229 -: Юни 10, 2024, 14:28:30 »
В сборника „Анекдоти за велики личности” няма ли някой поучителен истински случай по въпроса?
Този сборник не ми е известен, но имам нещо и по този въпрос:
Английският дипломат сър Хенри Лън разказва за една среща на лорд Кързон, който твърде много се гордеел с произхода си, с болшевика Чичерин, който също произхождал от болярски род. Кързон не поканил Чичерин да седне, а само вежливо го попитал:
- Вие бихте желали да говорите с мен?
- Не! - отвърнал кратко Чичерин.
- Вие все пак, обаче, имате да ми кажете нещо.
- Не, нямам, - отговорил Чичерин. - Но понеже съм тука, бих искал да ви кажа, лорд Кързон, че когато вашите прадеди носеха още овчи кожи, моите бяха вече главатари на мощни родове. Сбогом!"

винаги съм се чудел тоя кързон има ли нещо общо с оня кързон, който откраднал сума ти средновековни книги от нашите манастири, барабар с четвероевангелието....

а иначе знам, че една от дъщерите на тоя кързон е омъжена за създателя на британската фашистка партия.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16230 -: Юни 10, 2024, 14:54:37 »
А тъдява освен да се плюе по народа какво точно предлагате?
Това не е плюене, а констатация. Разбира се, не е целият народ такъв, но за съжаление мнозинството е. При все това, както са казали някои хора, "ние друг народ си нямаме"...

Ум царува, ум робува, ум патки пасе. Колективният ум също. А който настъпва същата мотика толкова много пъти, накрая си счупва главата. Освен ако някой не смени мотиката.

Какво предлагам? Ограмотяване, просвещение, помагане на хората да поумнеят и т.н., но всичко това изисква време, които ние вече нямаме. Орехова черупка в бурното море...
Quote (selected)
И да, гласувах за Възраждане, щото другите бяха далеч под чертата към обяд, като гласувах, пък и накрая.
А в анкетата участва ли? Ако не си, ставаме 19, от които 10 гласували за "Възраждане". Ако си, от 18 пак 10 сме гласували за "Възраждане". И в двата случая сме повече от 50%.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16231 -: Юни 10, 2024, 14:56:22 »
ъъъ... допускането, че са вменяеми на база на какви факти се основава?
  Хайде тогава по-простичко, с умствен капацитет достатъчен да осъзнават какво вършат и да носят отговорност за постъпките си.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16232 -: Юни 10, 2024, 14:57:36 »
А по въпроса за лъчовата анкета, аз съм една от двамата които са отбелязали, че няма да гласуват.  :smokin:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16233 -: Юни 10, 2024, 14:59:20 »
Хайде тогава по-простичко, с умствен капацитет достатъчен да осъзнават какво вършат и да носят отговорност за постъпките си.
Прекрасно. Съзнаваш, предполагам, отговорността, която самата ти носиш с бездействието си по време на престъплението "Убийство на България", което се извършва пред очите ти?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16234 -: Юни 10, 2024, 15:02:14 »
А в анкетата участва ли? Ако не си, ставаме 19, от които 10 гласували за "Възраждане". Ако си, от 18 пак 10 сме гласували за "Възраждане". И в двата случая сме повече от 50%.
Лъчо, Възраждане достигна горния си праг откъм електорална подкрепа, разбери го. Почерпи, че пращате трима евродепутати в Брасълс още при първото ви явяване на евроизборите и се успокой. Заедно ще гледаме и четем, как твоите хора и сродните им партии и коалиции ще реформират ЕП. Желая им успех. Без ирония, кавички и междуредие.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9886
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16235 -: Юни 10, 2024, 15:06:48 »
Превъзпитанието на един народ може да стане и без да го плюеш нарочно и непрекъснато и зверски.
Не съм участвала в анкетата, щото заявих, че ще гласувам за Сивилов, ако видя, че може да влязат. Ама към обяд показаха процент и нещо. Така че ПИК и Блиц познават, което пък яростно отричаше Буратино.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2612
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16236 -: Юни 10, 2024, 15:08:48 »
тоя кързон има ли нещо общо с оня кързон

...изглежда, че е този, същият.

По лайт мотива тук: - Вчера се прибирам от нейде си и питам таксиста, къде са хората от улиците. Нормално щъкат и хора и се гонят повече коли. Оня вика, отидоха на море в Гърция...

Сигурно е вярно, за повечето. Били брали гъби по плажовете там. Е пак е на файда: - Събираш гъби и си залагаш истински живота в ръцете на същите разбойници и ала-балисти. Пълни боклуци, чужди слуги и мърсулски лизачи?! Доказвано какви са ката Божи ден в последните (особено тези) години.

Не мога да повярвам. Пазя се да изказвам генерални заключения, както прежде писалите тук, индивидуалност.  Даже и за дедите ми не ми се мисли, камо ли да ги споменавам. Признавам - не разбирам публиката тук. Дори и на йота.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16237 -: Юни 10, 2024, 15:38:00 »
Quote (selected)
„Считаме, че този резултат за партиите от нашата коалиция изисква поемането на лидерска отговорност, поради което аз си подадох оставката и колегите подкрепиха това решение", заяви Христо Иванов.
Той обяви още, че се отказва и от депутатското си място в 50-ото Народно събрание. Няма да се кандидатира и за лидер на „Да, България”.  :surr:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16238 -: Юни 10, 2024, 15:39:04 »
Знаете ли какво каза Костадинов на 17-тата минута от днешната пресконференция? Че когато на предизборните срещи повдигал въпроса за гласовете от Турция (че ако хората в България не гласуват, тези гласове ще надделеят), масово му казвали:
Quote (selected)
"Ами... то е може би по-добре да минем под Турция, защото там пенсиите са по-високи."
Тези хора (хайде да не ги наричам народ) не искат да имат собствена държава, а да са турски поданици!!!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16239 -: Юни 10, 2024, 15:39:35 »
А в анкетата участва ли? Ако не си, ставаме 19, от които 10 гласували за "Възраждане".
20 - 11 с мен.
Как пък нито веднъж, ама нито-нито-нито веднъж ни аз, ни който и да било сред близки и познати не е попадал в предизборни допитвания и екзитполове, откак имаме димократик илекшънс.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16240 -: Юни 10, 2024, 15:42:55 »
Quote (selected)
20 - 11 с мен.
Е, какво пък, значи здрава част от народа все пак съществува, макар и малка.

И нас не са ни питали от 90-те години насам, ни по телефона, ни с анкета вкъщи.
« Последна редакция: Юни 10, 2024, 15:48:15 от lucho »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16241 -: Юни 10, 2024, 15:47:41 »
"Ами... то е може би по-добре да минем под Турция, защото там пенсиите са по-високи."
Лъчо, ама това е...
Дядо Вазов го е рекъл най-точно:
"Човекът словесни паднал е до скота."

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16242 -: Юни 10, 2024, 16:29:28 »
Това, че някои сте гласували, не ви дава особени привилегии, не разбирате ли? Негласуващите сме все повече и повече. Част от тези 70% не сме намерили личности, които считаме за достатъчно почтени и компетентни да решават съдбата на държавата. А по-младите и най-младите имащи право на глас не се интересуват. Икономиката си върви въпреки политиците, бавно, но постоянно растат заплати и пенсии. Границите са отворени и всеки има право на избор - тук, или по белия свят...Бих гласувала, ако видя програма за реален просперитет на България и хората, които не само са я напислаи, но и имат капацитета да я осъществят.
-----
До тук достойно постъпи само Хр. Иванов - оставка от лидерския пост на коалиция ДБ там са две партии/ и отказ от депутатско място.  :thup:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1503
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16243 -: Юни 10, 2024, 16:35:07 »
https://e-zdravey.com/bg/piramida-na-potrebnostite-na-maslou/  Да, обикновените хора, към които принадлежа и аз, сме най-загрижени за по-ниските три стъпала. Човек мисли за върха, когато си е надвил на масрафа и е сигурен в спокойното бъдеще на децата и внуците си. Иначе не се получава.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7704
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16244 -: Юни 10, 2024, 17:00:19 »
Човек мисли само за пиене и плюскане, когато е възпитан така - че няма нищо над тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16245 -: Юни 10, 2024, 17:03:31 »
Излиза, че когато някой каже, че българският народ се състои от тъпанари и прасета, той никога няма предвид собствения си род. Последният е пълен със забележителни хора, които обаче не са част от „този народ“. Те един през друг са се жертвали и продължават да се жертват за „този народ“, но той изобщо не ги заслужава – нали се състои от тъпанари и прасета.
А конкретно Здравка лично ще е виновна, ако България се намеси във войната. Тя и за предишните две световни е виновна.
Съвсем   не  излиза така,  трольо. Черно на бяло е написано, че саможертва няма да има и предишната е била напразна. Такива като тебе са най-убедителното доказателство. Няма смисъл да ми вървиш по петите с тъпизмите си             

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16246 -: Юни 10, 2024, 17:08:41 »
Човек мисли само за пиене и плюскане, когато е възпитан така - че няма нищо над тях.

Изключително точна констатация. Разбира се, обидна за хранопровода

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2333
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16247 -: Юни 10, 2024, 17:11:59 »
Човек мисли само за пиене и плюскане, когато е възпитан така - че няма нищо над тях.

Изключително точна констатация. Разбира се, обидна за хранопровода

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16248 -: Юни 10, 2024, 17:23:23 »
Величие ме изненадаха.
Неприятно!
Не очаквах да предскочат бариерата, и не биха я прескочили при малко по-висока активност.
На практика са гласували пот 1/3 от избирателите около 2 М. Толкова са жителите на софийския метрополис - с толкова трябва да се избира кмет и общински съвет.
Не изключвам и да имало "ала бала".
Вчера гласувах към 18 часа, нашата секция е нашия блок 10 входа по 24 апартамента. Преди нас смейство с мургав тен и автентично "долче и габана" облекло на трийсетина години. Момчето гласува с машина, след него половинката. Оня настояваше да отиде да ѝ помага да се оправи с машината. Не му разрешиха. Булката се оплеска и успя да гласува само за единият избор. Мрънка дали не може да се направи нещо, да пуснела хартиена за другия. Не ѝ разрешиха и излезе нещастна. Мъжлето я подхвана още от вратата:
- Ма как може да си толкова проста ма! Нали тренирахме какво да натискаш.....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16249 -: Юни 10, 2024, 17:38:18 »
Това няма да са последните избори за годината, подготовката за следващите започна.
Quote (selected)
"Възраждане" и "Величие" изпреварват ГЕРБ в чужбина
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/vuzrazhdane-i-velichie-izprevarvat-gerb-chuzhbina
Повечето медии пакетират "Възраждане" и "Величие" като сиамски близнаци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16250 -: Юни 10, 2024, 17:40:16 »
Съвсем   не  излиза така,  трольо. Черно на бяло е написано, че саможертва няма да има и предишната е била напразна.
Т.е., лелке, настояваш да хулиш народа си – сякаш си отнякъде другаде – и за разлика от онези, които не са презирали народа си и са работили за него, ти смяташ за достатъчно да го мразиш. Пък и нали е анонимно.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5302
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16251 -: Юни 10, 2024, 17:42:23 »
Пътувай! И се ориентирай на по-подходящо място, сред себеподобни. Тук ще инкасираш само шутове, шуте

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7704
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16252 -: Юни 10, 2024, 17:46:37 »
Цитат на: buratinob
Повечето медии пакетират "Възраждане" и "Величие" като сиамски близнаци.

"Величие" е отровният сороски двойник на "Възраждане".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7704
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16253 -: Юни 10, 2024, 17:49:25 »
Цитат на: аменеменема
да хулиш народа си

Туй не е народ, а мърша. Ще допълня Славейков - впиянчена мърша.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24241
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16254 -: Юни 10, 2024, 18:09:36 »
Quote (selected)
Ивелин Михайлов от "Величие": По линия на Украйна имаме различия с "Възраждане". Ние сме за неутралитет, НАТО и ЕС. С ГЕРБ работим добре във Ветрино
https://glasove.com/na-fokus/ivelin-mihaylov-ot-velichie-po-liniya-na-ukrayna-imame-razlichiya-s-vazrazhdane-nie-sme-za-neutralitet-nato-i-es-s-gerb-rabotim-dobre-vav-vetrino
Сладур!
Ние ще продаваме оръжия на Украйна, ще подпомагаме логистиката, ще даряваме пари, ще санкционираме РФ тъй както ЕсЕс и САЩ не я санкционират.
Обаче ще сме неутрални.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2483
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16255 -: Юни 10, 2024, 18:31:29 »
Обаче ще сме неутрални.
Обаче както сме неутрални, така ще сме в НАТО.
Стана като "риба, ама цаца, цаца, ама риба".
Смешници от най-долнопробните са тия.
Но не са безобидни.
Марков е някакво пародийно копие на Боко (пародийното не е задължително смешно) в един още по-рустикален вариант. На формиралите мирогледа си от 90-те насам, мутрочалгенски демек, това им допада.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16256 -: Юни 10, 2024, 19:27:30 »
Това, че някои сте гласували, не ви дава особени привилегии, не разбирате ли?
1. Не използвай второ лице множествено число.
2. Гласуването не дава привилегии. Негласуването показва безразличие към собствената си съдба. Защото без Родина човек е нищо, даже мравката е повече от него!
Quote (selected)
Негласуващите сме все повече и повече.
И това не дава никакви привилегии. Напротив, говори за масово заболяване с фатални последици за народа.
Като ни набутат във войната, няма да приема никакво вайкане от твоя страна. Сърбай, каквото си надробила!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16257 -: Юни 10, 2024, 19:34:50 »
Цитат на: buratinob
Повечето медии пакетират "Възраждане" и "Величие" като сиамски близнаци.
"Величие" е отровният сороски двойник на "Възраждане".
Да... стигнахме дотам хората масово да не могат да различат булка от червена мухоморка.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9512
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16258 -: Юни 10, 2024, 20:16:15 »
Ако някой не е следил пресконференцията, ето най-важното, което се каза там:
Цитат на: Костадин Тодоров Костадинов
🔴 Пред "Възраждане" остава основната задача да не допусне влизането на България в разгарящия се военен конфликт в Украйна.
✅ Готови сме да поведем народа на революция, служейки с извънпарламентарни методи.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3679
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16259 -: Юни 10, 2024, 20:16:25 »
Туй не е народ, а мърша. Ще допълня Славейков - впиянчена мърша.
Петко Славейков е направил много за народа си и за страната си. Никой не го помни като народомразец, точно обратното.
Ако някой има амбицията да допълва Славейков, може да почне с това да създаде и възпита поне осем българи.