Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Септември 08, 2024, 05:36:37

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 982585 пъти)

Shabaan_bin_Robert, Eisblock, Aсол и 167 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16860 -: Юли 05, 2024, 22:04:44 »
Е аз пък харесвам повече левите. Бунтовна Франция още преди няколко месеца излезе с твърда позиция, която си им виси на страницата, Льо Пен не я знам, ама не съм виждала.

LA FRANCE DOIT PRENDRE LA TÊTE DU CAMP DE LA PAIX - DÉCLARATION DE LA FRANCE INSOUMISE
7 mars 2024
https://lafranceinsoumise.fr/2024/03/07/la-france-doit-prendre-la-tete-du-camp-de-la-paix-declaration-de-la-france-insoumise/

Членството на Украйна в НАТО би било вредно. Това би увеличило риска от ескалация и би предотвратило всякакъв шанс за мирно уреждане на конфликта, като го сведе до една от причините за него.
Присъединяването на Украйна към Европейския съюз, при липсата на предварителна фискална, социална и екологична хармонизация, би имало изключително вредни последици за всички наши икономически сектори, като се започне с нашето селско стопанство и за правилното функциониране на Европейския съюз.
И накрая, възстановяването на Украйна не трябва да се предприема в рамките на заеми, обвързани с прилагането на неолиберални политики, а чрез конкретни действия за солидарност, като се започне с опрощаването на външния дълг на Украйна.
Поради всички тези причини ние изразяваме категоричното си противопоставяне на изявленията на президента на републиката относно възможността за изпращане на войски на НАТО в Украйна. Това твърдение утежнява опасностите. Това твърдение утежнява опасностите. Това би създало ситуация на абсурдна съ-войнственост. Тя отслаби думата на Франция, предвид категоричния отказ, изразен от страните, с които сме съюзени.

По-надолу е за Газа, Армения и Конго.
Не знам има ли друга партия с толкова ясно отношение към Украина и Израел.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16861 -: Юли 05, 2024, 22:05:22 »
Quote (selected)
Промяна на начина на изборите. Система като във Франция. Или другаде.
Quote (selected)
За пряка демокрация не знам дали имаме нужната грамотност. Всякаква грамотност.
Тия цитати от кого са? Източник?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16862 -: Юли 05, 2024, 22:07:09 »
Quote (selected)
Смяна на модела на управление за мен означава от парламентарна в президентска република. Пък за тая работа наистина трябва сериозна и непредубедена разяснителна кампания, легитимен референдум и ако суверенът е рекъл ДА -  ВНС за съответните промени в конституцията.
А това цитат от кого е?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16863 -: Юли 05, 2024, 22:08:27 »
Тия цитати от кого са? Източник?
Това е лично мое мнение. За референдумите също е мое мнение, лично и неповлияно от никого. Не цитирам никого, не ползвам опорки Лъчо не разбра ли това до сега? Ако беше цитат, щях да посоча източника.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16864 -: Юли 05, 2024, 22:08:51 »
Quote (selected)
Пеевски за "Възраждане": Няма да позволя на проруски партии да се гаврят с ДПС! Това е опасно!
Значи проамерикански партии могат свободно да се гаврят с ДПС колкото си искат и това нито е опасно, нито нищо, а?! :)))
« Последна редакция: Юли 05, 2024, 22:19:04 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10266
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #16865 -: Юли 05, 2024, 22:18:42 »
Тия цитати от кого са? Източник?
Това е лично мое мнение. За референдумите също е мое мнение, лично и неповлияно от никого. Не цитирам никого, не ползвам опорки Лъчо не разбра ли това до сега? Ако беше цитат, щях да посоча източника.
Аз съм цитирал Буратино, а той е цитирал някого, без да посочи кого, та затова го питах от кого са. Сега от теб вече разбрах, че са твои. Доколко са оригинални вече е друг въпрос. Защото и без опорки мнението ти за референдумите не блести с кой знае каква оригиналност. Но щом народът не е дорасъл до референдуми, където се задава само един въпрос и има само два възможни отговора, как може да е дорасъл до избори, където въпросите са много повече, както и отговорите? По твоята логика трябва и тях да забраним.

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16866 -: Юли 05, 2024, 22:25:07 »
Quote (selected)
По-надолу е за Газа, Армения и Конго.
Не знам има ли друга партия с толкова ясно отношение към Украина и Израел.

Все ми е тая, но гласувайки срещу RN получавате Макрон.
Не те ли смущава факта че Макрон и Меланшон се колаборационират досущ като Кирил Петков и Корнелия Нинова.
А и да не забравя - арменците не са цвете за мирисане заради Пашинян, но да ги нареждаш заедно с Газа и Конго е глупаво.
Вие французите сега сте на мода в Армения. Отскочи до там. Няма да бъдеш разочарована.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16867 -: Юли 05, 2024, 22:37:31 »
Но щом народът не е дорасъл до референдуми, където се задава само един въпрос и има само два възможни отговора, как може да е дорасъл до избори, където въпросите са много повече, както и отговорите? По твоята логика трябва и тях да забраним.
За да отговориш на наистина важен за бъдещето на страната въпрос с ДА или НЕ изисква да можеш да прецениш каква полза, или вреда би донесъл съответният отговор. А що се отнася до изборите, то всяка партия води предизборна кампания, с цел запознаване на имащите право на глас със своята програма и визия за постигането на заложеното в нея.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16868 -: Юли 05, 2024, 22:55:36 »
Не съм французойка и не ми се спори. Французите да си решават, нали е демокрация. Само показах, че има партии, които не се страхуват да пишат ясно и категорично срещу войната.
Ако и да са сороски.
А за Здравка, колективният разум е по-разумен от политическите мекерета.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16869 -: Юли 05, 2024, 23:06:19 »
Мажоритарните избори са много опасни. Може да имаш 20% влияние в обществото (на теория 49,99%) и да нямаш депутат. При мажоритарни избори малките и антисистемни партии са извън играта. Затова от векове във Великобритания управляват само две партии. Рядко допускат друг да влезе сериозно в играта. Феномена ДПС и там го има - в Шотландия местната партия печели почти всичко. В САЩ президентите са само демократи или републиканци.
Така, че аз твърдо против мажоритарни избори.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16870 -: Юли 05, 2024, 23:08:56 »
А за Здравка, колективният разум е по-разумен от политическите мекерета.
  Какви ли колективни разуми са изпратили актуалните в момента депутати наши не ми се мисли. Такова е дереджето от три години май. Светлина в тунела наесен дано, ама надали.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16871 -: Юли 05, 2024, 23:22:01 »
А за Здравка, колективният разум е по-разумен от политическите мекерета.
  Какви ли колективни разуми са изпратили актуалните в момента депутати наши не ми се мисли. Такова е дереджето от три години май. Светлина в тунела наесен дано, ама надали.

Ъхъ.
Важно е кво Баце вчера ще се разбере с Галя през телефона на Сачева.
Ево ви дереджето.
А преди това бяха Лена и Кики.
А след тях Шиши.
Ево ви го.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16872 -: Юли 06, 2024, 00:15:50 »
Много ти е объркано мозъкът, верно не е добре ти да ми решаваш съдбините. Лошото е, че на политиците освен объркан е и покварен.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1969
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16873 -: Юли 06, 2024, 00:39:43 »
Започва да става интересно:
 :m1728:
Доган се среща със 17-те депутати, които спазиха повелята му да гласуват против кабинета на ГЕРБ-СДС
3207 | 5 юли 2024 | 23:56

На срещата не са поканени нито действащият председател Делян Пеевски, нито неговите заместници, нито който и да е от 30-те народни избраници на Движението, които не спазиха повелята на Доган да гласуват против кабинета на ГЕРБ-СДС.


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2702
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16874 -: Юли 06, 2024, 06:46:29 »
Не зная къде да поместя това, но в края на краищата нас пряко ни засяга, щото и ние сме набутани  до коленете в кръв предвид какво "България" официално подкрепя, благодарение на  най-вече на изборно гъбаркащите се не само с нас, но и със себе си:

Обикновен ционизъм.

Обикновен укронацизъм.
Ей това са, ако някой още не се е усетил, върховните евроатлантически ценности: нацизъм, дивашки фашизъм - ЛГБТИ, медицински, всякакъв, тероризъм, неоколониолизъм, диктатура, геноцид.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16875 -: Юли 06, 2024, 06:59:05 »
Не се получи. ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4458
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16876 -: Юли 06, 2024, 07:53:58 »
Не ги разбирам тия, които плачат за президентска република. Представете си за миг: Президентът Плевнелиев назначава премиера К. Петков , вътрешния министър Мл. Младенов и  външния  Д. Митов. Ачик-ачик вероятна ситуация.
Като се замисли човек,  по-лош вариант е само абсолютна монархия, начело с Делян Първи Пеевски.
« Последна редакция: Юли 06, 2024, 11:17:25 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16877 -: Юли 06, 2024, 09:01:49 »
Quote (selected)
Промяна на начина на изборите. Система като във Франция. Или другаде.
Quote (selected)
За пряка демокрация не знам дали имаме нужната грамотност. Всякаква грамотност.
Тия цитати от кого са? Източник?
Първият е от Кайли, вторият е на Здравка, тя го е потвърдила.
Как гласуват французите си е техен проблем, видно от резултатите като цяло не им се получава.
Не споделям
Quote (selected)
онзи див копнеж по Филипините,
по едрите звезди над Фамагуста?
с който очакваме като променим изборните правила всичко да ни тръгне по мед и масло.
Променихме конституцията, не се случи.
Това е като шахматист да поиска промяна в правилата на играта за дадената партия с идеята че ще му помогне да победи ,в следващата пак ще има предимство,а противникът няма да възползва от нововъведението.
 
« Последна редакция: Юли 06, 2024, 09:07:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3055
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16878 -: Юли 06, 2024, 09:32:39 »
За да отговориш на наистина важен за бъдещето на страната въпрос с ДА или НЕ изисква да можеш да прецениш каква полза, или вреда би донесъл съответният отговор. А що се отнася до изборите, то всяка партия води предизборна кампания, с цел запознаване на имащите право на глас със своята програма и визия за постигането на заложеното в нея.

Здравке, непознаването на закона не е оправдание за разсъждения алангро.
Запознавам те:

Quote (selected)
                                        Информационно-разяснителна кампания
Чл. 16. (1) (Изм. - ДВ, бр. 9 от 2011 г.) За провеждане на информационно-разяснителна кампания се прилага съответно Изборният кодекс, като се гарантират еднакви възможности за представяне на различните становища по предмета на референдума.
(2) (Нова - ДВ, бр. 56 от 2015 г., в сила от 24.07.2015 г.) В подкрепа на въпроса или въпросите на референдума и на алтернативната позиция могат да се регистрират партии, коалиции и инициативни комитети. При едновременно произвеждане на национален референдум и избори партиите и коалициите, регистрирани в Централната избирателна комисия за участие в изборите, могат да ползват регистрацията си при информационно-разяснителната кампания за произвеждане на националния референдум.
(4) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 56 от 2015 г., в сила от 24.07.2015 г.) Всеки гражданин има право да получи информация за различните позиции по въпроса или въпросите на референдума. Общините предоставят безвъзмездно на инициативния комитет и на застъпници на алтернативната позиция подходящи помещения за провеждане на обсъждания и други прояви по въпроса или въпросите на референдума.
(5) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 56 от 2015 г., в сила от 24.07.2015 г.) Информационно-разяснителната кампания започва 30 дни преди датата на произвеждане на референдума и приключва 24 часа преди него.

Линка, предполагам, ще можеш да си намериш и сама, а ако се вгледаш в текста наистина внимателно може и да се влюбиш в референдумите  :t2824:
*********   ✹    *********

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16879 -: Юли 06, 2024, 11:21:26 »
Абе хора, абе добри хора, аз ли не се изразявам добре в писмена форма, вие ли не ме разбирате? Никъде, по никакъв начин не съм писала и никога не съм била против референдумите. НИКОГА. Но съм писала, повтарям и ще потретвам при нужда, че човек трябва да е наясно какво ще се случи при отговор НЕ и какво при ДА. А това, че все повече нашенци, за съжаление и много млади хора не само не мислят, те не осмислят прочетеното. И на избори, и на референдуми трябва да се внимава. Много.  На кого приписваха фразата ''да им имам на българите втория акъл''.  Нима не виждате, че като резултат от мисленето на нашенци всяко следващо НС е все по-нефелно от предходното?! Това за връзката между партиите, разяснителната кампания и...каквото се сетите.
------
Трябва да се обясняват коректно, почтено и достъпно всички ЗА и Против в съответната тема за референдум. Не например К.К. да говори наляво и надясно, че с приемането на еврото ще загубим националния си суверинитет, но едва ли,може да обясни защо N страни в ЕС го приеха, включително Хърватия, която влезе в ЕС доста след нас. Има, разбира се и членки на ЕС, чиито граждани казаха НЕ на референдум. Май Полша беше, не съм сигурна, поправете ме, ако греша. За това се ходи на публичен, излъчван по БНТ и БНР и от който още иска, дебат, например.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16880 -: Юли 06, 2024, 11:42:30 »
Нима не виждате, че като резултат от мисленето на нашенци всяко следващо НС е все по-нефелно от предходното?!
Айде сега развий какво би се случило, ако нашенци мислеха като теб. Ама поне няколко хода напред го развий.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16881 -: Юли 06, 2024, 11:55:14 »
Не например К.К. да говори наляво и надясно, че с приемането на еврото ще загубим националния си суверинитет, но едва ли,може да обясни защо N страни в ЕС го приеха, включително Хърватия, която влезе в ЕС доста след нас.

Това е вярно, но само частично. И в съществуващото положение на България е напълно без значение. Какъв е смисълът да запазиш един илюзорен финансов суверенитет, след като си изгубил всички други форми на суверенитет. А де факто ние нямаме и финансов суверенитет, защото икономиката и бюджетите ни са на пряко ръководство от Брюксел. Финансовият и валутният суверенитет са важни само в напълно суверенна държава. Има само един сериозен довод срещу еврото, но Коцето едва ли го отчита, защото изобщо не говори за него, а и широката публика хич не я интересува. Когато изгубим възможността сами да си печатаме парите, държавата ще може да се финансира само чрез заеми. Но това не бърка нито един българин стига да си получава пенсията и заплатата. Другото са бошлаф и сантименти. Няма никакво значение как се наричат нашите пари.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16882 -: Юли 06, 2024, 11:56:42 »
А това, че все повече нашенци, за съжаление и много млади хора не само не мислят, те не осмислят прочетеното. И на избори, и на референдуми трябва да се внимава. Много.  ....  Нима не виждате, че като резултат от мисленето на нашенци всяко следващо НС е все по-нефелно от предходното?!

Наистина е така. У нас около 70% са по-скоро русифили и поне 50% американофоби, но това не им пречи да гласуват за евроатлантиците. Проблемът е друг. Кога ще станат българофили.
При референдумите има конкретен, що-годе ясен въпрос. Отговаряш с ДА или НЕ. Колкото и да не могат да осмислят прочетеното, то все пак за своя избор ще имат смислено оправдание.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16883 -: Юли 06, 2024, 12:06:25 »
Когато изгубим възможността сами да си печатаме парите, държавата ще може да се финансира само чрез заеми.
То и в момента се финансира само чрез заеми - има валутен борд.
Най-големият проблем е, че ще влезем в организация, в която ще сме най-бедните. А това означава, че ще сме без никакъв глас за своята съдба.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16884 -: Юли 06, 2024, 12:11:37 »
Нима не виждате, че като резултат от мисленето на нашенци всяко следващо НС е все по-нефелно от предходното?!
Айде сега развий какво би се случило, ако нашенци мислеха като теб. Ама поне няколко хода напред го развий.
Какво да му развивам?! ДПС, за което поне аз мислех, че е най-стабилната партия до сега и ''Величие'' не ти ли стигат? Или Петков, който не може две смислени изречения да свърже от трибуната на НС? Малкия генерал?! Толкова за нашенци, които не мислят като мен. А за тези, които мислят като мен все пак се надявам, че може и да се роди умерена консервативна партия, която заслужава  шанс да се докаже и в НС. Ще поживеем, ще видим.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16885 -: Юли 06, 2024, 12:13:32 »
Разбра ли какво те питах?
Не лялай празни седесарски приказки, отговори по същество.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10213
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16886 -: Юли 06, 2024, 12:14:13 »
То и в момента се финансира само чрез заеми - има валутен борд.

Защото не желае да провежда финансова политика.  Има начини да повишава резервите и да емитира повече пари. Не го прави, но не значи че ептен не може. Като приемем еврото и това вече няма да може. А и по принцип валутния борд може да бъде премахнат с един закон.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16887 -: Юли 06, 2024, 12:15:13 »
Разбрах те. И ти отговорих така, както мисля аз. Съжалявам, ако моят отговор не ти е харесал.  :)))
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16888 -: Юли 06, 2024, 12:42:24 »
Нищо не ми отговори, изглежда не знаеш, че в реалността е необходимо нещо да се направи, за да постигнеш някакви резултати. Кажи, ако народът беше мъдър като теб, какво трябваше да направи и до какво щеше да доведе това в период от примерно 1, 4, 8 години.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16889 -: Юли 06, 2024, 14:58:20 »
Нищо не ми отговори, изглежда не знаеш, че в реалността е необходимо нещо да се направи, за да постигнеш някакви резултати. Кажи, ако народът беше мъдър като теб, какво трябваше да направи и до какво щеше да доведе това в период от примерно 1, 4, 8 години.
Наистина не знам какво трябва да се направи за да излезем от батака в който се вкарахме сами, защото освен хората с личен интерес на власт да е тази, или онази политическа сила останалите гласувахме или по убеждение, или нерядко в последните десетина, може би години, мислейки си, че избираме най-малкото възможно зло от кофти асортимента на пазара на партии, партийки и прочие.  Дори Костадинов  да е реално само и единствено заклет българофил, той какво предлага на мястото на НАТО, защото БА хич я няма и като ще предоговаря договора на РБ с ЕС, то как ще изглеждат предоговорените клаузи? Аз поне не съм чула, или прочела нещо конкретно за това.
Ако си забелязала не споменавам изобщо БСП и ИТН.  Мнението ми за СлаФчу и Тошко също е известно.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16890 -: Юли 06, 2024, 16:21:05 »
Quote (selected)
Тома Биков: Време е ПП - ДБ да разберат, че вместо лидери имат проблеми
https://tribune.bg/bg/mrezhata/toma-bikov-vreme-e-pp-db-da-ra/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9113
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16891 -: Юли 06, 2024, 16:29:44 »
Проф. Иво Христов безпощаден: Политическите нищожества, които сме нарекли елит, са в ступор!

 българската партийна система е изкуствено създадена. Категориите ляво, дясно и център са внесени по второ направление. Това са етикети без съдържание - те са продукт на политическа игра отпреди повече от 30 години, дължаща се на покойния Андрей Луканов и менажирането на т.н. „български преход” по късносъветски и перестроечен модел.
Второ, българските политически партии не представляват съответните социални групи, затова не може да има разделение – ляво, дясно и център. По тази причина, дори да пренебрегнем за момент външния фактор, което е трудно да си представим, българската политическа система е мъртвородена - тя не може да представлява нещо, което го няма. Тя представлява само себе си – в този смисъл нейната смърт даже се забави.


Тъжната истина! Наистина е по-добре да бойкотираме изборите!
Ние си ги избрахме!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16892 -: Юли 06, 2024, 17:00:27 »
Здравка, не знаеш какво трябва да се направи, но продължаваш да раздаваш мнения на кило.
Ми направо си кажи, ето така:
Всеки трябва да почне да раздава мнения и до 1, 4, 8 години ще се оправим. А не се оправяме, щото не всички раздават мнения.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16893 -: Юли 06, 2024, 17:05:58 »
Здравка, не знаеш какво трябва да се направи, но продължаваш да раздаваш мнения на кило.
Ми направо си кажи, ето така:
Всеки трябва да почне да раздава мнения и до 1, 4, 8 години ще се оправим. А не се оправяме, щото не всички раздават мнения.
Ти какво предлагаш Кайли за първо и последващи стъпала нагоре ? Питам сериозно.
А мнение винаги ще имам, без значение по посока или срещу мейнстрийма. Така съм устроена. И не приемам някой, който иска да представлява моите интереси в НС да ми обяснява какво ще направи ако еди какво си, но да не ми казва как ще го направи.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16894 -: Юли 06, 2024, 17:06:47 »
Quote (selected)
- Първо, българската партийна система е изкуствено създадена. Категориите ляво, дясно и център са внесени по второ направление. Това са етикети без съдържание - те са продукт на политическа игра отпреди повече от 30 години, дължаща се на покойния Андрей Луканов и менажирането на т.н. „български преход” по късносъветски и перестроечен модел.
Второ, българските политически партии не представляват съответните социални групи, затова не може да има разделение – ляво, дясно и център.
От линка на Максимус.
Няма ляво, няма дясно, светът се дели по линията хора/човекоподобни със сатанински желания.
Трогателна е вярата на Отврат в теории от преди век, те обаче са минало.
Вече няма гаврошовци умиращи от глад и студ, беден/богат се определ от без /със Айфон.
Маркс е бил доста прозорлив, описал е правдиво това което е наблюдавал и го е анализирал правилно.
Сега битката не е за хляба, а за душите на хората и там класическата наука още не е стигнала при все психологии и фройдиски тълкувания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16895 -: Юли 06, 2024, 17:24:08 »
 Българската партийна система е изкуствено създадена. Категориите ляво, дясно и център са внесени по второ направление...
...Българските политически партии не представляват съответните социални групи, затова не може да има разделение – ляво, дясно и център.
Ако партиите са създадени за да защитават реални интереси на определени групи от хора, то проф. Иво Христов е абсолютно прав.
Подмени се съдържанието, влагано в думите, и то в световен мащаб. Нация, ляво, дясно, демокрация, свобода, равенство - нищо не е каквото беше само преди няколко десетилетия.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7848
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16896 -: Юли 06, 2024, 17:27:27 »
Цитат на: buratinob
Сега битката не е за хляба, а за душите на хората
и там класическата наука още не е стигнала
при все психологии и фройдиски тълкувания

Науката умишлено е фалшифицирана от ВСВ насам. Освен психологическите измишльотини, финансово-икономическите измами и безсмислици, в лъжливи направления е засилена и физиката.
Стимулира се само развитието на компютри и компютърни светове, които да подменят представата ни за истинския свят с безброй виртуални такива.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16897 -: Юли 06, 2024, 17:37:57 »
А мнение винаги ще имам
Ама не ме интересува дали ще имаш мнение, нито конкретно мнението ти. Интересува ме какво правиш. То е все едно да те питам какво правиш с фикуса си и ти да почнеш да ми обясняваш, че не знаеш какво да правиш с него, но имаш мнение, че не върви добре.
В работата ти не са ти плащали за мнение, а за направено. Накрая на месеца отчет за свършеното - еми, имала съм мнение.
Ето, аз ходя и гласувам, какво правя, ориентирам се и гласувам. Това е правене, на нещо дребно, но е правене. Питам те ти какво правиш и не ми отговаряй, че не гласуваш, но имаш мнение, защото така фикусът ти умре.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16898 -: Юли 06, 2024, 18:00:41 »
Мнението като оправдание.
За оправданието знаем че също като задника всеки го има. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16899 -: Юли 06, 2024, 18:12:37 »
Питам те ти какво правиш и не ми отговаряй, че не гласуваш, но имаш мнение, защото така фикусът ти умре.
Ами какво да ти кажа, към 70% нашенци споделят моето мнение за негласуването. Да не мислиш, че ми харесва да нямам избор?! Ако не стане чудо, наесен ще сме може би към 80% негласуващи. Лошото е, че тези, които вие, гласуващите сте изпратили да ви представляват хвърлят цялата пара в свирката на междуособиците и се надвикват от трибуната кой е по, по най. За растенията си вкъщи знам как да се грижа и ако нещо ме притесни търся съвет от знаещи.  Бъди здрава. Приятна вечер.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16900 -: Юли 06, 2024, 18:17:54 »
Забравих. Напоследък слушам от тук от там дебати и дори парламентарен контрол. Някои от народните избраници не могат да изразят нормално това, което искат да кажат. И не мога да разбера защо, когато имат питане към министър някои държат да дрънкат клишета пет минути преди задаването на конкретния въпрос, който разбира се е бил даден предварително на ресорния министър за подготвяне на отговор.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16901 -: Юли 06, 2024, 18:32:58 »
С две думи - нищо не правиш. И остави това, ами вместо на конкретния въпрос да отговориш с НИЩО и точка, изливаш нови купища мнения. Ми заслужаваш си политиците, които си избрала. 
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16902 -: Юли 06, 2024, 18:33:28 »
Мнението като оправдание.
За оправданието знаем че също като задника всеки го има. :nuts:
Тук няма да се съглася.
Сичкото министър, в частност и сичкото "евроатлантик",по-общо,мнение нямат. Чекат от амбасадата да им го съобщат :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16903 -: Юли 06, 2024, 18:57:34 »
Прошушнатото е това което искат да ни продадат, имат си те лично мнение и цели.
Едене, пиене и господарят да не ги мъмри.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10281
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16904 -: Юли 06, 2024, 19:18:02 »
Народът не разбира, а?

По отношение на войната в Украйна, само 22% от българите са силно убедени, че руската инвазия е влошила глобалното състояние на сигурността. Първенци по този показател са Полша и трите прибалтийски републики - Литва, Латвия и Естония.
Едва 5% от българите твърдо вярват, че медиите в страната им казват истината относно положението в Украйна, като този процент е по-малък единствено в Унгария (4%) и Гърция (3%). 18% от българите твърдо подкрепят предоставянето на помощ за Киев, като Албания е първа и по този критерий с 67%.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16905 -: Юли 06, 2024, 19:29:52 »
Народът не разбира, а?

По отношение на войната в Украйна
Това е проучване на НАТО, тъй че си е пълна измишльотина.
Quote (selected)
56% от сънародниците ни смятат, че членството в НАТО носи повече сигурност за България.
Това, ако бе вярно, песен щяха да пеят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16906 -: Юли 06, 2024, 19:35:26 »
Quote (selected)
По отношение на войната в Украйна, само 22% от българите са силно убедени, че руската инвазия е влошила глобалното състояние на сигурността.
...
18% от българите твърдо подкрепят предоставянето на помощ за Киев,
Би трябвало да се припокриват, 20% със статистическата грешка.
За съжаление не, тия 18% са твърдо убедени че е за добро и ще напляскат руснаците.
Проучването е от и за НАТО, така истиските натовци ще са склонни да жертват по-малко преданите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8315
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16907 -: Юли 06, 2024, 19:48:48 »
Всъщност въпросите са щателно подбрани и отредактирани.
Например липсват естествените въпроси.
Смятате ли че украинците могат да победят на бойното поле
и реципрочния. Считате ли, че руснаците ща победят :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16908 -: Юли 06, 2024, 20:23:48 »
Quote (selected)
Джевдет Чакъров след срещата в "Росенец": Така повече няма да продължава, чакайте думите на Доган
https://glasove.com/novini/dzhevdet-chakarov-sled-sreshtata-v-rosenets-taka-poveche-nyama-da-prodalzhava-chakayte-dumite-na-dogan
Почетния... такова обичайно се произнася по Коледа. Тази година Коледа ще дойде по-рано.
Да видим турчин шопар яде ли или прасето ще убие ловеца?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16909 -: Юли 06, 2024, 20:30:24 »
Почетния... такова обичайно се произнася по Коледа. Тази година Коледа ще дойде по-рано.
Той е като Конституционния съд. :)))

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16910 -: Юли 06, 2024, 20:34:26 »
Народът не разбира, а?

По отношение на войната в Украйна
Това е проучване на НАТО, тъй че си е пълна измишльотина.
Quote (selected)
56% от сънародниците ни смятат, че членството в НАТО носи повече сигурност за България.
Това, ако бе вярно, песен щяха да пеят.

То е много лесно.
Един честен референдум.
Ама нещо ги е страх от референдумите евроатлантиците.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16911 -: Юли 06, 2024, 20:40:36 »
Едно не може да му се отрече на Шиши.
Всичко което е управлявал се е скапвало.
Не че нещо, ама изтървахме момента да го турим начело на НАТО.
Или поне на ЕсЕс.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16912 -: Юли 06, 2024, 20:46:33 »
Едно не може да му се отрече на Шиши.
Всичко което е управлявал се е скапвало.
Скапвало, скапвало, ама казват, банковите му сметки растели.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16913 -: Юли 06, 2024, 20:49:07 »
Друго казват.
Преди да дойде тука и да се скрие в НС пребивавал в подмосковието, санаториум за отслабване.
Телесно и финансово.
Пуснали са го с дрехите на гърба.
Затова е искрен русофоб, освен че го стяга нашийника.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16914 -: Юли 06, 2024, 20:54:19 »
Едно не може да му се отрече на Шиши.
Всичко което е управлявал се е скапвало.
Не че нещо, ама изтървахме момента да го турим начело на НАТО.
Или поне на ЕсЕс.

Абе скапвало се е но винаги за него нещо е оставало.
Мен само не ми е ясно за някаква история в Дубай или в Емиратите за която тук там се споменава.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24871
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16915 -: Юли 06, 2024, 21:06:32 »
Quote (selected)
Мен само не ми е ясно за някаква история в Дубай или в Емиратите за която тук там се споменава.
Според слуховете е започнала там и е продължила в някаква дача.
Като се прибра в България дълго не се появяваше на обществено място, после цъфна на разпит.
Един такъв, строен, хрисим...
После забрави или му казаха да забрави от посолствоТО и се развихри.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1424
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16916 -: Юли 06, 2024, 21:09:12 »
Според Степан Поляков. Не знам дали може да му се вярва.
Quote (selected)
Дубай. Мол. Климатици. Асансьори. Лениви богати араби и арабки висят наоколо с препълнени от покупки торби. Навън е четирсет градуса. Изведнъж вниманието им привлича въоръженият ескорт на известен българин. Той води самоуверено горилите си. Делян Пеевски - дебел по най-султанските местни стандарти. Българската група е самодоволна, шумна. Викат асансьора от двайсетия етаж. Но... нямат време да го дочакат. Точно тогава влизат няколко руски барети. Първо пребиват показно цялата охрана на българския депутат. Когато онези почват да кървят, да молят за милост и да хленчат като украински курвички в Дубай на пода, изобщо нямат представа какво се случва, един руснак отвъртява такъв шамар на шишкото, че той отхвърчава до тоалетните. Друг руснак го настъпва по корема да повръща. После руснаците любезно казват на изумените дубайци и саудитци "Досвидания". Излизат си спокойно. Влизат чистачки да замиват кръв, сополи и сълзи. И обилния обяд на Прасчо.
Гледали са мои близки.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16917 -: Юли 06, 2024, 21:10:11 »
С две думи - нищо не правиш. И остави това, ами вместо на конкретния въпрос да отговориш с НИЩО и точка, изливаш нови купища мнения. Ми заслужаваш си политиците, които си избрала.
Не съм си избрала никого. Не гласувам от няколко години. И това след към тридесетина години съвестно ходене до урните на местни, парламентарни и президентски. С ръка на сърцето признавам, че поне два пъти на местни гласувах с отвращение, понеже беше наш ''кучи син''. Няма да го правя повече. Гнуслива съм. И мисля, че така е по-честно вместо да хвърлям боб кой би могъл да забърка по-малко каши.  При мен рядко има еднозначни отговори. Изборът е твой, драга Кайли. Или спираш да ме питаш, или ме търпиш.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16918 -: Юли 06, 2024, 21:12:10 »
Според Степан Поляков. Не знам дали може да му се вярва.
Тия хора телефони нямали ли са? Как може такъв екшън да не се заснеме?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен AnonimusBG

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 235
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16919 -: Юли 06, 2024, 21:15:07 »
Благодаря на буратино и ноо.
А каква е предисторията?