Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 22, 2024, 13:56:50

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 314289 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 953
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3600 -: Юни 15, 2024, 15:07:17 »
Quote (selected)
полиомиелит, туберкулоза, коклюш, шарките
БЦЖ е ваксина на мизерстващите страни. В повечето от ЕС вече не се прилага. Във Франция е премахната преди повече от 15 години и няма грам поява или ръст на туберкулозата. "Шарките" е толкова профанско обобщение, че просто няма къде. Кои "Шарки" ? Вариолата е ликвидирана в световен план. От десетилетия не се ваксинира за едра шарка. Дребната шарка е много дискусионно заболяване. От скоро има ваксина с противоречиви отзиви. По-леко е да се изкара варицела в детска възраст и след това да няма зостер като възрастен, вместо да се бият съмнителни ваксини "тип Бил Гейтс". Единствено морбилито е утвърдено в календара. Не се изхвърляйте по теми, които не са ви ясни с грандиозни обобщения.... ПС. Разиграванат драма с "коклюш"-а напоследък в БГ е невероятна чалга ! Микро"ковид" ! Знаете ли какво е "коклюш" и как той изглежда клинично ? Що за масова олигофрения е да се набеждава всеки кашлещ за "болен от коклюш" ? Не се ли вижда дългата ръка на Били-мафията отново, или един Цовид не ви беше достатъчен ? :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24246
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3601 -: Юни 15, 2024, 15:31:54 »
Quote (selected)
Франция отчита покачване на броя на заразени с туберкулоза през 2023 г.
https://www.bta.bg/bg/news/lik/637820-frantsiya-otchita-pokachvane-na-broya-na-zarazeni-s-tuberkuloza-prez-2023-g-
Има и не е грам ами килограм - 4728 човека за 2023.
При това е отбелязан и ръст спрямо предходната.
Няма само БВП да расте я!
« Последна редакция: Юни 15, 2024, 15:48:49 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2338
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3602 -: Юни 15, 2024, 15:43:44 »
Галенус (Aelius Galenus или Claudius Galenus), един от най-прочутите лекари на древността, бил казал: "Природата е най-добрият лекар. Тя не само лекува две трети от всички болести, но също и никога не злослови за колегите си."

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1507
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3603 -: Юни 15, 2024, 18:02:07 »
Quote (selected)
Франция отчита покачване на броя на заразени с туберкулоза през 2023 г.
https://www.bta.bg/bg/news/lik/637820-frantsiya-otchita-pokachvane-na-broya-na-zarazeni-s-tuberkuloza-prez-2023-g-
Има и не е грам ами килограм - 4728 човека за 2023.
При това е отбелязан и ръст спрямо предходната.
Няма само БВП да расте я!
Стана ми любопитно, колко от тези 4728 души са французи по произход и колко мигранти от неблагополучни държави с лоши условия на живот, дошли във Франция през последните 3-4 години. Дали новодошлите прекарват нужните дни карантина в строго изолирана среда под медицинско наблюдение? Тая работа ми прилича на нашенските новини за зачестили случаи на жълтеница и чревни инфекции в страната. Като вникне малко човек в имената на засегнатите квартали в отделните селища разбира кое как.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24246
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3604 -: Юни 15, 2024, 18:06:18 »
Възможно е да са пришълци, да не забравяме обаче че те са повече французи от местните.
Поне като права.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1507
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3605 -: Юни 15, 2024, 18:11:49 »
Нашенските ромеи не са ли?  :angryfire:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 953
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3606 -: Юни 15, 2024, 18:15:06 »
Quote (selected)
Франция отчита покачване на броя на заразени с туберкулоза през 2023 г.
https://www.bta.bg/bg/news/lik/637820-frantsiya-otchita-pokachvane-na-broya-na-zarazeni-s-tuberkuloza-prez-2023-g-
Има и не е грам ами килограм - 4728 човека за 2023.
При това е отбелязан и ръст спрямо предходната.
Няма само БВП да расте я!
Айде, дежурният по тъпотии не издържа и се включи. И колко е заболеваемостта от ТБЦ на 100 000 във Франция /без ваксинации/ и колко е в БГ - със ваксинации ?  :125: Ама много  :125: https://btvnovinite.bg/bulgaria/balgarija-sred-parvite-v-es-po-broj-zaboleli-ot-tuberkuloza.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24246
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3607 -: Юни 15, 2024, 19:37:02 »
Дежурният по глупости искрено се извинява че не е на нивото на франкофоните за които 4700 човека са "нищо".
Хвала на такива мащабисти.
« Последна редакция: Юни 15, 2024, 19:51:36 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1736
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3608 -: Юни 15, 2024, 21:18:06 »
Quote (selected)
Франция отчита покачване на броя на заразени с туберкулоза през 2023 г.
https://www.bta.bg/bg/news/lik/637820-frantsiya-otchita-pokachvane-na-broya-na-zarazeni-s-tuberkuloza-prez-2023-g-
Има и не е грам ами килограм - 4728 човека за 2023.
При това е отбелязан и ръст спрямо предходната.
Няма само БВП да расте я!
Стана ми любопитно, колко от тези 4728 души са французи по произход и колко мигранти от неблагополучни държави с лоши условия на живот, дошли във Франция през последните 3-4 години. Дали новодошлите прекарват нужните дни карантина в строго изолирана среда под медицинско наблюдение? Тая работа ми прилича на нашенските новини за зачестили случаи на жълтеница и чревни инфекции в страната. Като вникне малко човек в имената на засегнатите квартали в отделните селища разбира кое как.


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1736
  • No complain no explain
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3609 -: Юни 15, 2024, 21:37:43 »
По-леко е да се изкара варицела в детска възраст и след това да няма зостер като възрастен, вместо да се бият съмнителни ваксини "тип Бил Гейтс". Единствено морбилито е утвърдено в календара. Не се изхвърляйте   :i_laughing: по теми, които не са ви ясни с грандиозни обобщения....

Интересно, откъде предимно идва този лош зостер :t0106:

Обикновено известен като херпес зостер, херпес зостер е обрив, причинен от вируса Varicella-Zoster (VZV), член на семейството на херпесните вируси: както подсказва името, това е същият вирус, който причинява варицела при деца.

Вирусът може да остане латентен в нервната тъкан (напр. черепните нерви или гръбначен кабел) и може да се активира отново години по-късно, предизвиквайки херпес зостер, обикновено наричан херпес зостер.


« Последна редакция: Юни 15, 2024, 23:51:37 от Фют »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7708
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3610 -: Юни 16, 2024, 02:09:31 »
Хубаво си цитирал отнякъде, ама нищо не си разбрал. Муктата, ако има нерви, да ти дообясни. Аз нямам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7795
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3611 -: Юни 16, 2024, 21:17:10 »
не знам това за тука ли е, или за темата за дойчланд, и за двете става. с две думи: преди седмица /миналата събота/ се прибрах от испанско и се оказа, че там са ни коронясали и двамата с жена ми. покрай високата температура жена ми заподозря нещо, взе два корона теста и хоп - положителни. драснахме по един мейл в работата, казаха ни да си гледаме здравето и така.

и тука почват майтапите. значи, в понеделник жената звъни на джипито, казва там на сестрата дето вдига телефона, че сме коронясани и искаме преглед и евентуално изследвания и получаваме отговор: "а, не, няма да ви прегледаме, пийте там парацетамол". седи жена ми като изтресена и пита "а бе вие сериозно ли" и ѝ казват "да, сериозно, няма да ви прегледаме". и тя "ами ще се оплача. дочуване". след което последваха разговори със здравната каса и местния лекарски съюз, стана ясно, че нямат никакво право да отказват преглед и получихме уверение "изчакайте, госпожо, ще ви се обадят". и след 20 мин лекарят /не сестрата/ звъни, вика извинете, станало е недоразумение, заповядайте в 13:00.

за пръв път става така, че като имам час, мен ме чака лекарят, а не отивам във вартециммера да дремя 20-30 минути докато ми дойде реда.

иначе джипито се извини набързо, чу ни със слушалката, изписа на жена ми антибиотик, на мен - нищо. и тя го пита "ами изследвания, рентгенова снимка и прочие?" преди 2 години в стара загора ходих да си пускам едни изследвания - пакет ковид. джипито гледа, гледа, па пита "госпожо, къде карахте ковид предния път" и после вика "там може и да е така, тука нищо не пускаме като изследвания, ако се влошите - тогава".

та твай. ковидът като заплаха просто вече никаква не остана.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 953
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3612 -: Юни 17, 2024, 08:19:21 »
Хубаво си цитирал отнякъде, ама нищо не си разбрал. Муктата, ако има нерви, да ти дообясни. Аз нямам.
Милена пее, аз пригласям https://www.youtube.com/watch?v=Q3voWGnOemk.............
Quote (selected)
жената звъни на джипито
Ми правилно е реагирало джипито. Да бяхте звъннъли на психиатър...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2338
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3613 -: Юни 17, 2024, 09:58:19 »
Ми правилно е реагирало джипито. Да бяхте звъннъли на психиатър...
Лондонският хирург лорд Листър (1827-1912) бил извикан посред нощ, без каквато и да е нужда , при един доста богат господин. След прегледа Листър го попитал:
- Направихте ли си завещанието?
Пациентът пребледнял и запитал със заекване:
- Смятате ли, господин докторе, че нещата са стигнали до там?
- Повикайте веднага нотариуса си, а също така и двамата си сина!
- Но нима намирате положението ми за толкова сериозно?! - попитал разтреперен пациентът.
- Ах не, но аз не искам да бъда единствения глупак, когото сте измъкнали посред нощ от под юргана! - отвърнал Листър.
« Последна редакция: Юни 17, 2024, 10:19:59 от Zmeja »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7795
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3614 -: Юни 17, 2024, 13:02:07 »
Ми правилно е реагирало джипито.

да, правилно реагира джипито, след като го подсетиха за правилната реакция. сестрата му...

а бе, ти твоите сестри как ги инструктираш? значи казваш им, че като се обади някой с от два дена висока температура, кашли като магаре, очите му зачервени, плюс разни хронични заболяванки като астма и те трябва да заявят "няа те прегледам, оди си купи парацетамол и го пий"? така ли?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3615 -: Юни 17, 2024, 13:42:04 »
Onzi, не знам другаде как е, но Hausarzt-ът наистина не би трябвало да отказва. Ако сам не може, те праща на колега или ако има съмнение, че работата е сериозна, отиваш на Facharzt, т.е. при специалист. Единственото, което ме изненадА е че е дал на госпожата парацетамол, щото там всичко - от далак до мерак се лекува с ибу. За аналгин рядко са чували, та трябва да им обясняваш за метамизол

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7795
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3616 -: Юни 17, 2024, 14:32:01 »
парацетамолът пак беше творение на сестрата. първия път така и не стигнахме до лекар. телефон - сестра - парацетамол - чао.

а парацетамол може би защото тя жена ми преди месец имаше операция на коляното дето уж без странични ефекти, ама ибупрофен - забранен. та може и от това да беше, да са ѝ казали първо ибупрофен, тя вика не мога, после парацетамол. аз този разговор така и не го следях - де да знам, че ще произведе такова нещо. от другата стая само чувам, че говори по телефона.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7795
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3617 -: Юни 17, 2024, 14:44:52 »
та мисълта ми беше, че хората са наплашени тука. хаусарцтът отказва преглед; ей ги на жена ми колегите ѝ казват още седмица да работи от къщи, нищо че по регламент трябва поне два дни седмично да е в офиса.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3618 -: Юни 17, 2024, 15:32:32 »
Сестрите трябва да се слушат, особено възрастните.
Йерархия или не, щом насреща говори някой с опит - ффнимваш. Някой ден ще разкажа за една Швестер Ефа, дето не смееш пръв да я заговориш : )

Ако още си на линия, може ли да те питам за вашето коронясване? Коментира се, че новото "такова" протича като тежка пневмония, плюс задушаваща кашлица и пълна загуба на обоняние (тотална аносмия). Ни'кви там безсимптомни глезотии. Имаше ли такова нещо и бързо ли ви мина?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7795
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3619 -: Юни 17, 2024, 16:58:58 »
висока температура - толкова, че като станеш от леглото и направиш 3-4 крачки, и почва да те втриса. това за жена ми беше особено тежко, щото тя по принцип много рядко вдига температура.
кашляш яко.
липса на обоняние - режеш лук, плачеш, а на нищо не ти мирише.
червени очи, като конюнктивит. при мен първо само лявото, после двете, след седмица се оправиха.
бързо се уморяваш и съответно задъхваш.
обаче пневмония - не. или поне на слушалка джипито нищо не хвана.

иначе сестрата е на възрастта на голямата ми щерка. той и докторът е там някъде. смениха поколенията. записахме се при стария доктор, ама миналата година той се пенсионира.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4178
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3620 -: Юни 17, 2024, 17:19:57 »
Много благодаря за отговора! :t0328:
Да сте здрави!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24246
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #3621 -: Юни 18, 2024, 18:52:53 »
Quote (selected)
Щатът Канзас заведе дело срещу фармацевтичната компания Pfizer Inc. за нарушения на защитата на потребителите, свързани с производството на ваксината срещу Ковид-19, заявявайки, че компанията е рекламирала ваксината като „безопасна“, въпреки че „е знаела, че ваксината е свързана със сериозни нежелани събития“.
https://obektivno.bg/kanzas-zavede-delo-sreshtu-pfizer-za-umishlena-zabluda-i-nezhelani-stranichni-efekti-ot-vaksinata-im/
Не съм фен на Файзер, просто ми е гадно от лицемерието.
Същите власти на Канзас които настояваха за ваксиниране сега се измъкват от отговорност и си намират удобен виновник, бивш любимец.
По някое време Файзерите ще фалират и спечелените пари ще потънат в небитието, няма да има кой да обезщети пострадалите, а властите в Канзас също ще се изсулят като мокра връв.
ЕС е вреден за вашето здраве!