Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 05:38:19

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 982617 пъти)

Shabaan_bin_Robert, Eisblock, Aсол и 173 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16620 -: Юни 25, 2024, 15:07:59 »
В какъв синхрон само е нашият "комунист" с тоя, дето го няма и с тая, дето я има, за която поне съм сигурен, че е от точно противоположния спектър. Трогателно!!!
Най-учтиво моля упражняващите се в пророчества да си оставят предсказанията за някъде другаде. Никой не може да каже какво ще стане утре. Поживем-увидим.
(Никога не съм можел да си обясня как може някои хора да участват във форуми, само за да покажат ВЕЛИЧИЕТО си и НИЩОЖЕСТВОТО на останалите пред тях.)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16621 -: Юни 25, 2024, 15:30:42 »
Прочети ми подписа. И дори Асен Василев да е избързал малко, пак ще бъде много по-скоро. Всичко зависи от Русия и САЩ. Затова не мога да ти отговоря поотделно.
Тук вече здраво си противоречиш. Костадинов отрича, че има проруски възгледи, а се ръководи само и единствено от интересите на България. Неведнъж съм писала, че той е умен мъж. Не може да не е наясно, че колкото, толкова откъм електорална подкрепа за Възраждане. От тук нататък трябва много да внимава в картинката, за да не загуби това, което вече има. Правителство с участие, или подкрепа с явни евроатлантици като ППДБ и ИТН, веднъж. БСП, която не знае на кой свят се намира и Величие, които ще се окажат ветропоказатели, може би?! :m1731: Не знам, не знам.
От русата Здравка толкоз. Приятен ден и стойте на сянка.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16623 -: Юни 25, 2024, 15:40:20 »
Прочети ми подписа. И дори Асен Василев да е избързал малко, пак ще бъде много по-скоро. Всичко зависи от Русия и САЩ. Затова не мога да ти отговоря поотделно.
Тук вече здраво си противоречиш. Костадинов отрича, че има проруски възгледи, а се ръководи само и единствено от интересите на България. Неведнъж съм писала, че той е умен мъж. Не може да не е наясно, че колкото, толкова откъм електорална подкрепа за Възраждане. От тук нататък трябва много да внимава в картинката, за да не загуби това, което вече има. Правителство с участие, или подкрепа с явни евроатлантици като ППДБ и ИТН, веднъж. БСП, която не знае на кой свят се намира и Величие, които ще се окажат ветропоказатели, може би?!
Защо се правиш на неразбрала? Такова правителство няма да има! По същия начин, както Путин знае, че САЩ няма да му приемата мирните предложения, Костадинов знае, че САЩ няма да му приемат предложенията за правителство. Така че такова правителство няма да има, не разбираш ли, няма да има!!! Както няма да има и предоговаряне на условията за членство в ЕС, защото никой няма да го позволи! Но как да направиш референдум за излизане от ЕС, като доста хора още имат някакви илюзии за него и трябва още малко да им уврят главите по въпроса. Така че и трите референдума ще ги има (за лева, за NATO и за ЕС), но едва когато "Възраждане" дойде на власт. И точно това исках да ти обясня, че това зависи основно от съотношението на силите между САЩ и Русия. САЩ все още са по-силни тук, но докога?

А за проруските възгледи всичко е много просто. Всеки истински български родолюбец обича Русия. Дори да не го казва пряко, за да не разлайва кучетата. Освен всичко друго и защото България има интерес от дружбата си с нея. Така че никакво противоречие няма тук.

Фашагите в едно са прави – че всеки трябва да се определи. Дали е за България, Русия и Китай или за САЩ и Англия. Няма средно положение и това е кристално ясно. Ти за кого си – също.

Можеш ли да познаеш кой е заснет в гръб на тази снимка?





Между другото, Ивелин Михайлов и Николай Марков май са се скарали. Тюх, да му се не види, ПосолствоТО нещо изпуска юздите...
« Последна редакция: Юни 25, 2024, 15:47:21 от lucho »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16624 -: Юни 25, 2024, 15:46:32 »
Ясно ми е, че такова Франкенщайн правителство няма как да има. Но съм изненадана, че Костадинов предлага нещо противоречащо на кредото му, изобщо неосъществимо и може би няма да бъде одобрено от част от избирателите му.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16625 -: Юни 25, 2024, 15:48:00 »
Цитат на: lucho
Такова правителство няма да има!

То е ясно, че няма да има, но въпреки това оставя лош вкус в устата  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16626 -: Юни 25, 2024, 15:48:37 »
Това е вярно. За нас оставя лош вкус. За някои други – вероятно хубав.
Все пак, той дебело подчерта, че за всичко трябва да има референдум.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16627 -: Юни 25, 2024, 15:54:05 »
За референдумите ми е трудно да преценя. Решение по съдбоносен за България въпрос всеки трябва да взема когато е  сигурен, че е осмислил всички аргументи за и против. И е направил информиран избор. А нашего брата с тия два акъла...
« Последна редакция: Юни 25, 2024, 16:24:14 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16628 -: Юни 25, 2024, 15:58:28 »
Но съм изненадана, че Костадинов предлага нещо противоречащо на кредото му, изобщо неосъществимо и може би няма да бъде одобрено от част от избирателите му.

Изненадана ли си? Не си ли чувала думата "демагог" и производни? Аз съм я чувал, затова никога не се изненадвам и "разочаровам". Не бъди балък! И без това балъци с лопата да ги ринеш.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16629 -: Юни 25, 2024, 16:21:05 »
Сметките на Коцето изобщо не излизат. Според мен вече го е осъзнал, защото след изборите е напълно различен човек.
Той много тежко преживява огромния срив на избирателната активност, т.е. твоята победа.
Впрочем, защо не се радваш на победата си? Та твоята партия на негласуващите победи!
Quote (selected)
И той вече не иска да ходи на нови избори, защото оттук нататък ще слиза само надолу.
В това 19-минутно интервю каза, че иска:
https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/2115894735443692/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16630 -: Юни 25, 2024, 16:23:21 »
Не си ли чувала думата "демагог" и производни? Аз съм я чувал, затова никога не се изненадвам и "разочаровам". Не бъди балък! И без това балъци с лопата да ги ринеш.
Ти направо заби последния пирон (на софийски, иначе е гвоздей) в ковчега ни бе, човек! Триумфът ти е блестящ и пълен, но защо, защо, по дяволите, не се радваш?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2825
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16631 -: Юни 25, 2024, 16:45:11 »
некои алтернативно-интелектуални не разбраха, че просташкото тролене тук не се толерира...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2825
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16632 -: Юни 25, 2024, 17:07:02 »
некои алтернативно-интелектуални не разбраха, че просташкото тролене тук не се толерира...

за особено тъпите, простите и наглите, да повторя.

крайно време е нЕкои алтернативно-интелектуални да разбрерат, че просташкото тролене тук НЕ се толерира...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16633 -: Юни 25, 2024, 18:37:36 »
За референдумите ми е трудно да преценя. Решение по съдбоносен за България въпрос всеки трябва да взема когато е  сигурен, че е осмислил всички аргументи за и против. И е направил информиран избор. А нашего брата с тия два акъла...
Е те това представляват "демократите". Страхуват се от собствения си народ. Затова пък те са висококомпетентни по всички въпроси. Затова оставиха такъв батак и в законите, и в конституцията, и навсякъде. Но има нещо, в което те са наистина ненадминати. И това е невероятното им умение да се подмазват на господарите си.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16634 -: Юни 25, 2024, 18:53:21 »
Quote (selected)
Забраняват рестото в лева и евро
Цигарите и цените на бензиностанциите няма да са в двете валути
https://www.pariteni.bg/novini/pari/zabraniavat-restoto-v-leva-i-evro-249863
Законово ние вече сме приели еврото, а вие референдумодателствайте.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16635 -: Юни 25, 2024, 20:14:11 »
Quote (selected)
"Матю Бойс, Институт "Хъдсън": С агресията си Путин направи България фронтова държава

 преподавател в университета "Джордж Вашингтон" и бивш заместник помощник държавен секретар на САЩ

В четвъртък той е ключов лектор на дискусията "Американската визия за европейската сигурност" в Огледалната зала на Ректората на Софийския университет."
"Дневник"

Някакъв, домъкнат специално от Кравария за целта, ни заявява най-нагло в лицето, че сме фронтова държава, и то от катедра на СУ! И още по-нагло се опитва да лъготи, че Путин ни бил превърнал в такава, гаче ли Путин има военни бази и щабове тук. И това ще се говори от катедра в Софийския университет!

СУ се чуди какви от какви по-гибелни боклуци да събере на все по-гибелни фашистки сборища. Онова, чифутското*, не се състоя поради острата реакция вън и вътре в университета. Но сега сесия...

_____
*За нежната, деликатна душица, която миналия път реагира на думата, пояснявам: правя рязка разлика между евреите изобщо и една точно определена, немногобройна група, за която тази дума е мека и която с поведението, изказванията си и политиката си  вреди на първо място на самите евреите, създавайки настроения срещу тях по света и у нас.

 
« Последна редакция: Юни 25, 2024, 20:22:17 от Zeitgeist »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16636 -: Юни 25, 2024, 21:03:11 »
За референдумите ми е трудно да преценя. Решение по съдбоносен за България въпрос всеки трябва да взема когато е  сигурен, че е осмислил всички аргументи за и против. И е направил информиран избор. А нашего брата с тия два акъла...
Е те това представляват "демократите". Страхуват се от собствения си народ. Затова пък те са висококомпетентни по всички въпроси. Затова оставиха такъв батак и в законите, и в конституцията, и навсякъде. Но има нещо, в което те са наистина ненадминати. И това е невероятното им умение да се подмазват на господарите си.
Лъчо, този народ към който принадлежим и ти, и аз, все повече има проблем при четене с разбиране. А при гласуване по съдбоносни за настоящето и бъдещето на общата ми с теб родина, човек трябва да има информация от различни източници за и против. Да я осмисли, да отсее зърното от плявата и да реши. Припомням ти, че в РБ право на глас има всеки, навършил 18, освен ако не е в затвор, или психиатрия. Първосигналните реакции за угодливите ''демократи'' не вършат работа. Особена когато България е във валутен борд от 1998 и откакто еврото е в обръщение курсът не е 1.95583 BGN/EUR. Преди това константа беше BGN/DM. Тук дори формално референдумът е лишен от смисъл.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16637 -: Юни 25, 2024, 21:51:06 »
Не е!!! Но за да разбереш защо, трябва да прочетеш онова, което ти наричаш "мантри и клишета" на Костадинов и на "Възраждане", което ти, разбира се, няма да направиш.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16638 -: Юни 25, 2024, 22:02:47 »
Разцеплението във "Величие"
Цитат на: Николай Георгиев Марков
Мозъчният тръст и всичко останало във „Величие“ съм аз – няма други в партията.
За първи път едночленна партия влиза в НС. Ако продължава да се срива избирателната активност, ще влезе и друга едночленна партия – "МЕЧ", на която сега не достигна само 1%. Какво ли още има да видим!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16639 -: Юни 25, 2024, 22:20:56 »
Цитат на: Zdravka
при гласуване по съдбоносни за настоящето и бъдещето на общата ми с теб родина,
човек трябва да има информация от различни източници за и против

Различни, ама само измежду позволените от Посолството, нали ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16640 -: Юни 26, 2024, 11:16:27 »
Цитат на: Zdravka
при гласуване по съдбоносни за настоящето и бъдещето на общата ми с теб родина,
човек трябва да има информация от различни източници за и против
Различни, ама само измежду позволените от Посолството, нали ?
Владея на ссмм, прилично ниво три чужди езика. За руски и немски не ми е нужен речник. Понякога имам нужда за английския си. При наличието на неограничено количество информация в интернет,
 що се отнася до посолстваТА, тук си на грешен адрес. За което и да е от тях в РБ.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16641 -: Юни 26, 2024, 12:09:46 »
Quote (selected)
При наличието на неограничено количество информация в интернет,
Има ограничено количество информация.
Quote (selected)
що се отнася до посолстваТА, тук си на грешен адрес.
Има само едно посолство – ПосолствоТО.
И то има абсолютна и неограничена власт.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16642 -: Юни 26, 2024, 19:08:08 »
Quote (selected)
Николай Марков и депутатите от "Величие" поискаха извинение от собственика на партията Ивелин Михайлов
https://glasove.com/novini/nikolay-markov-i-deputatite-ot-velichie-poiskaha-izvinenie-ot-sobstvenika-na-partiyata-ivelin-mihaylov
Без да съм фен на Ивелин Михайлов, какво ли ще се случи ако не им се извини?
Зад него стоят сериозни финанси, а зад Марковата дяволска дузина маргинални ТикТок фенове.
Ще е впечатляващо, "гущер" на седмица да си откъсне опашката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16643 -: Юни 26, 2024, 20:38:53 »
Собственик на партия?! Това как ти звучи?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16644 -: Юни 27, 2024, 11:10:45 »
Атанас Петров Атанасов живее... до ПосолствоТО на ул. "Осий Кордобски" (и въпреки това го охраняват денонощно с жандармерия – толкова ценен кадър им е!)

Карта: https://www.bgmaps.com/link/CDEE089BB642705B36F907588BD2E5A1
« Последна редакция: Юни 27, 2024, 11:16:10 от lucho »

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16645 -: Юни 27, 2024, 11:25:22 »
Атанас Петров Атанасов живее... до ПосолствоТО на ул. "Осий Кордобски" (и въпреки това го охраняват денонощно с жандармерия – толкова ценен кадър им е!)
При тези чести смени на парламентаристи и правителства и съвременната нормативна уредба съществува опасност в близко бъдеще половината от бюджета на държавата да отива за охрана на настоящи и бивши управници.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16646 -: Юни 27, 2024, 11:42:12 »
Собственик на партия?! Това как ти звучи?
Като дежа вю. Марешки, Ковачки, бачо Валери Симеонов, НДСВ /там който и да беше, знаем кой беше/. Сите бяха в НС. А към днешна дата ако не са партийните лидери Борисов, Костадинов, Доган, то техните партии ще се спаружат до нивото на разните ''леви'' и ''десни'' останки от минала слава, които не могат да додрапат до едните сал 4% доверие на избирателите.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16647 -: Юни 27, 2024, 11:57:47 »
Има ли друга европейска държава, в която толкова редови депутати, министри, зам.министри, експремиери  са заплашвани и поради това да са под специална охрана?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16648 -: Юни 27, 2024, 12:15:59 »
Има ли друга европейска държава, в която толкова редови депутати, министри, зам.министри, експремиери  са заплашвани и поради това да са под специална охрана?
Някакъв комплекс , чини ми се, имат охраняемите персони. ''Вижте колко съм важен, пазят ме, че без мен сте загубени и вие, и държавата''.  Не е луд, който яде зелника...  :t0174:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16649 -: Юни 27, 2024, 12:38:28 »
Егати обществото! Половината охранители и половината охранявани. А въпросът е: Кой ще ни храни? :0005:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16650 -: Юни 27, 2024, 15:27:25 »
Цитат на: Zdravka
ако не са партийните лидери Борисов, Костадинов, Доган, то техните партии ще се спаружат

Нищо подобно. гербаджиите и без Б.Б. ще си гласуват за тяхната хранилка. Турците и тяхната рая ще си гласуват за този, който им раздава порциите. Жълтопаветните идиоти ще си гласуват за най-русофобската партия. Тези, които сме против англосакските бандити ще си гласуваме за русофилска партия и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16651 -: Юни 27, 2024, 17:01:53 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16652 -: Юни 27, 2024, 17:05:55 »
БСП ще внесе в НС проектопредложение за прекратяване на процедурата за продажба на оборудване от АЕЦ „Белене“ за Украйна
Цитат на: Борислав Гуцанов Гуцанов
„Още днес ще внесем проект за решение, с което да бъде спряно решението от 6 юли миналата година, докато не се изяснят всички обстоятелства могат ли да бъдат ползвани парогенераторите и други оборудвания от площадката на „Белене“ за „Козлодуй“. България наистина има огромна нужда от изграждането на „Белене“ и от изграждането на 7-ми и 8-ми блок на АЕЦ „Козлодуй“. В момента говорим за една продажна цена около 1,2 милиарда лева. Как ви се струва 1,2 милиарда лева срещу евентуалното изграждане на 7-ми и 8-ми блок за около 30 милиарда долара“

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3055
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16653 -: Юни 27, 2024, 17:07:23 »
Quote (selected)
От своя страна председателят на парламентарната група на БСП Борислав Гуцанов допълни, че е необходимо да се работи за експертен кабинет на националното спасение с третия мандат. Областните структури на БСП се съгласиха с ръководството, че изборите в момента не са добър вариант за страната, въпреки че социалистите са готови за такива.
https://epicenter.bg/article/Noviyat-kurs-na-BSP---s-palna-podkrepa-ot-oblastnite-predsedateli-na-partiyata/354535/2/0

И тия с голем мерак да ни спасяват експертно през гащите. Забравили са да изтъкнат, че ДПС разполага с отлични експерти, обаче, та може да не им се зачете порцията.
Изобщо, защо са се разбързали да отказват на бедните северозападнали гласоподаватели възможността да си напълнят резервоарите на колите и през есента?
Нали уж са социално загрижена партия?
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16654 -: Юни 27, 2024, 21:26:12 »
Атанас Пеканов и Димитър Гърдев в "Кръг Квадрат": Провали ли се глобализацията

Интересна дискусия, струва си да се изгледа цялата. Адекватен е само Димитър Гърдев, Атанас Пеканов е отчайващо кух, надъхан с мантрите на американския "економикс". И този ни е бил заместник министър-председател по управление на европейските средства!

 Надежда всяка тука оставете!
Ние си ги избрахме!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16655 -: Юни 28, 2024, 13:40:49 »
Спецялно за местните демократе

https://www.youtube.com/watch?v=nbKqjTM-y9U

Ако някога сте играли български хора, ще разберете какво виждате

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16656 -: Юни 28, 2024, 13:47:42 »
Еньо Зяпков, бивш медиен съветник в Министерството на земеделието и храните: “Бедните държави (бел.ред. - като България) продават 99% от премиум пшеницата си на богатите, а сами ядат фуражна. За това и 99% от хляба и баничките в България се правят от фуражна пшеница, а скъпите премиум сортове се продават в Испания, Гърция, Швеция, Германия. Просто добивите от фуражната са стотици килограми по-големи от премиум сортовете. А и субсидиите се дават на декар, а не на произведен продукт, хеле пък качествен. Богатите държави, освен че ядат 99% от най-добрата българска пшеница, преработват фуражната и ни я пласират под формата на бисквити, пасти и фуражи. Производителите са доволни - пазарът изкупува всичко и има печалба, отделно националните доплащания, отделно европейските фондове. Земеделието на България днес е лицето на провала на десетки правителства и министри. Земеделие без добавена стойност, експортно ориентирано и обслужващо чуждите държави. Един от тези, които ще излиза да протестира днес, обработва 4% от цялата българска земя”, повдига завесата човекът от кухнята на аграрното ведомство.
Ние си ги избрахме!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16657 -: Юни 28, 2024, 13:52:18 »
И един поздрав от мен  - северняшка снаха в Пиринска Македония - винаги съм ги обичала тези хора. Историята е безупречна - най-вечните, най-отдадените хора..И до ден днешен загрижени за общността си. Една внучка на други комити ви се възхищава, български макета! :m1924:
https://www.youtube.com/watch?v=qzcXCK_pbGE
« Последна редакция: Юни 28, 2024, 13:58:54 от Aсол »

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16658 -: Юни 28, 2024, 14:38:04 »
Докато има предатели -винаги ще има и воеводи - напук на здравки-мвравки и секаква сволоч.


Аре, Здравке да те върна в 10-ти клас по наше време

https://www.youtube.com/watch?v=qzcXCK_pbGE

Ако не можеш да вържеш - си е твой интелектуален проблем. Дупе да ти е яко! :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16659 -: Юни 28, 2024, 14:50:39 »
Работи само един реактор, неясно докога.
Оня теч, де не знаят от какво е.
Някой следи ли радиационния фон?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16660 -: Юни 28, 2024, 15:14:22 »
Боже! К акво страшно мълчание! Яворов много отдавна не е жив. Къде реално сте бе   "управлявщи", боклуци!?

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16661 -: Юни 28, 2024, 15:27:31 »
Работи само един реактор, неясно докога.
Оня теч, де не знаят от какво е.
Някой следи ли радиационния фон?
Децата ще се справят, Кайли!   Идва едно страхотно поколение. Горе главата! Децата са абсолютно в час, и никави никакавци ни могат да им   попречат

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 760
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16662 -: Юни 28, 2024, 16:24:13 »
Абе то така Асол, но все пак ... https://www.youtube.com/watch?v=Am-LG99Bmyk

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16663 -: Юни 28, 2024, 16:30:34 »
Абе то така Асол, но все пак ... https://www.youtube.com/watch?v=Am-LG99Bmyk
Аз  от 30 години живея с този модел, така че винаги ми е пред очите. Обаче, аз съм най-дъртия родител...Децата се развиват...родителите, също. Не бива да се подценява естествената среда

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16664 -: Юни 28, 2024, 16:42:35 »
Понеже няма тема за черен хумор:

Quote (selected)
Българите ще живеят значително по-дълго време, показва прогноза на европейската статистическа служба Евростат. Животът на мъжете в страната ще нарасне средно с 15-16 години, а жените ще разполагат с около 12-13 години повече. Това ще наложи да бъде вдигната и възрастта за пенсиониране.

За 2025 г. очакваната продължителност на живота за мъжете в България е 72 години, а за жените – 79 години. До 2100 г. ситуацията значително ще се промени, не само в България, а и в останалите държави от Европа, показва прогнозата Евростат. В резултат очакваната продължителност на живота на мъжете в България ще достигне 87,8 години, а на жените – 91,8 години.

Тия ни се подиграват!
Ние си ги избрахме!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16665 -: Юни 28, 2024, 16:47:10 »
Абе то така Асол, но все пак ... https://www.youtube.com/watch?v=Am-LG99Bmyk

Моята дъщеря няма да познае музикалния ти поздрав.  Родена е 2005

По тема хард рок е прекрасно подкована. По класика също. Любими са руските класици и хард и хеви.  И най-любима е нашата "стара" българска естрада. Дами и господа, сорос може са винаги близо, но сорос не може просто така да ти влезе на масата
« Последна редакция: Юни 28, 2024, 16:55:42 от Aсол »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16666 -: Юни 28, 2024, 16:49:51 »
Васил Терзиев има вътрешно чувство, че ще има нови кметски избори в София наесен
Цитат на: Васил Александров Терзиев
„Чакам и мен да ме проверят. Чакаме решението на съда за отстранените от ОИК районни кметове. Може въпросът с оставката на Терзиев да го решат по друг начин и да ходим на избори за кмет наесен. Чакам да видя решението на съда следващата седмица за касиране на изборите. Вътрешно чувство имам, че ще има избори. Вижда се, че има целенасочена атака срещу всеки, който иска да промени нещо. Всеки, който се бори срещу това как работят системи в тази държава – районни кметове, подуправители на БНБ, хора в различни институции. Виждате с абсурдността отстраняването на кмета на „Илинден“. Попълваш декларации, знаеш, че нямаш право да имаш фирми. Изведнъж три месеца по-късно се оказваш с фирма фантом в Англия, която даже не е дорегистрирана. Тя не е функционираща и не може да извършва търговска дейност. Допускаме грешки, но чак такива. Има целенасочена атака. От нашия независим съд – никога не очаквам атака.“

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16667 -: Юни 28, 2024, 16:54:22 »
Атанас Пеканов и Димитър Гърдев в "Кръг Квадрат": Провали ли се глобализацията
Още диша, мамицата и. Днес Урсула се изцепи , че специално ще работят с националните представители на партиите, щото те понякога се отклонявали от правата линия на съответната европейска партия...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16668 -: Юни 28, 2024, 16:56:08 »
Децата ще се справят, Кайли!   Идва едно страхотно поколение. Горе главата! Децата са абсолютно в час, и никави никакавци ни могат да им   попречат
Не знам откъде черпиш тоя оптимизъм. Жена ми е преподавател в квартално училище и твърди, че работата от година на година става все по-безнадждна...

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5373
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16669 -: Юни 28, 2024, 16:58:37 »
Децата ще се справят, Кайли!   Идва едно страхотно поколение. Горе главата! Децата са абсолютно в час, и никави никакавци ни могат да им   попречат
Не знам откъде черпиш тоя оптимизъм. Жена ми е преподавател в квартално училище и твърди, че работата от година на година става все по-безнадждна...

От моето дете и от съучениците му. Набор 2005. Към днешна дата -абитуриенти

п. п. Аз само през последните 6 месеца съм давала по 80 лева на седмица в името на университета. За близо 12 години не разбрах, че имам ученик, подобно на моето лично обучение. Ако си преценявате правилно децата, ще си спестите пари и разочарования. Аз какво съм изживяла, внучката може да омекоти страшните  претенции на истинския комунист - не ви го пожелавам, вие не можете да го преживеете. Слаба Богу, че детето се разбира с дядо си. Аре да  не поменуваме вашите семейни развития
« Последна редакция: Юни 28, 2024, 17:13:03 от Aсол »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16670 -: Юни 28, 2024, 17:05:36 »
Пробив в сигурността със „захарна афера” в НСО

Quote (selected)
Преди по-малко от два месеца работещият като постови в охраната на президента на Република България във вилна зона „Бояна” М.И. напълнил през нощта резервоарите на четири служебни автомобила със захар!

Така на следващия ден четирите специализирани автомобила, в които се вози Румен Радев, блокирали и цялата им горивна система от резервоара, през двигателя до ауспуха ,се е карамелизирала.

Ген. Тонев е изпаднал в потрес от чутовния гаф и първоначално направил запитване до… сладкарски цех как може да се премахне образувалият се от разтворената захар в горивото карамелена смес от горивната система на колите.

Виц ли е, или живеем в лудница!?
Ние си ги избрахме!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16671 -: Юни 28, 2024, 17:22:49 »
Цитат на: Aсол
Идва едно страхотно поколение.

80 % от туй страхотно поколение (поне в югоизточна БГ) мучат нечленоразделно и не разбират изречения, по-дълги от 5 думи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16672 -: Юни 28, 2024, 17:39:19 »
Вчера автоинструктор коментира предложението на МВР за промяна на закона да се дават книжки на 17-годишни. Цитирам по памет: "При нас идват 18 и 19 годишни, не знаят на кой свят се намират, не познават левия и десния с крак"

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16673 -: Юни 28, 2024, 17:55:48 »
Вчера автоинструктор коментира предложението на МВР за промяна на закона да се дават книжки на 17-годишни.
Някой може ли да ми обясни за какво му е нужна шофьорска книжка на непълнолетен?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16674 -: Юни 28, 2024, 18:03:32 »
Вчера автоинструктор коментира предложението на МВР за промяна на закона да се дават книжки на 17-годишни.
Някой може ли да ми обясни за какво му е нужна шофьорска книжка на непълнолетен?
Трябва му и на родителите им трябва.
Така не се налага да го влачат в семейния Майбах, дадат му някоя четириколка с 300+ коня под капака и да се оправя!
Вие да не мислите има закон който да е писан за обикновенните българи?
Освен специалните издания събрани в НК - те са за бедните, не са за богатите и властимащите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16675 -: Юни 28, 2024, 18:08:44 »
Инструкторът казва "чисто лобистка поправка"
Министърът на МВР "Анализирали сме всички рискове"
Така и не стана ясно как даването на книжка на 17-годишен ще направи живота - неговия и на другите,  по-смислен, пълноценен и безопасен.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 351
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16676 -: Юни 28, 2024, 19:45:06 »
за какво му е нужна шофьорска книжка на непълнолетен
У наше село ги раздават на 16 годишни, ама застраховката си е брала лайката.
активен участник в Брауновото движение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16677 -: Юни 28, 2024, 19:49:11 »
У ваше село на 18 може да си купиш пушка, ама трябва да чакаш до 21 да си купиш бира.

П.П. Не ви е лошо селото, ама си стойте там, не идвайте в нашето да ни "цивилизовате".
« Последна редакция: Юни 28, 2024, 20:01:58 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16678 -: Юни 28, 2024, 20:34:47 »
Quote (selected)
Брендо е пътникът в тайнствения самолет от пролетта на 2022 г., съдът постанови да остане за постоянно в ареста
https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/brendo-e-patnikat-v-misterioznia-samolet-ot-proletta-na-2022-g-sadat-postanovi-postoanen-arest-za-banev
Нашите полюционери си умрат да си подобрят статистиката за разкриваемост.
Покрай предалият се Брендо ще свалят много неразкрити престъпления от стената и ще ги архивират като добре свършена работа.
Па може и някоя звездичка или ДМС да изпадне покрай тая ударна разкриваемост.
« Последна редакция: Юни 28, 2024, 20:40:22 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16679 -: Юни 29, 2024, 10:33:23 »
Тахир каза, че Пеевски е свалил държавната охрана на Доган

Мисля, че в момента върви задкулисна борба между Пеевски и Доган.
Прогължавам да смятам, че Пеевски ще стане министър-председател.